Hirdetés

2012. május 29., kedd

Hozzászólások

(#1) Narasim


Narasim
(kvázi-tag)

ez ha csatornánként leadja azt a 150w-ot, akkor én leopok egy ménest. hallottam egy NAD erősítőt, ami "csak" 2x50W-ot tud leadni és gyakorlatilag felénél feljebb nem volt szabad tekerni a potiját, mert ott már olyan szinten volt hangos tőle a 2 JBL Northridge E90, hogy nem bírtál mellette megmaradni, fájt a füled, meg majd kilökték magukból a membránt a hangfalak.
van kollégámnak alatta egy Pioneer, ami elvileg 7x100w-ot tud leadni, de közel sem szól úgy, mint a NAD. gyakorlatilag fele hangereje sincs, még akkor sem, ha csak stereo módban van.
tehát ez annyit ér, mint a kismilliárd:1 kontrasztarány a tv-ken.
persze ettől függetlenül még lehet nagyon jó erősítő, meg szólhat is szépen.

(#2) tdd587 válasza Narasim (#1) üzenetére


tdd587
(őstag)

OMG. Ha ezzel most a NAD-ot akartad fényezni, akkor nem sikerült. Ha feltekered as hangerőt és valami nagyon hangosnak tűnik, az azt jelenti, hogy szar, mert torzít, a torzítás bántja a füledet, hallgathatatlanná teszi nagy hangerőnél az egészet. Mértem már 90dBA-t úgy, hogy nem tűnt hangosnak, de amikor beszélni próbáltunk mellette, akkor derült ki, hogy kiabálva sem lehetne.

A többivel amúgy egyetértek, a teljesítményt nyilván úgy értik, hogy 20ms-ig van benne kakaó, a torzítás 1W-on mérőjelre igaz 2.0-ban, ha minden biz-basz off és különben is a lényeg, hogy a legújabb űrtechnológiának köszönhetően már 8 HDMI csatlakozó van rajta, mert az mind kell.

Amúgy ezt a márkát jegyzi valaki egyáltalán?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#3) Sanci38 válasza Narasim (#1) üzenetére


Sanci38
(PH! kedvence)

Ezt úgy szokták (sajnos) megadni,hogy egyetlenegyy csatornát meghajtva,és a többit kikötve érhető el a 150 Watt vagyis ha egyetlenegy hangfal kap jelet (pl a center,de ez nagyon ritka) akkor ekkora terhelést kell elviselnie.
Tehát ezek tükrében nézd a dolgokat,ne csodálkozz a tapaszatalataidon,az emlitett Pioneer jó ha egyszerre 5 hangfalat meghajtva talán 35 Wattot adhat le.De ha 40 watttos hanffalakat kötnél rá akkor az első robbanás pl.a jobb oldalról szétnyirná a hangfaladat.
Amugy ez a példány nem lenne rossz erősitő csak idehaza késéssel érkeznek vagy csak a kommersz gyártmányaik vannak a piacon.

[ Szerkesztve ]

Minden érdekel, ami árammal működik... Na jó a 100-as izzó annyira nem.

(#4) Peter13 válasza tdd587 (#2) üzenetére


Peter13
(tag)

A Kenwood-ra gondolsz?
:)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#5) Sicilian


Sicilian
(őstag)

nice..

"Az éjekszen szájfáj műsorán.."

(#6) osztraksajt


osztraksajt
(senior tag)

Nem szólnak olyan rosszul a kenwood cuccok mint ahogy az ember a loudnesses autórádió időkből emlékszik rá.

Amúgy a kollégának szinte teljesen igaza van, nekem is a Harman Kardon AVR-255 közel max teljesítményen a szobában hallgatható, de mondjuk 2-vel odébb lévő(kertesház) udvarán is tisztán hallható olyan a hangereje. Ami hangosnak tűnik az bizony simán lehet csak simán torz. A fül sok esetben mint a szem konpenzál. Fénymérővel megdöbbentő különbségeket lehet látni, pl a kamera is simán bevakul, a szemünk meg lazán kezelei a fénykülönbséget, a fülünk is van ilyen jó. Engem például a gyerek 10 wattos aktívhangszórója is tud felettébb idegesíteni, míg a HK-t gyakorlatilag csak a gipszkarton mennyezet miatt nincs jobban meghajtva. ;]

(#7) szp1


szp1
(őstag)

@rva jó ez a wattháború.
A hangdoboz érzékenységén múlik, hogy milyen hangnyomás jön létre adott teljesítmény leadása mellet, tehát mekkora a szubjektív hangosság érzet.
Egy jobb sztereo erősítő a hozzávaló hangdobozokkal ideális körülmények között kb. 5-10 W teljesítménnyel produkál szobahangerőt, 0,01 alatti torzítással. Például egy NAD - Mission rendszer.
Innentől tök mindegy, hogy 80 vagy 150 W-ot ad le max. csatornánként az erősítő.

Olyan még nem volt, hogy ne legyen valahogy.

(#8) Srodney


Srodney
(senior tag)

ka-1010 óta szeretem ezt a márkát.... :K

(#9) Peter13 válasza szp1 (#7) üzenetére


Peter13
(tag)

Na ja, viszont a dobozok érzékenységét mégsem lehet ráírni az erősítőre...:)
Arról nem is beszélve hogy a megadott hangnyomás értékek is ugye egy elég szűk, és finoman szólva sem realisztikus tartományra vonatkoznak...szóval jobb híján maradnak a wattok. Az élelmesebbje meg megnézi hogy mekkor benne a trafó (vagy hogy mennyit vesz fel a hátlap szerint), és akkor már olyan nagy meglepik nem érhetik. :)

Visszatérve a hírben szereplő áldozatra: nekem tetszik, semmi extra, de teszi a dolgát. Az árát viszont éppen ezért kicsit sokallom...

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#10) Duree


Duree
(PH! addikt)

Sajnos a Kenwood mostahagyerek magyarországon.Szinte senki sem foglalkozik vele,pedig nem egy második vonalbeli gyártó.

(#11) osztraksajt válasza Peter13 (#9) üzenetére


osztraksajt
(senior tag)

Ha ugye nem tud videójelet felskálázni, akkor valóban elég drága ennyiért. Onkyo, Maranz is beszerezhető ennyiért akár kishazánkban is.

Persze ha ez egy listaár (pl amazonon sokszor listaár felén hirdetik a cuccokat lásd Yamaha, Kenwoodnál nem tudom hogy van) , akkor ez az ár sokat módosulhat lefelé.

(#12) Narasim válasza tdd587 (#2) üzenetére


Narasim
(kvázi-tag)

nem magát a kenwoodot akartam bántani, hanem a túlmarketingelt wattokat, amire az "átlagember" szeret ráugrani.
a NAD márka magyarországon nem divatos, mert nem gyárt komersz eszközöket. ha kicsit utánanézel, akkor láthatod, hogy igen jó értékeléseket kap világszinten is. a hangerejére sem és a hangminőségére sem lehet panasz. igazi vájtfülűeknek való sztereo erősítő, mint kollégám, aki hajlandó egy kategóriájában alapnak mondható erősítőért kiadni 90e forintot+74e-t cd lejátszóért+ kábelekért is 10ezreket.
nekem tökéletesen megfelel a z5500-am, úgy, hogy egy JBL scs178 hangszóróit hajtom vele.

ha egy ilyen "a NAD-ot jegyzik-e valahol" kérdéssel igencsak beégetnéd magad, ha stereo fórumon lennénk... amúgy én is lenéztem, pont a 2x50 miatt, de az már elég régen volt.

amúgy szívesen kipróbálnék egy ilyen erőlködőt, hogy szól a dts-hd filmeknél.

[ Szerkesztve ]

(#13) eclipse006


eclipse006
(őstag)
LOGOUT blog

Szerintem a Kenwood azért nem egy elveszett márka, és nem lehet mondani rájuk, hogy rossz minőséget képviselnek, ráadásul régóta ott vannak már a hifi piacon. :K

tdd587: Ha a NAD-ra gondoltál, szerintem a kérdés feltevése felesleges. Nagyon jó erősítőket, és CD-játszókat gyárt...

[ Szerkesztve ]

https://picasaweb.google.com/114984803793463156112/Hifi#

(#14) CYBERIA válasza Narasim (#12) üzenetére


CYBERIA
(senior tag)

600 Watt P.M.P.O.

Imádtam ezeket! :DDD

A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB anhängare | A vér nem válik vízzé.

(#15) szp1 válasza tdd587 (#2) üzenetére


szp1
(őstag)

"Amúgy ezt a márkát jegyzi valaki egyáltalán?"

Valamikor egészen tisztességes "HiFi" komponenseket gyártottak.
Persze ez még akkor volt, mikor a Pioneer még szentségtörésnek érezte volna, hogy iPod dokkolót gyártson ( ha tudta volna mi az)... ;]

Olyan még nem volt, hogy ne legyen valahogy.

(#16) Balika911 válasza Narasim (#12) üzenetére


Balika911
(PH! kedvence)

Magyarországon is van olyan népszerű a NAD, mint a többi hasonló presztizsű márka. Divatosnak tényleg nem divatos.

Egyébként meg a Kenwoodra gondolt. Egészen biztos vagyok benne. :)

(#17) Vikthor


Vikthor
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ez elég szájhúzós szerintem... Én maradnék a jól bevállt márkáknál, amellyek csak erre specializálódtak az évek során. Gondolok én itt H/K, NAD, Marantz, Denon, Pioneer, Onkyo... Kenwood maradjon meg az autorádióknál, mert abban viszont tényleg jó.

~ Arcana ~

(#18) eclipse006 válasza Vikthor (#17) üzenetére


eclipse006
(őstag)
LOGOUT blog

A Kenwood is régóta gyárt hi-fi-s komponenseket, nemcsak az autós cuccokra gondolok, simán hozhatjha azt a szintet mint egy Onkyo például. Nekem nincs Kenwood cuccom, mielőtt azt gondolnád, hogy csak azért védem... :)
Japán márka ez is ugyanúgy mint a társai.

[ Szerkesztve ]

https://picasaweb.google.com/114984803793463156112/Hifi#

(#19) tdd587 válasza Narasim (#12) üzenetére


tdd587
(őstag)

Természetesen a beszólás a Kenwoodra vonatkozott, ami cuccot utoljára láttam tőlük az 2 hónap alatt ment vissza a gyárba, ilyen aiwa minőség kb... (de most általánosítottam)

Ez a NAD egy érdekes kérdés, mivel éveket töltöttem sztereó fórumon, így utólag (és már akkor sem) hiszem, hogy beégnék a véleményemmel. Éppen átlag feletti márka, hangban éppen átlag feletti cuccokkal, éppen átlag feletti árakkal, tehát jobbat csinálnak, mint a denon meg a többi félévente fél kilóval könnyebb az erősítő márka, de pont annyival többet is kérnek érte.

Tipp: sztereó fórumon ismert márkákkal amúgy sem foglalkozunk... bár ez relatív, mert egy idő után a wadia is ismert márkának fog tűnni, pedig azért is adnak egy suzukit.

Tipp2: Ne vedd sértésnek, de az összegeken meg jót nevettem, ugye nem hiszed, hogy 90e forintért adnak egy rendes erősítőt...? Ha annyiból meg lehetne oldani a hifizést, akkor senki nem hifizne, mert mire elkezdenénk, már vége is lenne...

Na mindegy, ez nem az a fórum. Ha nem lennének ilyen röhejesek a cikknek álcázott fizetett hirdetések itt a legújabb full kommersz 9 HDMI, nulla hang eszközökről, akkor én sem rombolnám itt a hangulatot.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#20) CYBERIA válasza tdd587 (#19) üzenetére


CYBERIA
(senior tag)

Ezzel egyetértek, a NAD nem egészen egy kategória a többivel.

A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB anhängare | A vér nem válik vízzé.

(#21) Narasim


Narasim
(kvázi-tag)

akkér én kérek elnézést mindenkitől. azt hittem, hogy a kenwoodot fényezitek.

kenwood autóba sem gyárt túl jó lomokat. abból próbáltam néhányat az évek alatt. 2 fejegységben is medöglött a cd lejátszó. ugrált és még csak döccenni sem kellett. pioneer fejegységgel nem veszi fel a versenyt. közel sem szól olyan tisztán és az 3 éves intenzív használat után sem akadozik, meg nem kell a lemezt 30x belepróbálni mire beveszi.

ja, és nem csak a milliós kategóriában kapható erősítők szólhatnak jól. sőt, nem is biztos, hogy sok szebben szól az 90-200e ft-os kategóriától. ott is legtöbbször a nevet kell megfizetni. bár a tesztek ebben a kategóriában is nagyon szubjektívek, mint pl a vinyók meg a ventilátorok zavaró hangja. hangfalaknál szintén ez helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#22) LetItBurn


LetItBurn
(újonc)

Azért egy pontmátrixos kijelző elfért volna rajta... ennyi pénzért ... ezt sosem értettem miért ilyenen spórol mindenki, ezerszer esztétikusabb lenne, mint a |-| |) |\/| | felirat.

Hagyd égni!

(#23) tdd587 válasza Narasim (#21) üzenetére


tdd587
(őstag)

A második bekezdéssel nem értek egyet, de ez tényleg nem az a fórum. Ha valami jól szól, akkor azt gyorsan beárazzák.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#24) eclipse006


eclipse006
(őstag)
LOGOUT blog

Ja, azért belinkelnék egy Kenwood erősítőt a 70-es évekből, csak azért hogy lehessen látni, hogy régen is ott volt már ez a márka...

https://picasaweb.google.com/114984803793463156112/Hifi#

(#25) 9800gt


9800gt
(újonc)

Nekem most is Kenwood van. De ha megtartották volna a régi stílust nagyot ütne.

Példa1
Példa2
Példa3

Copyright © 2000-2012 PROHARDVER Informatikai Kft.