Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VGYke

    addikt

    Sziasztok! Minden tiszteletem azoké, akiknek sikerül a proci húzás :R . Én ismét megbuktam, nem indul a win, (illetve indulásnál bedobja a "válassz: 1. javítás, 2. normál" indítás képernyőt), pedig minden nekem írt tanácsot elmentettem, kinyomtattam, de valamit csak elrontok.
    Utolsó próbálkozásom:
    1.kép beállítások, tehát:
    BCKL=160, QPI szorzó=36, Uncore szorzó=21, Memória szorzó=10, Memória időzítések átállítva "gyári 9,9,9,27, stb. értékre)

    2.kép frekvencia beállítások, tehát a fentieken túl:
    PCI-E=100MHz, CPU Clock Drive és PCI-E Clock Drive egyaránt=800mV, CPU Clock Skew=300ps

    3.kép memória beállítás: ez nem annyira érdekes, lényeg nem XMS, kézzel adtam meg a feszültséget és az időzítéseket, ami szerintem olyan mint a gyári (kivéve hogy nincs az alaplapomon 1,65V, csak 1,66V, lásd 4.kép)

    4.kép feszültségek, tehát:
    Load Line: Level2, CPU Vcore=1,375V, QPI/Vtt=1,275V (ezt a kettőt, amilyen értékeket tanácsoltatok, ahoz képest emelgettem eddig...), DRAM Voltage=1,66V (tényleg nincs 1,65V!), a többi fesz. normál. Pl. írtátok hogy CPU PLL legyen 1,8V, de az normálban annyi.

    Szóval itt tartok, hogy így nem indul el a win.
    A memória beállításokkal úgy gondolom nagy baj nem lehet, mert a Memtest86+ 1sör&1cigi futási idő alatt nem dobott hibát

    Tudtok segíteni a továbblépéshez? Mit rontok el?

    kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Új hozzászólás Aktív témák