Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adamka16

    őstag

    Srácok!

    Nem tudom ki mennyire foglalkozott portforward-al a sulinet dashboardon keresztül, ebben kérnék egy kis segítséget.
    RDP-nek szeretnék nyitni portot a sulinetes vonalon, igaz van másik független netünk, jelenleg azon használom de tartaléknak jó lenne erre is megcsinálni.
    Mind két internet kapcsolat ugyan abba a tűzfalba csatlakozik jelen pillanatban. A tűzfal sulinetes wan-ja fix ip-vel rendelkezik, gyönyörűen működik is, sulinetes védett tartományban (172.18.xxx.xxx). Na most és erre az fix címre csináltam dashboardon egy forwardot, xxxxx publikus port 3389-es belső portra irányítva. Eddig jó is lenne a dolog, megcsinálták pár napon belül a konfigot. Csak ugye a legnagyobb probléma, hogy nem működik ez így. Tűzfalba is továbbdobtam a szerver felé a portot, de semmi.

    Próbáltam publikus tartományba tenni a tűzfal sulinetes wan portját, de erre a tartomáynra nem is lehet dashboardon keresztül forwardot csak a védett vagy privát tartományi ip címekre.

    Hol cseszhettem el szerintetek? Publikus IP-re kell kérni port továbbítást vagy publikus tartományba ügyfélszolgálattal nyittassak egy tetszőleges portot? Ha ezt elvileg lehetséges akkor dashboardon miért nem engedi?

Új hozzászólás Aktív témák