Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • InfiniteReality

    őstag

    Windows telepítőkészlet piszkálásával kapcsolatos kérdés:
    Valaki ment-e olyan mélyre ebben, mint én szeretnék? :)

    Az a lényeg, hogy bizonyos userprofilra vonatkozó alapbeállításokat szeretnék megadni, de úgy, hogy a Windows telepítőkészlet megfelelő registry-hez tartozó file-ját megnyitom regeditben és beleírom a változásokat. Ez elvileg működik is, de két beállítással gondom van:

    1. No Sounds (nincsenek hangok) hangprofil legyen alapból kiválasztva. Ez nem egy registry beállítás, hanem igen sok.
    2. Klasszikus Windows téma legyen az alapértelmezett (nem eröltetni akarom, csak alapértelmezetté tenni). Ez sem csak egy beállítás, hanem néhány.

    Valaki esetleg tudna segíteni ebben? Feltúrtam érte a netet, de sehol nem lelem.

    Egyébként a Windows telepítőlemezen lévő install.wim-ben lévő users könyvtárbeli Administrator felhasználó ntuser.dat file-ja az, ami az alapbeállításokat tartalmazza (alap registry user ág).
    Amit itt beállítunk, az már sysprep audit módban is úgy jön elő.

    A HKLM ág kicsit trükkösebb: install.wim file-ban Windows\system32\config, és itt vannak különböző fileokban. Pl a SOFTWARE nevű a HKLM/SOFTWARE registry ág. Itt sikerült módosítani hogy ne legyen Windows bejelentkezőhang.

    Köszi

    http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

Új hozzászólás Aktív témák