Hirdetés

2012. május 29., kedd

Hozzászólások

(#1) krisztian112


krisztian112
(fanatikus tag)

Nagyon tetszik ez a Hidro H60. Jó megoldásnak tűnik

SE Live with Walkman

(#2) Coccer


Coccer
(kvázi-tag)

Ez a DeepCool egy állat szörnyeteg! Kell egy ilyen, ha befér az Antec Remote Fusion Max-ba!

És felőlem játék közben mehet 24,9db-vel is, úgyis "elizgulom" a szélzajt! De az biztos, hogy szép hullámos lapok születnek majd alatta.... :))

Ez a Scythe mitől ilyen hangos? (költői kérdés, persze, hogy a fordulatszámoktól)

[ Szerkesztve ]

(#3) Gude


Gude
(senior tag)

DeepCool Fiend Shark XT elég masszívnak tűnik

"Nos, ami engem illet, én optimista vagyok - semmi értelme sincs annak, hogy más legyek."(Winston CHURCHILL)

(#4) BobChemistry


BobChemistry
(őstag)

1,8 kg nagyon durva. Azt ugyan kétlem, hogy annyival jobb, mint amennyivel nehezebb a konkurenseknél, de ennek ellenére impozáns.

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#5) RapUGround


RapUGround
(tag)

Kár hogy nincs adat a ventik légszálításáról. Kiváncsi lennék hogy az amelyik 5400rpm-el megy 50db mellett az milyen értéket produkálhat. Biztos valami óriási lehet vagy legalább 200cfm. :Y

(#6) ftc válasza BobChemistry (#4) üzenetére


ftc
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Igazad van már ez is nehéz[link]

(#7) arn


arn
(őstag)

en nem ertem ezeket a kompakt vizes megoldasokat - miert? a vizhutes azert jo, mert a viz segitsegevel elszallithatjuk a hot oda, ahol nagyobb feluleten adhatja le. de amig levegovel hutom vissza, gyk ugyanolyan leghutes nagyobb felulettel (max a viz hokapacitasa miatt nagyobb a tehetetlensege). namarmost, ha a felulete nem igazan nagyobb, meg a holepcsok miatt nagyobb a veszteseg is - miben jobb, mint egy olcsobb, es egyszerubben kezelheto leghutes hasonlo meretu felulettel?

http://project-brian.blogspot.com/

(#8) Coccer válasza RapUGround (#5) üzenetére


Coccer
(kvázi-tag)

Itt olvashatsz róluk!

egyébként az 5400-es 150 cfm -el rendelkezik kb.

Abu: ha téged is érdekel! :)

(#9) zazahoho


zazahoho
(őstag)

Asetek =corsair ;] h50 ill.h70 ,gondolom az új széria is is detto.h70 től nem estem hanyat ,hangos stb..nem kéne az új 60-as sem

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#10) tiborandras válasza BobChemistry (#4) üzenetére


tiborandras
(senior tag)
LOGOUT blog

nehez, nagy, szep. nem hiszem, hogy a felsokategorias hutoknel ( scythe, noctua, alpenfoehn... ) sokkal jobb lenne, max 1-2 fokkal. ;)

4 sale http://tiny.cc/aprok

(#11) Duracellm...


Duracellm...
(őstag)

Végre értelmes megoldások, már csak az élettartam a kérdés az integrált szivattyú miatt...

A réztömböt túlzásnak tartom, egy izmos Delta-ventivel lehet vele cpu-t tesztelni. :C

Az élet értelme:42 igen. Csupa páros szám, nem véletlenül:)

(#12) BobChemistry válasza ftc (#6) üzenetére


BobChemistry
(őstag)

Ezt nem is láttam... :Y

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#13) wolfman


wolfman
(senior tag)

Megmondom őszintén, hogy fogalmam nincs miért jönnek ki folyamatosan újabb és újabb ventillátorokkal a gyártók, mikor a legújabbak ugyan olyan specifikációkkal rendelkeznek mint a régiek!? Esetleg máshogy néznek ki, de ugyan olyan hangosak mint az elődök, vagy még hangosabbak. Ennek mi értelme van? Vagy nemes egyszerűséggel a fogyasztó társadalmunkban kialakult folyamatos gyártási kényszer miatt?

Noctua csinál halk ventiket, de alig szállítanak levegőt, a Scythe meg nagy légszállítású ventikkel jelentkezik, de elég hangosak. Azt várná az ember, hogy a ventik is fejlődnek és ugyan olyan légszállítás mellett halkabbak vagy éppen ugyan olyan hang kibocsátás mellett nagyobb levegőt mozgat meg, de nem. Így nem is érzem már régóta azt, hogy "de jó ez az új ventillátor" mikor olyan mint az eddigiek. :(

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred!

(#14) Kelvin


Kelvin
(őstag)

Szeretem a teljes réz hűtő megoldásokat, biztosan borsos lesz az ára....

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#15) Integra válasza zazahoho (#9) üzenetére


Integra
(Jómunkásember)

szerintem se, főleg, hogy a h70-es tesztekben sincsenek maradéktalanul megelégedve vele, akkor a h60 miért lenne jobb?

viszont az asatek már érdekes lehet, azon én is elgondolkodnék..

(#16) oxox


oxox
(őstag)

szimpi ez az elore megepitett vizes videokartya :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3: oxox#1525

(#17) waterman_ válasza arn (#7) üzenetére


waterman_
(fanatikus tag)

ha meg tudod oldani, hogy az felmelegedett levegő rögtön a gépházon kívülre kerüljön, akkor egész hatékonyak tudnak lenni. ha egy ilyen hűtőt valaki a gépházon belülre aplikál és onnan még a meleget további ventilátoroknak kell kijuttatnia, akkor valóban nem túl látványos a hatásfok.
engem leginkább az zavar, hogy a pumpa relatíve berezegtetheti az egész gépházat, mert ugye hozzá van csavarozva (közvetetten) a házhoz. ha kisteljesítményű a pumpa akkor még elviselhető talán, de egy bizonyos méret után kelllemetlen rezgéssel bűntet, amivel oda is van a vízhűtés egyik előnye. én mondjuk a zajtalansága miatt csináltam vízhűtést.
ami miatt még nem venném meg, az a pumpa cserélhetetlensége. nem azt mondom, hogy gyakorta halnak meg ezek a pumpák, de elő tud fordulni. most ha kimúlik szegény (ami szinte biztos hogy garanciaidőn kívül lesz), akkor vagy mellébuherál az ember egy másik pumpát, vagy volt egy ilyen hűtése. egyszóval az egybe vízhűtésnél az ember a könnyű beszerezhetőség oltárán feláldozza a rendszer teljes flexibilitását.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe.. "A kormány az a testület, ami mindig megtartja, amit ígér. Ha pénzt ígér, azt is megtartja." Karinthy Frigyes

(#18) Angel1981


Angel1981
(PH! addikt)

Jó kis cuccok!
A DeepCool nagyon durva, akár súlyzózásra is jó lehet! :)
A Gentle Typhoon is minőségi cucc, de ebből a családból nekem a különösen alacsony fordulatúak jönnek be inkább (500-800 RPM), magam is olyanokat használok.

(#19) UnSkilleD


UnSkilleD
(tag)

kár hogy ien asetek cuccot nemlehet itthon kapni

(#20) Speed(R) válasza waterman_ (#17) üzenetére


Speed(R)
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ha jó árat találnak ki a WaterChillre, még lehet alternatíva..nekem egyedül a csövek rövidsége okán nem jön be, amúgy tetszene..megfelelő házzal a bordát kívül, a ventiket belül elhelyezve minimális a helyigény, az meg jó a szerelhetőség/szellőztethetőség szempontjából.
Szeretem a böszme léghűtőket is, impresszíven néznek ki, de a helyigényük miatt katasztrófa néha matatni a gépben :o

★ 162+ ★ http://href.hu/x/hjiv ★

(#21) D1Rect


D1Rect
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

"Corsair és az Asetek vízhűtőkkel készült"

Ez így nem igaz.

Az Astek készült vízhűtővel a Corsair pár matricával készült.

Milyennapvan?

(#22) 14adam válasza wolfman (#13) üzenetére


14adam
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

a belsejük változik. A csapágyazás. Régen a golyós csapágyak voltak a menők de azok nagyon hamar nekiálltak kerregni. Most a folyadékcsapágyas a legelterjettebb. Ezekhez azt a reményt fűzték,hogy jóval hosszabb lesz az élettartalmuk.
"a Scythe meg nagy légszállítású ventikkel jelentkezik, de elég hangosak" Scythe Sflex széria nem hangos és a légszállítása is egész jó ahhoz képest,hogy hány rpm-en megy a venti. A noctua az próbált mind a kettőre menni,hogy halk is legyen és a légszállítása is viszonylag jó legyen : nfp12 .Illetve a Gentlenek is vannak olyan ventijei amik légszállításba viszonylag jók és 10db alatt van a hangjuk

[ Szerkesztve ]

Hosszbordás szíj eladó: 1038mm---> T56 - www.pcvizhutes.hu

(#23) proci985 válasza wolfman (#13) üzenetére


proci985
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

szerintem ha nem ismered a helyzetet a ventipiacon, akkor legalább ne vonj le következtetéseket...

ugyan olyan specifikációk? a gentle 4250 kb felér egy 2800-3000rpm körüli extravastag hangjával miközben a légszállítása lényegesen nagyobb (UK3000, Papst 4312). az a 255m3/h, olyat eddig duplamotorosok tudtak, minimum 60dbAn. a kisebbik 36dbA + 140m3/hja is elég jó érték. az UKknál pedig sokkal tovább húzzák a leírás alapján, ami megint nagyon jó lesz.

"Noctua csinál halk ventiket, de alig szállítanak levegőt, a Scythe meg nagy légszállítású ventikkel jelentkezik, de elég hangosak."
az SFlex 800/1200 leszabályozva, az mégis hol hangos?

"Azt várná az ember, hogy a ventik is fejlődnek és ugyan olyan légszállítás mellett halkabbak vagy éppen ugyan olyan hang kibocsátás mellett nagyobb levegőt mozgat meg, de nem"
épp erről beszéltem az előbb...

Vagy nemes egyszerűséggel a fogyasztó társadalmunkban kialakult folyamatos gyártási kényszer miatt?
:F

highflow venti nagyon kevés van a piacon, nehéz őket keríteni, macerásak (jellemzően kétpines csati), viszont pár embernek kellenek. pl az air testbenchre. vagy hűteni az ívhegesztőt. Scythe ilyen szempontból megbízható, és lényegesen egyszerűbb venni, mint pl egy Sunont/Deltát.

szerk: úgy néz ki a gyártó a Nidec, legalábbis kinézetre/bearing alapján ők lesznek.

[ Szerkesztve ]

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club.

(#24) .mf válasza krisztian112 (#1) üzenetére


.mf
(PH! addikt)

"Nagyon tetszik ez a Hidro H60. Jó megoldásnak tűnik"

Remélem ez irónia volt. A három vizes közül ez messze a leggyengébb eresztés, egy olyan megoldás, amelyről már x-szer kiderült, hogy nem az igazi...

Ellenben a két Asetek már végre jobb irányba halad. A vidkarin hagyott (és házból kifelé fújó) venti extra pont, a fesszab körül is kell légmozgás. Én is így alakítottam át kártyáim hűtését, amíg 7900GS-em volt (ultránál is magasabban ment vízzel és +fesszel), akkor fesszabok kaptak bordát és egy venti is fújt rájuk; most meg 4850-en a borda közepét kivágtam, oda ment az S1 rajta 5V-ról hajtott 12-es venti, viszont az eredeti borda VRAMokkal és fesszabályzóval érintkező részét és a ventijét meghagytam, hogy azok is kapjanak közvetlenebb és jobb hűtést, mint csak néhány süni.

(#25) arn válasza waterman_ (#17) üzenetére


arn
(őstag)

megneztem a korabbirol a teszteket - annyit sem tudott, mint a tophutok :) igy sok ertelme nincs. nem halkabb, nem hut jobban - ellenben draga, nagyobb esellyel doglik be.

http://project-brian.blogspot.com/

(#26) priti


priti
(őstag)
LOGOUT blog

Mi ez a sok hangos szar? Ennyi erővel felnyomom a refit 100%-ra azt szevasz. Ingyé. :W

Hardverlesen

(#27) tome.jr


tome.jr
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Brutális az 5400 rpm-es Scythe. Bár van hasonló légszállítású olcsóbban is:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#28) tome.jr válasza tome.jr (#27) üzenetére


tome.jr
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Közben rájöttem, hogy az Akasa-nál m3/h volt feltüntetve, szóval nem egy kategória. :)

(#29) atesss válasza RapUGround (#5) üzenetére


atesss
(őstag)

Na ez az 5400rpm-es lehet lekörözné bacsis Rakéta porszívóját is. :D
És "csak" 14W-ot fogyaszt szemben a porszívó ~600-800W-jával. :P

(#30) Fr3eWar


Fr3eWar
(senior tag)

Még fejlődhetnek egy kicsit, majd ha megvan a 2,5kilós változat veszek kettőt levélnehezéknek.

Life's a piece of shit, When you look at it, Life's a laugh and death's a Joke, it's true.

(#31) brian1987


brian1987
(kvázi-tag)

Helló mindenkinek.
Nem igazán értek a vízhűtéshez, de azt tudom hogy mai napig elég a lég hűtés.
Persze azoknak nem akik megszállott tuningosok, (Spontán gyulladásig húzni a hardvert.)
WaterChill 2011C nevű remek kis vízhűtés, mire is jó ez pontosan?
Persze tudom, semmivel sem több tuning és zajosabb gépház. :DDD

Na és akkor van még ő: Fiend Shark XT
Hova és hogyan tehetném a gépbe???
Mivel állóházam van, így félnék ekkora súly többletet nem bírna meg az alaplap.(Át szakítaná a lefogató csavarokat.)
Annyira jónak nem tartom ezeket a (batár nagy) hűtőket mert amennyit rá áldoznék, inkább annyival többet a procira.
A gyártók is mondhatni elég jó proci hűtőkt ad ki.
Persze ez nem tartalmazza magában a tuningot.
De mint már említettem inkább 1 jobb proci, és nem kell tuningolni. :)
Persze ez az én személyes véleményem. ;]

[ Szerkesztve ]

Csak ESTE vagyok elérhető. :)

(#32) Speed(R) válasza brian1987 (#31) üzenetére


Speed(R)
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Van azért középút is..veszel egy 20ks procit és az 50+ks procikat megszégyenítő teljesítményt varázsolsz elő belőle, 5ks léghűtéssel.

Ez az Asetek cucc egyébként egész jónak hat, a dual12es radi hatékony.
Kérdés, mennyire minőségi/halk a pumpa, lehet-e egy ~néma gép része..
Nekem tetszik, megfelelő házba szerelve biztosan ráver jópár "légóriás"ra.

★ 162+ ★ http://href.hu/x/hjiv ★

(#33) Integra válasza Speed(R) (#32) üzenetére


Integra
(Jómunkásember)

haveromnak van h50-es corsair-je, i7 920-ast hajt vele 4ghz-en és azt mondja, semmi baja vele. és az már egy régi darab ugye. remélhetőleg az asetek sajátja még újabb és jobb. nagy a hőleadója, talán több vizet is tud megforgatni és kellően halk is.

(#34) Srodney


Srodney
(senior tag)

a csuparéz megoldás tetszetős!!! :C :R

(#35) Boxi88


Boxi88
(őstag)

Egyre inkább érdekelni kezdenek a vizes hűtések, nagyon jól néznek ki és gondolom még hatékonyak is...

(#36) Duracellm... válasza brian1987 (#31) üzenetére


Duracellm...
(őstag)

van ám olyan is hogy a CPU-nak kisebb hőmérséklet mellett kevesebb fesz(áram) kell UA-az órajelnek az elérésére, tehát kevésbé pusztul a feszültség szabályzó az alaplapon.

csak két példa:

920 D0@4Ghz léghűtéssel 1.25V vízzel: 1,19V

Q9650 3,85Ghz levegőn 1,31V vízzel: 1.2V

akkor is jól jön ha a házba nem férne el egy "normális" léghűtő.

ha megfelelő módon van kivitelezve ,akkor csendesebb, gyorsabb, hosszabb élettartamú pc-t lehet vele "előállítani"

Az élet értelme:42 igen. Csupa páros szám, nem véletlenül:)

(#37) Georg17


Georg17
(tag)

Na úgy látom egyeseknél már megin előjött a régi jó téma. Csak, hogy legyen mit hozzászólni!
Szóval a zaj:
Ami mozog, annak hangja van, legyen az bármilyen halk is. Még a levegőnek is! Akinek kicsit is jó a hallása, az hallja. Ha akarja. Én épp most próbálom megmenteni a régi videókazettáimat. S az a nyomorult videólejátszó egymagában SOKKAL hangosabb, mint a számítógépházamban levő, összesen 9 ventilátor és 4 vinyó. Pedig régen videón néztem azt, amit most gépen nézek és mégsem panaszkodtam. Sőt annak idején sem a lejátszó hangját figyeltem, hanem amit a filmen dumálnak.
Légszállítás:
Ha x venti 100 levegőt szállít maxon, és 50-et félfordulaton, de sokkal halkabban akkor 2-őt kell alkalmazni félfordulaton és kész. És akkor még a Noctua venti sem fog "kevés levegőt szállítani". Bár ezt, hogy "a Noctua ventik kevés levegőt szállítanak" nem is tudom értelmezni. Bizonyos alkalmazási területeken 300m3/h-val sem lehet jobb hűtést elérni. Mindegy ezt kár is ragozni.

Akinek nem inge ne vegye magára!

Egyébként a cikkben felsorolt hűtők mindegyékénél vannak jobb és olcsóbb megoldások. Ezek a hűtők a felhasználók többségének nem jelentenek alternatívát.

(#38) Duracellm... válasza Georg17 (#37) üzenetére


Duracellm...
(őstag)

Ing dobálás:
Ami nem mozog, csak az áram "mozog" benne annak is van hangja:
inverterek, szűrők, ventilátor állórésze, pfc.

Tehát zajtalan pc nincs, csak süket User

[ Szerkesztve ]

Az élet értelme:42 igen. Csupa páros szám, nem véletlenül:)

(#39) yakuza.tora válasza Coccer (#8) üzenetére


yakuza.tora
(PH! addikt)

Igen combos lehet ez a venti! Asszem ki fogok próbálni egyet. ;]

Alléz Olympique de Marseille!

Copyright © 2000-2012 PROHARDVER Informatikai Kft.