Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Trebron09

    őstag

    gépem:

    ECS P55H-A SLI (V1.0)
    Core i3 550 3,2Ghz
    Kingmax DDR3 4096Mb 1.5v KIT
    FSP ATX-350PNF 350W
    ___________________
    Támadt egy kis probléma a gépemmel... :(
    Ma délután alvó (S3) módból vissza akartam kapcsolni, de csak annyit csinál a gép, hogy felpörögnek a ventik majd leáll, felpörög leáll... és ezt ismételi amíg ki nem kapcsolom a tápot vagy ki nem húzom a tápkábelt. Bekapcsológombra egyáltalán nem reagál, csak arra ha bekapcsolom, de utána már azzal ki nem lehet kapcsolni.Post kijelző van a lapon, csak az a bibi, hogy az egy pillanatra felvillan és nem mutat semmit, a lapon van csipogó is persze az sem szól.. először csináltam CMOS cleart, kivettem az elemet majd rövidrezártam, illetve hátul a kis resetelő gombot is megnyomtam hosszú ideig.

    Ezután megpróbáltam hogy megy-e de nem megy így sem..
    Ekkor kivettem a lapot a gépből csak a vga kártya + memóriák + cpu volt benne így sem indul... kivettem a ramokat, semmi csipogás ugyanazt csinálja akkor is...kivettem a vga kártyát, ugyanezt csinálja a gép. :(

    Legutolsó sorban pedig csak a cpu maradt azt is kivettem és bekapcsoltam, így már elindult a lap, de semmi csipogás nem volt és a post kijelző se megy így. Lehúztam a proci 4pin-es csatiját a lapról és így is az elindulós dolgot csinálja..
    Visszaraktam csak a procit meg visszaraktam a 4pines cuccot, megint nem indul. De viszont a proci 5ilyen próbálkozás után kicsit már melegedett (kéz-meleg volt).

    Tehát a lap csakis úgy hajlandó elindulni, hogy semmi nincs rákötve csak áram és akkor se csinál semmit. Másik FSP tápot rákötöttem és azzal is ugyanezt csinálj a lap.
    __________
    Ez alaplaphiba lehet?
    Vagy a prociban meghalt valami pl. északi híd? (tuning során max. 1.264voltot kapott ahogy itt a képeken belinkeltem, de a többi mindig alapon ment, pl. ramok 1.52v) :F

    A rendszert visszaraktam alapra mindig tuning után, tehát semmi sem volt húzva, így most sem.
    Köszönöm a segítséget! :R

    - Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

  • Trebron09

    őstag

    válasz Lazsnak #12046 üzenetére

    Vannak ilyenek, nekem a múlt héten zárult le a garaciális ügyintézése a lapomnak
    (ECS P55H- A SLI, aki nem emlékezne rá), a lapot a bolt (ipon.hu) dec. 23-án kapta meg, és erre jan. 18-án jött az e-mail :U :W
    Közölték, hogy a cuccot sem kicserélni, sem megjavítani nem tudták. (Kérdeztem, hogy mégis mi volt a baja, erre sajna nem válaszoltak :Y ).
    Így a pénz-vissza opció lesz belőle, talán majd a jövöhéten megkapom, mert az is 8 qrva munkanap, mire utalják. :F Tudom beleesett az ünnep is a dologba, de így is majd 1 hónapja "intézik". Mielőtt a pénz-vissza opciót választottam, ugye le is vásárolhattam volna a boltjukban, és csak a különbözetet számlázták volna ki, kérdezem a csávót mit ajánl erre ezt linkelte:
    [link]
    (látom azóta nem elérhető...ára 94e Ft volt) WTF! :Y , ez nagyon felidegelt, az még hadján, hogy még csak nem is LGA1156...., de hogy a kis 18k-s lapomra hogy gondolta, hogy fizetek még 76k-t azt nem tudom.

    (Kicsit hosszú lett, de talán elfér itt. :R )

    - Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

  • Trebron09

    őstag

    válasz Trebron09 #11022 üzenetére

    Sziasztok!

    Nos a kálváriám tovább folytatódik úgy tűnik. :( :((( :(((
    Előzmény:
    A meghalt ECS P55H-A SLI lap árát visszautalta az ipon, mert kiderült, hogy hibás volt és javíttatni/kicserélni se tudták.

    Itt az aprón a múlt héten vettem egy MSI P55-CD53-as lapot, tegnap jött meg de csak ma tudtam kipróbálni és elég érdekes a dolog:

    Kipróbáltam a lapot az asztalon, sajnos nem működik , annyit csinál, hogy ha megnyomom a bekapcs. gombot, akkor egy pillanatra megmozdulnak a ventik (még annyira sem, hogy 1x körbeforduljon), a ledek felvillannak ezzel egyidőben kb. 1másodperc alatt és semmi... ezután hiába nyomkodom a reset vagy bekapcs gombot, nem reagál semmire sem.
    Kipróbáltam a lapot vga kártya nélkül, ugyanaz... memóriák nélkül...ugyanaz, végül csak a proci volt benn és semmi... ugyanazt csinálja a cucc. (A proci egyáltalán nem melegszik.)
    Ezután semmi sem volt a lapon (proci se) csak a táp...ekkor azt csinálja, hogy kb. 3mp-ként felvillannak a ledek/ventik elindulnak majd leállnak és ezt ismétli amíg ki nem húzom a tápkábelt a tápból.

    Tehát a gép még addig se jut el, hogy csipogjon vagy valami...a memóriahibát egyelőre kizárnám, a lapot egy megbízható eladótól vettem és nála működött rendesen.
    Másik táppal most még nem próbáltam a gépet... De kétlem, hogy egy 350W-os FSP csak indításra kevés lenne neki.

    Amit még megnéznék: A lapot CMOS törlsbe hagynám (jumper áttesz + elem kivesz) vagy 1 napig.
    Vagy a tápot úgy kötném a lapra, hogy direktbe elinduljon, ha bedugom a tápkábelt. (zöld + GND vezeték összezárása). Ekkor a táp tuti elindulna de vajon nem menne tönkre semmi?
    Valószínűsítem, hogy proci hiba lesz, de mivel az előző lapot + cpu-t más-más boltban vettem így hogy cserélnék ki a procit amit valószínűleg a máshol vett alaplap tett tönkre? Minden cucc sérülés és por mentes teljesen!

    Ez a helyzet már tavaly december! óta húzódik kérlek aki tud segítsen, mert nagyon el vagyok keseredve! :((( :( :W :W :R

    [ Szerkesztve ]

    - Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

  • Trebron09

    őstag

    válasz CoolMan #12947 üzenetére

    Hát ez se most volt, de mostanában nem sok időm volt vele foglalkozni... :)

    Na szóval azóta kiderült, hogy a lapon a második legújabb bios volt rajta, tehát az i3-asnak már bőven kellett volna mennie vele. Az egész pakkot visszaküldtem Repsol600 kollégának (innen is köszönöm neki) akitől vettem a lapot, nos a helyzet az, hogy az én lapom simán ment ismét az Ő i7-860-as procijával, illetve a memóriáim is tökéletesen működnek. Viszont az i3-as cpu-t beletéve a P55-GD85-ös lapba a már említett hibát produkálta... tehát az ECS lapom a halálával vitte a procit is.. ilyet se halottam még, most már a proci garanciában van, nem tudom meddig ülnek rajta :).

    - Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

Új hozzászólás Aktív témák