Hirdetés

2014. november 26., szerda

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, scannerek, faxok  »  Nyomtató topic (kiemelt téma)

(#401) Lolek válasza ANT (#396) üzenetére

Lolek
(fanatikus tag)

Igen használtan vettem!

(#402) Winner_hun válasza divot (#399) üzenetére

Winner_hun
(Webcaritas)
LOGOUT blog

Most jut eszembe, ezt írtad:
mindenesetre elvittem a szervízbe, ahol kipróbálták, és tényleg nem nyomtatott feketét.
namost ha ott sem nyomtatott valószínűleg a nyomtatóval van valami.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#403) ANT válasza Winner_hun (#402) üzenetére

ANT
(PH! addikt)

Én is ebbe zavarodtam bele! Az ''eredeti'' nyomtató hibás volt szervízben is, meg a cserenyomtató is hibás volt (gondolom, otthoni gépen). Ráadásul ua. a jelenség! :F :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#404) divot válasza ANT (#403) üzenetére

divot
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

A helyzetet teljesen pontosan írtad le.

És ebbe fogok beleőrülni, mert elméletileg nem fordulhat elő. Gykorlatilag meg itt van a szemem előtt. :W

(#405) Winner_hun válasza divot (#404) üzenetére

Winner_hun
(Webcaritas)
LOGOUT blog

kábelcsere?:F
Bár gondolom a szervízbe csak nem kábellel együtt vitted be:F
habár lehet, mert szervízhez talán kell minden (nem vagyok jártas szervízes dolgokban, nem voltam még arrafele):)

[Szerkesztve]

(#406) Nekem-8

Nekem-8
(kvázi-tag)

HELP-et kérnék. Lenne gy HP 1018-as lézer printer. Ezt feltettük egy USB-s JetDirect-re (Repotec RP-UB1801A) hogy a nyomi ne legyen gépfüggő és mindenki bármikor tudjon rá nyomtatni ( Több iyen megoldást használunk de azok még HP 1015-ös printerek amiket ma már nem kapni) No ez az ügyes printer, mint a vásárlás után kiderült nem használható JetDirect-el. Vagyis a telepítés után ha az ember nyomtatást küld a JetDirect-en látszik a LED hogy fogadja az adatot szépen villog, majd vége. A nyomtató meg se mukkan. Más nyomtatót rátéve, pl. a régebbi 1015-ös elődöt szépen printel (azon is van USB port), még egy sima DeskJet is. Viszont egy idő után a 1018-as is printelt 3 gépről is evvel a megoldással. Majd a printer eredeti helyére betéve ismét makacs lett és nem nyomtat. :O

Segítséget kérnék, meg lehet-e oldani a problémát valahogy, valami Windows Update esetleg.... Mert a HP azt mondta hogy a gép erőforrásait használja a printer ezért nem működik :W

Thx.

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#407) tothbe válasza benny23 (#387) üzenetére

tothbe
(PH! addikt)

Nod, általában az újabbak azért vagy gazdaságosabbak picivel vagy szebben nyomtatnak. Szóval érdemesebb.

By(e) Tothbe

(#408) tothbe válasza -ant- (#400) üzenetére

tothbe
(PH! addikt)

Szia -ant-

Igen, a tintaszintekkel kapcsolatban csak helyeselni és bólogatni tudok, jól vetted le a dolgot.

A szkennernél meg az 1200dpi az csak szoftveresen feljavitott minöség, sztm nem érdemes vele veszödni, mert sokkal jobb sem lesz, csak sokkal lassabb és több helyet foglal a beszkennelt doksi.

By(e) Tothbe

(#409) tothbe válasza Nekem-8 (#406) üzenetére

tothbe
(PH! addikt)

sajna a 1018-as nem netesithetö, azaz nem köthetö printszerver mögé.
Az, hogy néhány géppel müködött egy ideig, már az is csoda, de egyébként sok tintasugaras sem tudja ezt a funkciót.
Érdemes beállitani egy kivénhedt p2-est pl., ami már tudja az usb-t és arra föltenni, majd megosztani és a többi gépröl a megosztott printert használni. Ezzel a megoldással hosszú távon is müködik a dolog.
Egyébként ez megint hülye HP hozzáállás, hogy hálózatra ne vehess akármilyen low-end lézert, régen bezzeg csak a tintásakat nem lehetett jetdirect vagy axis mögé rakni, lézerrel bármelyikkel ment a dolog, most meg már fejlödnek visszafelé. :O

By(e) Tothbe

(#410) tothbe válasza divot (#404) üzenetére

tothbe
(PH! addikt)

szerintem mivel a szervizben egy másik rendszeren sem nyomott a tiéd, ezért tuti nem otthon keresendö a hiba, hacsak nem gép nélkül tesztelték csak a szervizben, illetve hacsak nem adták vissza a patronjaidat és most azzal próbálod a másikat is.
Én visszavinném, hogy ez sem nyomtat feketét, bár ezt ott helyben is kitesztelhettétek volna már akkor a cseregépen, de majd most óvatosabb leszel már.

By(e) Tothbe

(#411) Nekem-8 válasza tothbe (#409) üzenetére

Nekem-8
(kvázi-tag)

Reméltem van valami trükk a beállításban, hogy üzemljen ez a gép. De nem értem mi értelme van visszafele fejlődni. :(
Igazából nem értem mi hiányzik hogy elinduljon, áram van, jelet megkapja... :(((

(#412) tothbe válasza Nekem-8 (#411) üzenetére

tothbe
(PH! addikt)

Az, amit a hp-sek is mondtak, ráül a gépre és kihasználja, hogy kétirányú a kapcsolat. Szinte mindent a gép procijával számoltat igy sokkal olcsóbb, egyszerübb proci kellett csak bele.

By(e) Tothbe

(#413) D4rkm4n

D4rkm4n
(őstag)
LOGOUT blog

Hali mindenkinek!

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet kicsit költségtakarékosabban megoldani a patroncserét? Egy HP Diskjet D1360-asom van és egyenlőre még az a két patron van benne, ami gyárilag járt hozzá. De gondolom ezektől nem lehet hosszú élettartamot várni.

A kérdés tehát a következő: van valami más módszer is a patronfeltöltésre, mint hogy bemegyek a boltba és megveszem a 10.000Ft-os vadiúj HP-t?

(#414) Winner_hun válasza D4rkm4n (#413) üzenetére

Winner_hun
(Webcaritas)
LOGOUT blog

Van, veszel újratöltőkészletet.

(#415) D4rkm4n válasza Winner_hun (#414) üzenetére

D4rkm4n
(őstag)
LOGOUT blog

Azt csak szakboltban lehet megvenni, vagy egy 'falusi' Media Marktban is?

Továbbá ez anyagiakban mennyibe fáj? :R

(#416) tmb

tmb
(újonc)

Helló!

Akadt egy nem mindennapi problémám, hátha tud valaki segíteni:
Van egy HP photosmart 7150- es nyomdám, ami már több éve hiba nélkül üzemel.
Egy hónapja viszont vettem új pc-t, és miután felinstaláltam a nyomdát, az nem nyomtat.
Instalnál nincs semmi gond, felmegy, ahogy kell.
A pc fel is ismeri.
Mikor azonban nyomtatni akarok, semmi. Se egy hiba üzenet, semmi.
Egyetlen rendellenessége, hogy nem tudom megjeleníteni a nyomtatás beállításait.
Két másik pc-n próbáltam ki a nyomdát, mindkettőn működik.
Teszt lapot mondjuk nyomtat, de azt ugye nem a pc-n keresztül kell.
Nem az usb csatlakozással van a gond.
A vele egyidős hp scanner egyébként hiba nélkül üzemel az uj pc-n.
Sztem a létező összes beállítást, variációt megnéztük már a gépen.
Lövésünk nincs, mi lehet a gond. Ha minden kötél szakad, instalálhatom újra a windowst.
Ha valaki tud vmi okosságot...
Köszi.

(#417) Nekem-8 válasza D4rkm4n (#413) üzenetére

Nekem-8
(kvázi-tag)

<b> D4rkm4n </b>

Én a 12.000 Ft-os Lexmark fekete patron helyett inkább szereztem régi HP 610C patront, jó 30-40 ml -est és a Lexmark patront megfúrtam kis fúróval, injekciós tűvel feltöltöttem és kis vékony műanyag lap+pill. ragasztó és frankó. Már 5x újratöltöttem. Fontos hogy olyan helyen fúrj ahol nincs illesztés, külömben később nem tudod betenni a patront, ill. nehogy megsérüljön nagyon. Pacsálás, de nekem bejött.

(#418) Nekem-8 válasza tmb (#416) üzenetére

Nekem-8
(kvázi-tag)

TMB:

Nekem gyárilag rossz 2 USB port a gépemen a 6-ból. Elég sok szívás árán jöttem rá. ENm minden eszköz működik benne, inkább nem is használom. Próbálj új Drivert mind a nyomi-hoz, mind az alaplapi USB-hez, lehet valami gyári hiba. BIOS frissítés :F

(#419) tmb válasza Nekem-8 (#418) üzenetére

tmb
(újonc)

Szia!

A probléma, hál' Isten megoldódott:
Töltöttem le 'új' drivert, és a scanner helyére instaláltam a nyomdát. Működik:)
Egyébként már korábban is próbáltam újabb driverr-al, akkor nem ment. Szal furcsa.
Na de mindegy, lényeg, hogy mostmár okés.
Megyek is nyomtatni :)
Köszi a tanácsot!

(#420) D4rkm4n válasza Nekem-8 (#417) üzenetére

D4rkm4n
(őstag)
LOGOUT blog

Injekciós tűt hol lehet beszerezni? Még a végén azt hiszik, hogy drogos vagyok :))

Működésbeli, vagy minőségbeli probléma nem léphet fel ezután a feltöltési mód után?

(#421) tothbe válasza D4rkm4n (#420) üzenetére

tothbe
(PH! addikt)

gyógyszertárban pl..

Ha nem megfelelö tintát használsz, vagy rosszul töltöd, túltöltöd, stb, akkor szivhatsz vele nem is keveset, akár még a nyomtatót is kidobhatod.
Érdemes elöször egy uántöltö szett-et venni, amihez adnak leirást is pl.

By(e) Tothbe

(#422) D4rkm4n válasza tothbe (#421) üzenetére

D4rkm4n
(őstag)
LOGOUT blog

Értem.

Akkor tehát hol lehet venni ilyen utántöltő szettet? És kb. mennyiért?

(#423) tmb válasza D4rkm4n (#422) üzenetére

tmb
(újonc)

Hali!

Én 1x vettem ilyen újratöltős szettet, aztán el is ajándékoztam. De biztos én voltam a béna. :)
Az én nyomdámba 56-os patron /fekete/ és 57-es tri-color megy.
A feketéből utángyártottat veszek, ami az origi árának kb. fele.
A színeset pedig utántöltetem a boltban, az origi árának kb. 1/4-éért.
Nekem ez a módszer vált be a legjobban.
De ismerek emberkéket akik ''szúrnak''. :) Kinek mi jön be.

(#424) Winner_hun válasza D4rkm4n (#415) üzenetére

Winner_hun
(Webcaritas)
LOGOUT blog

Én számtech boltban szoktam venni, pl mistral.
Minden van hozzá, fúró, tű, leírás, kesztyű stb.

(#425) D4rkm4n

D4rkm4n
(őstag)
LOGOUT blog

Egy ilyen újratöltő pakk egy alkalomra elegendő? Milyen színű tinták járnak hozzá?

(#426) Winner_hun válasza D4rkm4n (#425) üzenetére

Winner_hun
(Webcaritas)
LOGOUT blog

Egy újratöltő pakk sok töltésre elegendő, de ez sokmindentől függ. Mekkora a patron, az újratöltőkészletben mennyi tinta van.
Van csak fekete, van csak színes, van olyan újratöltőkészlet, amiben fekete meg színes is van.

(#427) D4rkm4n válasza Winner_hun (#426) üzenetére

D4rkm4n
(őstag)
LOGOUT blog

Értem. Gondolom a csak színes vagy a csak fekete jóval olcsóbb mint a ''duál'' :)

(#428) tothbe válasza D4rkm4n (#427) üzenetére

tothbe
(PH! addikt)

nem, a duál olcsóbb, mint egy fekete és egy szines együtt, de külön-külön a fekete a legolcsóbb, bár van olyan tipus, amihez feketét csak dupla méretben kapni, és akkor az is drágább mint a szines pl.

By(e) Tothbe

(#429) D4rkm4n válasza tothbe (#428) üzenetére

D4rkm4n
(őstag)
LOGOUT blog

Egyik ismerősöm ma vett utántöltőt a Lidl-ben mindössze egy ezresért.
Kiváncsi leszek a minőségére. :F

(#430) Winner_hun válasza D4rkm4n (#429) üzenetére

Winner_hun
(Webcaritas)
LOGOUT blog

Lehetőleg ne töltsétek túl a patront mert tönkremehet tőle.

(#431) rolko

rolko
(őstag)

Van egy Samsung SCX-4100-es lézernyomtatóm. Ha nem a géppel egyszerre kapcsolom be, hanem amikor már műxik a gép akkor nem képes nyomtatni csak ha újraindítom a gépet, és mikor betölt a Windows akkor kezdi el nyomtatni azt amit már régen ki kellett volna nyomtatnia. Ezt nem értem! Miért van ez? :F :F :F

(#432) tothbe válasza D4rkm4n (#429) üzenetére

tothbe
(PH! addikt)

tegnap este láttam én is lidl-ben, hogy tele vannak utántöltökkel.
Nos ez olyan közepes minöségü darab, célnak megfelel, de azért hosszú távra tervezöknek illik ennél kicsit jobbat használni. Pl ott a Pelikan és egyéb jobb utángyártók.

By(e) Tothbe

(#433) tothbe válasza rolko (#431) üzenetére

tothbe
(PH! addikt)

tedd fel újra a driver-t a gépre, az meg szokta oldani ezt a problémát.

By(e) Tothbe

(#434) Jarod1 válasza D4rkm4n (#420) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

BC05 vagy 06-osös patronhoz -anno(BCI1000-e nyomtató) utántöltő szettet lehetett kapni amiben benne volt a 3 db 75 ml- es injekciós fecskendő félében a festék, volt benne 3 tű is amin keresztül feltölthetted a patront. sőt még kesztyűtis mellékeltek amivel nem lettél annyira festékes. INkjet gyártj a gyártotta

Nem igérek semmit..... de azt betartom..

(#435) divot

divot
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Újabb adalék az X-aktámhoz: ha fotónyomtatás keret nélkül üzemmódban használom, akkor nyomja a feketét is a barom. :W

(#436) tothbe válasza divot (#435) üzenetére

tothbe
(PH! addikt)

tuti, hogy lesz valami driver vagy kábelhiba is nálad. Meg ezek szerint a nyomtatódnak volt/van más hibája, ha a szervizben sem nyomott feketét.
Vacak ügy ez, amikor egyszerre két hiba van, nehéz megfogni, mi van miért.

By(e) Tothbe

(#437) divot válasza tothbe (#436) üzenetére

divot
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Driverre gyanakszom, csak hát mivel már mindent le-föl rakogattam, így fogalmam sincs, melyik lehet a ludas. Valami akad valamivel, és ilyen hülye hibát okoz. Kideríthetetlen.

(#438) D4rkm4n

D4rkm4n
(őstag)
LOGOUT blog

A driverekkel valóban vigyázni kell.

Anno a lexmark nyomtató drivere rendesen bekavart az ujjonnan telepített HP nyomtató működésébe... Én meg csak álltam mint Katiban a #&@...

Szóval van megoldás: Oprendszer újra.

(#439) Tosee

Tosee
(PH! addikt)

Hello!

Vettem utángyártott Uprint patronokat Epson DX3800-as nyomtatómba. Kérdésem az lenne, hogy ezek működni fognak a nyomtatómmal, nem kell hozzás semmi chip reset?
Vagyis belereakom és már nyomtat is?
Ezeken is ugyanúgy van chip mint az origin.
Csak azért kérdem mert nem szeretném, hogy beszáradjon sem a patron és elsősorban a nyomtatófej, ha esetleg mégsem lenne jó.

[Szerkesztve]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#440) harry

harry
(PH! kedvence)

Mik a fontosabb negatívumok/előnyök egy HP 1510 multifunkciós gépnél? Van valakinek ilyenje? [link]

(#441) izb

izb
(senior tag)

én csak a negatívumot tudom kiemelni.
Ezek az egybe marhaságok, főleg ennyi pénzért szerintem max 1 évet bírnak ki, utána valamelyik kuka,és akkor se a szkenner nem fog menni se a nyomi,attól függetlenül hogy melyik is a ludas hiba szinten...

én külön külön venném meg,tudom hogy az egybe sokkal szimpibb de ha gond van vele a szívás is nagyobb.

(#442) harry válasza izb (#441) üzenetére

harry
(PH! kedvence)

Igazából scanerem van, azért gondolkoztam mégis ezen, mert láttam egy olcsóbb ajánlatot (27k helyett 17, használtan, itt a PH), de átnéztem pár véleményt és elég sokan panaszkonak arra, hogy rossz a papír adagolója, ami elég elszomorító, mivel ez lenne a legfontosabb. Azt hiszem így akkor ezt hanyagolom...

(#443) GogyiMogyi

GogyiMogyi
(újonc)

Sziasztok!

Elkövettem egy nagy hibát: egy éve nem használom a nyomtatómat (HP deskjet 3420)
és az üres patronokat nem szedtem ki belőle.
Most vettem bele új patront de hol nyomtat hol nem és csak nagyon halványan és csíkosan.
Valószínú a fúvókákat kéne megtisztítanom de nem tudom mert a nyomtató szoftverében csak a patron tisztítására van lehetőség azt meg már vagy 12x megtettem.
Mit csináljak?

Köszi a segítséget! :R

(#444) GogyiMogyi

GogyiMogyi
(újonc)

Még valami: most vártam egy 10 percet és nyomtattam egyet és már egész jó de még mindig csíkos.
Lehet h öntisztul vagy mi?
Én ezt nem vágom... :( :( :(

Ha valaki tud segíteni annak :R :R :R

(#445) Winner_hun válasza GogyiMogyi (#443) üzenetére

Winner_hun
(Webcaritas)
LOGOUT blog

Ha az új hol nyomtat hol nem akkor esetleg a nyomtató azon részét tisztítsd meg, ahol a patron kapja az áramot, hátha eloxidálódtak a csatlakozók. Amúgy langyon vízbe kell áztatni a patront, nekem legalább is eddig bevált.

(#446) próbakocka

próbakocka
(fanatikus tag)

Edimax 3101-P nyomtatószervert, vagy úgy általában edimax nyomtatószervert használ valaki? tapasztalatok?

Nexus 4 stock 5.0 + NSA310 ffp

(#447) magnum_pi

magnum_pi
(tag)

Sziasztok!

10-15 ezer forintért milyen nyomtatót vegyek. Nagyon fontos a támogatotság. Lehetőleg minél felkapottabb típus legyen. Átlagos felhasználásra kellene. Köszi!

Gigabyte P55-UD3 F4, i5-750 @3.67 B1, ASUS ATI 6870, 2x2024MB Kingmax DDRII 1333Mhz, Samsung 245B, Chieftec 450W + FSP VGA Booster x3, Ninja Plus rev 2, CM 690

(#448) papp-imi

papp-imi
(lelkes újonc)

sziasztok

van egy canon ip 3000-es nyomtatom és egy honapja őssze vissza nyomtat hol nem nyomtat sárgát utána 1 hét mulva tőkéletes most pl a kéket nem nyomja .cseréltem benne patront tistitottam fejet, már mindent kiprobáltam.
Ha valakinek van valami ötlete kérem írjon Előre is köszönöm :F

(#449) Ramius válasza magnum_pi (#447) üzenetére

Ramius
(őstag)

Canon pixima sorozat szvsz :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#450) Tosee

Tosee
(PH! addikt)

#439 :F

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, scannerek, faxok  »  Nyomtató topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.