Hirdetés

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

  • Szűkös készlettel indít az iPad Pro OLED?

    ma Állítólag meggyűlt a Samsung baja az iPad képernyőkkel, az LG viszont a kívánt mennyiségben szállítja a paneleket.

Új hozzászólás Aktív témák

  • solika

    tag

    sziasztok!

    nos, lenne egy olyan problémám amit nem tudok megoldani. nagy nehezen összehoztam a hálózatot itthon. az volt benne nehéz, h két router-es rendszert akartam összehozni úgy, hogy minden gép kéne lássa egymást hálóban (magyarul egyik router-nek switch-ként kell üzemelnie és ezt nem tudtam, hogyan kell). de megtudtam és meg is csináltam, minden oké már vele egyet kivéve: az egyik gépre rá van dugva egy usb-s winyó (WD mybook 1 TB) és azt (bár a gépen be van kapcsolva a megosztás, sőt a benti rendszer winyót lehet is használni hálózaton) egyszerűen nem lehet elérni, csak egy hibák esetén szokásos hang jelzi, h nem lehet belépni rá (természetesen hálózatos hozzáférés esetén, de a gazdagépről sem!). amikor bekapcsolom a megosztást rajta, írja az ablakban segítségként a gép, h a biztonság miatt le van tiltva a megosztás és a hálózat beállítása varázslóval megszüntethetem. de ott én semmilyen ide vonatkozó kattintási, bepipálási, engedélyezési lehetőséget nem láttam.

    a végére még egy (talán egyszerűbb) kérdés. hogyan állíthatom be, hogy adott mappához csak jelszóval lehessen hozzáférni másik gépről? amit máshol olvastam erről, hogy a kezelés-ben a megosztásoknál vmi másik felhasználót kell létrehozni aztán "új megosztás"-t elérési úttal, az nálam nem műkszik (nincs ilyen funkció illetve lehetőség ott).

    a rendszer (minden gépen) Win XP (ráadásul hivatalos, eredeti) a router-ek pedig (bár sztem ehhez semmi közük) TP-Link-ek

    hát, előre is köszi a segítséget
    :D és még egy kérdés, de ez már off: hol tudom az itteni jelszavamat megváltoztatni? nekem egy kicsit bonyesz biozonyos pontokon az oldal...

Új hozzászólás Aktív témák