Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    Szerintem leginkább ide passzol a kérdésem, de bocs, ha tévednék. Szeretnék othon átállni mikrohullámról, mobil netre. Vettem egy Huawei e3372 usb modemet, ami szerepel a Tomato kompatibilitási listájában. De, sajnos, csak elméletileg. Az enyémnek ugyanis "12d1:14dc" az azonosítója, ami CDC-ether módú kapcsolódást jelent. Windows alatt csatlakoztatva zéró a konfigigény. Megnyílik a böngésző egy 192.168.8.1 -es címmel, és mint egy routeren, webes felületen érem el a beállításokat (de, akkor már működő 4g kapcsolatom van). Azonban Linux (Puppy) alatt, és a routeren nem tudom működésre bírni.Itt egy szösszenet a problémáról.
    Arra gondotam, hogy ha megoldani nem tudom, akkor megkerülöm a problémát. Vennék egy Win -t futtató BayTrail/Cherry Trail miniPC -t, aminek Gb -es Lan -ja van (egyébként is érdekelne egy ilyen kütyü). Az USB -jébe menne a modem, a kapcsolatot valahogy továbbítani kéne a Lan -jára, és onnan menne a router Wan -jára. A kérdés az, hogy ez a "valahogy" megoldható? Összehozható egy ilyen hálózati kapcsolat?

Új hozzászólás Aktív témák