Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz zed01 #5487 üzenetére

    Bocs, hogy alap dolgot kérdezek, de Control+Enter -t használsz a név+jelszó beírásához?

    Sokan Firefox-hoz vannak szokva, ahol az első karakter beütése után a böngésző felkínálja az előzőleg (a beütött karakterrel kezdődő) mentett adatokat. Na most Opera-nál ez nem így működik. Itt Control+Enter-re kínálja a mentett adatok beillesztését (persze a címsorban lévő Mágus gomb is megfelelő erre a célra)

    Más:
    Nemrégi problémámból kifolyólag teljesen átszabtam az Opera-t. cousin333 írása segítségével elmentettem a beállításokat. (Ha már itt vagyok szólok, hogy a letiltott reklámokat link nem jó az írásban)
    Ezt már rég meg akartam csinálni, de eddig nem volt erőm hozzá, hogy nekiálljak.

    Na szóval a vadonat új telepítéssel (mint már előzőekben említettem) rendben működött a kérdéses belépés. Örültem is neki, hogy végre rendbejött. Beállítgattam az elmentett dolgok helyét a friss Opera-ban, majd gyorsba megnéztem, hogy okozott-e ez problémát. Szerencsére nem.

    Közben rá kellett jönnöm, hogy van jópár beállítás amit nemtudom hol tárol az Opera, de újra be kellett állítgatni: pl. torrent kezelés, cache méret, cooki kezelés, HistoryNavigation, stb...
    Ezeket is beállítgattam, majd ma reggel már megint ugyanúgy problémázott, mint amiért nekiálltam az egésznek. Szerencsére elmentettem az opera6.ini fájlt a DocSettings-ből még tegnap este, így azt visszapakolva megint jól működött.

    Nekiálltam a cooki beállításokat módosítgatni és sikerült megtalálni mi okozza a problémát.
    Én a sütik kezelésnél alapból beállítottam (eddig), hogy általánosságban csak a látogatott oldalaktól fogadjon el sütit, majd kilépéskor törölje az új sütiket. Amelyik oldalnál meg nem jó a süti törlése ott kézileg beállítottam, hogy ne törölje, esetleg azt is, hogy minden sütit fogadjon el. A !ph-nál is így volt, de hiába állítottam be az összes süti elfogadását és a törlést is kikapcsoltam, valamiért nem működött jól ahogy pár napja még igen.

    A Beállítások/Haladó/Sütik részen átállítva "Elfogad minden süti" beállításra viszont már jól működik ismét. Az az érzésem, hogy a 9.61b10463 verzióban valamit módosítottak a süti kezelésen, mert miután erre frissítettem kezdte el csinálni a problémát.

    Mod:
    Nimrod
    Szerencsére nem kellettvolna újratelepíteni, elég átállítani a sütikezelést itt: Beállítások/Haladó/Sütik erre "Elfogad minden süti". Az "új sütik törlése kilépéskor" meghagytam

    [ Szerkesztve ]

    read-only mode on the forum

Új hozzászólás Aktív témák