Nem semmi a táp! Igazi kuriózum gigantomán felhasználóknak.
Gyorskeresés
Legfrissebb anyagok
Szakmai témák
Mobilarena témák
Általános témák
GAMEPOD.hu témák
Hozzászólások
A csifi
az csifi, eddig csak egy rossz szériája volr a 410Wos táp!
Nekem tettszik! Esetleg erre lecserélném a mostani házam! (természetesen ez is chieftec 6x5.25
)
Üdv.: Robe
-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

Balika911
(PH! kedvence)
Mekkora batár tápegység! Lehet rohanni a boltokba, erre cserélni az 1000 W-os szutykokat, "legyen benne tartalék" alapon. 

Thomas1
(PH! addikt)
Nah, ez megint egy olyan "kinek nagyobb a..." dolog.
Semmi értelme, de mégis megcsináljuk, és nem csak 10W-al lépjük túl az Enermax-ot, hanem egyből 200-al.
A ház viszont nagyon tetszik, lecserélném rá a jelenlegi Chieftec-em, igaz semmi szükségem ennyi 5,25-ös helyre. De szépen mutatna az asztalban. 
Eladó cuccok: http://href.hu/x/bl37
(#5) Thulcandra

Thulcandra
(őstag)
Ház tetszik nagyon.
A táp meg, őőő, AMD spider rendszerekhez jó lesz majd. Aki tud olyat venni, az már a villanyszámlát is ki tudja fizetni 
" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "
1 év alatt szép kis villanyszámlát "csinál" ha ki van használva a "kicsike".Lehet egyáltalán olyan gépet építeni ami 800W-ot fogyaszt? persze értelmes kereteken belül
"...valami soktízezer pénz van ebben, az eladónak egy kartonnal (asszem 6 darab) el kell adnia belőle ahhoz, h az ő saját üveg lekvárja ingyen legyen neki."

george11
(PH! addikt)
Korrekt ez a ház, csak kár, hogy egyetlen egy vinyókeret jár hozzá alapban 
www.polirfelni.hu
Olvastad a cikket? Le van írva benne, hogy egy csúcsfogyasztású proci és két VGA mennyit fogyaszt. Ha azt megszorzod kettővel (2 nagy proci és 4 VGA), akkor nagyjából kijön, hogy legfeljebb mekkora konfigot lehet összeépíteni.
Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Hakudoshi
(kvázi-tag)
Nem igaz, hogy nincs értelme ekkora tápot gyártani.
Gondoljatok csak bele: Ezek után USB-portról mehet majd a hajszárító, a porszívó, az erősítő/házimozi, valamit a mosógép és a mikró is. 
- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

Celtic
(tag)
Kár, hogy az USB portokon áramerősség limit van...
Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag
az nem probléma: link
"Sajnalos" - ??? O_o >> ^_^
Mondok egy példát:
Végy egy quad procit és mellé egy Vapo kompit, aztán húzd fel ~5GHzre.
Végy 2db 2900XTt, aggass rájuk vizet és húzd fel őket ~1000/2000MHzre.
Soakéknál hasonló konfiggal kisebb tuninggal kifulladt a 850es Galaxy
Ez a táp valóban sok, ha 7köznapi használatról beszélünk. De nem arra szánják.
Kvalitásához mérten az ára is remek, tekintve hogy 850es Galaxy ugyenennyi..
★ 162+ ★ http://href.hu/x/hjiv ★

Hakudoshi
(kvázi-tag)
Így van, mindent meg lehet oldani... 
- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -
Hacsak nem a tápról ment a kompresszor, akkor szerintem nem a 850 W volt a korlátozó tényező hanem a vezérlés. A 850-es Galaxynak is két főtrafója van? (1000-esnek biztosan)
Resistance Is Futile. You will be assimilated!

k3l3r0n
(fanatikus tag)
Szimpatikus kéró.... 
Nem flame-elni szeretnék, de mivel jobb ennél a cosmos1000? Külsőben másképp jelenik meg, de ebben sztem sokkal jobb a hűtés.
Jézus megváltoztatta az életed! Akarod menteni a változásokat?

k3l3r0n
(fanatikus tag)
pl 2db jól megtermett proci 260W, 4db 2900XT 600W, +4-6vinyó 50W. 900W és semmi komoly, csak egy hatalmas munkaállomás kerekedett ki belőle....
Jézus megváltoztatta az életed! Akarod menteni a változásokat?

voronoi
(kvázi-tag)
Egy szervernel miota szamit a hangja? Egy szervernek szerverteremben a helye, mi kozom hozza mennyire hangos.

kozmate
(tag)
A fix vezetékekkel együtt nem gond három GeForce 8800 Ultra, esetleg hat GeForce 8800 GT vagy Radeon HD 3870 táplálása sem.

Celtic
(tag)
Vaze, 30 USB portról vakartak össze egy szelet húshoz valamit...
Szted mennyi kell mosógép, mikróhoz?
Viccnek jó, de ténynek nem. Még valaki nekiáll...
Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag
Itt egy Galaxy Review. Legalul láthatod a belsejét.
"The untrained eye might not notice a few components in the Galaxy PSU, such as the use of triple transformers. Most high end power supplies only use one; very few use two. The Galaxy dedicates one transformer for the 12v rail for the processor; the others take care of the other components in the system. This provides the ultimate solution for stability of the triple quad, quad CPU, quad SLI, and quad graphics. It also provides power for 24 peripherals."
Szóval a Galaxynak 3 főtrafója van
Nem vezérlésgond volt
A túlfeszelt Quad és a húzott XTk iszonyatosan kajálnak. Soakék Prokat húztak, de ugye ugyanarról beszélünk, ha órajeleket nézzük.
Külföldön meg nem ritka, hogy túlfeszeléssel meg szárazjéggel szórakoznak a vidkarikkal is /mitöbb, kompival../.
Meg lehet nézni milyen gépekkel lövik manapság a 3DMark csúcsokat.
Konkrétan k|ngp|nék eredményénél sasold pl. a gépet ![;]](/dl/s/v1.gif)
★ 162+ ★ http://href.hu/x/hjiv ★

Balika911
(PH! kedvence)
Ez tényleg szuper, csakhogy az eredeti kérdésben szerepelt az "értelmes kereteken belül" kitétel is. 
[ Szerkesztve ]
Nem, nincs neki három, hanem csak kettő mint az 1000 wattosnak (nagy sárga trafók tök középen). Szerintem a harmadik, kicsike mellettük (a takarólemez alatt) a készenléti kör trafója. A vezérléssel meg arra gondoltam, hogy a 12 voltos feszültség a két főtrafóra van osztva ugyan, de azon belül is szétszedték 17A maximumú részekre, ami fejenként max 204 wattot enged. Elvileg ezt figyeli a túlfesz és túláramvédő elektronika és ha több kakaót rántanak be az egy részlegre kötött cuccok, akkor jön a lekapcsolás. Kellene keríteni egy (két, több) lakatfogót (darabja kb. 40k), ami egyenáramon is méri az áramerősséget és figyelni vele a tápből kijövő 12 voltos szálakat.
Resistance Is Futile. You will be assimilated!
Az értelmes keretek megítélése egyénenként változó
A széthúzott QuadCFes konfigot is lehet használni a GPGPU project segítségével mindenféle orvosi szimulációkhoz, proci meg nem keveset tolna BOINCal.
És még nem beszéltünk az AMD Spider platformról, 4db HD3870es CFXben GPGPU célra használva még húzatlanul is irdatlan számolókapacitás
Szóval szerintem ez a táp jó dolog. Nem, nem lesz általános, de ha kell, van.
rudi
Ezekszerint a Review készítője a készenlétit is főtrafónak vette. Remek..
Igen, valószínűleg a húzott Q66 rántotta be a kelleténél nagyobb mértékben.
Mérés hiányában nem bizonyítható, de az elmélet igazolja valamelyest.
Kíváncsi leszek mire váltanak XtwinZék, egy ilyen Chifit javasolnék nekik. 
[ Szerkesztve ]
★ 162+ ★ http://href.hu/x/hjiv ★
Nyilván értelmes keretek között a folyamatosan 400 (rövid időre 450) wattra képes tápok bőven elegendőek, csak legyenek tisztességesen megcsinálva minden tére, például úgy mint a 450-es Corsair VX.
Resistance Is Futile. You will be assimilated!
Bocs, de ezek az eszközök szerintem messze vannak az értelmestől, de tény hogy valahogy indokolni lehet a használhatóságukat. Lényegében viszont hobbi vagy reklámcuccok. Komoly projektekben a tuning szóba sem jöhet. Persze egy 96 fiókos, fiókonként két négymagosos szerver körberöhögi a legnagyobb sima PC-s tápot is
hogy kell számolni? 96 rack x 2 proci x 130 W TDP = 25 kW? No, és azoknak a gépeknek a használhatóságához már nem férhet kétség. Meg ugye egy nagygépnek kötelező folyamatosan 100%-on futnia mert másképp pénzpocsékolás lenne a fenntartásuk.
[ Szerkesztve ]
Resistance Is Futile. You will be assimilated!
wazze, csak poén volt
teljesen nyílvánvaló, h 5 V, 500 mA nem fog meghajtani egy pl fűnyírót
"Sajnalos" - ??? O_o >> ^_^
Ez a te véleményed, más, akinek ez a hobbija, ugye értelmesnek látja.
Persze, hogy egy szerver körberöhögi. De szerveren nem futtatnak DMarkokat. Ez olyan mintha egy buszt hasonlítanál össze egy dragre épített járgánnyal
Szerintem ezen az áron rendbenvan, ellentétben a 70-80ks 1kWosokkal...
★ 162+ ★ http://href.hu/x/hjiv ★

BobChemistry
(őstag)
ha nem 27 ezer lenne a ház, meg is venném
de így...marad a bravo
Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.
Éppen itt van a kutya elásva. Az a szűk réteg látja értelmesnek, akinek ez a hobbija, kedvtelése, szórakozása. Aláírom, hogy egyeseknek szórakoztató 3D mark és egyéb rekorder gépeket összerakni, de attól még nem válik ez általánosan értelmes, hasznos dolognak. DE! nem is kell annak válnia. Igen, van egy szűk felhasználási köre ezeknek az 1 kW körüli tápoknak, egy nagyon szűk, és ebben a körben az 1200-as Chiefzec tényleg ekészen jó ár/értékű.
Tökéletes volt a hasonlatod. A busz egy hétköznapi életben használható dolog a drag gép meg egy elruhgaszkodott szórakozóeszköz. Ugyanez igaz a szerverre és a tuninggépre is.
[ Szerkesztve ]
Resistance Is Futile. You will be assimilated!
Abban mindketten egyetértünk, hogy nem általános célra készült.
De nem is baj, mindenkinek megvan a lehetősége, hogy ne ilyet vegyen.
Ha magamat nézem, legszívesebben egy 400as Zent használnék vízzel..
Ha egy passzív 400asnál elfogadott a ~30ks ár, az ~50k 1.2kWért bagó.
★ 162+ ★ http://href.hu/x/hjiv ★

Blackhole13
(fanatikus tag)
Áhh, nagyon jó kis ház, kár, hogy nekem kicsit sok... 
Eladó Matrix M-stage erősítő

Hakudoshi
(kvázi-tag)
Viszont pl. villanyborotvát, telefonakksi-töltőt, vagy egy nagyobb ventillátort (nyáron jajdejó!
) elvileg simán elvinne.
Na jóvan, befejeztem. ![;]](/dl/s/v1.gif)
- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

Kriza
(őstag)
Hát ez igen! Jól látom, hogy ezt a tápot a Sirtec gyártja?
Végre nem spóroltak a kondikon sem. Nem sokan raknak Rubycon kondit a tápba.
Az persze más kérdés, hogy mekkora létjogosultsága van ennek a teljesítménynek.
Panasonic N2QAYB000078 teljesen új, gyári távirányító eladó http://hardverapro.hu/apro/panasonic_n2qayb000078_teljesen_uj_gyari_taviranyi/hsz_1-200.html

glutamin
(őstag)
Ilyenkor mindig elcsodálkozom, hogy én 8500-ért tudtam Chieftec házat venni. Nagyon belenyúltam akkor, de valóban jó kis házak ezek
Részvétet könnyen kap az ember, az irigységért azonban keményen meg kell dolgozni
36k az 1kW-os ebből. Azért a Zenhez képest nem sok.
Látom neked is bejött az AC PWM-ese 
gyúrunk vazze

Soak
(PH! nagyúr)
nekem DXX galaxy volt, annak az ágankénti terhelése már 24A , kevés volt igy is
szerk : amugy 750-es Single Rail az utódja
[ Szerkesztve ]
photofreak.me
Jelen helyzetben inkább vennék 1kWs Chifit és tennék bele 5Vra lőtt ventit..
Mondhatni ideje lenne a Zent levinni 20k körülre...csipáznám ![;]](/dl/s/v1.gif)
AC persze hogy bejött, 2 van belőle a procin sorbakötve a lap vezérli..állat
.
★ 162+ ★ http://href.hu/x/hjiv ★
Valamelyik CWT belű? A Thermaltake vagy a Corsair? Eccer szívesen elnéznék hozzátok áramerősségeket mérni, csak még nincs meg hozzá a felszerelésem és a metodikám 
Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Snoop-y
(senior tag)
Annyira nem nagy durranás ez a ház. Akkor már egy Chieftec bravo nagyobb szebb könnyebben szerelhető 2x120-as 5x90-es venti fér el benne belefér eatx lap is a vinyók pedig oldalról szerelhetőek.Vagy felül hotswapelhető és csak 23K a ház nem pedig 27K.
New level... -Nem akarok nagyon kigyúrt lenni -Akkor ne gyúrd ki magad nagyon bazzeg... Ja és GUGGOLJ! Mert valahol, odakint, egy csaj a maxoddal melegít...

Soak
(PH! nagyúr)
Ő az... ma jön meg PC Power and Cooling Silencer 750W ... amugy meg felőlem jöhetsz, legalább ráéreznél az izére és a teszt procik nem csak léggel lennének tesztelve

szerk : Nekem nem CF (piros) ,hanem SLi-s (fekete) , de csak szinben különböznek
szerk2: Esetleg a csatik különböznek..
[ Szerkesztve ]
photofreak.me

sephi
(őstag)
sztem ezt a tápot ki se lehet használni....
H2O über alles! ---- steam : amadeus1980 --- origin : FeZo_HUN --- Hirdetése(i)m : http://href.hu/x/hhyb


















