Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz Oliverda #14872 üzenetére

    Az AMD nagyon hulyen fogja csinalni, ha megsem a szerverrel/HEDT-vel indit. Annak egyebkent en semmi ertelmet nem latnam, ha 12 magos lenne a HEDT processzoruk. Minek? Hacsak nem azt sejtik, hogy a Broadwell-E vagy a Skylake-E 12 magos lesz, de ilyesmirol en me'g nem hallottam. A Summit Ridge kapcsan a slide nem emliti a memoriat, de ha az is FM3 lesz meg a Bristol Ridge is, akkor velhetoen mindketto dual channel DDR4-et kap "csupan". Nem tudom, a HEDT platformon, mondjuk 8 mag eseten mennyit szamit valojaban a 4 memoria csatorna (vs. 2 csatorna), de nem gondolnam, hogy ne lehetne nagy reszben kompenzalni agresszivabb DDR4 orajel hasznalataval. Egy jo kompromisszum lenne szerintem a dual channel DDR4-2800, nagyban megkonnyitene az implementaciot, joval olcsobbak lehetnenek az alaplapok is. Persze ezzel megsem lenne socket kompatibilis a szerver Zenekkel, de csereben nem kellene bele HT tamogatas, es ugy altalaban sokkal egyszerubb CPU lehetne, mint a szerver termekek. Ergo a Summit Ridge egy olyan Bristol Ridge lenne, amiben a nagy iGPU-t kicsereli az AMD +4 CPU magra. Nem valami ilyesmit koveteltek mar nehanyan a Kaveri kapcsan is? :) Nem egyszer olvastam a forumokban a fanyalgast, hogy miert nem lehet az iGPU helyett inkabb duplaannyi x86 magot kapni, hiszen ugyis eros dGPU-t hasznal az ember, az iGPU meg unatkozik vagy le van tiltva. Erre Abu valasza mindig az volt, hogy majd a HSA meg mely integracio. Na abbol egyelore semmi nem lett, ergo ha a Kaverinal (sot, mar a Richlandnel) megcsinalta volna mar ezt az AMD, lehet hogy jobban jartak volna. Siman lehet, hogy ez a felismeres most jott el az AMD reszerol.

    "Az eddig látottak alapján a Basilisk egy herélt Bristol Ridge is lehet."

    Az eleg nagy pazarlas lenne. Hiszen akkor le kellene kapcsolni a modul felet, az L3 cache felet, stb. Nem gondolnam, hogy igy mukodne, de persze atmeneti megoldasnak ez is jo lehet adott esetben. Hosszutavon azonban nem szabadna ilyen merteku pazarlast csinalnia az AMD-nek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák