Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz TESCO-Zsömle #15392 üzenetére

    Nem elszurtad, hanem az AMD megszivatott. Ezek utan me'g mindig az AMD-hez ragaszkodsz? Lelked rajta. En a helyedben inkabb vennék egy jo kis hasznalt Sandy Bridge-et, netan egy zsir uj Skylake-et. Nekem anno, a 2011-ben vasarolt Sandy Bridge i7-2600 konfigom siman kibirt 4 evet. Most sem valtottam volna, ha nem akartam volna racuppanni a Windows 10 Univerzalis App fejlesztesre, amihez celszeru volt atallni Win10-re, amihez pedig jo alkalomnak tunt a vasat is cserelni. Nem szeretek Windowst (ujra)telepitgetni, uj Windowshoz vagy uj komplett hardver platformhoz hozzacsiszolodni, de ha mar az egyiket valtottam, gondoltam mindent valtok. A Sandy Bridge boven kihuzta volna me'g 1-2 evig. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha ugyesen vasarol az ember, nagyon jo vasart lehet hosszutavon csinalni. Soknak tunik megvenni egy-egy ilyen izmos desktop konfigot, de ha 4-5 evig kihuzza, akkor ugy mar nem is hangzik olyan rosszul a dolog. Persze ehhez az is kell, hogy ne a markanev alapjan valasszon az ember, hanem csak azt nezze, hogy mit tud az adott platform. Ha pedig FX meg Komodo temaban gondolkozol, nem is ertem, miert kell az AMD-t eroltetni. Az AMD remek APU-kat csinal, de (iGPU nelkuli) CPU-ban mar hosszu-hosszu evek ota versenykeptelenek. Az abszolut franko dolog, ha valaki epit egy casual gaming konfigot AMD APU-ra, HTPC-t hasonlo kiepitesben, vagy egy low-power desktop gepet mini-ITX Kabini lappal peldaul. De ha amugy is videokartyat hasznal valaki, akkor -- velemenyem szerint -- teljesen ertelmetlen AMD CPU-val foglalkozni. Kiveve persze ha nincs masra penz, vagy ha van valami egyeb oka az AMD-hez valo ragaszkodasnak ;)

Új hozzászólás Aktív témák