Hirdetés

2012. május 30., szerda

Hozzászólások

(#1) depzoo


depzoo
(tag)

melyik játékokból vannak a képek?

bulletstormot felismertem a többi érdekelne.

ELADÓ: Sony NW-A1000 6 Gb mp3 lejátszó. Írj priviben!

(#2) Abu85 válasza depzoo (#1) üzenetére


Abu85
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Bad Company 2, Borderlands

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#3) Lorenzo9 válasza Abu85 (#2) üzenetére


Lorenzo9
(PH! addikt)

A Boderlands nincs a képeken,csak a forrás oldalon levő videóban...
Át lehetett volna tenni azt is,ha már fordított cikk. :U

http://www.eurogamer.net/videos/jimenez-mlaa-xbox-360-showcase?size=hd

[ Szerkesztve ]

★★★Steam,CoD4,WaW,MW3,BO,F3AR+szinte minden:LorenzoHUN ★★★★ ★★★Borderlands,BF:BC2,MoH,Crysis2,Origin,Battlelog(BF3):LorenzoHUN★★ ★★★http://steamcommunity.com/id/lorenzohun ★E-Cigi:http://e-c.hu/node/120

(#4) TESCO-Zsömle válasza Lorenzo9 (#3) üzenetére


TESCO-Zsömle
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Az első kép miből van?

[ Szerkesztve ]

Aquatuning.de-ről rendelés hamarosan! Akit érdekel -> PÜ nekem! (Elhalasztva 1 hónappal!) 06.10-ig.

(#5) Abu85 válasza Lorenzo9 (#3) üzenetére


Abu85
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Csak a képeket vettem át, mert a cikk saját. A forrás esetében szót sem ejtenek a GPAA-ról, GBAA-ról, az Inteles MLAA-ról stb.
A korrigálást köszi, nem igazán játszok a Boderlands-zel, csak hasonlít a játék világára a kép, akkor talán a Bulletstorm lesz a vizes is. :)

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#6) Duracellm...


Duracellm...
(őstag)

"A szűrés elvégzését többnyire a végső képkockára kell korlátozni"
Értem a problémát, de ez az utólagos elsimítás a képről elég sok mindent eltüntetett/elmosott, nem csak az éleket :(

Az élet értelme:42 igen. Csupa páros szám, nem véletlenül:)

(#7) Abu85 válasza Duracellm... (#6) üzenetére


Abu85
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Egy driveres megoldás esetében túlzottan sok variáció nem bevethető. Szvsz, az AMD és az NV örül, hogy ez is működik. Majd a fejlesztő épít AA-t a játékába, ez nem a gyártók dolga.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#8) DudeHUN válasza TESCO-Zsömle (#4) üzenetére


DudeHUN
(újonc)

Enslaved

Gamer for Life

(#9) vinibali


vinibali
(senior tag)
LOGOUT blog

mindenki azzal dolgozzon ami van... az Intel CPU-val számol élsimítást :D

BIOS ÍRÁS ÉS TÁPEGYSÉGEK!

(#10) -=Ghost=- válasza Duracellm... (#6) üzenetére


-=Ghost=-
(senior tag)

Tényleg elég problémás megoldások. Személy szerint az amd megoldása szimpatikusabb, az fsaa majdhogynem vízfesték szerű képet eredményez, annyira eltaknyolt, elmosott lesz tőle a kép.
Viszont eddig legjobbnak talán az NV SRAA-ja tűnik. 16x-os sraa-val már tényleg szép és éles képet ad, nem egy ilyen eltaknyolt gány valamit. Ezzel az eljárással mi van?

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#11) Abu85 válasza -=Ghost=- (#10) üzenetére


Abu85
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Az motorba beépíthető. A Battlefield 3 használja is majd, bár nem úgy, ahogy a hírben le van írva. Szimplán az MLAA-t irányítja vele.

A driveres megoldások nem csodaalgoritmusok. Szimplán működnek, amelyik játékban nincs lehetőség AA-ra, ott ez is jó. Más lehetőség úgy sincs. Aztán a fejlesztők majd beépítik a motorokba a teljes megoldásokat.

(#9) vinibali: Most mé? Ez is egy opció. ;] Legalább csinálnak valami hasznosat is a játékosok számára. Ha nem lenne ez az algoritmus most nem lenne AA a Shift 2-ben. :) Ettől függetlenül persze reméljük, hogy a legtöbb fejlesztő valami jobb minőségű megoldást választ. :D

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#12) vinibali válasza Abu85 (#11) üzenetére


vinibali
(senior tag)
LOGOUT blog

biztos vagyok, ha olvasott lesz a cikk és kommentelt a fórumja kapom majd a savat :D

BIOS ÍRÁS ÉS TÁPEGYSÉGEK!

(#13) DonToni válasza -=Ghost=- (#10) üzenetére


DonToni
(kvázi-tag)

Lehet hogy nem egy képet néztünk, de nekem az MLAA sokkal jobb képminőséget sugallt... :U

-Anti-

(#14) Abu85 válasza DonToni (#13) üzenetére


Abu85
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Gyakorlatilag ugyanezt írta. Az FSAA, ami feltételezem FXAA akart lenni nem tetszett neki annyira. :)
Ellenben megjegyezte, hogy az SRAA tetszik neki, csak hát az driverben nem alkalmazható. :(

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#15) Badman 4ever válasza Abu85 (#14) üzenetére


Badman 4ever
(őstag)
LOGOUT blog

Mi a helyzet a Super Sampling élsimítással? Nem barátja a deferred render motoroknak vagy csak a nagy erőforrásigénye miatt nem szeretik? :)

(#16) Abu85 válasza Badman 4ever (#15) üzenetére


Abu85
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Kifekszenek tőle a kártyák. Főleg az AMD autoLOD-os megoldásától. Persze akinek van HD 6990-je megengedhet egy 4x-et. :) Az én HD 5850-esemen maximum a 2x-ig jutok el értékelhető fps mellett. És akkor én a piac kis részébe tartozom, aki megengedhette magának anno ezt a drága kártyát. Világos, hogy így nem opció, szimplán egy villogtatható extra, de nem valós megoldás.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#17) -=Ghost=- válasza Abu85 (#14) üzenetére


-=Ghost=-
(senior tag)

Pontosan. Elírás volt az "s", nem vettem észre. Nekem is az mlaa tetszik jobban a driveres megoldások közül.

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#18) Badman 4ever válasza Abu85 (#16) üzenetére


Badman 4ever
(őstag)
LOGOUT blog

Mondjuk SSAA-ból egy 2x-es az azért elég jó minőséget produkál, az előbb felsorolt megoldások közül szerintem egy-kettőt megesz vacsorára, csak kár ez a nagy étvágy mellé. :)

(#19) superecneB


superecneB
(őstag)

A sima AA-hoz képest ezek kevésbé erőforrás igényes eljárások?

(#20) tome.jr


tome.jr
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nagyon üt a 360p szemléltető videó :DDD

(#21) Duliee


Duliee
(őstag)
LOGOUT blog

A Need For Speed Shift 2,höz hol érhetőek el azok a patch-ek amikről a cikkben szó van?

Eladó: E8400 BOX |Gyári intel i5/i7 rézmagos hűtő /1155/ <> Hirdetéseim: http://tinyurl.com/cspez8d

(#22) DonToni válasza -=Ghost=- (#17) üzenetére


DonToni
(kvázi-tag)

Elveszünk is a sok 4 betűs rövidítések között.... :DDD
Egyébként én annak örülnék jobban, ha a zöldek készítenének elsőként egy olyan eljárást, ami valóban kevés erőforrást emészt fel, és lényegesen jobb képminőséget eredményez!
Azt hiszem jó úton járnak.... csak még elég hosszú és rögös ez az út... :U

-Anti-

(#23) TheChos3nOne


TheChos3nOne
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ezek undorítóan mosottak, ez nem élsimítás, hanem textúra mosás. Talán még az MLAA elmegy, de ez az FXAA...

[ Szerkesztve ]

"Hello" I am "Ready 2 go" to be "Big in Japan" and to spend "The Night out"

(#24) hemaka


hemaka
(PH! kedvence)

FXAA kritikán aluli

„Turn your face to the sun and the shadows fall behind u.”

(#25) MCBASSTION válasza superecneB (#19) üzenetére


MCBASSTION
(lelkes újonc)

igen, lényegesen és sokkal jobb minőséget adnak

JÓÓÓ meeeeeeeeeeen... IZÉBIGÓCUCCHÖJEE

(#26) MCBASSTION


MCBASSTION
(lelkes újonc)

hátőőő ezek mind szépek és jók, csak a cikkben nincs az kihangsúlyozva, hogy ezek csupán kényszermegoldások. A lényeg az, hogy egy játékmotorba mostmár bele kell építeni egy ilyen anti-aliasing megoldást. Az pedig, hogy melyik algoritmust választják az teljesen fejlesztőtől fog függeni. A driveres megoldások, mint eddig is csak arra jók, hogy valamilyen élsimítást kínáljanak igazából egyik sem megoldás. Egyszer volt egy cikk itt a PH-n amiben jól össze voltak ezek az eljárások hasonlítva, és a következő a helyzet az SRAA azért nem jó, mivel a "kerítéses" részek (a képen jól látható a kerítésen) eléggé rosszul néznek ki. Az FXAA azért nem jó mivel túlságosan elmosódott lesz a kép, még a Quality beállítás mellett is. Az MLAA pedig túl sok erőforrást zabál állítólag. Valahol olvastam egy kevert megoldásról is, ami azt takarja, hogy MLAA-val kijelölik, hogy hol kell FXAA-t alkalmazni. Elvileg ezek a kevert megoldások lesznek a legjobbak. A GPAA meg átlós vonalaknál gyengélkedik. A GBAA-ról nem tudok sokat, de valszeg ha továbbfejlesztették, akkor ki is javították az átlós vonalakat, plusz a átlátszó felületek támogatása sem mindegy.

[ Szerkesztve ]

JÓÓÓ meeeeeeeeeeen... IZÉBIGÓCUCCHÖJEE

(#27) Vico87


Vico87
(tag)

Ez lehet, hogy trollkodásnak fog hangzani, de erre megoldást kínál a D3D10+. A hardcore gémereknek úgyis van ilyen vasa, a többiek meg nyeljék le a békát, hogy deferred motor = szebb látvány, de nincs AA. Ha AA is kell, lehet venni új grafikus kártyát. Persze ezt egyetlen kiadó/fejlesztő sem hajlandó meglépni, mert nem mernek kockázatot vállalni.

A Borderlandsben tényleg látszik az AA hiánya, de csak ha megállok bámészkodni. Az akció hevében fel sem tűnik nekem, hogy nincs.

(#28) Silverss


Silverss
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Valóban szemmel látható a különbség. De nem túl szép. Csak a különbség érzékelhető.

[ Szerkesztve ]

6970 Owner

(#29) superecneB válasza MCBASSTION (#25) üzenetére


superecneB
(őstag)

És ez driveresen történő változtatás, tehát esetleg régebbi nem csúcs kártyák is profitálhatnak belőle, vagy szükség van hozzá egy új utasítás készletre?

Copyright © 2000-2012 PROHARDVER Informatikai Kft.