Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • role_of_72

    tag

    válasz bbkmachine #30518 üzenetére

    Nekem volt mindkettő, sőt: 18-55 II -> 18-55 IS -> 18-55 STM -> 18-135 STM.

    Szín: a kettő között színben szerintem nincs különbség, színi hibában talán rosszabb a 18-135. Színbeli különbség a 18-55 II és az utána lévő obik után volt nekem észrevehető. Előbbi kicsit barnásabb/vörösesebb volt talán.. színhűség passz, ahhoz nem értek, nekem jó volt mind :D

    Felbontásban szerintem ua. a szint. Teljesen nyitva is jó már az élesség, de kicsit hókák olyan F6.3-ig (nekem).

    Torzítás: a 18-135... huh.. életemben először vettem észre keresőn keresztül, hogy egy obi torzít.. illetve először csináltam olyat, hogy Lr-ban nem mertem úgy ránézni egy képre, hogy előre nem adtam rá az obi korrekciós profilját. Éles marad minden, de korrekció nélkül fura tud lenni.

    Bokeh: (már amennyi lehet velük ugye): jó mindkettő, a 18-55 talán jobb, de a legjobb a 18-55 STM.

    Makró: szintén a 18-55 STM volt a legjobb, de a többi is ok. ;)

    A végére hagytam egy számomra fontosabb dolgot: becsillanás és csillagok: egyértelműen jobb a 18-135 STM. A 18-55 IS elég csúnya volt ebben (a 18-55 STM pedig még béna is mellé :D ). Szerintem a linkelt képek magukért beszélnek, nem részletezném. :)

    Stabi jó mindkettőben. Nekem ami még feltűnt (képi minőségtől függetlenül), hogy egyrészt a 18-135 nekem nagyon eltalált tartomány + gyakrabban is használom így az obit, ami mondjuk a bizalomgerjesztőbb építés miatt is lehet. :B A zoom lock viszont kell bele, mert pl. 18-ról nem, de 85-ről már ki tud csúszni a tubus (bár lock csak 18mm-en van, szóval lehetne kényelmesebb..)

    Kérdezzetek nyugodtan, olcsó obikban tudok segíteni :D

    [ Szerkesztve ]

    http://thebudapestproject.wordpress.com

Új hozzászólás Aktív témák