Hirdetés

2012. február 10., péntek

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
(PH! kedvence)

Egyre inkább pengeélre kerül az Nvidia. Ha nem lenne a Tegra, sok jövőt nem jósolnék nekik.

de mindegy, van különbség az átlag fészbuk user meg a terrorista között... az utóbbival lehet tárgyalni... (C) bambano

(#2) rudi válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


rudi
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Mit gondolsz, miért a Tegra és a Tesla a fő fókuszuk mostanában? KÉt éve mondják már, hogy 2010-re a VGA gyártás a bevételek kis részét teszi majd ki. Egyébként a Havokról, mióta az Intel megvette, szinte semmit sem hallani. Az NV szerint - elmondásuk szerint megkérdezték a fejlesztőcsapatot - a Bullet dolgot fejlesztőkörnyezet híján NV hardveren kódolja éppen. Mindenesetre nagyon kell az, hogy az AMD is a fizika irányába mozduljon, mert azon a téren szerintem sokkal több csiszolnivaló van mint a már amúgy is ultra-realisztikus grafikában. Meg még karakter animációra gyúrhatnának jó sokat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) joi29


joi29
(őstag)

Star Wars: The Force Unleashed játékprogram a Havok fizikai rendszerrel
kiegészítve. A szoftvert a LucasArts idén PC-re is kiadja.

-Szeretettel várjuk. :C

„Ash nazg durbatulûk..."

(#4) ]Phobos[


]Phobos[
(senior tag)

Nem igazán hiszek már ezekben az ultra realisztikus, csák nóriszos körbepörgőrugó, szabadon rombolható engine-ekben. A Red Faction volt az utolsó, amely valóban akkora újdonság volt, a többit Doom3 E( ID Tech ? ), meg UE3 szép is, jó is, de csomó dolog csak feature ként lett felsorolva a végén. Egyébként rombolható környezet UT2k4-ben is elérhető, de annak idején a legizmosabb gépet is odaverte. Szóval majd ha gyakorlatban is látható az eredmény, és nem csak script szintjén, akkor elhiszem :U

Feltöltőkártyás netem van, így nem lógok fent minden nap. Telószám az adataimnál, késő este el tudsz érni, ha fontos. Köszike! Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#5) PH-User


PH-User
(PH! addikt)
LOGOUT blog

:R

2500K @ 4.2GHz többet tud VP8 számításban, mint egy 990X... Hopp.

(#6) 04ahgy


04ahgy
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Minél több lábon áll az AMD fizikai számítások terén, annál univerzálisabb szolgáltatáskészletet tud nyújtani, valamint saját jövőjét is annál jobban bebiztosítja.

Szerintem nem hülyék ők sem, nem véletlen spájzolnak be fizikából. :DDD

HGyu

Xtreme 3D Team Hungary \ 7855.94MHz CPU-Z valid \ He'll love some woman 'til he goes insane, it's a short sweet ride on a runaway train. \ Sponsored by http://pcvizhutes.hu

(#7) BiP


BiP
(PH! addikt)

Álmaimban az szerepel, hogy ezek 3-an (havok, physx, dmm) egyszer összeállnak, és a 3 csapat tudását összedobva kiadnak egy ultrabrutál fizikai motort/fejlesztőkörnyezetet. De ez csak álom, tudom.

Újabban divat nem válaszolni a privátokra?! Megbeszélt találkozóra pedig illik elmenni vagy időben visszamondani. Én azt hittem, ez alap.

(#8) sh4d0w válasza rudi (#2) üzenetére


sh4d0w
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Hááát... szvsz a mostani grafika még nem ultrarealisztikus... a raytracelt grafika inkább, de az még picit odébb van.

http://takedown.blogolj.net - Takedown The Core

(#9) VaniliásRönk válasza rudi (#2) üzenetére


VaniliásRönk
(PH! nagyúr)

Egyszerűen azt akarják megelőzni vagy legalább késleltetni, hogy az Intel monopolhelyzetbe kerüljön a fizikai motorok piacán, minél több konkurens, annál jobb.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#10) akosf


akosf
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Kíváncsi leszek mikor jön el az az idő mikor nem lesz szükség többféle fizikai motorra a minél realisztikusabb élmény érdekében... ;]

(#11) Raymond válasza rudi (#2) üzenetére


Raymond
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

"Meg még karakter animációra gyúrhatnának jó sokat."

[link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) Mr.Csizmás válasza akosf (#10) üzenetére


Mr.Csizmás
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

vagyis all-in fizikai-grafikai motorok lennének?

+ saját: elgondolkoztatott a cikk. a fizikába nem csak az tartozik, hogy viselkedik egy adott paraméterekkel (tömeg, szilárdság, stb.) rendelkező tárgy, hanem pl. lángok terjedése, hangok (itt gondolok arra, hogy a rendelkezésre álló térben hogy terjed),

...szóval várjuk a komplex fizikai motorokat ;)

Ich bin fritzkandur. eladó cuccok: http://mcaf.ee/64957 | alaptörvény: 1.§ a trollkodás demokratikus jog. 2.§ az 1.§ elolvasásával magadra vonatkozóan elismered ezt.

(#13) gliskard


gliskard
(fanatikus tag)

Az OpenCL mint köztes általános rétegre épülő fizikai motorok működnek minden OpenCL-t támogató rendszeren legyen az hw vagy sw alapú, viszont a sebesség a nem mindegy. Ezért az AMD részéről fizikai motorok tekintetében a driver szintű optimalizáció a komoly feladat.
Fizikai motorok még egy ideig egy helyben fognak toporogni, amíg az nvidia köti az ebet a cuda-hoz. Eddig is komolyan támogatta vagy "megvette" a fejlesztőket, és jelenleg még ezen (is) igyekszik. Ha jelentős mértékben elmozdulnak a kiadók és fejlesztők az OpenCL alapú megoldások felé, akkor lesz komolyabb tovább lépés az motorok terén. Persze ehhez még szükséges, hogy konzolok szintjén is piaci részt szerezzenek hiszen ma már a multiplatformos programozói oldalról minél inkább homogén, ezáltal a portolást megkönnyítő megoldásokat keresik. Az OpenCL ezen a téren a Cuda-val szemben egyértelműen esélyesebb, mivel a Cuda elvileg csak nvida/pc környezetben létezik.

Azt sem kéne elfelejteni, hogy az átlag user számára a "valósághoz közelítő" fizika csak egy felirat a dobozon...

-a véleményem a sajátom és még az is lehet, hogy tévedek-

(#14) Móci


Móci
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Tetszetős a döntés, remélem lesz is majd eredménye. Kíváncsi leszek az nvidia lépésére, egyre jobban kezdenek 'kikopni' a piacról ezen a téren.
A Star Wars játéknak én is örülök. :)

"I see the diamonds, but you only see the rock"

(#15) Integra


Integra
(Jómunkásember)

jó hír, drukk és vár.

(#16) Integra válasza rudi (#2) üzenetére


Integra
(Jómunkásember)

mégis furcsa, hogy az nv csak így dobja a vga piacot.
a mobil platformon is kőkemény csata megy, ott ahol a tegra is jelen van.
(a snapdragonos htc dh2 úgy tűnik nagyon oda fog verni)

(#17) akosf válasza Mr.Csizmás (#12) üzenetére


akosf
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Mondjuk én a közel atomi szintű szimulációra gondoltam, amivel helyettesíteni lehetne a rengeteg féle fizikai jelenség szimulációját. Ezeket külön-külön leírni, modellezni szintén teljesítményigényes dolog. Amennyire tudom ezek a mostani "fizikai motorok" inkább csak látvány effekteknek tudhatóak be. Tényleges fizikai analízisre - pl. különböző viszkozitású anyagok terjedésének szimulációjára - nem alkalmas.

(#18) user++ válasza Jim Tonic (#1) üzenetére


user++
(újonc)

Nevetseges vagy, itt ugy latszik egyes hireket szeretnek elhallgatni (erdekes modon minden ATI-s pletyka vezercikk volt... na de Abuuu), egyenlore az nVidia a piacvezeto (toronymagasan) es az uj cuccuknak koszonhetoen (amirol mar szivarogtatjak a hireket ... itt miert nem lehet olvasni? nem is baj ugyis felremagyaraznak, es tele lenne tuzdelve azzal hogy a piros ugyis jobb) ismet verni fogjak teljesitmenyben a pirosat (mint mindig), mind teljesitmenyben mind tudasban (DX11+CUDA+PhysX+stb stb tessek rakeresni neten), es nem kellesz azzal jonni, hogy nem tud dx11-et. A piaci reszesedesuk tuti hogy nem fog csokkenni (valoszinuleg noni fog), es marad az a szitu hogy a jatekfejlesztok a piacvezeto GPU-t fogjak favorizalni meg az nVidia megteheti hogy anyagilag is beszalljon a jatekfejlesztesekbe, az AMD-nek ilyen lehetosegei nincsenek, mivel nyereseget nemigazan termel (arab bacsik penzelik) a CPU fronton intellel szemben xarul allnak es ha olyan durva lesz az uj nVidia GPU mint ahogy varhato akkor tenyleg ossze kell kaparni minden Atizmus hivot, mert az emberek mar csak olyanok hogy kepesek kiadni mondjuk +20/40 $ kp-t ha azert nagyobb tudasu cuccot kapnak. :DD

(#19) tobal


tobal
(tag)
LOGOUT blog

Érdekes hozzáállás ez az AMD-től, akik eddig teljesen leszartak mindent, ami nyílt...

[ Szerkesztve ]

(#20) Oliverda válasza joi29 (#3) üzenetére


Oliverda
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

November 2. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar fiatal funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből. Az arány a felnőttek körében sem jobb."

(#21) Yutani válasza rudi (#2) üzenetére


Yutani
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Az ultra-realisztikus grafikai megjelenítéshez még a megvilágításon dolgozni kellene kicsit, illetve a meglévő technikák használható sebességűvé tétele van hátra.

EZT a videót javaslom megnézni! Ha a játékfejlesztők hajlandók lennének áldozni anyaglilag az animációs motorokra, nagyon komoly dolgokat láthatnánk a játékokban! (Thanks to Raymond!)

...a B0 szilícium inkább egy "ember lapáttal", semmint egy "Bulldozer" -> A B2 is csak egy 4-6-8 tagú brazil brigád ásóval és talicskával

(#22) ]Phobos[ válasza user++ (#18) üzenetére


]Phobos[
(senior tag)

Hallod, te már több topikban is eljátszottad ezt a majdénmeghogyittmindenkiamdatifanésjajszegénynvtfikázza játékot. Írd oda az aláírásodba, oszt csókolom.
No offense :U

Feltöltőkártyás netem van, így nem lógok fent minden nap. Telószám az adataimnál, késő este el tudsz érni, ha fontos. Köszike! Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#23) Ste válasza akosf (#10) üzenetére


Ste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

mentél már ki az utcára valaha? :DDD

True Success is Blonde

(#24) Ste válasza Yutani (#21) üzenetére


Ste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ezek a videók annó a Gta Iv kapcsán kerültek elő. Már akkor ámuldoztam rajtuk, kár, hogy a játékba nem került bele több minden

True Success is Blonde

(#25) user++ válasza ]Phobos[ (#22) üzenetére


user++
(újonc)

Savanyu a szolo? Nem ugy tortennek a dolgok ahogy szeretnetek? Hat nem sajnalom.

512 darab CUDA mag (32 darab per Streaming Multiprocessor) IEEE 754-2008 lebegőpontos szabvány támogatással
ECC memória támogatása
Teljes C++ támogatás
DirectX 11 támogatás
Parallel DataCache - az első gyorsítótár hierarchia a GPU-n belül, ami gyorsítja az olyan algoritmusokat, mint például a fizikai számítások, raytracing és mátrix multiplikáció, ahol az adatcímek előre nem ismertek
A GigaThread Engine támogatja az egyidejű kernel végrehajtást, ahol a különböző kernelek ugyanabban az alkalmazásban összefűzve is végrehajthatóak a GPU-n.
Teljes 32 bites integer path 64 bites kiterjesztésekkel
8× dupla precíziós lebegőpontos teljesítmény a GT200-hoz képest
Memóriaelérési utasítások a 64 bites címzésre való áttéréshez

:C

(#26) einstein válasza user++ (#25) üzenetére


einstein
(senior tag)

Ez a GF100-as valóban nagyon "komoly" teljesítménnyel rendelkezik, egy baj van vele, hogy nem a grafikai feladatokra optimalizálták, hanem egy általános célú processzor... Egyelőre nem tudni milyen teljesítménye lesz ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

Ez az üzenet kizárólag újrahasznosított elektronokból készült!

(#27) Mr.Csizmás válasza akosf (#17) üzenetére


Mr.Csizmás
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

neeemm,

nem atomi szintű.

pusztán annyi, hogy pl. egy fabútor jellemzői: nagyobb erőhatásra összetörik, pl. baltával felhasogatsz egy széket. Ha felgyújtod meggyullad. De ha belelősz, akkor csak egy lyuk lesz rajta. (ez egy Postal féle példa ;] )

ugyanígy egy fémradiátort az életben nem aprítasz fel, nem gyújtasz fel, max kilyukasztani tudod.

viszkozitás - folyadékok terjedése más téma, előbb legyen meg a szilárdtestek fizikája :K

Ich bin fritzkandur. eladó cuccok: http://mcaf.ee/64957 | alaptörvény: 1.§ a trollkodás demokratikus jog. 2.§ az 1.§ elolvasásával magadra vonatkozóan elismered ezt.

(#28) user++ válasza einstein (#26) üzenetére


user++
(újonc)

Miert nekem kell hireket kozolni? JAAA nem amd-s hir :)) Idezet kovetkezik:

Bízva abban, hogy a bejelentéssel egy kicsit kivárásra ösztönzi az embereket és egy kicsit visszafogja a HD 5800 szériát övező érdeklődést -- illetve növeli azt a saját irányába --, tegnap este az NVIDIA a GPU Technology Conference-en felfedte a leplet az új "Fermi" (GT300) CUDA GPU architektúráról. /// Az első Fermi-alapú lapka 3 milliárd tranzisztort tartalmaz, a memóriabusza 384 bites amelyhez maximum 6 GB GDDR5 társítható és a kártya természetesen az új AMD termékek elsőszámú ellenfele. :R

(#29) tobal válasza einstein (#26) üzenetére


tobal
(tag)
LOGOUT blog

Nekem is az a sejtésem, hogy a GT300 nem egy gamer lapka lesz, de nem is bánom. Lehet, hogy a játékosoknak szánt kártyák piacán lejjebb csúszik az nVidia, ugyanakkor már látható, hogy az nV új vizekre próbál evezni. Azért az elég flash lesz, hogy egy videokártyával (desktop viszonylatban nézve) mainframe-et csinálhatok az otthoni gépemből :D. És szerintem játszani is lehet majd rajta ;).
Mellesleg amit user++ bevágott, még egyáltalán nem biztos, hogy úgy lesz. Nem hivatalos forrásból származó specifikáció.

(#30) Ste válasza user++ (#28) üzenetére


Ste
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Talán karácsonyra lesz is valami belőle

True Success is Blonde

(#31) akosf válasza Mr.Csizmás (#27) üzenetére


akosf
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

A radiátor ugyan nem gyullad meg ha melegítem... de megolvadhat, elhajolhat, össze-vissza görbülhet, kitágulhat, elszíneződhet, kilyukadhat, felrobbanhat, stb...

[ Szerkesztve ]

(#32) Mr.Csizmás válasza user++ (#28) üzenetére


Mr.Csizmás
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

mi lenne, ha magadtól írnál valamit, nem híreket másolnál be?

így eléggé hsz. gyűjtés-szagúak az írásaid.

(#31) akosf feltéve hogy egy játékban együtt fog szerepelni BFG, és egy radiátor ;]

ui.: HL2-ben gravity gunnal jól lehet zombit irtani, asztal, radiátor, egyebekkel. célkijelölésre meg vágj hozzájuk egy festékesdobozt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ich bin fritzkandur. eladó cuccok: http://mcaf.ee/64957 | alaptörvény: 1.§ a trollkodás demokratikus jog. 2.§ az 1.§ elolvasásával magadra vonatkozóan elismered ezt.

(#33) akosf válasza Ste (#23) üzenetére


akosf
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

:D Az olyan unalmas...

(#34) user++ válasza Ste (#30) üzenetére


user++
(újonc)

Mire kellesz lesz olyan nV VGA, hogy csak na. De mivel nem illik ati-s topicba nagyon beleronditani, en lepek innen. Amugy miota megjelentek az elso hirek errol (ki is mondta hogy NEM LESZ GT300, es kozben begetett a nyaj???), azota minden forumon virnyakolnak a pirosak (nem MO-ra gondolok).

PS. Szeretettel varjuk majd Abutol az eloszor felremagyarazo csusztato atimagasztalo cikkeket. Aztan majd meglatjuk. :C

(#35) gyiku válasza user++ (#28) üzenetére


gyiku
(PH! kedvence)

ezt is olvastad?

üres hp toner: http://href.hu/x/e04c

(#36) user++ válasza Mr.Csizmás (#32) üzenetére


user++
(újonc)

Az elso hsz-t kifejezetten oktato celzattal 1 embernek irtam, az meg ha atmasoltam NEKTEK egy kis infot azert tettem, hogy kezdjetek "panikolni" es jojjon a vezeretek aki megnyugtat titeket es kozli, hogy nem legy "jatekos" vga zold oldalon + szeretem olvasni a sok okorseget amivel kimagyarazzatok magatokat... na csaaa :DDD

(#37) bolondember válasza user++ (#34) üzenetére


bolondember
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

csiszolj kicsit a stílusodon, van rá egy napod.

Élet? Powered by albikoszt - Zsemlemeghajtás tecsótuninggal... Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#38) tobal válasza user++ (#36) üzenetére


tobal
(tag)
LOGOUT blog

Én kifejezetten nV párti vagyok, utálom az ati-t meg az amd-t, de... te egyszerűen szánalmas vagy :D.

Nem kellene vmi szűrőt berakni az oldalba, hogy 14 év alattiak ne írhassanak be mindenféle ökörséget? :D
Oké, már látom, a moderátor intézkedett. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#39) CsendesMark válasza user++ (#25) üzenetére


CsendesMark
(fanatikus tag)

Már megint idejössz flémelni (pedig azt mondtad jól nevelt srác vagy), de még abban sem vagy kreatív, én is be tudom "ctrl+c ctrl+v"-zni a specifikációkat
A DX11et nem hardveresen támogatja

Mellesleg a toronymagasan vezető videokártya gyártó az Intel, nem az ATI-AMD vagy az nVidia...

Jó látni hogy Abu rajongótábora ilyen szépen gyarapodik :DDD

...az ár/érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#40) Móci válasza bolondember (#37) üzenetére


Móci
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ez nem volt egy rossz döntés...

"I see the diamonds, but you only see the rock"

(#41) daa-raa válasza CsendesMark (#39) üzenetére


daa-raa
(MODERÁTOR)

Maradjunk annyiban, hogy videovezérlő gyártó... Az Intel egyelőre nem gyárt diszkrét GPU-t, legalábbis egyelőre még nem került piacra. Kártyát mondjuk az nV és az AMD/ATi sem gyárt.

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum.

(#42) ]Phobos[ válasza user++ (#25) üzenetére


]Phobos[
(senior tag)

Nem az a gond amit írsz, demokrácia van( papíron legalábbis ), az a gond, hogy madárijesztő stílusban írod. Ha meg gondod van a PH!-val, minek regeltél? Amúgy meg most ATI a favorit, majd ha NV odacsap vmi 8800 GT féle best buy karival, akkor az lesz a favorit, továbbá csak nekünk jó, ha van ( ár )verseny, de ezeket is leírták már n+1 alkalommal, ahogy te is a saját versikédet, azért tanácsoltam, hogy a flame-et írd be az aláírásodba és ne offolj n+1. alkalommal is.

Amúgy szeretem a savanyú szőlőt is, muhahahaha! ;] :U

Feltöltőkártyás netem van, így nem lógok fent minden nap. Telószám az adataimnál, késő este el tudsz érni, ha fontos. Köszike! Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#43) Yutani válasza CsendesMark (#39) üzenetére


Yutani
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Az Intel a sok chipsetben eladott ócskasága miatt vezeti a teljes videóvezérlő piacot, de a diszkrét VGA piacon az Nvidia a piacvezető valami 65-70% aránnyal, míg az AMD/ATI 30-35% aránnyal a második.

...a B0 szilícium inkább egy "ember lapáttal", semmint egy "Bulldozer" -> A B2 is csak egy 4-6-8 tagú brazil brigád ásóval és talicskával

(#44) Integra válasza bolondember (#37) üzenetére


Integra
(Jómunkásember)

na de milyen lelki nyomoréknak kell lenni már, hogy azért bereggeljen, hogy szanaszét fikázzon mindent... :F
mást még nem is olvastam tőle

(#45) CsendesMark válasza daa-raa (#41) üzenetére


CsendesMark
(fanatikus tag)

Igen, de a befektetés-fejlesztést/bevételt nézve biztosan túlszárnyalják valamennyi vetélytársukat
Illetve a csip eladása is ugyanúgy ér, nem számít hogy az alaplapon van rajta vagy külön nyákra hegesztik.

És igen, tudom hogy botrány szarok :DDD

[ Szerkesztve ]

...az ár/érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#46) rumkola válasza ]Phobos[ (#42) üzenetére


rumkola
(PH! kedvence)

Azért az nagyon is jogos megjegyzés, hogy az utóbbi évek legdurvább GPU bejelentéséről egy szó sincs a PH hírekben..... :U

http://youtu.be/uu2IBhf9F4k

(#47) Pekkk válasza tobal (#38) üzenetére


Pekkk
(kvázi-tag)

Sose értettem meg ezt az ATI párti meg NV párti dolgot. Szerintem nem kell útálni egyiket sem, mert ha csak az egyik lenne akkor a büdös életbe nem tudnánk megvenni ezeket a perifériákat mint amik most vannak. Mi lenne itt kérem, ha csak NV lenne meg mondjuk Intel?
Riva TNT2 meg P2 800 mhz ilyen árakon. ;)

(#48) mefityiszto válasza bolondember (#37) üzenetére


mefityiszto
(újonc)

Szólásszabadság – »Minden személynek joga van a vélemény és a kifejezés szabadságához, amely magában foglalja azt a jogot, hogy véleménye miatt ne szenvedjen zaklatást, és hogy határokra való tekintet nélkül kutathasson, átvihessen és terjeszthessen híreket és eszméket« – így szól az ENSZ által 1948-ban elfogadott Emberi jogok egyetemes nyilatkozata. Eszerint olyan alap­jogról van szó, amely egyfelől magában foglalja a szólás szabadságát (vagyis a szabad véleménynyilvánításhoz való jogot és a cenzúra hiányát), másfelől a tájékozódás szabadságát (azaz a közérdekű adatok megismeréséhez való jo­got). A szólásszabadság egyetemes érték, amely független az egyes országok politikai berendezkedésétől, kulturális és vallási hagyományaitól. Az Európai Emberi Jogi Bíróság egy 1976-os határozata úgy fogalmaz, hogy »a szólás sza­badsága nemcsak azokra az 'információkra' és 'eszmékre' vonatkozik, ame­lyeket az emberek jó néven vesznek [...], hanem azokra is, amelyek bántják, felháborítják vagy zavarják [...] a lakosság bármely részét«. A szólásszabad­ságnak ugyanakkor vannak korlátai is: például a személyes adatok, a katonai és államtitkok, a bűncselekményre való felhívás. Egyes országokban törvény tiltja a gyűlöletbeszédet, valamint a nemzeti szimbólumokat és a közerköl­csöt sértő kifejezések használatát is. Ugyanakkor még a demokratikus or­szágok jogszabályai is eltérőek: az Egyesült Államokban megengedőbb, míg Nyugat-Európában általában szigorúbb a szabályozás.

Te náci vagy? Ha valaki ellenkező véleményen van mint ti annak annyi? :W

Maffia, Join the Family!

(#49) ]Phobos[ válasza rumkola (#46) üzenetére


]Phobos[
(senior tag)

#28-ra utalva, az tegnap esti bejelentés, és mivel a hype most az ATI-k körül fut, valószínűleg az élvez prioritást. Továbbá nem tudom, hogy megy az oldal szponzorálása, de nyilván előfordulhat, hogy egyes hírek előbb érkeznek. Hogy ezt ki mennyire tolerálja, az mindenkinek a magánügye.
Azért néhány óra lemaradás nem a világ, néhány másik hírportál van, hogy 1 héttel is le van maradva, van hogy pl. pendrájv v hasonló kevésbé fontos cucc tesztje itt jelenik meg később. Persze nem védeni akarom a PH!-t, de biztos Abu lehozza ezt a hírt is.

Azért még mindig ott van az is, hogy 3 milliárd tranyót nem annyiból állítanak elő, mint 2,1-et, és a hűtésére is kíváncsi leszek. Annyira nem vágom a témát, de ha jól tévedek a programozóktól függ, melyik kártya melyik játék alatt mennyit fog menni. Így még ha meg is előzi teljesítményben az ATI-t, az árversenyt szerintem megint durván be fogja bukni.

Persze ez mind csak találgatás, kéretik nem flamelni!

#48: mi van, ti pár napos újoncok egy bolygóról zuhantatok a Földre? Vagy inkább 1 IP címről? A jogokat ne keverd a minimális elvárható viselkedési stílussal.

[ Szerkesztve ]

Feltöltőkártyás netem van, így nem lógok fent minden nap. Telószám az adataimnál, késő este el tudsz érni, ha fontos. Köszike! Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

Copyright © 2000-2012 PROHARDVER Informatikai Kft.