Hirdetés

2014. augusztus 23., szombat

(#1) MZperX75

MZperX75
(PH! addikt)
LOGOUT blog

:C 30.000Ft szép ,de mé mindig drága..............nekem

..és a következő mi lesz?..a péniszméret......

(#2) Duliee válasza MZperX75 (#1) üzenetére

Duliee
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Drága, de bármilyen dokkolható modellhez / 8460p/8560p , W sorozat / is hasonlóan drágább, ha nem drágább egy ilyen dokkoló, és ha jól értelmezem ez szinte mindegyik USB 3-as modellhez jó, nem kell HP-nek lennie

Lenovo S660 teszt -> hamarosan itt: logout.hu/blog/duliee/index.html ||| Xiaomi Redmi Note - 1db érkezik - Lenovo S650/660 - 2-2db érkezik! -

(#3) Gusztáv válasza MZperX75 (#1) üzenetére

Gusztáv
(őstag)
LOGOUT blog

Jó cucc ez, pl egy ultrabook mellé nagyon hasznos. És a kapható dokkolókhoz képest nem drága.

Laci

(#4) Kirrr

Kirrr
(fanatikus tag)

Ha kicsit normalizálódik az ára, mindenképpen beszerzek egyet. Főleg a display port miatt.

Samsung W2013

(#5) lujó55

lujó55
(PH! addikt)

Ezt most nem értem. Rádugom a notira egy USB 3.0-n és jön rajta Ethernet, meg HDMI meg a többi?
Akkor a TB mire is jó ha ezt mind tudja az USB3.0 szabvány egy csatlakozón keresztül?

(#6) Duliee válasza lujó55 (#5) üzenetére

Duliee
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ez már eddig is felmerült... a ThunderBolt az Intel erőlködése...

Lenovo S660 teszt -> hamarosan itt: logout.hu/blog/duliee/index.html ||| Xiaomi Redmi Note - 1db érkezik - Lenovo S650/660 - 2-2db érkezik! -

(#7) QwErTy42

QwErTy42
(őstag)

Nekem nagyon tetszik. Ötletes megoldás és az árával sem szálltak el.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#8) erdoke válasza Duliee (#6) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Szvsz az USB 3.0 gyakorlati sávszélessége és késleltetése nem igazán éri ér a Thunderboltét. Jól hangzik ez a dokkoló, de nálam a gyakorlatban egy USB 3.0 hubon belül másolva már két gyors notivinyó sebességét se bírja kiszolgálni.

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#9) flash-

flash-
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

olyan drága az usb3?vagy csak lehúzás?
nem értem azt sem hogy ha már van usb3 akkor a fényképezőket,egyéb új eszközöket mért nem usb3al szerelik?

Fp.:4,13

(#10) JoeYi

JoeYi
(Szakértő)
LOGOUT blog

ez inkább port replikátor mint dokkoló. Nem lehet rádokkolni ha jól látom

(#11) kromatika

kromatika
(PH! addikt)

jó cucc,és az ára sem vészes.

üdv.

(#12) Ł-IceRocK-Ł

Ł-IceRocK-Ł
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Drága, de legalább esztétikus. Legalábbis egész pofás külsőre.

« STO ♠ ๓αgγαя ₣ℓoŧŧα ♠ STO » | "lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#13) Alchemist válasza JoeYi (#10) üzenetére

Alchemist
(őstag)

Már csak a külön táp miatt sem nevezném dokkolónak, de legfőképpen valóban azért nem, mert nem "dokkol". :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#14) M@trixfan válasza lujó55 (#5) üzenetére

M@trixfan
(PH! addikt)

Azt már sajnos most lehet tudni, hogy nem fogja kiszolgálni rendesen az összes portot terhelés alatt az USB 3. Még a gépet is foghatja valamilyen szinten. TB esetén ugyanez full natív sebességen történne, ráadásul az oprendszer számára transzparens módon: mintha egy PCI Express bővítőn lennének a vezérlők.

twitter: MatrixfanLive Sokszor tabletről vagyok, néha ezért marad bent egy-egy elgépelés.

(#15) lujó55 válasza M@trixfan (#14) üzenetére

lujó55
(PH! addikt)

egy dokkolónak tudnia kéne az össze portot egyszerre.
valahogy éreztem én, hogy sántít ez...

(#16) fkenny válasza lujó55 (#15) üzenetére

fkenny
(senior tag)
LOGOUT blog

Megy-megy de nem tudod pl az USB 3.0 port sebességét max kihasználni amit tudna natívan. Átlag embereknek tökéletes, akik nem másolgatnak állandóan nagy Fileket, vagy ha azokat csak egy periférián ( hogy külső és belső lemez, nem pedig az hogy külsőről a beépített Gigabites hálón másolnának. Akkor már lehetnek gondok. Akadozna a kép a monitoron, ilyesmik... De ismét azt tudom mondani átlagfelhasználóknak tökéletes:)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#17) Duliee válasza Alchemist (#13) üzenetére

Duliee
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Külön táp szerintem a dokkolókon is van, nem?

(#18) ng0ofy

ng0ofy
(KORREKTOR)

Jó cucc ez, valami info arról, hogy drivert kér vagy plugnplay?
...és az ára sem vészes, 25-ért már jó lenne :D

(#19) erdoke válasza ng0ofy (#18) üzenetére

erdoke
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Itthon minimum 40e lesz. Ráadásul nagy felbontású monitor(ok) és külső merevlemez(ek) együttes alkalmazásához szvsz egyértelműen kevés.

Not addicted to sugar and grain anymore...

(#20) Duliee válasza erdoke (#19) üzenetére

Duliee
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

De valószínűleg nem is célcsoportos termék, ha nem tudja ezeket :)
Minden terméknek megvan a maga helye a palettán és mivel ez olyan termékekhez készül ,amik amúgy sem a fullprofi megoldásokban jeleskednek, így nem hiszem, hogy valaki egy HP Probook 4530s-ből akar majd 3 monitoros megoldást kisajtolni.

Akinek meg profi megoldás kell, megveszik a dokkolható termékeket. Ez szvsz azoknak szól, akik olcsóbb notival rendelkeznek. Tehát mondjuk a 400ezres dokkolható termék osztva 2-vel!

Plusz 2 monitort / Full HD / meg ránézésre elvisz, és a 4 USB-re is lehet csatlakoztatni dolgokat / akár hub-ot is /

[ Szerkesztve ]

(#21) KicsiUbul válasza erdoke (#19) üzenetére

KicsiUbul
(őstag)
LOGOUT blog

Szerintem van létjogosultsága, bár fájó, hogy tölteni nem tud...
Akinek meg az általad felsorolt igényei vannak, nem ebből a szegmensből válogatja a cuccait

[ Szerkesztve ]

Értem én... / Szakmai kérdésre használd a topikot!

(#22) azbest válasza Duliee (#17) üzenetére

azbest
(Szakértő)
LOGOUT blog

A dokkoló kapja a tápot és ellátja a gépet is táppal, tehát összesen egy táp van használatban. Persze azért szoktak tápot mellékelni a dokkolóhoz is, hogy ne a géphez kapottat kelljen elővenni ha asztalhoz ülsz :) De ez sem mindig igaz, mert pl thinkpad dokkolóhoz gyárilag jár táp, de az olcsóbb és kisebb tudású port replikátorhoz a gép tápját használhatod vagy vehetsz hozzá külön - itt nem usb megoldásúakról beszélek.

Egyébként árban helyén van a konkrét példány, más hasonló dokkokat/replikátorokat sem kapni kevesebbért. Lehetne ilyen ph teszt is, hogy különböző megoldásokat összehasonlítsanak.
- Normál dokk, ahol inkább az a jellemző, hogy a notiban meglévő, de nem kivezetett csatlakozókat biztosítják + usb hub.
- usb2 és usb3 port replikátor, ahol a bővítőben találhatóak usb alapú eszközök.

[ Szerkesztve ]

A Raspberry Pi találkozik a felhővel, avagy elosztott fordítás különböző architektúrák között: http://tinyurl.com/RPi-icecc-farm

(#23) Surcharger

Surcharger
(újonc)

Jól látom, hogy a táp csatlakozó is "elől" van (bal oldalt a képen) az úgy elég hülyén nézne ki kábelrengeteg szempontból az asztalon... :F

(#24) Kirrr válasza Surcharger (#23) üzenetére

Kirrr
(fanatikus tag)

ez a hátulja, ahova bedugsz mindent.

Samsung W2013

(#25) Alchemist válasza Duliee (#17) üzenetére

Alchemist
(őstag)

Ez esetben viszont a dokkoló tápjáról megy a gép.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.