Hirdetés

2012. május 29., kedd

Hozzászólások

(#1) brumesz


brumesz
(senior tag)
LOGOUT blog

gondolom olcsóbb lesz egy 5d markII-nél. ez esetben pedig szerintem jó lehet ár-érték arányban. bár ki tudja
nekem mindenesetre tetszik

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#2) Duree


Duree
(PH! addikt)

Remek kis gép,kár,hogy nálam csak álomszinten lessz birtokolva

(#3) donzoli


donzoli
(fanatikus tag)

obi legyen a talpán amelyik 18 MP-t kirajzol ekkora érzékelőn...

Intel & ATI & Canon rulez

(#4) BLOODSHOT válasza brumesz (#1) üzenetére


BLOODSHOT
(senior tag)
LOGOUT blog

Nem kéne egy lapon említeni az 5D-vel szerintem.

Ez az 1D Mark III butított verziója.

Keresője 100% lefedettségű, ami nem rossz, 8fps ami sportra kiválló.

De a lényeget persze nem írták ide le. 1.45x crop szenzora van, tehát az EF-S obikkal sem vignettál!

Ami tetszik az a beépített vakuvezérlő. Gondolom az 1Ds Mark IV-ben is lesz már ez. Kicsit olyan "savanyú a szőlő" érzést kelt bennem h az 5D Mk II-be ezt miért nem lehetett beletenni. :W

iMac 27" i7 • 5D Mark II • 24-70 f/2.8L • 70-200 f/2.8L IS II http://www.flickr.com/photos/balintalovits

(#5) KTTech válasza BLOODSHOT (#4) üzenetére


KTTech
(HÁZIGAZDA)

APS-C méretű a szenzor 1.6-os croppal, nem változott ebben a tekintetben az elődöktől. Legalábbis a Canon szerint...

www.prohardver.hu - www.kttech.hu

(#6) madgie válasza BLOODSHOT (#4) üzenetére


madgie
(VIP)

Ez az 1.45 neked honnan jött? Ott van mindenütt, hogy APS-C, tehát 1.6X a szorzó a Full Frame-hez képest... meg ugye a 22.3 x 14.9 mm-es adat is erről árulkodik.

"Szerinted, "a szervezet" honnan "látja", hogy izmot kell építenie és nem zsírt? Nézegeti a Kiskegyedet, hogy milyen ott a férfiideál?" by philoxenia

(#7) fairi


fairi
(senior tag)

18MP jaj...
beindult a pixel háború a canon DSLR-eknél...

kompaktoknál már csökkentették,lsd G11 és jót tett neki
ha 7D enne 10 Mp változatban,akkor a fél vesémet odaadnám érte :)) :))
10MP,legújabb CMOS technika, a legujabb zajszűrő algoritmus sztem használható iso12800 eredményezne!

(#8) adik


adik
(őstag)

Még az ormánynak felcsavart obira (15-85 3,5-5,6 is usm) lennék kíváncsi, hogy az vajh mit tudhat... Az átfogása + is + usm nekem begyere.
Az is szerintem pozitívum, hogy egy elég komoly(nak tűnő) fúkuszrendszert kapott, így tényleg nem egy gyenge masina. Az meg, hogy 18 mpx??? Szerintem böszmeség, de hát ugye, nem értek hozzá.

Ketto, csipkebokor vesszo!

(#9) madgie válasza fairi (#7) üzenetére


madgie
(VIP)

Mraw legyen akkor a kedvenc szavad, ott van a specifikációkban (10 MP felbontású raw) :)

"Szerinted, "a szervezet" honnan "látja", hogy izmot kell építenie és nem zsírt? Nézegeti a Kiskegyedet, hogy milyen ott a férfiideál?" by philoxenia

(#10) rx7tomy


rx7tomy
(kvázi-tag)

Annyira felesleges már ez a sok MegaPixel, nem sok értelmét látom, bár jó kis gépnek tünik.

(#11) Pompi


Pompi
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Ugye jól értem, hogy akkor ez most az 50D utód?

--= (Hardver)Apróim: http://pompi.hu/aprok =-.

(#12) KTTech válasza Pompi (#11) üzenetére


KTTech
(HÁZIGAZDA)

Jól érted :)

www.prohardver.hu - www.kttech.hu

(#13) KTTech válasza fairi (#7) üzenetére


KTTech
(HÁZIGAZDA)

Méretezd le 10Mpixelre... "kicsit" jobb eredményt ad, mint natívan a 10Mpixeles gépek... szebb élek, kevesebb zaj. Ha meg alacsony ISO-n szükséged van a nagy felbontásra (most egy munkám azért úszik el, mert túl kicsi a gépem felbontása 10Mpixellel), akkor jól jön ez.

www.prohardver.hu - www.kttech.hu

(#14) FireShadow


FireShadow
(senior tag)

szép példány.

ez milyen árkategória?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#15) GML válasza FireShadow (#14) üzenetére


GML
(senior tag)

A qa drága és a megfizethetetlen között...:DDD

[ Szerkesztve ]

A naphal először, a remény hal meg utoljára...

(#16) FireShadow válasza GML (#15) üzenetére


FireShadow
(senior tag)

sejtettem.. :)

canon nem csinal olyat mint ami a sony uj fejlesztese, hogy 6 képet készit és összeadja öket igy csökkentve a zajt és növelve a fényességet? asszem náluk exmor szenzor csinal ilyet. szerintem nem hülyeség

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#17) Parci válasza madgie (#6) üzenetére


Parci
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

túlolvasta a kánonrúmorzt... volt ott minden amúgy, 1,3x-ös érzékelő is, aztán egy darabig 1,6x, utána jött az 1,45x. :)

Like me, I got a MkII for video and resolution and a D700 for the times I want a camera that actually works when I need it to.

(#18) PNP válasza KTTech (#13) üzenetére


PNP
(senior tag)

Milyen munka lett volna?

(#19) máyköl


máyköl
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Komoly kis gép... Külsőre egyértelműen a 40D-re hasonlít szvsz. Ha nem lett volna odaírva, hogy 7D azt hittem volna, hogy egy 40D van a képernyőn. :D

Aps-c szenzor? Nem rossz. :N

18mp.? :Y

Beépített vaku? Eddig egy xD-s Canon-ban sem volt beépített vaku.

Egy dolgot nem értek. Ha az 50D utódja, akkor miért nem xxD-s lett? Miért nem a félprofi szériához sorolják, miért a professzionális Canonok -hoz az xD-s szériához? :)

szerk: Ja, és az 50D utódja nem a 60D?

Máyköl

[ Szerkesztve ]

(#20) KTTech válasza PNP (#18) üzenetére


KTTech
(HÁZIGAZDA)

A lényeg: nagyon nagy méretben kellett volna nyomtatni dolgokat a képekről (2m-es hosszabb oldallal), amit elég közelről akartak volna nézni. Ehhez még a 21Mpixel is csak éppen az elegendő minimum (5DmkII vagy D3x, esetleg Sony A900-al már talán neki mernék vágni, de a 40D-vel semmiképpen, tudom mire képes, a 120x90cm-es méret már sok volt neki, de fekete-fehérben, 1.5m-ről nézve még elment).

www.prohardver.hu - www.kttech.hu

(#21) PNP válasza KTTech (#20) üzenetére


PNP
(senior tag)

És azt a 2m-es nyomatot közelről akarják nézni? Összeillesztett kép nem játszik?

(#22) KTTech válasza FireShadow (#14) üzenetére


KTTech
(HÁZIGAZDA)

Kint 1600 USD, itthon 1600€ körül várható. 430-450E Ft-os kategória, tehát alatta marad a Nikon D300s-nek.

www.prohardver.hu - www.kttech.hu

(#23) KTTech válasza PNP (#21) üzenetére


KTTech
(HÁZIGAZDA)

Nem játszik... én is arra gondoltam először, hogy panoráma képet készítek, de mozgó témáról nehéz :D

Közelség: kb. 1m-ről lenne nézve, ha jól értettem. Kicsit homályosan fogalmaztak.

www.prohardver.hu - www.kttech.hu

(#24) brumesz


brumesz
(senior tag)
LOGOUT blog

jól láttam hogy nem láttam árat a cikkben?
ez esetben:
~1700 dodó az ára
nem olyan vészes szerintem...

mire beírtam, KTTech megelőzött :B

[ Szerkesztve ]

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#25) Surfym@n


Surfym@n
(fanatikus tag)

63szegmenses fénymérésről sem szabad megfeledkezni... ;)

Remélem ez a fénymérés, meg az új AF bekerül a lentebbi kategóriákba (xxD-be elsősorban)

A kereső az tetszik, Pentax Spotmatic után végre nem fecskendőtűfejen keresztül kell kémlelnem a világot :)

100-as L-es macroobival kémlelődnék hasonlók után:

Device: ZTE Blade | Android ver: 2.3.7 | FW: gen2@128MB system | Kernel: 2.6.35.7 | ROM: IceArmor II ReBoRn (by Apeelme&Kelzsoca) | Theme: OrangeKiss

(#26) PNP válasza KTTech (#23) üzenetére


PNP
(senior tag)

Privátban sem írod meg? Tényleg érdekel hogy milyen jellegű munkánál jön elő ilyen elvárás.

(#27) Depression válasza KTTech (#23) üzenetére


Depression
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem érte volna meg gépet váltani? Van rá egyáltalán lehetőség? Mert ahogyan itt elnézegettem ezt a gépet, és társaikat is, a gép ára nem olyan vészes, sokkal inkább az új obi park.

Kedvenceim: hettyen-pitty, "dudák- dudák, nyam-nyam-nyam." "este, van, este van, ... este van este van... -nyugalom barátom, nyugalom" "nincs mese -hozok sört! -akkor van!" És, hogy a pokolban végtelenségig sorban kell állni:)

(#28) fairi válasza madgie (#9) üzenetére


fairi
(senior tag)

szoftveres bűvészkedés...
RAW-ban leméretezett kép jobb eredményt fog adni mint az eredeti 18 Mp RAW kikonvertál jpg-vé kép,és 10 Mp-re..

Talán az 50D-sek tudják erre a választ!Ott is van már ilyen okosság!

(#29) KTTech válasza Depression (#27) üzenetére


KTTech
(HÁZIGAZDA)

A gép váltás meg lesz: 7D-s társat kap a 40D a 350D-t meg nyilván eladom...

www.prohardver.hu - www.kttech.hu

(#30) KTTech válasza fairi (#28) üzenetére


KTTech
(HÁZIGAZDA)

Az egész digitális fotózás egy szoftveres bűvészkedés...

www.prohardver.hu - www.kttech.hu

(#31) daa-raa válasza Depression (#27) üzenetére


daa-raa
(MODERÁTOR)

Ha a D3x is éppen csak elég lett volna erre, akkor kicsit erős lett volna a váltás. Ugyanis azt jelenti, hogy MF-ra kellett volna váltania. Egy munkáért nem hiszem, hogy megérte volna a minimum 4-10M HUF ráfordítás...

De lehet én értettem félre.

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum.

(#32) madgie válasza fairi (#28) üzenetére


madgie
(VIP)

Semmivel. De neki kellett 10 MP. Amúgy nem mindegy a leméretező algoritmus, sőt, több lépésben érdemes leméretezni és élesíteni is. Ebben az esetben tényleg sokkal jobb eredményt fog hozni, mint a 10 MP-es váz és ez a lényeg, nem?

Ha meg elhagyjuk a leméretezős izéket és csak szimplán előhívatunk két azonos méretű ( mondjuk A3+ ) nyomatot azonos témáról, akkor is jobb lesz a 18 MP, mint a 10 :)

"Szerinted, "a szervezet" honnan "látja", hogy izmot kell építenie és nem zsírt? Nézegeti a Kiskegyedet, hogy milyen ott a férfiideál?" by philoxenia

(#33) fairi válasza KTTech (#13) üzenetére


fairi
(senior tag)

""kicsit" jobb eredményt ad, mint natívan a 10Mpixeles gépek... "

ehhez kéne egy 7D mellé az én gépem:)

tesztképeknél van pár 17-55 IS is,vhogy nem úgy karcol mint a 30D-n...
persze nem összehasonlítható minden körülmény az igaz....

"most egy munkám azért úszik el, mert túl kicsi a gépem felbontása 10Mpixelle"

persze azért nem feleségesen a 7D felbontása,de..
A sony jobban csinálta két gépet adott ki egyszerre egy kisebb egy nagyobb felbontásút!
300 vs 350 és 500 vs 550
Így meg van a döntési szabadság!

(#34) sztyui2


sztyui2
(őstag)

Valamilyen szinten csalódás, ugyanis többre számítottam. Az AF, a kereső, a sorozat, a jó szenzor, a kijelző és a fénymérés jó pontok, viszont sajna van jónéhány negatív tulajdonság is.
A váz hátlapját sajnos kicsit megvariálták.Nekem a tökéletesen kényelmes 30D-hez képest kicsit kényelmetlennek tűnik így képeken. Természetesen majd még élőben meg kell fogdosni, hogy megtapasztaljam, milyen is valójában :)
A bekapcsológombot legnagyobb sajnálatomra, sajnos áthelyezték. Nem értem miért volt szükség erre. Még szerencse, hogy az 5D Mk II-n maradt a régi jó bekapcsológomb. Én is úgy gondolkozok, hogy 30D-ről már inkább FF-re lenne jó váltani, ha valaha váltanék(ami még nagyon nagyon soká lesz), és sajnos ez APS-C szenzor számomra egy újabb csalódás a 7D-n.
Nem értem miért kellett megvariálni a Canon teljesen egyértelmű és jól bejáratott számozását. Miért nem lehetett 60D? Féltek, hogy kifogynak? Még ott lehetett volna a xxD szériára 4db készülék egészen 90D-ig, így meg most csináltak egy 7D-t, aminek ilyen szempontból nem sok értelme van, mert akkor ezután mi lesz? Jönnek majd évente a 7D MkI-II-III és a többiek?
A MarkI-II-III számozás is a canon profi szériájában volt eddig, és nagy valószínűséggel most akkor ezt is megváltoztatták.
További negatívum sztem a 18megapixel egy ekkora szenzorra. Ilyen felbontás már minimum APS-H-ra, de inkább FF-re lenne való.
A videó nem nagyon érdekel, a vezetéknélüli vakunak meg nem nagyon venném hasznát, mert godolom infrás, és pont 4 nappal ezelőtt rendeltem rádiós kioldót a 430EX-hez, és hát a rádiós cuccnak nem nagyon lehet ellenfele az infra. Talán az infrának annyi előnye van, hogy átviszi az ETTL jelet, de nekem tökéletesen megfelel a manuál mód a géptől eltávolított vakumon.
Egyébként a markolaton az a kis pötty, az mi lehet? Csak mert a régi Canon gépeken ilyen nem volt. Nagyon remélem, hogy az nem a vaku infra jeladójának a helye, mert valszeg azt fotózás közben az ujjunkkal letakarnánk.

Blog:http://sztyui.wordpress.com ------------------- portfolio:http://sztyui.500px.com flickr:http://www.flickr.com/sztyui

(#35) KTTech válasza fairi (#33) üzenetére


KTTech
(HÁZIGAZDA)

Méretezd csak le 8Mpixelre... rögtön jobban fog karcolni, mint a 30D-n, ráadásul az élek is természetesebbek lesznek, a színátmenetekről nem is beszélve. Ez a nagy előnye a magas felbontásnak (csökken a moaré, csökken az AA szűrő hatása stb). Az, hogy teljes felbontásban 100%-on pixelkukkolva nem olyan éles, csak egy dolog. Ez a pixelsűrűség a legjobb objektíveket is két vállra fekteti.

A Sony jól adja el ugyanazt a hardvert 2x :) mert árkülönbség 0 a két verzió közt, legalábbis gyártói oldalon (de az sem lehetetlen, hogy még a szenzor is azonos, csak kihasználják a CMOS egyik lehetőségét: a pixelösszevonást, bedrótozzák és kap egy új cikkszámot...).

Szerintem ez a gép is ad választási lehetőséget: ha nem akarod 18Mpixelen használni, átállítod M-RAW-ra és máris csak 10Mpixelről beszélhetünk.

www.prohardver.hu - www.kttech.hu

(#36) KTTech válasza sztyui2 (#34) üzenetére


KTTech
(HÁZIGAZDA)

Azért változtattak a számozáson, mert technikailag közelebb áll az 1-es szériához, mint többihez (zár: 1D mkII-ből van, szigetelés EOS-1N, AF leginkább az 1-es szériához hasonlít stb).

Az APS-C pedig tökéletes választás. A fotóriporterek közül rengetegen használják, nem véletlenül. Nézd meg mennyibe kerül egy 300/2.8 és mennyibe egy 500/2.8... ja, és mekkora méretben ,súlyban a különbség. Pedig csak APS-C - FF váltásról beszélünk.

A markolaton a pötty az IR kioldó vevője, ami elég régóta hiányzott a xxD szériából (de pl. a 350D-ben benne volt).

www.prohardver.hu - www.kttech.hu

(#37) fairi válasza madgie (#32) üzenetére


fairi
(senior tag)

Így a legjobb majd a 30Mp-es APS-C gép lesz..
".....élesíteni"

ez érdekes lehet,ha iso800 felett járunk..
http://a.img-dpreview.com/gallery/canoneos7d_preview/originals/img_2566.jpg
ha van türelmed megmutathatnád ebből mi lesz töblépéses leméretezés és élesítés után..

(#38) sztyui2


sztyui2
(őstag)

Jah, még annyit, hogy azért az 5D MkII-be már hamarabb beletehették volna ezt az AF-et, meg a vezetéknélküli vakuvezérlést.
Gondolom már gondolkoztak az 50D utódján(szóval a 7D-n), amikor az 5D MkII kijött, és biztos eszükbe jutott, hogy kéne bele egy normális AF-et is rakni. Ha nem is jutott eszükbe, a sok Canonos fórumozó említette nekik jónéhányszor :D
Szóval nem értem...

[ Szerkesztve ]

Blog:http://sztyui.wordpress.com ------------------- portfolio:http://sztyui.500px.com flickr:http://www.flickr.com/sztyui

(#39) madgie válasza fairi (#37) üzenetére


madgie
(VIP)

1: ölég alexpós a lelkem
2: sima, Irfan View-os leméretezéssel sem rosszabb, mint a 40d-m ISO 1600-a...

"Szerinted, "a szervezet" honnan "látja", hogy izmot kell építenie és nem zsírt? Nézegeti a Kiskegyedet, hogy milyen ott a férfiideál?" by philoxenia

(#40) KTTech válasza fairi (#37) üzenetére


KTTech
(HÁZIGAZDA)

Kb. az lenne az ideális felbontás egyébként, de az egyik topicban volt ezzel kapcsolatban egy hosszabb vita. Magas felbontás szoftveres AA szűréssel, majd leméretezéssel. A zajnak is jót tesz, a képminőségnek is. Sajnos alhangon a 30/40D meg a többiek is eléggé rosszul bánnak a ferde élekkel... ez pedig csak magas felbontással orvosolható, akárhogy nézzük. Az is igaz, hogy hatékony legyen a dolog, legalább 1/3-ra kell csökkenteni az eredeti képet.

www.prohardver.hu - www.kttech.hu

(#41) KTTech válasza sztyui2 (#38) üzenetére


KTTech
(HÁZIGAZDA)

Majd belerakják az 5DmkIII-ba... de akkor meg azon fog menni a sírás, hogy milyen kis helyre szorult az AF megint (mert nem lenne nagyobb területen, mint most van).

Szerintem reális lépés volt ez a gép, sokan akik munkára használják jól járnak vele. Az 5DmkII meg nem elsősorban munkára tervezett gép (hiszen az az 1-es széria volt eddig).

www.prohardver.hu - www.kttech.hu

(#42) _Gudella válasza sztyui2 (#34) üzenetére


_Gudella
(őstag)

A pötty a markolaton infrás távkioldó vevője

Egyébként szerintem éesz majd kb fél év múlva 60D-is, ezzel a 7D-vel egy teljesen új kategóriát vezettek be: profi APS-C

Én úgy tippelem hogy a 60D majd esetleg megkaphatja ezt a szenzort, meg a videó funkciókat, de nem lesz benne ilyen fókusz rendszer, nem lesz 100% 1x nagyítású kereső, picit lassabb lesz, stb...

(#43) sztyui2 válasza KTTech (#36) üzenetére


sztyui2
(őstag)

Értem. Hát ezek szerint lehet mégis lesz majd egyszer valamikor 60D, és ez megmarad a kettő között(60D-5D). Bár lehet az már nagy konkurencia lesz a gyártón belül is.
Jól látom, hogy ez a gép a D300s ellenfele akar lenni?
Eddig az xxD széria nem volt egy kategóriában a D300-al, viszont az 5D se, mert az meg már Full Frame.
Lehet lesz itt még xxD gép is, ez meg tényleg egy olyan gép, hogy nem félprofi, hanem inkább a profi tulajdonságai vannak, viszont APS-C szenzorral.

szerk:
_Gudella:Na megelőztél:D
Én is így gondolom.

[ Szerkesztve ]

Blog:http://sztyui.wordpress.com ------------------- portfolio:http://sztyui.500px.com flickr:http://www.flickr.com/sztyui

(#44) KTTech válasza sztyui2 (#43) üzenetére


KTTech
(HÁZIGAZDA)

Igen, ez a D300s közvetlen ellenfele, gyakorlatilag egyetlen dologban marad el tőle: a 2 kártyaolvasóban... de árban kedvezőbb lesz.

Nem vagyok benne biztos, hogy lesz 60D (legalábbis ilyen formában), lehet, hogy az 50D árát kezdik el erősen nyesni és ezzel egyidőben kivonják a 40D-t a piacról (mert a mai napig gyártásban volt). Mivel kezdőár az 1600-1700 USD, ez hónapokon belül 2-300 USD-t csökkenni szokott, így meg is lesz a helye a dolgoknak.

www.prohardver.hu - www.kttech.hu

(#45) fairi válasza KTTech (#35) üzenetére


fairi
(senior tag)

"A Sony jól adja el ugyanazt a hardvert 2x"

eben nincs titok!
egyik 12 másik 14 Mp,nem pixelösszevonás...Nem probléma csinálni egy 12 Mp-s és 14 MP-s vázat! Több pixel egy érzékelőre nem nagy pénz...

(#46) KTTech válasza fairi (#45) üzenetére


KTTech
(HÁZIGAZDA)

(de akár felesleges is lehet, hiszen ki is lehet hagyni a képalkotásból azt a 2 mpixelt, és még olcsóbb a dolog: nem kell két érzékelőt gyártani... sok mindent láttam én már a Sony-tól...)

www.prohardver.hu - www.kttech.hu

(#47) fairi válasza KTTech (#46) üzenetére


fairi
(senior tag)

• 23.4 x 15.6 mm APS-C Type CMOS Exmor Sensor
• RGB Color Filter Array
• Built-in fixed low-pass filter
• 14.6 million total pixels
• 14.2 million effective pixels

• 23.5 x 15.6 mm APS-C Type CMOS Exmor Sensor
• RGB Color Filter Array
• Built-in fixed low-pass filter
• 12.9 million total pixels
• 12.3 million effective pixels

legyártották,ekkora csalást nem engednének meg:)
szenzorméret is különbözik picit!

(#48) fairi válasza KTTech (#44) üzenetére


fairi
(senior tag)

"60D (legalábbis ilyen formában)"
20MP,ha így tart a lelkesedés!Meg is van a fejlesztés! fototrend HÁZIGAZDA-i erre pezsgőt bontanak(tudom gonosz vagyok ;] )

Kifut a 40D, az 50d megy abba az árkategóriába és akkor lenne egy nagy lyuk az 50D és a 7D közt!
De bárhogy nézzük sokáig lesz a 7D 400k itthon!
40D kapható 200k-ért,
50D 260k a váz
7D lesz 350k legyünk jószivűek..
ha 50d lesüllyed a 40d árára akkor......

[ Szerkesztve ]

(#49) plus44


plus44
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nem semmi egy gép, még akkor sem, ha én inkább kompakt párti vagyok.

Egy tucat bontatlan CD, Clingo Game Wheel, Iphone bőr tokok és egy HP Probook 4520s eladó!

(#50) _Gudella


_Gudella
(őstag)

Most nézem, APS-C létére nehezebb mint az 5D mark II (persze a valóságban nem számít sokat az pár deka..)

Copyright © 2000-2012 PROHARDVER Informatikai Kft.