Hirdetés

2012. május 29., kedd

Hozzászólások

(#1) Polacheck


Polacheck
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Megborotválkozhattál volna :DD

less qq more pewpew!

(#2) simonzé


simonzé
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Hát ez a cím... :W

"You are here for a good time... not a long time" /Colin McRae/

(#3) he7edik. válasza Polacheck (#1) üzenetére


he7edik.
(őstag)

Hát igen
így van egy kis Al-Kaida feeling :DD

Én egyszer megnéznék egy Unreal Engine 3.0-ás játékot komoly grafikával.

(#4) rudi válasza Polacheck (#1) üzenetére


rudi
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Jójó, egy kis borosta van, de a mackófelsőm milyen menőőő :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) Blackhole13


Blackhole13
(fanatikus tag)

Nagyon kreatív a cím... ;]

Eladó Matrix M-stage erősítő

(#6) Bibby


Bibby
(PH! addikt)

Kb a topikon is látszik eddig ami engem is foglalkoztat: ki a francnak kell 2 mpixeles af-es webkamera...nekem semmilyen nem hiányzik, pláne nem egy ilyen drága játék.

"Jól is néznénk, ki, ha mindenki az okokat keresné, a megoldásokat meg senki." After Monday and Tuesday, even the calendar says: W T F...

(#7) Polacheck válasza rudi (#4) üzenetére


Polacheck
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Még jó, hogy nem pizsamában tesztelsz :D

less qq more pewpew!

(#8) Raymond válasza Polacheck (#7) üzenetére


Raymond
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Pokemberesben? :D

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9) Male válasza Bibby (#6) üzenetére


Male
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Szerintem is inkább 640x480 normális képminőséggel, és mondjuk stabil 25 fps-t hozva... de ez marketing szempontból nem olyan jó, mint egy 10MPixelesre interpolált felbontás :(

A fényképekhez és a videokhoz Rudi helyett nem lehetne egy nőt beállítani? :U

\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! - www.ameliemauresmo.hu //////////////// Videókazetták digitalizálása Xvid és DVD-Video formátumba olcsón, jó minőségben! Ha érdekel dobj privit!

(#10) Alex91


Alex91
(PH! nagyúr)

Es ezek kozul melyik UVC-s?

Sellerbuyer - Én azt gondolom, akik microservert használnak azért, mert felismerték, hogy szemléletváltásra van szükség, azok min. 20-30, de lehet, hogy 50 évvel járnak a többiek előtt és igazi úttörők.

(#11) rudi válasza Polacheck (#7) üzenetére


rudi
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

neizé'jmá, direkt a teszt miatt vettem fel az ünneplős FILA mackót :DDD

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) domi007


domi007
(őstag)
LOGOUT blog

Webkamerás internetes ismerkedésnél a hölgyek ezt a képességet mellnagyobbításra is használhatják.

Ekkor dobtam el az egeret, meg a billt, és kötöttem ki a földön.
Jó stílus....

:DDD

Egyébként tényleg király a FILA felsőd, ez az igazi :))

DOMy

"...de a tudomány mai állása szerint az ipari méretekben is használható SHA1 collisiont generáló eszköz a nagyon nagy számokat polinomidőben faktorizáló algoritmust tartalmazó fecni hátuljára van felírva." - ys

(#13) Foglalt név válasza domi007 (#12) üzenetére


Foglalt név
(MODERÁTOR)

Azért az is egy szint lehet, mikor a kettőt ötvözöd és a mackójában áll neki netesismerkedni :DDD Pajzsmellekkel természetesen ;]

Egyéb elfoglaltság miatt jelenleg nem vagyok elérhető. Kérlek keress más modot, köszönöm!

(#14) enamessias válasza rudi (#11) üzenetére


enamessias
(fanatikus tag)

A videókat nézve volt utánhúzás rendesen, bár még jónak mondható az átlaghoz képest. Ha a kamerát egy verőfényes napsütéses napon az ablakba kirakod, akkor még gyorsabb lenne (gondolom) a képkészités, de nem ott kell helytállniuk. Szerintem a kamerák tulajdonságai közt nem csak a felbontás a lényeg, hanem a sebessége is. Számomra az utobbi a fontosabb. Eddig minden álltalam próbált webkamera kompromisszumokat kellet kössön képminőség és sebesség közt. Sikerült gyors kamerát is találnom (Microsoft), de képminősége gyengébb volt az átlagnál.
Esetleg lehetne Msn vagy hasonló progikkal tesztelni, bár nem biztos hogy van értelme. Azért kiváncsi lennék, hogy lehet átpaszirozni egy 2megás gép képét. Az iso képes teszt az tetszik, de egy ilyen ezközt nem fénykép készitésére szokás használni. Persze ha más nincs, akkor arra is befogható.
Várom maly a további teszteket....

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#15) shtml


shtml
(őstag)
LOGOUT blog

Köszönöm a tesztet, annyi már biztos, nem Creative webkamerát fogok venni, ha eljön az ideje.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#16) Gery85


Gery85
(kvázi-tag)

Jó kis teszt, nekem egy Delux V-B01 Kamerám van, 4000ftért vettem annak ideén, de szerintem elég jó minősége van az árához képest. Aki kamerát akar venni és nem akar rá sokat áldozni,annak szívből ajánlom. Ár/érték arányban ő a nyerő.

Egy kép róla:

[ Szerkesztve ]

(#17) rudi válasza enamessias (#14) üzenetére


rudi
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Az volt a fő baj, hogy a képfrissítési frekvencia nem tőlem függött. Ha szerencsém volt, és hajlandó volt 20 fps-t produkálni, akkor mind a négynek teljesen elfogadható volt a képe 640x480-ban több meg úgysem kell. Sajna, ritkán volt szerencsém. Bízom benne, hogy az MS, Logitech és többi kamera majd jobb lesz ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) frankie!


frankie!
(őstag)

Ha videobemenetre rádugom analóg koaxkábellel a régi Video8-as Sharpomat, az veri ezeket képminőségben, nem igaz?

(#19) enamessias válasza rudi (#17) üzenetére


enamessias
(fanatikus tag)

Szerencse? Egy müszaki termék müködéséhez szerencse kell? Elég mókás! De majd a további tesztek után körvolnalazódni fog, hogy mennyit is érnek ezek a kamerák.
640x480 meg videotelefonáláshoz természetesen elég (pl: msn kis ablakához nem kell talán még annyi sem) de sok kamera sebessége "érzéketlen" a felbontás állitására. Talán pont ezért kellene "élesben" is bevetni a kamerákat, mert másként viselkednek fényképezőként, másként kameraként és megint másként webkameraként.
Másik észrevétel hogy a tesztbe be lehetne vonni egy alsó kategóriás kamerát is, mert arra talán nagyobb az igény! Sokszor még 4-6000 forintott is sajnálnak kiadni az emberek érte. Persze utána panaszkodik hogy zöld feje van a képen és csak másodpercenként 1 képet reprodukál a cucc, persze alacsony felbontás mellet.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#20) frankie! válasza frankie! (#18) üzenetére


frankie!
(őstag)

Ja és L Messenger alatt használnám. Úgy tudom, működik a dolog... :F

(#21) rudi válasza enamessias (#19) üzenetére


rudi
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Nem ez volt az utolsó PH-s webkamerateszt. Beszélgetőproggikkal megnézzük majd őket, de a Creative-okkal nagyjából ugyanaz volt a helyzet mint a saját ffelvevőjükben, no meg Skype/MSN-ből tudtommal elég nehéz mintavideót felvenni. Szerintem a fényképező mód (azaz az állóképek) megmutatja a színhelyességét, kontrasztra ráállítható képességét és a CCD+optika minőségét.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) rudi válasza frankie! (#20) üzenetére


rudi
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Elvileg illene működnie, feltéve, hogy van hozzá megfelelő driver, ami webkameraként (vagy olyan cuccként amit kezel az L Messenger) láttatja az eszközt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) Male válasza frankie! (#20) üzenetére


Male
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Elvileg be lehet állítani, csak nem webcamként fog szerepelni... sajnos pont tegnap töröltem le a gépemről a leírást, hogy hogyan lehet megcsinálni (nem start webcam, hanem start capture device vagy valami iylesmi rémlik)... de biztos megtalálod a neten. Viszont a váltottsorossággal szívni fogsz szerintem...

\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! - www.ameliemauresmo.hu //////////////// Videókazetták digitalizálása Xvid és DVD-Video formátumba olcsón, jó minőségben! Ha érdekel dobj privit!

(#24) simonzé válasza Gery85 (#16) üzenetére


simonzé
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ár/érték arányban szerintem is a noname kategória a nyerő. Az ugyan nem tud 700 megapixelt, de amit tud, az stabil, és egy átlag sávszélességen is átfér a képe. Hiába 15Megabites netem, ha anyáméknál csak 1mbit van. Az átvitt kép szar lesz, arra meg jó a gagyicam is.
Kevés hardver van, amire azt mondom: ócsó 'azt jóvan - na a webkamera pont ilyen.
Húszezer forint... mennyémá... Annyiért veszek még 3giga RAMot meg egy webkamerát.

"You are here for a good time... not a long time" /Colin McRae/

(#25) frankie! válasza Male (#23) üzenetére


frankie!
(őstag)

Köszönöm mindkettőtöknek! El fogok játszani vele, amint megleswz hozzá minden és otthon leszek.

(#26) frankie! válasza simonzé (#24) üzenetére


frankie!
(őstag)

Szerintem is. Ezeknél a drágább cuccoknál sem lehet beszélni képminőségről.

(#27) Gery85 válasza simonzé (#24) üzenetére


Gery85
(kvázi-tag)

Én ugyan így vagyok vele, persze ne legyen zöld a fejem, de ez a kamera amit írtam elég jó tulajdonságokkal rendelkezik, sőt még ha valaki olyan kedvében van különböző kereteket is rakhat a feje köré.
Tulajdonságai:
High-quality VGA CMOS sensor
Manual focus
Video capture: up to 640 x 480 pixels (350K pixels)
Still image capture: up to 640 x 480 pixels
Frame rate: 30fps at 320x240 pixels
15fps at 640x480 pixels (with recommended system)
Focus range: 3cm to infinity
Video format: 24 bit, 1420 RGB
Universal Serial Bus (USB), plug-and-play
Inner Package: Window Display Gift Box
Inner Box Size: 22.5x20x9.8cm
Carton Size: 51.5x46.9x42.7cm, 20pcs per carton

Ha valaki kedvet kapott hozzá itt megnézheti:
[link]

Copyright © 2000-2012 PROHARDVER Informatikai Kft.