Hirdetés

2014. július 22., kedd

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

(#851) Templomegere

Templomegere
(őstag)

nyák

üdv!

ez a szin a nyerő ?

(#852) SzlobiG válasza Templomegere (#851) üzenetére

SzlobiG
(PH! félisten)

Valszeg igen, mivel a piros nyákosok az új széria képviselői.:)

"The definition of Insanity"

(#853) ffodi válasza Templomegere (#851) üzenetére

ffodi
(PH! addikt)
LOGOUT blog

:K

Az új nyák piros/kékeszöld színűek.

Xtreme 3D Team Hungary $ A tudatlanság áldásos.....

(#854) losi73 válasza ffodi (#843) üzenetére

losi73
(őstag)

üdv nekem kéne az a hiányzó sor és az is hova irjam nem feszt emelni akarok hanem vissza venni ahogy te is tetted. :R

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#855) scarREDNorbi

scarREDNorbi
(újonc)

6950esen 6970es biossal néha megjelennek nekem szines pottyök a grafikában :((
Valaki tapasztalt már hasonlót?

(szerk:dehülye vagyok csak vissza kelett volna olvasnom picit..szóval, nekem is vannak...)

[ Szerkesztve ]

(#856) SzlobiG válasza scarREDNorbi (#855) üzenetére

SzlobiG
(PH! félisten)

Akkor valszeg a ram nem bírja az órajelet, vedd lejjebb, vagy adj neki feszt(ha lehet).

(#857) SimonYana

SimonYana
(PH! addikt)

Úgy látom azért nem 100% , hogy minden rendben lesz , ha fel tesszük azt a 6970-es Biost.
Ezek szerint még így is benne van a pakliban , hogy vissza kell tenni a gyári Biost és hagyni ahogy legyártották!

Eladó nagyon sok vízhűtős cucc . Van 3db D5 különböző verziókban , CPU blokk , 7990 blokkok Igény esetén akár az egész gépem vihető! :-) ® SimonYana ®

(#858) ffodi válasza SimonYana (#857) üzenetére

ffodi
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Általában a ram miatt szoktak ilyen gondok lenni, hogy szemetel. Egy próbát érdemes tenni még az unlockolt 6950-es biossal. Annak az a lényege, hogy aktiválja a maradék shadereket, de az órajel és minden más a gyári marad.

losi73:

Ment PÜ. ;)

(#859) Goldmen75 válasza SimonYana (#857) üzenetére

Goldmen75
(PH! addikt)

Nálam az lesz, az imént durván csúnya lett a kép!!!!!

(#860) mpierre válasza Goldmen75 (#859) üzenetére

mpierre
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ne szomorítsatok... Akkor nekem is kell pakolni a gépet, meg kapcsolgatni...

wd40, mint portalanító eszköz...!!!!!? Szárnypróbálgatás: http://logout.hu/tema/re_mpierre_szellel_szemben/friss.html#msg3

(#861) SzlobiG válasza SimonYana (#857) üzenetére

SzlobiG
(PH! félisten)

Anno a 9500-ös radeonok se bírták mind a 9700pro modot itt is ugyanaz érvényesül a 6950-en a ramok nincsenek betesztelve a 6970-es órajelekre ezért lehet olyat kifogni ami nem bírja, de a shaderek feloldását igen+ a gpu órajeleket is.

(#862) SimonYana

SimonYana
(PH! addikt)

Most Én is elbizonytalanottam és nem tudom ne gtx570 legyen inkább helyette! :O
Nem olyan egyértelmű és biztos ez úgy látom!

Eladó nagyon sok vízhűtős cucc . Van 3db D5 különböző verziókban , CPU blokk , 7990 blokkok Igény esetén akár az egész gépem vihető! :-) ® SimonYana ®

(#863) tka

tka
(tag)

Uraim!Nekem 900/1400 megy minden oké idáig.Néha felmegy 80C -ra,de általában felrakom a ventit 40%.Akkor csak 55-60C.De ment már parkettán is kipróbáltam 950/1450.Rendben volt.Sapphire a kártya amúgy.A tesztekben kidobál hibával sajnos 06-ban és a11-ben is.

a női hülyeség határtalan

(#864) Goldmen75 válasza SzlobiG (#861) üzenetére

Goldmen75
(PH! addikt)

A ram órajeleket sekni sem bántotta, a gpu-t húzhattam az egekbe!!!! A Ram most is 1375 -ön megy asszem, meg 5970-es biossal is annyin azé nem értem
De most hogy viosszaraktam a gyári biost, nincs szemetelés...

(#865) ffodi válasza Goldmen75 (#864) üzenetére

ffodi
(PH! addikt)
LOGOUT blog

6950-es biossal a ram 1250-en megy! 6970-essel pedig 1375-ön ami lényeges különbség. Ki kell tesztelni, hogy a ram magas órajele miatt szemetel, vagy a feloldott shader procik nem 100%-osak.

Én még a mod előtt teszteltem 880/1375-ön és szépen ment, aztán toltam csak rá a 6970-es biost. Úgyhogy aki moddolni akar először tesztelje ki az órajeleket! Ha minden rendben van, akkor tegye fel a 6970 biost, és azt is tesztelje ki alapon. Ha szemetel, akkor el kell kezdeni csökkenteni az órajeleket. Ha továbbra sem jó, akkor meg kell próbálni adni a GPU-nak egy kis feszt. Ha így sem jó, akkor mehet vissza a régi bios.

Nekem pl. a 890/1375-ös órajelet 1,08V-al is viszi, legalábbis eddig úgy néz ki. 1,1V-on teljesen stabil(ami ugye a 6950 800-as órajeléhez tartozó alapfesz.)

Picit próbáltam tesztelni a GPU-t, hogy az 1ghz-hez mennyi fesz kell. Nos arra jutottam, hogy 1,27V-al stabil, ami szerintem egy átlagos eredmény. A ram viszont nagyon beteg, mert 1000/1600@1,27V-on simán lement 10 loop warhead teszt, minden max 8x aa, illetve vantage +dmar11 is simán lefutott. :)

(#866) SzlobiG válasza Goldmen75 (#864) üzenetére

SzlobiG
(PH! félisten)

De a 6950-en nem 1375Mhz a ram órajel hanem 1250 szal tedd le annyira és nézd meg úgy is szemetel-e ha igen emelj feszt a gpu-nak mer akkor azzal van a baj.

Mod: Fodi leírta normálisan én csak úgy beszélek, hogy nekem nincs ilyen karim.:D

[ Szerkesztve ]

(#867) Goldmen75 válasza ffodi (#865) üzenetére

Goldmen75
(PH! addikt)

Aham!

Na akkor nekiugrok megint!

(#868) Goldmen75 válasza Goldmen75 (#867) üzenetére

Goldmen75
(PH! addikt)

úgy láccik kifogtam a kártyát, emeltem mindent orig biossal s nem szemetel egyenlőre

(#869) ZolikaE46 válasza ffodi (#789) üzenetére

ZolikaE46
(senior tag)

Neked hogy lehet az hogy a graphics score 5861 amikor ugyan az a kártyánk oké tudom hogy te még feljebb húztad mint én de nekem csak 5038 ekkora különbség nem lehet a kártyánk közt hiába húztad még feljebb. vagy még is vagy ebbe a tesztbe még sok minden bele szól?

[ Szerkesztve ]

(#870) Whit3Rav3n válasza Goldmen75 (#868) üzenetére

Whit3Rav3n
(senior tag)

Mondjuk figyelembe kell azt is venni hogy a 6900-ban is van ram hibajavítás, ami miatt kissebb hibázásoknál nem lehet látni semmiféle hibát viszont hosszútávon tönkreteszi a ramot. Abból lehet felismerni ilyenkor hogy hibázik a ram hogy csökken a teljesítmény, szóval ram tuningnál érdemes mindig lefuttatni egy terhelő benchmarkot és figyelni hogy tényleg gyorsul a kártya a tuning hatására.

(#871) ffodi válasza ZolikaE46 (#869) üzenetére

ffodi
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem láttam a Te eredményedet, szóval nem tudom mennyit ment a vga-d. Elsősorban a vga-n múlik a GPU score, amibe beleszólhat a proci is(bár látom i5 750-ed aminek közel hasonlót kell produkálnia).

Mutasd meg a tesztet aztán megbeszéljük.

(#872) ZolikaE46 válasza ffodi (#871) üzenetére

ZolikaE46
(senior tag)

ez az enyém de i5 760 de mind1 kb a proci nincs húzva csak a videó kártyát moddoltam 6970nel ugye és + 20% adtam az Ati owerdireve ba ennyi és ennyi lett az eredmény

[ Szerkesztve ]

(#873) ffodi válasza ZolikaE46 (#872) üzenetére

ffodi
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ez ok, de a proci illetve a vga milyen órajelen mentek?

(#874) ZolikaE46 válasza ffodi (#873) üzenetére

ZolikaE46
(senior tag)

A proci az full gyári nem tudom min megy gyárilag, a vga 880MHz és 1350 vagy 1370 ami a 6970 bios cserével lesz

[ Szerkesztve ]

(#875) ffodi válasza ZolikaE46 (#874) üzenetére

ffodi
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Értem, akkor gondold át légyszíves még egyszer, amit kérdeztél. :) (segítségnek annyit, hogy az én vga-m jóval magasabb órajelen ment, úgyhogy az eredmények közti különbség nem meglepő)

(#876) ZolikaE46 válasza ffodi (#875) üzenetére

ZolikaE46
(senior tag)

Az a lényeg hogy ekkora különbség lehet a graphics scoreba hogy neked annyi nekem meg annyi az által hogy te jóval feljebb húztad? nem gondoltam hogy ennyivel még feljebb mehet ha húzod, de akkor ezek szerint igen?!

[ Szerkesztve ]

(#877) ffodi válasza ZolikaE46 (#876) üzenetére

ffodi
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Természetesen igen, sőt a 6000-es GPU score a célom jelen pillanatban. :)

(#878) Motion_Blur válasza ZolikaE46 (#876) üzenetére

Motion_Blur
(PH! félisten)

Lehet persze! Teljesen reális az eredményed ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#879) Shkiz0

Shkiz0
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Akinek Asus 6950-e van és fekete nyákos az megnézné nekem, hogy a gyártói száma az egyezik e ezzel?
90-C3CHD0-S0UAY0YZ

Eladó 2db UBNT Nanostation5 5GHz-es Kültéri AP/Client Antenna - http://hrf.me//a0u

(#880) ZolikaE46 válasza ffodi (#877) üzenetére

ZolikaE46
(senior tag)

Akkor ezek szerint az enyémet is lehet még addig húzni vagy ha majd sikerül akkor 6000re ő tényleg gondolom ha sikerül a 6000 azt nem szívessen küldenéd át de akkor majd a jelenlegit át tudod majd küldeni mármint amit beállítottál biost. vagy azt így nem lehet? mert más a procink meg a többi is...?

(#881) ffodi válasza ZolikaE46 (#880) üzenetére

ffodi
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A processzorodat fel tudod húzni hasonló órajelre, és akkor kaphatnál akár hasonló graphics scoret is, de mint írtam ez elsősorban a vga-n múlik. Az hogy a te vga-dat meddig lehet húzni azt nem tudja senki. Neked kell kitapasztalni. Lehet hogy megy annyit, mint az enyém, de lehet hogy nem. Itt nincs szó semmilyen biosbeállításról. Alap asus 6970-es bios van rajt. A fesz illetve órajelbeállításokat mind Afterburnerrel állítottam, tehát nincs mit átküldenem.

/Ha kérhetném tagold rendesen a mondandódat, mert többször el kell olvasnom, hogy megfelelően értelmezzem, és még így sem biztos, hogy arra válaszolok, amit kérdeztél. Köszönöm. ;) /

(#882) ZolikaE46 válasza ffodi (#881) üzenetére

ZolikaE46
(senior tag)

:DDD okés! Arra válaszoltál egyébként és köszi.

(#883) BeLucZ válasza SimonYana (#862) üzenetére

BeLucZ
(PH! addikt)

GTX 570-et vegyél inkább :D Azzal nem kell szarakodni és kb 6970 szint!Jobb hűtése van!
Úgy látom azért nem olyan sima ügy ez az unlockolás...

StarCraft II nick: BelucZ character code: 852

(#884) Cybertrone válasza BeLucZ (#883) üzenetére

Cybertrone
(PH! nagyúr)

Semi nincs garantálva, az ember 6950-ért fizetett, a többi már csak opció, aki ezt bevállalja az használja egézséggel, aki nem az nézzen mást! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#885) BeLucZ válasza Cybertrone (#884) üzenetére

BeLucZ
(PH! addikt)

Így van, mondjuk a 6950 is marha jó vétel!

StarCraft II nick: BelucZ character code: 852

(#886) scarREDNorbi

scarREDNorbi
(újonc)

Azért az érdekes, hogy ha asus biost rakok rá, nem jön elő semmilyen hiba...

(#887) radi8tor1 válasza scarREDNorbi (#886) üzenetére

radi8tor1
(MODERÁTOR)

Mert ott biztos más a Vcore érték. (magasabb)
Nem melegszik jobban ASUS biossal?

Haswell egy heterogén módon programozható többmagos processzor

(#888) scarREDNorbi válasza radi8tor1 (#887) üzenetére

scarREDNorbi
(újonc)

85 fok bc2 alatt, eddig 82-83 szokott lenni.

(#889) scarREDNorbi válasza radi8tor1 (#887) üzenetére

scarREDNorbi
(újonc)

Idle hőnek talán a 60 fok kicsit sok, mondjuk baromi meleg van a szobámban...

[ Szerkesztve ]

(#890) losi73 válasza scarREDNorbi (#889) üzenetére

losi73
(őstag)

üdv a 60í az rengeteg nálam 40 az idle,órajeleket vissza veszi?

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#891) scarREDNorbi válasza losi73 (#890) üzenetére

scarREDNorbi
(újonc)

nem..ha kinyomom az overdrive engedélyezését akkor igen, de akkor a power controlt nem tudom változtatni.

(#892) shteer válasza ffodi (#881) üzenetére

shteer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

50@70 mod itt is megvolt, órajeleket hagytam változatlanul - majd kitesztelem rendesen de úgy tűnik elsőre, hogy bírja

Eladó: 2x4GB Corsair Vengeance LP White - 20k iá | Gigabyte GA-H61M-D2-B3 LGA1155 alaplap - 7,5k iá | hirdetéseim: http://tinyurl.com/mlqmrsq -- beszámítok 60-64GB-os garis SSD-t

(#893) Shkiz0 válasza shteer (#892) üzenetére

Shkiz0
(PH! addikt)
LOGOUT blog

akkor jöhet a cf, van még belőle hasonlóan jó áron :D

Eladó 2db UBNT Nanostation5 5GHz-es Kültéri AP/Client Antenna - http://hrf.me//a0u

(#895) shteer válasza Shkiz0 (#893) üzenetére

shteer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

ha küldesz hozzá 2db U2311-et akkor már utalom is az árát ;]

Eladó: 2x4GB Corsair Vengeance LP White - 20k iá | Gigabyte GA-H61M-D2-B3 LGA1155 alaplap - 7,5k iá | hirdetéseim: http://tinyurl.com/mlqmrsq -- beszámítok 60-64GB-os garis SSD-t

(#896) Motion_Blur válasza scarREDNorbi (#894) üzenetére

Motion_Blur
(PH! félisten)

GPU-Z mit ír rá?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#897) ZolikaE46

ZolikaE46
(senior tag)

Na nekem történt egy igen érdekes dolog
még pedig a 3dmark 11-en GYÁRI 6950 nem moddolt. idáig P4705 értem el.
Most viszont P4414 és ezt nem értem miért van...?

Annyi különbséget véltem felfedezni, hogy a GPU név most: AMD Radeon HD 6900 Series
Eddig pedig az volt a neve hogy GPU: LogMeIn Mirror Driver

Ez mit takar szerintetek és miért van? Egyszerűen nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#898) scarREDNorbi válasza Motion_Blur (#896) üzenetére

scarREDNorbi
(újonc)

(#899) Motion_Blur válasza scarREDNorbi (#898) üzenetére

Motion_Blur
(PH! félisten)

Ha rászűrsz az oldalon HD 6950-es eredményekre, akkor olyan pontszámokat ad ki amiket egyértelműen csak unlock-olt shaderekkel lehet elérni (~ 6300 pont)

Nem tudom ez mitől van, de nem egyedi a problémád.

(#900) Goldmen75

Goldmen75
(PH! addikt)

Hát skacok....visszaraktam az 5870-et...visszaviszem a 6950-et, egyenlőre...
A tesszellációt sokkal jobban kezelte az igaz, meg ami nekem "jó" a 3d-ket helyből kezeli, szemüvegekkel el vagyok látva...de úgy döntöttem egyenlőre nem váltok...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.