Hirdetés

2012. május 30., szerda

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

:R

ez szép... az eddigi mini-itx-eknek azt a hátrányát orvosolták, ami eddig nagyon szúrta a szemem: hogy csak 1nyomorult d-subot kapott az összes, amiről olvastam...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ Xbox 360 Gamertag: mephi HUN ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) vgergo


vgergo
(fanatikus tag)

Nagyon tetszik. Mondjuk személy szerint én fölöslegesnek tartom a wifit, meg nem 2 db sata-t tettem volna rá hanem 4-t.

http://db.tt/RcvuahpV

(#3) akosf


akosf
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Jól néz ki! De kár hogy elhagyták a másik PS/2-es csatlakozót...
( Aki KVM switch-et használ annak kész öröm... )

(#4) Devid_81


Devid_81
(PH! kedvence)

egyre jobban tetszenek ezek nekem! :)

.::www.megadanceradio.hu::.

(#5) gyiku


gyiku
(PH! kedvence)

pofas kis lap, remelem lesz toluk vmi hasonlo amd-s vonalon is.

(#6) as_Rock


as_Rock
(őstag)

Praktikusabb lenne, ha hagytak volna egy PCI- vagy PCI-express 1x foglalatot és abba teszik a wifi-t :K , így ha valaki TV-kártyával HTPC-t szeretne csinálni kereshet mást :O

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#7) Balika911


Balika911
(PH! kedvence)

"...és Hybrid SLI képességekkel is. Utóbbi kihasználásához, illetve a nagyobb grafikus teljesítmény eléréséhez egy tizenhatszoros PCI Express csatlakozóval is felszerelték."

Mellérak az ember egy szép nagy GTX-et, aztán olyan lesz, mint a viccben, amikor az egér meg az elefánt megy át a hídon, s mikor átérnek, megszólal az egér:
- Vááá, elefánt, azért vágod, milyen keményen dübörögtünk! :D ;]

(#8) zsolt501 válasza vgergo (#2) üzenetére


zsolt501
(PH! addikt)

Szerintem lesz belőle olyan verzió is mert ott a helye csak nincs kiépítve.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#9) joi29 válasza Balika911 (#7) üzenetére


joi29
(őstag)

-Az én is megnézném hogy, hogy mutatna egy GTX 295-el a hátán... :D

(#10) vottokar


vottokar
(fanatikus tag)

Nem lenne ez rossz, csak szerintem ez sem lesz forgalomban nálunk...

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#11) vgergo válasza akosf (#3) üzenetére


vgergo
(fanatikus tag)

Szerintem ezt htpc-nek szánják. Aki KVM switch-csel akarja használni azonak találták ki [ezt (usb kvm switch)].
Mondjuk attól még tényleg rárakhatták volna a másik PS/2-es csatlakozót is.

http://db.tt/RcvuahpV

(#12) azbest válasza as_Rock (#6) üzenetére


azbest
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Van integrált gpu, az bőven jó hd filmek lejátszásához is, még némi visszafogott játékra is elég. Szóval PCIe tunert bele lehet tenni :)

Tegyük notebookunkat 1080p képessé: http://tinyurl.com/BCMCrystalHD

(#13) as_Rock válasza azbest (#12) üzenetére


as_Rock
(őstag)

Ja tényleg, mindíg kimegy a fejemből, hogy ez a VGA-slot már nem csak VGa-slot :W

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#14) Raymond válasza vgergo (#11) üzenetére


Raymond
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Az USB KVM eleg idegesito tud lenni, a regi jo PS2 meg mindig veri hasznalhatosagban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#15) Nyiscsák


Nyiscsák
(senior tag)

Jó lenne ha nálunk is lehetne majd kapni mert akkor tuti benevezek rá!

"-Class az inged! Örökölted? -Nem, csak /dev/null black magic-kel mosom."

(#16) Athlon64+


Athlon64+
(senior tag)
LOGOUT blog

2 SATA tökéletesen elég egy ODD-nek és egy HDD-nek (2,5" természetesen).
Wi-Fi is fontos, hiszen ki szeretne UTP kábelt látni a nappalijában? Senki, pontosan. Ezt a lapot biztos, hogy nem HC játékosoknak szánják (és nem is házi szervernek), hanem HTPC alapnak, és ezt a feladatot minden bizonnyal képes ellátni. (Attól eltekintve, hogy az NVIDIA féle PV HD fizetős, ha jól tudom...)
PS/2 port? Minek? Inkább legyen több USB, nagyobb hasznát veszi mindenki.
Tuner pedig szintén mehet PCIe x16-os slotba is.

Szóval: :Y

MCTS: .NET Framework 4, Web applications | <?php die('hard'); ?>

(#17) 14adam


14adam
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Még 2db sata nemártott volna,de amugy nagyon tetszik,úgyérzem ezlesz a következő lapom :)

Hosszbordás szíj eladó: 1038mm---> T56 - www.pcvizhutes.hu

(#18) bazsade


bazsade
(kvázi-tag)

majdnem jó-majdnem jó... végre lassan újíthatok a kedvenc flex-atx házamba egy alaplapot. ha nem is 4, de 3 sata még jól jönne, persze én is örömmel látnék a pci-s tv tuneremnek helyet, de sokkal jobb, hogy van pcie-x16, eddig nemigen volt ilyen lap. abba azt teszek, amit akarok
ára nagyon érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#19) akosf válasza vgergo (#11) üzenetére


akosf
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Az USB porotos KVM átkapcsoló használata esetén nem csak az egeret de a billentyűzetet is cserélnem kellene. A PS/2 <-> USB átalakítók meg nem igazán működnek együtt a KVM átkapcsolókkal.

(#20) Enton


Enton
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Szép is jó is kicsi is! Árráról lehet valamit tudni?

Én egy 9800GT-et simán ráraknék egy e8400 plusz 4GB DDR2 1066ban és tádá kész a mini játék gép kis fogyasztással, mivel ha jól vágom a hybryd SLI le tudja vágni a a nagyobb konkrét kártyát, plusz még a 9800GT-ben is már benne van a takarékos üzemmód.

Family Guy Online - Closed Beta

(#21) waverider


waverider
(senior tag)

szép is jó is, személyszerint az N-es wifit hiányolom.

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#22) helkis


helkis
(PH! addikt)

húúh, messze ez a legkorrektebb mini-itx-lap amit láttam eddig, aki benne van a témában ajánlhatna valami pofás házat hozzá! :R

[ Szerkesztve ]

(112945) - ''Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!''

(#23) spirit007 válasza akosf (#19) üzenetére


spirit007
(senior tag)
LOGOUT blog

Nekem Aten CS 82A van és gond nélkül működik az USB->PS2 ill. PS2->USB átalakítókkal . Előtte volt egy olcsóbb Trendnet ... na azzal volt cumi ;)

(#24) superecneB


superecneB
(őstag)

Ilyen alapokra lehet komolyabb gépet építeni?

(#25) rudi válasza superecneB (#24) üzenetére


rudi
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Igen! Van neki egy LGA775 foglalata, amibe belerakhatsz 3+ GHz-es procit, a PCI Express aljzatba betehetsz egy GeForce GTX260-at, és akkor a chipkészletbe integrált GPU dedikáltan számolhatja a fizikát. Persze, olyan tuningpotenciálra nem lehet számítani mint egy komolyabb ATX-es deszkánál.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) rudi válasza helkis (#22) üzenetére


rudi
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Látszatra jó ez a kis alaplap, de szerintem az Asus hasonló chipsetes Punditjaival jobban jársz. Ott már az Asus megoldotta helyetted a méretbeli ütközéseket, tápkérdést és hasonló szívásokat :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#27) mephi666


mephi666
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

az a perverzió jutott eszembe, hogy milyen lenne már ilyen alaplapban prezentálni a soron következő generációs ati/nvidia kártyákban rejlő erőt valami nagy bemutatón... :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ Xbox 360 Gamertag: mephi HUN ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#28) Depression


Depression
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Szerintem meg kényelmesen elférhetett volna még rajta 2 Sata csatlakozó.

Kedvenceim: hettyen-pitty, "dudák- dudák, nyam-nyam-nyam." "este, van, este van, ... este van este van... -nyugalom barátom, nyugalom" "nincs mese -hozok sört! -akkor van!" És, hogy a pokolban végtelenségig sorban kell állni:)

(#29) Reinhardt


Reinhardt
(fanatikus tag)

Nem ertem ezt a +2/+6 SATA kene meg ra dolgot, aki ilyet vesz az szervert akar epiteni?
En mar regota keresek vmi hasonlot, mar a hazat is kineztem hozza:

nem is nagyon ferne bele egynel tobb HDD.

Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

(#30) simonzé válasza Reinhardt (#29) üzenetére


simonzé
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Igazad van, a célközönségnek nem kell kettőnél több SATA. Sokkal inkább az USB, amiből viszont van bőven (6+6). Szóval jó ez így. Kár hogy az olcsó gyártók nem kínálnak ilyen apró lapot. Jó lenne olcsóért megkapni. Persze ezzel a többi lap piacát vesztené el a gyártó, úgyhogy erre még sokat kell várnunk.

"You are here for a good time... not a long time" /Colin McRae/

(#31) mephi666 válasza Reinhardt (#29) üzenetére


mephi666
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

igazad van... sima pc-m van, 2 vinyóval... az egyik benn a házban sata csatin, másik satás pedig usb-s rackbe... nem érzem úgy, hogy az x sata port valaha is ki lesz használva az alaplapon...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ Xbox 360 Gamertag: mephi HUN ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32) moha bácsi


moha bácsi
(senior tag)

Ha annyira lenne pénzem, mint amennyire nincs, biztosan vennék egy ilyen kütyüt.
Elképesztően szimpatikus! :R
Inkább ez, mint egy Phobos másfél milkáért. :K

-=BÉRELHETŐ REKLÁMFELÜLET=-

(#33) jerry311


jerry311
(PH! kedvence)

(további hat alaplapi kivezetések formájába áll rendelkezésre)

Formájába?

My password is ' or '1'='1' -- ' - Elado felkonfig - http://bit.ly/IGCQGz

(#34) Balika911 válasza moha bácsi (#32) üzenetére


Balika911
(PH! kedvence)

Nekem is igen tetszik, de sajnos nem tudnék olyan erős rendszert építeni köré, ami játékra is kiváló. :(

(#35) Thrawn válasza jerry311 (#33) üzenetére


Thrawn
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Javítva.

Different songs for different moods.

(#36) _AnTi_


_AnTi_
(tag)

Pöpec kis alaplap, valami hasonló lesz az elkövetkező gépemben. :K

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#37) Alvin_ti4200 válasza Reinhardt (#29) üzenetére


Alvin_ti4200
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Hol lehet ilyen házat kapni és mennyiért?

(#38) helkis válasza rudi (#26) üzenetére


helkis
(PH! addikt)

ja igen, egy bizonyos kor fölött már figyel ilyenekre az ember.. :DDD
addig itt egy fincsi kis házikó mini-itx fronton! ;)

(112945) - ''Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!''

(#39) P00By


P00By
(PH! nagyúr)

Ha most egy ilyen rendszert raknék össze, erősen elgondolkodnék ezen a lapon :K

(#40) Reinhardt válasza Alvin_ti4200 (#37) üzenetére


Reinhardt
(fanatikus tag)

Itt londonban egesz konnyen, olyan £180 korul indul az ara.
Otthon kornyeken ahogy elnezem, ausztria, szlovakia, vagy szlovenia az ahol aruljak.
Kicsit talan draga.
A Psile olcsobb (£150), es siman belel lehet tenni egy kartyat is, de ez valahogy jobban illik egy ilyen laphoz szerintem.

Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

(#41) bazsade


bazsade
(kvázi-tag)

a kicsi asus házamban egy 20-as atx csatlakozós alaplap van most, ill van rajta külön egy 4-es atx12v-os csati, ennek megfelelő a tápom is.
tudnám használni a jelenlegi tápomat valami átalakítóval ehhez, vagy hasonló laphoz, ahol már 24-es a tápcsati?
légyszi nem beszólni, már kerestem fórumtémaként a kérdést, ha átirányítotok oda, akkor köszönöm! :R :R

[ Szerkesztve ]

(#42) rudi válasza bazsade (#41) üzenetére


rudi
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Igen tudnád. Az a plusz 4 tű csak a jó nagy energiafelvétel miatt kell, ami egy HTPC-re általában nem jellemző.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) bazsade válasza rudi (#42) üzenetére


bazsade
(kvázi-tag)

fizikailag egy ilyen átalakítóval összekötöm és heppinesz?
http://www.bovito.hu/pictures/products/01622.jpg
ha igen, akkor megvan a következő alaplapom :))
köszönöm a választ, rudi!

(#44) EarL 007 válasza mephi666 (#1) üzenetére


EarL 007
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nem ez az első mini-ITX lap DVI-vel, egy ideje pár helyen kapható az Intel DQ45EK is. Pl itt. Ez a lap Q45 chipsetes, ami G45 csak néhány extrával. Csupán az a baj ezzel a lappal is (amellett, hogy az egyik legmodernebb Intel integrált GPU-s chipsetre épül, egyéb extrával, nem tudom pontosan mik ezek), mint sok mini-ITX-essel is, hogy drága, méghozzá nagyon (az Atomosat leszámítva), és ritkák is.

joi29: Egy GTX-szel felborulna az egész lap, ha nem házban lenne a teszt. :DDD

[ Szerkesztve ]

STO: Terran Rebellion, House of K'Reaper

(#45) bazsade


bazsade
(kvázi-tag)

egy fórumon február közepére, 139 dolláros áron jósolják a megjelenését... (ha elér hazánkig, lesz belőle 40E :F )

(#46) jerry311 válasza bazsade (#45) üzenetére


jerry311
(PH! kedvence)

Vagy több. Kicsi a kereslet ezekre. Kis tételre, meg rosszul oszlik a szállítási költség és még kedvezmény sincs a darabszámra. :(

My password is ' or '1'='1' -- ' - Elado felkonfig - http://bit.ly/IGCQGz

(#47) tomyoy


tomyoy
(senior tag)
LOGOUT blog

ez eszmeletlen jol nez ki! ara mar nem tetszik ennyire :(

Astra F 1.6i

(#48) rudi válasza bazsade (#43) üzenetére


rudi
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Még az átalakító sem kell.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#49) Chaser válasza as_Rock (#6) üzenetére


Chaser
(PH! félisten)
LOGOUT blog

USB-ről is mehet tuner, vagy lehet beletenni pcie csatisat, úgy tudom gond nélkül megyen pciex16-ban is pciex1-es kártya.

New world...old thinking...IBM T60;)

(#50) superecneB válasza rudi (#25) üzenetére


superecneB
(őstag)

De ilyen pici házakba nem nagyon fér be egy GTX260.

Copyright © 2000-2012 PROHARDVER Informatikai Kft.