Hirdetés

2014. augusztus 22., péntek

(#1) PrinczA

PrinczA
(őstag)
LOGOUT blog

Én olyat kerestem még régen, ami marha bőgést imitál.
Nem találtam kis hazánkban :((

(#2) MMA87 válasza PrinczA (#1) üzenetére

MMA87
(őstag)

LoL naigen, ha jól tudom az főleg US-ben elterjedt :D Mármint ha az autóba szerelhető változatról beszélünk :) Talán egész életemben 1x sikerült hallanom olyat, de az az autó is import volt :(

"...A régi nepperekben legalább nem lehetett megbízni! A régi nepperekben még vót anyag!..."

(#3) r-chee

r-chee
(őstag)
LOGOUT blog

Durva és egyben szép cuccok :)

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#4) banhammer

banhammer
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ilyet nem akarsz kiprobálni?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) Iomega válasza PrinczA (#1) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

Magyarországon lehetséges, hogy nehézkes lenne rátalálni, de külföldről beszerezhető.

banhammer: Ilyen rendszert szerettem volna összeállítani, ami legalább így szólt volna. :)

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#6) Tutu7030 válasza banhammer (#4) üzenetére

Tutu7030
(PH! addikt)

:DD

LG Optimus G E975 20a EUR-XX

(#7) kmisi99

kmisi99
(PH! addikt)

itt is van jó néhány vonat kürtös szórakozás. Nagyon jók ezek a kürtök. Ha lesz kocsim lehet én is beszerzek valamilyen kürtöt. [link]

HP Elitebook 8540W

(#8) Perillustris

Perillustris
(senior tag)

A bringámon ilyen van, de gyalogosra sosem dudálnék vele. Az imént belinkelt videók persze viccesek, mert nem történt tragédia, de ha ott esik össze holtan, akit megijesztenek egy vonatkürttel, az nem lesz az. S ez előtte nem derül ki. :o

Perillustris

(#9) Tigerclaw

Tigerclaw
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nekem azok a nagyon mély hangon szóló ködkürtök hangai tetszenek, bár gondolom ahhoz nem árt némi viszhang, meg kilóméterekre kell lenni a kürttől.

Steal Different! (SJ)

(#10) Iomega válasza Tigerclaw (#9) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

Leslie S5T-R 0:38-nál a hajókürt is nagyon szépen szól.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#11) kiskaktusz

kiskaktusz
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Kösz a cikket! :)

Eddig nem mozgattak ezek a légkürtök, de a prank videók ütnek. :DDD

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#12) mark77

mark77
(tag)

Még régen az Északi Járműjavító tele volt mozdonykürtökkel. Mire haza akartam lopni egyet, megelőztek. Pedig jó kis újévi ébresztőt akartam szervezni:)
Emlékszem amikor reggel6 kor műszakkezdéskor valaki kipróbálta a csarnokban a dudát a kollektíva, és környéken lakók nem kis örömére.

http://www.youtube.com/watch?v=hKw6Utp2IgA

Cannibal Corpse

(#13) vince

vince
(senior tag)

Fehérvár egyik tűzoltóautója fel van szerelve vonatkürttel, vonulás közben elég intenzíven szokták használni. Bármerre jár a városban, a hangja alapján tudni lehet, merre vonulnak :)

''Miután az emberek az igazságot nem fogadták el hatalomnak, megtették a hatalmat igazságnak'' - Blaise Pascal

(#14) Iomega válasza vince (#13) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

Nem csak egy tűzoltósági légkürt van rajta?
Nem tudom, hogy engedélyezett-e a megkülönböztető jelzést használó járműveken az egyedi hangkeltő rendszer, mint például az általad említett vonatkürt. :F

(#15) PrinczA válasza MMA87 (#2) üzenetére

PrinczA
(őstag)
LOGOUT blog

Twingoba kéne :D

(#16) Iomega válasza MMA87 (#2) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

[ Szerkesztve ]

(#17) Iomega válasza PrinczA (#1) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

Ilyenre gondolsz?
Ebay-en beszerezhető.

(#18) Apika válasza Perillustris (#8) üzenetére

Apika
(Közösségépítő)

Én is tervezem a bringára, mert a csengő nem mindig elég.... :N

(#19) Perillustris válasza Apika (#18) üzenetére

Perillustris
(senior tag)

Én nagyon ritkán csengetek, mert elvétve megyek ott, ahol gyalogosok sétálnak, a gépjárművezetőknek meg valóban felesleges. Ezt meghallják. Persze ezt is csak módjával, ha értelme van a jelzésnek.

Ha lesz is ilyened, vagy más típusú kürtöd, gyalogosokra sose dudálj. :Y

Perillustris

(#20) Balázs1621

Balázs1621
(fanatikus tag)

Jók ezek a kürtök, egyet szívesen elfogadnék! :K Ez sem rossz!

(#21) Iomega válasza Perillustris (#8) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

Jónak tűnik. Hol vetted és mennyibe került a bringa kürt?
A tartályt , hogy töltöd fel?

(#22) Perillustris válasza Iomega (#21) üzenetére

Perillustris
(senior tag)

Kb. 5 éve rendeltem meg egy USA címre az Ebay-en, akkori munkatársam hozta haza. Akkor még Európában nem volt, és nem is szállítottak (vagy csak drágán, többért, mint amennyibe a kürt került). Ma már jobb a helyzet. Autós szelepes, bringa pumpával lehet tölteni, vagy a benzinkúton. :C

Perillustris

(#23) Iomega válasza Perillustris (#22) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

Köszi!

Közben néztem a youtube-on, vannak fent róla videók, jó. :)
Meddig elegendő egy feltöltés?
Az Ebay-en néztem, nem lenne olyan vészes az ára, inkább az a probléma, hogy a szállítás is még 1x annyiba kerül.

(#24) vince válasza Iomega (#14) üzenetére

vince
(senior tag)

Fogalmam sincs, hogy mi a különbség a kettő kürt között, a tűzoltóautón lévőnek emlékeim szerint éppen olyan a hangja, mint a Nohabé ezen a videón 0:47-től.

Szerk.: hogy mennyire szabályos ez, azt nem tudom, de nagyon hatásos, kilométerekről hallani :D

[ Szerkesztve ]

''Miután az emberek az igazságot nem fogadták el hatalomnak, megtették a hatalmat igazságnak'' - Blaise Pascal

(#25) weiss

weiss
(senior tag)
LOGOUT blog

Nekem a kürtökről csak ez jut az eszembe :D Lassan minden trailer kötelező kelléke lesz :DDD

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#26) BPeter01

BPeter01
(lelkes újonc)

Az én projectem évek óta áll, mivel eddig nem találtam olyan szelepet, amelyik gombnyomásra megbízhatóan vezérli a levegőt.
Vagy csak aranyárban.... :Y
Kürtöm van, tartályom egy leselejtezett tűzoltó készülékből van, csövet meg simán lehet venni.

Üdv: BPeter

(#27) Iomega válasza BPeter01 (#26) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

Szelepet tényleg nem érdemes külön venni, mert nem olcsó, viszont vannak olyan kürtök, amiken már rajta van gyárilag, és még olcsóbb is, ha úgy veszed. Leszereled róla a szelepet, a kürtöt meg el tudod adni, akkor a szelep már majdnem ingyen van.

[ Szerkesztve ]

(#28) Apika válasza Perillustris (#19) üzenetére

Apika
(Közösségépítő)

Persze! Mert még kiszámíthatatlanabbak lennének. Ki tudja merre rebbennének szét, nem beszélve az infarktusról, amit kapnának tőle. Egyébként én még a csengőt is ritkán szoktam használni. Inkább fékezek, vagy elmegyek mellettük lassan. Ha csengetek, akkor a lehető legrosszabb irányba lépnek félre, vagy megállnak és hátrafordulnak, vagy rá sem hederítenek...

[ Szerkesztve ]

(#29) BPeter01 válasza Iomega (#27) üzenetére

BPeter01
(lelkes újonc)

Nem veszel magadnak egy szelepes kürtöt? :)
Szelepre vevő vagyok! :D
Poént félretéve, nem akarok komolyan beleinvesztálni, elvégre "semmi értelme", csak játék.

Üdv: BPeter

(#30) aram01 válasza banhammer (#4) üzenetére

aram01
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

kemény video :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki... http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=aram01

(#31) Iomega válasza BPeter01 (#29) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

Én is letettem róla, a cikkben írtam is, hogy miért.
Ettől függetlenül tudsz venni egyszerűbb szettet is, ami jóval alacsonyabb áron van, ugyanakkor az is komolyan tud szólni. Csak ne kínait vegyél, ha veszel, inkább márkásat, az meg általában olasz, vagy van a Wolo, az amerikai, minőségre nem tudom, hogy milyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#32) justflash válasza vince (#24) üzenetére

justflash
(kvázi-tag)
LOGOUT blog

Én is úgy tudom hogy vonatkürt, ha minden igaz egy Csörgőről "adoptálták". :K

Amúgyegy ilyet szeretnék egyszer szerezni , ez is komoly cucc. :DD

[ Szerkesztve ]

Mióta a barátnőm terhes lett minden megváltozott.......a telefonszámom, a lakcímem, minden. | "nagyonmegy, nagyonmegy, húb****** csekkendzsin...."

(#33) ricsi99

ricsi99
(senior tag)
LOGOUT blog

Kár hogy motorra szerelhetö nincs.... én is terveztem de nem jött össze... pedig pár autos amikor épp "nem vesz észre" igy nem adja meg a kressz szerinti elsöbséget ,hátha kapcsolna. :W :W

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#34) Iomega válasza justflash (#32) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

Ez kompaktabb kivitel.

(#35) Iomega válasza ricsi99 (#33) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

Motorra szerelhető légkürtöt is lehet kapni.

(#36) TESCO-Zsömle

TESCO-Zsömle
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Létezik mély hangú kürt kis méretben? Bicóra kéne egy vállalható megoldás, de inkább mély és átható hangot szeretnék, mint dobhártyaszaggató magasat... :B

sz: Közúton nem csak az számít, hogy ne legyen hangosabb x dB-nél?

justflash: Ha csak a fíling számít, létezik nagyon kompakt kivitelben.

[ Szerkesztve ]

Akinek van vér a pucájában és legalább 1,5 liter káposztalé lötyög a nyakán ülő tökben, az menedzselni tudja az issue-t. - (Zsivaagoo)

(#37) Perillustris válasza Iomega (#23) üzenetére

Perillustris
(senior tag)

Egy-két hétre biztos. Attól is függ, hány jobbkezes kereszteződésben sz@rnak le. :U

Perillustris

(#38) Iomega válasza TESCO-Zsömle (#36) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

A vonatkürtök, legalább 150-160 dB-en szólnak, szerintem az már nem engedélyezett autókba szerelve használni a közúti forgalomba. :U

Biciklire az a megoldás lenne, amit Perillustris is használ az Airzound bike horn típus.

Perillustris: :R

Egyébként a tartályt mennyi bar-ra tudod felfújni? Pumpával, vagy légkompresszorral szoktad tölteni?
Találtam ebay-en 7000-ből jönne ki legolcsóbban, szállítással együtt.

[ Szerkesztve ]

(#39) TESCO-Zsömle válasza Iomega (#38) üzenetére

TESCO-Zsömle
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Ha lehet hinni a gyári adatnak, akkor 5,5bar.

Akinek van vér a pucájában és legalább 1,5 liter káposztalé lötyög a nyakán ülő tökben, az menedzselni tudja az issue-t. - (Zsivaagoo)

(#40) Iomega válasza TESCO-Zsömle (#39) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

Az már komoly, ahhoz képest, hogy bringán használatos.

Utánanéztem, valóban 5,52 bar nyomást ad le a kürtnek.

[ Szerkesztve ]

(#41) gabor85

gabor85
(őstag)
LOGOUT blog

Lee tábornok hangját kéne belemókolni a kocsimba :D

(#42) TESCO-Zsömle válasza gabor85 (#41) üzenetére

TESCO-Zsömle
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Az 5 kürtös.

Bay-en megkapod egységcsomagba 20k alatt...

[ Szerkesztve ]

(#43) gabor85 válasza TESCO-Zsömle (#42) üzenetére

gabor85
(őstag)
LOGOUT blog

Holnap körülnézek a témában, köszi :)

(#44) Iomega válasza gabor85 (#43) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

Figyeld a kompresszor burkolatát, ha az alsó része műanyag, akkor az a gyenge minőség, ha fém, az már remélhetőleg jobb lesz.

(#45) blueMerle

blueMerle
(PH! kedvence)

Azért óvatosan ezekkel a kürtökkel személyautóban. Győrben voltam szemtanúja, hogy egy járókelő illedelmesen kitépte az autójából a vonatkürttel szórakozó illetőt, és úgy elmagyarázta neki hogy ez úgy miért is parasztság (nem, semmi oka nem volt rádudálni, a gyalogosnak zöld jelzése volt). Biztos nagyon funny meg ámérikás dolog most ez, de jó tisztában lenni azzal, hogy nem mindenki díjazza ezt a fajta poént, és véletlenül megütögeti a mókagyárost...

[ Szerkesztve ]

(#46) Iomega válasza blueMerle (#45) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

Teljesen normális, ha légkürt váltja ki a hagyományos dudát az autóban, nincs ebben semmi különös, az más dolog, hogy ki mire használja. Mindenkinek a saját felelőssége.

Ez egyáltalán nem újkeletű dolog :N , a kamionokon már évtizedek óta légkürtöt használnak. Sőt tovább megyek, én az első légkürtömet kb. 20 évvel ezelőtt szereztem be.
Az egy dolog, hogy most Amerikába nagyon felkapott lett, részemről régi dolog ez már.
Az egyénen múlik, hogy mikor, hol szólaltatja meg.

[ Szerkesztve ]

(#47) blueMerle válasza Iomega (#46) üzenetére

blueMerle
(PH! kedvence)

Teljesen normális, ha légkürt váltja ki a hagyományos dudát az autóban

Ezt ugye Te sem gondoltad komolyan? :U

a kamionokon már évtizedek óta légkürtöt használnak

Igen, mert oda (is) való. Nem személyautóra. Én szivem szerint azonnal elvenném a forgalmit attól, aki ilyet szerel az autójára, és olyan irdatlan büntetést kapna, hogy meggondolná még egyszer, hogy ilyen nagyon húdevicces dolgot felszerel-e.

Gondolkozz egy picit, hogy mi lehet az az életszerű helyzet, ahol jól jöhet egy ilyen duda? Mert az, hogy valaki halálra rémül mikor rádudálsz (ha meg nem használod, minek van felszerelve -hagyjukmár...) és félrerántja a kormányt ijedtében, és abból lesz a baj, az sokkal valószinübb és életszerübb. Ha ez a cél, akkor nem szóltam, használjátok örömmel.

(#48) Iomega válasza blueMerle (#47) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

Én most speciel nem a vonatkürtről beszélek. A normál kompakt, autóba szerelhető légkürt változatról, nekem is az van, az meg nem lépi túl a megengedett dB értéket. Nem feltétlenül kell egy légkürtnek hangosabban szólnia, viszont a hang akusztikája még lehet más.
Mint ahogy a cikkben is írtam, mindenki csak saját felelősségére szerelje be a nagyobb teljesítményű (vonat)kürtöt, és jól gondolja meg, hogy hol, mikor szólaltatja meg. ;)

A kamion is a közúti forgalomba vesz részt. Ha vészhelyzet van, azt fogja használni, függetlenül attól, hogy lakott területen közlekedik, vagy városon kívül, mondjuk a sztrádán.

Egyébként majd mindenki döntse el saját maga, hogy mit szerel az autójába, saját felelősségére.

(#49) blueMerle válasza Iomega (#48) üzenetére

blueMerle
(PH! kedvence)

A normál kompakt, autóba szerelhető légkürt változatról

Igen, valóban az más tészta. :K

(#50) Iomega válasza Iomega (#48) üzenetére

Iomega
(őstag)
LOGOUT blog

Vitába nem szándékozom belemenni, ami a légkürtök használhatóságát illeti.
Nem mindenkinek tetszhet ugyanaz, ami a másiknak igen. A vélemények, ízlések változók.

Amerikában létezik légkürt verseny, (olyan mint egy autókiállítás) ahol azt nézik, hogy kinek szól szebben a rendszere, illetve hány dB értéken szólal meg. Az is szempont, hogy kinek milyen típusú a kürtje, hogyan építette be az autójába.
Vannak akik ezt verseny céljából építik, na meg megszállottság is van biztos, kell is ahhoz, hogy ilyet építsen valaki, de ettől még nem kell egy kalap alá venni azokkal, akik direkt riogatásra használják.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.