Hirdetés

2014. december 19., péntek

Gyorskeresés

(#1) z0d1AK

z0d1AK
(VIP)
LOGOUT blog

Az A500-zal szembeni ponttöblete az A100-nak a grafikus tesztek esetében inkább a kisebb képernyőfelbontásban leledzik, mintsem a rendszer verzió különbségében.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. | Tech2.hu |

(#2) ThorsHUN

ThorsHUN
(őstag)
LOGOUT blog

Most nem azert, de egy 15xx -as akksival hogy a halalba birna ez a cucc 4 oraig, mikor a Huaweinel irjak, hogy a 4K-s akksival birja 6 orat, a samsung meg az 5K-ssal 10 orat... ez a gep az akkumulátoránál van elbaszarintva de nagyon.
Szerintem

(#3) Karma

LOGOUT blog

Na, ugye hogy lehet olyan tabletet csinálni, ami külsőre egyáltalán nem hasonlít az iPadre? Mondjuk akkuélettartamban se :( Apámnak simán jó lett volna pedig, ha jobban bírja...

Bár azért a táblázatot nézegetve nem rossz, hogy 1500 mAh ennyire elég, más androidos csodák négyszeres kapacitással hoznak csak ki másfél-kétszeres élettartamot.

[ Szerkesztve ]

And, given the right circumstances, a new world was just as likely as an old one.

(#4) D@niel

D@niel
(őstag)
LOGOUT blog

Zenét írja már meg valaki!

(#5) Karma

LOGOUT blog

Apropó, miért ne lenne adat az iPad2 akkujáról? 6930 mAh.

And, given the right circumstances, a new world was just as likely as an old one.

(#6) McPie

McPie
(kvázi-tag)

"A készülékben a táblagépek piacán de factónak tekinthető hardver lapul."

Ebből a mondatból hiányzik egy szó. ;) de facto MINEK tekinthető? Gondolom szabványnak...

Aki nem tud arabusul...

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#7) Depression

Depression
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ezekkel a kijelzőkkel teljesen alkalmatlanok a tabletek bármire is. Szerintem bármilyen plecsni kizárását kellene, hogy magával hozza, ha nem lehet látni a kijelzőn lévő dolgokat.

Az Apple az elmúlt tíz évben Ausztráliában minden 1000 dollár nyereség után csak 50 cent adót fizetett és ezáltal összesen 8,9 milliárd ausztrál dollár adózatlan nyereséget mentett ki

(#8) Arthuro_Adam válasza Karma (#3) üzenetére

Arthuro_Adam
(őstag)
LOGOUT blog

Miért nem szeretne nagyobb 10-es méretű tabletet?

Magyar nyelv van benne?

(#9) dr. Kind válasza Karma (#5) üzenetére

dr. Kind
(HÁZIGAZDA)

Köszi, valamiért én nem találtam. De már javítom is :R

(#10) amanoba

amanoba
(őstag)
LOGOUT blog

én se értem az ajánlott plecsnit, és azt se, hogy lehet kihozni egy 1530-as akksiból, tabletnél 4-5órát, amikor a 4x kapacitású társak se sokkal bírják tovább..
az pedig, hogy a betekintési szög, mint fogalom ,egyes irányokban gyakorlatilag értelmezhetetlen.... :U

Felteszem sokadszor a kérdést a tesztelőnek:
-Pontosan, hogy jött ki a mért (mert ugye mérésen alapszik?) 4-5 órás használati idő?

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#11) Ftomm válasza Karma (#3) üzenetére

Ftomm
(őstag)

Majd a Nokia rágyúr erre a design lopásra! :D
Az X7-es nagyon hasonló!

(#12) Karma válasza amanoba (#10) üzenetére

LOGOUT blog

Tetszett plecsni van rajta...

(#13) Pete55555

Pete55555
(PH! addikt)

Egy ekkora akkumulatortol ilyen üzemidő elég szép, ha igaz de a konkurenciához mérve igy is kevés. Kár érte, mert jó kis gép lenne, jo árban.

(#14) 64b0r válasza McPie (#6) üzenetére

64b0r
(fanatikus tag)

Szerintem helyes a mondat, csak máshogy kell értelmezni. A de facto itt a hardverre utal, azaz "...a de facto hardvernek tekinthető hardver lapul" - csak ez egyrészt szóismétlés, másrészt még hülyén is hangzik.

A masina korrekt, és a kis akksi alátámasztja azt a régóta hangoztatott véleményemet, hogy azért preferálják a gyártók a 10 colos tableteket, mert nagyobb akkut tudnak belerakni. Minden hardver mérete adott, és így a 10 colos méretbe több hely marad, amit kitölthetnek akksival. Mondjuk az 1500 mAh-s cucc tényleg aránytalanul kicsi, főleg egy 2 magos cuccnál... :(

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#15) rudi válasza Karma (#5) üzenetére

rudi
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Egy a gond ezekkel az adatokkal, hogy az égvilágon semmit nem ér a specifikált Ah érték feszültség nélkül, a tégyleges "energiatárolást" pedig a Wh érték jelenti meg, hogy menniy ideig bír 1 wattot leadni. Gondolj csak bele, van 3000 mAh-s AA-s ceruzaakku. Szerinted abból kettő majdnem annyit bírm mint az iPad akkuja? Nagyon nem, mert a ceruzaakku 1,5 volton megy, ergo a 3000 mAh-s az 1,5x3 = 4,5 Wh-t tud, az iPod 2 pedig 25 Wh körül. Aztán egy 4400 mAh-s notebook akku a 15 V körüli feszültsége miatt 50-60 Wh-s.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) Karma válasza rudi (#15) üzenetére

LOGOUT blog

Elolvashatnád a linkemet, kifejtik. Step 7.

[ Szerkesztve ]

(#17) dr. Kind válasza amanoba (#10) üzenetére

dr. Kind
(HÁZIGAZDA)

Két módon mértem, először mindig maxra töltés, WiFi on, max fényerő.

Az egyik: 720p-s film loopolása max hangerőn

A másik pedig netezés, zenehallgatás és youtube-olás egy órán át, megnéztem, mennyit fogyaszt, majd arányosan kiszámoltam, mennyi ideig menne ugyanilyen használat mellett.

Mindkét esetben nagyjából ugyanaz az eredmény jött ki.

(#18) rudi válasza Karma (#16) üzenetére

rudi
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Az világos, csak sehol nincs adat arról, hogy a többi gép akkuja milyen feszültségű. Anélkül meg elég bajos összevetni őket.

(#19) Drakk

Drakk
(kvázi-tag)

A videót a céges gépemen nem lehet megnézni (a szerverünk külföldön van), mivel olyan zenét tartalmaz "amelyre GEMA nem hagyta jóvá a megfelelő zenei jogosultságot"

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja.

(#20) Karma válasza rudi (#18) üzenetére

LOGOUT blog

Össze lehet mazsolázni (pl. 7"-os Galaxy Tab), de ezt inkább meghagynám másnak :P

(#21) rudi válasza Karma (#20) üzenetére

rudi
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Viszont akkor az akkuk (és ezzel együtt a fogyasztások) bárminemű összevetését is felejteni kell - sajnos. Pedig van egy olyan érzésem, hogy az IPS és TN+film panelek között elég jelentős étvágybeli eltérés van, és azt is elég érdekes lenne megtudni, mennyivel takarékosabb egyik-másik oprendszer esetleg gyártó.

(#22) rep3at

rep3at
(őstag)
LOGOUT blog

Kellemes kis gep bar pont a harmatos uzemido miatt esik ki nalam.

Forward thinking. كرر

(#23) rudi válasza rudi (#21) üzenetére

rudi
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Na, most mondta Bocha, hogy ezek egyenfeszültségen mennek, akkutechnológiától függően 3,6-3,7 volton. Így az elektromos töltés (mAh) alapján is összevethetőek.

(#24) namaste

namaste
(kvázi-tag)

Az Acer oldalán azt írják: 2-cell, 1530 mAh, 11.30 Wh. Itt azt, hogy kétszer 1530 mAh, ugyanúgy két akkumulátor van benne, mint az A500-ban.
Miért van az, hogy a 1080-as videók lejátszása itt és a A500-nál megy, a Slider-nél nem megy? Ugyanazokkal a videókkal tesztelitek?

(#25) dr. Kind válasza namaste (#24) üzenetére

dr. Kind
(HÁZIGAZDA)

Igen, van egy erre szolgáló videópakkunk. A gyári lejátszó nem viszi az 1080p-t az Iconia Tab A100-on sem, viszont a nemoPlayer névre hallgató Acer-extra megeszi.

(#26) Pete55555 válasza dr. Kind (#25) üzenetére

Pete55555
(PH! addikt)

Tényleg Kind, mi lesz ma a PH TV-ben ? :)

(#27) amanoba válasza dr. Kind (#17) üzenetére

amanoba
(őstag)
LOGOUT blog

értem,köszönöm!

#12 Karma: arra gondoltam, csak elírtam.

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#28) Arthuro_Adam

Arthuro_Adam
(őstag)
LOGOUT blog

Megpróbálkozom újra, magyar nyelv van benne? :) A tesztképeken, ha jól láttam, minden angolul van.

(#29) bajzso

bajzso
(tag)

Sziasztok!

A100-at használok már kb 3 hete. Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok. A betekintési szög csak egyik irányból gyenge, a másik háromból jó. Magyar nyelv benne van a rendszerben. Én nagyon szeretem használni, meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

bajzso

(#30) ThorsHUN válasza bajzso (#29) üzenetére

ThorsHUN
(őstag)
LOGOUT blog

Mennyi ideig muxik a keszulek ezzel a kis teljesitmenyu akksival?
(Igazabol itt csak ez a problema szerintem)

(#31) hun_gery válasza bajzso (#29) üzenetére

hun_gery
(senior tag)
LOGOUT blog

Szia!
Pár gyors kérdést szeretnék feltenni:
1:
A gyenge betekintési szög ugye fektetett állapotban van, alulról (Acer felirat van fenn)?

2:
Akkuidővel mi újság? Tényleg annyira gyenge? (mondjuk egy másfél órás sd-avi mennyire szívja le az akkut?)

3:
MicroUSB OTG kábellel rá lehet kötni pendrive-t/egeret/billenyűzetet?

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#32) bajzso válasza ThorsHUN (#30) üzenetére

bajzso
(tag)

Szia!

Az akksit még nem teszteltem mennyit bír összességében, de rajta vagyok màr. Folyamatos böngészés, programok használata mellett (facebook, twitter stb.) 2 órája megy már, 60%-nál tartok.

bajzso

(#33) bajzso válasza hun_gery (#31) üzenetére

bajzso
(tag)

Betekintési szög fektetve (hangerőszabályzók felül), alulról gyenge. Épp tegnap konvertáltam egy dvd-ből avi-t, holnap letesztelem azt is, azt hiszem 2 órás a film. A harmadik kérdésedre sajnos nem tudok választ adni, de gyanítom működik. Ja és már rootoltam is. :-)

[ Szerkesztve ]

bajzso

(#34) ZooLee válasza namaste (#24) üzenetére

ZooLee
(őstag)

Ott a pont. Ha két, párhuzamosan kötött cella, akkor az ~3000mAh, és akkor nagyjából reális az 5-6 óra. (Az Acer oldalán hülyén hangzik a 2 cellás megfogalmazás, mert azt arra szokták használni, amikor két cellát sorba kötnek, vagyis egy 7,4V, 1530mAh-s akksiról lenne szó, itt viszont 3,7V-os, 3060mAh-ról beszélhetünk.

Z.

(#35) Arthuro_Adam válasza bajzso (#32) üzenetére

Arthuro_Adam
(őstag)
LOGOUT blog

Magyar nyelv van rajta?

(#36) bajzso válasza Arthuro_Adam (#35) üzenetére

bajzso
(tag)

Csak egy kicsit kellene visszaolvasnod!

bajzso

(#37) Arthuro_Adam válasza bajzso (#36) üzenetére

Arthuro_Adam
(őstag)
LOGOUT blog

Igaz, bocsi. Rámentem az új hozzászólásokra, és valamiért pár nem volt látható, köztük a tied is. Köszi a választ.

(#38) zsoltyyy

zsoltyyy
(senior tag)

Ajajajjj az a home gomb... ;]

(#39) JR.CSé

JR.CSé
(senior tag)

Teljesen jò kis cucc kellemes mèretekkel.Ìgy kell ezt csinàlni:)

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#40) =Mentor=

=Mentor=
(őstag)

Ez az aksi még viccnek is rossz... :Y :W Az árat még mindig sokallom, ha 60 ezer környékére esnek a hasonló specifikációjú tabok akkor majd elgondolkozok a vásárláson...

Nokia N8

(#41) bajzso

bajzso
(tag)

Másfél órája netezek rajta, 20%-ot esett az akksi szintje..

[ Szerkesztve ]

bajzso

(#42) hori13 válasza bajzso (#41) üzenetére

hori13
(újonc)

Ez sajnos nem valami sok :( Nekem szimpatikus ez a tablet, csak hát az akku ideje..... :W

(#43) zsoltyyy válasza hori13 (#42) üzenetére

zsoltyyy
(senior tag)

Hát igen... Legalább annyi előnye lenne egy netbookkal szemben, de úgy látom ezt is eltolták...

(#44) bajzso

bajzso
(tag)

Nekem bőven elég ez az akkuidő, filmeket én nem nézek rajta, netezni meg mailezni bőven elég 4-5 órán keresztül. Utána rádugom a töltőre ami elég gyorsan feltölti és megint mehet tovább minden... egy autós töltőt még beszerzek hozzá és minden happy lesz. De ízlésel és pofonok...

[ Szerkesztve ]

bajzso

(#45) bajzso

bajzso
(tag)

Így néz ki egy Ford Focusban, erről megy a zene és a navigáció is.

bajzso

(#46) 4marul4 válasza bajzso (#45) üzenetére

4marul4
(lelkes újonc)

Szia, esetleg probaltad mar rajta az USB OTG funkkciot (pl. pendrive rakotese adapterrel)? Koszonom.

(#47) z0d1AK válasza bajzso (#45) üzenetére

z0d1AK
(VIP)
LOGOUT blog

Elég jól néz ki.:)
Éppen nálam is van egy Acer Iconia Tab A100 és kifejezetten tetszik.

(#48) 4marul4 válasza z0d1AK (#47) üzenetére

4marul4
(lelkes újonc)

Véletlenül nem akad nálad egy USB OTG kábel is hozzá?;)

(#49) z0d1AK válasza 4marul4 (#48) üzenetére

z0d1AK
(VIP)
LOGOUT blog

Sajnos nem. :(

(#50) 4marul4 válasza z0d1AK (#49) üzenetére

4marul4
(lelkes újonc)

:( Azert koszi.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.