Hirdetés

2014. szeptember 3., szerda

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

(#3201) Batmause

Batmause
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Nah, szerintetek ez milyen oprendszer? :C

http://batweb.fw.hu/asztal.JPG

Nah jó, lelövöm a poént...Windows XP SP2. Keresgéltem pár progit...

[ Szerkesztve ]

(#3202) Alg válasza Batmause (#3201) üzenetére

Alg
(PH! addikt)
LOGOUT blog

StyleXP...

Más: Holnap lesz 3 hete, hogy bevittem a 655-öt a BP-i szervízbe, 10 napot mondtak akkor...
Valaki itt írta hogy 1 hónap után levásárolhatta az árát. Ehhez jogom van, vagy az valami kivételes eset volt?

Nem tudom ki volt, nincs kereső...

[ Szerkesztve ]

//Alg.504//Alg#2951// --- Túranaplók a logouton --- "Bolond, ki földre rogyván fölkél és újra lépked,// s vándorló fájdalomként mozdít bokát és térdet,// de mégis útnak indul, mint akit szárny emel,// s hiába hívja árok, maradni úgyse mer"

(#3203) sedo

sedo
(tag)

Üdv!

Nyilván én vagyok a nagyon béna, de egyszerűen nem tudom beüzemelni m673x notin a wlant. Próbáltam a cd-n lévő driverrel, de azon nem lepődtem meg h nem működik, viszont a netről letölthető legfrisebb is azt kéri a telepítés végén h dugjam be a wlan adaptert... Próbáltam h bekapcsolom a funkció gombbal, de az sem segített. Minden segítséget nagyon köszönök!

(#3204) sedo válasza sedo (#3203) üzenetére

sedo
(tag)

Tényleg én voltam a szerencsétlen, megoldódott :)

(#3205) operator10

operator10
(senior tag)

MSIM670X-070 HU
mostmár csak megkérdem. E gyöngyszembe milyen foglalatú proci való?
S754 :F

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#3206) Batmause válasza Alg (#3202) üzenetére

Batmause
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Nem StyleXP. Én ezt a WindowBlind-dal készítettem el. És még hozzá egy csomó program.

WindowBlind
Logon Studio
ObjectDock
Google Desktop
Visual Task Tip
Rainlendar
stb

(#3207) G@ß! válasza Alg (#3202) üzenetére

G@ß!
(őstag)
LOGOUT blog

Én tuti írtam, de nekem 2,5 hónapig kellett várni alkatrészre....
Addig nem intéztek semmit.
Am 1 hó után: (1) levásárolhatod az árát abban az üzletben, ahol vetted
(2) kapsz egy ugyanolyat
(3) visszakapod az árát

Majd irj h melyiket választottad...

Gabi

Bazárom: http://hardverapro.hu/tag/g_ss#aprohirdetesei

(#3208) csibor válasza operator10 (#3205) üzenetére

csibor
(őstag)

(#3209) operator10 válasza csibor (#3208) üzenetére

operator10
(senior tag)

Húhh, végre tisztázodtak a dolgok :K valóban S.
nagyon Szépen köszönöm

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#3210) Scoobyka válasza Batmause (#3206) üzenetére

Scoobyka
(PH! addikt)
LOGOUT blog

nem küldenéd el,a témádat...nekem is nagyon tetszik... :F :R

(#3211) Alg válasza G@ß! (#3207) üzenetére

Alg
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Szia!

Egyiket sem, most hívtak hogy készen van, mehetek érte.

//Alg.504//Alg#2951// --- Túranaplók a logouton --- "Bolond, ki földre rogyván fölkél és újra lépked,// s vándorló fájdalomként mozdít bokát és térdet,// de mégis útnak indul, mint akit szárny emel,// s hiába hívja árok, maradni úgyse mer"

(#3212) Batmause válasza Scoobyka (#3210) üzenetére

Batmause
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Szia Scoobyka, otthon sajnos nincs netem, de majd próbálom pénteken elküldeni.

Ha esetleg nem tudsz addíg várni akkor ajánlhatom a stardock honlapját?
Bizonyos méretig szabadon tölthetsz le...
WindowBlink nevű programnál keresd. Jó, ha keresel hozzá crack-et. A skin pedig Black, valamilyen Black...pontosan nem tudom.

Hétvégén csinálok wgy Win XP Modding honlapot arra felteszem, és onnan letölthetitek, oks?

Megpróbálom pénteken feltenni. Elvileg úgyis netközelbe juttatom a notimat, mert Win Vista Ultimate Hu oprendszert szeretnék feltelepíteni. Szóval valamilyen módon eljuttatom nektek.

házimozis
Este megnézetem a dolgot. Az történt ami eddíg is. A bekapcs gomb után semmiféle változás nem történt. Az eszközkezelő nem töltődött be. Hidd el, hogy nem jó. BlueSoliel előtt is próbáltam manuálisan feltenni, és nem sikerült.
Minimális szenten én is értek hozzá valalmit.

Ahogy már mondtam, megy a szervízbe. Október 28-29 körül viszem be. Személyesen.

Üdv
Batmause

(#3213) Batmause

Batmause
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Megkerestem a WindowBlinds-ot. Itt a link egy torrentes honlapra.
[link]

Megkerestem a témámat, amit most használok.
[link]

A letöltött WB-t crack-eled. Kicsit kacifántos, de nem nagy kunsz. Megnyitod, van magyar nyelv is, és betöltöd a témát. Kis ablakban mutatja, hogy hogyan nézne ki. Alkalmazod.

Figyelem!!!
A próbálgatás előtt készítsd rendszervisszaállítási pontot!
Tapasztalatból mondom... :))

Elvileg megcsinálom holnapon is...

Pacs macs
Bat

[ Szerkesztve ]

(#3214) Peat;)

Peat;)
(PH! kedvence)

Aki vr330(amd sempron-13x ezer)/vr320(intel m520 procis 15x ezer boltban :Y , de fórumon a bazárban olcsón tudnak honzi)-ast szeretne:
A szervizrémhírek ellenére végül vr330-as noteszom lett. Ami feltűnt elsőre hogy a honlapon vmi kékesszürke noti van, míg élőben tök fekete (szerencsére) a gép, a műanyag nem festett. (nincs minek lekopnia jee).
A 13.3-as w-os 1280*800-as kijelző nagyon jó, ez a 13.3-as méret előnyére válik, nem pixeles a kép és mégsem túl kicsi. Sempron mobile proci, 6100-as integrált vga-as a gép, a hűtése halk. A proci és vinyó egyáltalán nem melegszik, az integrált gpu annál inkább. (morrowind volt kéznél, felraktam, utána 77 fokos volt, aztán gyorsan lecsökkent). Vista van a géphez, van is a winyón egy partíció a visszaálíltásra, én xpt nyomtam fel, mivel csak 512mb van benne alapból(intelesben 1 giga). A gép olcsósága a billentyűzetnél látszódik, ugyanis könnyen be lehet nyomni, aki erőből gépel annak fura lehet. Egyébként egy könnyebb fajta (2,2kg) gép 6 cellás 4400mah-es akksival, a műanyag háza 14-es notinak felel meg, a kijelzőjénél látszik is hogy picit több a szokásosnál a műanyag keret körülötte, de kifejezetten szépnek mondanám kritikus szemmel is. 133 bruttó volt.

[ Szerkesztve ]

(#3215) bajzso válasza Batmause (#3201) üzenetére

bajzso
(tag)

Szia!

Az oldalsávot és az átlátszóságot melyikkel csináltad?

[ Szerkesztve ]

bajzso

(#3216) Batmause válasza bajzso (#3215) üzenetére

Batmause
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Google Desktop, ObjectDock.

(#3217) Batmause válasza bajzso (#3215) üzenetére

Batmause
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Átlátszóság pedig a Style Xp-vel is meg lehet csinálni.

(#3218) bigtibi83

bigtibi83
(újonc)

Hy

Ha játszani is szeretnék melyik lenne a jobb választás ?

[link]

vagy

[link]

Igazából nem tudom h. a 8600 gt vagy a hd2600 lenne-e a jobb választás....

Ha vkinek van ebben tapasztalata ossza meg velem...

Köszi

(#3219) MTbc válasza házimozis (#3161) üzenetére

MTbc
(senior tag)
LOGOUT blog

Hali játékra is ezt a drivert javaslod Xp alatt? Köszi.

Valaki tudja esetleg hogy mit javítottak 'Realtek High Definition Audio Driver'-ben[link]

bigtibi83:
Vedd meg nekem mindkettőt és kipróbálom :D {bocs}

[ Szerkesztve ]

(#3220) operator10

operator10
(senior tag)

Üdv.
M670X (Sempron) Tulajokat kérdezném, nekik hány fokos a proci, és a winyó?

(#3221) JoeYi

JoeYi
(Szakértő)
LOGOUT blog

Egy MSI m677x -em van. Az lenne a kérdésem, hogy valaki eltudná mondani nekem, hogy miként lehet levenni a "System door" -t? Csavarokat kivettem, de kb meg se lehet mozdítani. Ugyanez a HDD doornál is, bár azt már sikerült egy kicsit kifele megcsúsztatnom, de az se jött le.

Thx a helpet. (ja egyébként memóriát akarok majd belerakni, de így elég nehéz lesz)

(#3222) MTbc válasza JoeYi (#3221) üzenetére

MTbc
(senior tag)
LOGOUT blog

Picit erősebben próbáld, úgy kell közben vagy lefele vagy felfele is kicsit nyomd.

(#3223) Batmause

Batmause
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Hali, egy kérdés...

1. Elvileg van LAN-kártya a notiban (M677X-038Hu)?
Mert fura, hogy amikor az asztaligépem és a notit összekötöm nem jön létre a kapcsolat. Addig megy a dolog, hogy hálózati cím lekérése...tudok valamit tenni?

2. Gondolkoztam azon, hogy veszek egy Wi-Fi kártyát az asztaliba. De!
Nekem olyan Wi-Fi kellene, amit könnyen magammal tudok vinni. Vagyis egy USB-s.

Találtam egy frankót. D-Link DWL-G122
[link]

Valaki nem ismeri az eszközt, érdemes megvennem?
Biztos, hogy ezzel képes vagyok LAN-hálózatot létrehozni, internetet megosztani?

Melyiket vegyem meg? 54 megabiteset, vagy a 108 megabiteset?

Köszi a segítséget :R
Batmause

(#3224) [KGR] válasza Batmause (#3223) üzenetére

[KGR]
(tag)

Szia!
Inkább routert vegyél, mert sok szolgáltató központilag letiltja, hogy sima hálón meg tudd osztani a netet.
Persze, hogy van lan kártya... állits be mind két gépen egy fix ip-cimet és átjárót..ugy mukodni fog. kicsit erdekes összehozni két gépet hálózatba, de csak beállítás kérdése

MSI Megabook M673X

(#3225) JoeYi válasza MTbc (#3222) üzenetére

JoeYi
(Szakértő)
LOGOUT blog

thx, sikerült. Valójában óvatosan körbekell feszegetni a fedlap oldalát, hogy kipattanjanak a pöckök.

ui.: A hátsó fedlapok leszedése bővítés céljából nem jár garanciavesztéssel.

(#3226) Batmause válasza [KGR] (#3224) üzenetére

Batmause
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Fibernet és invitel? Tudtok róla valamit?
Ott engedélyezett az internet-megosztás ezzel a kis usb-s wi-fivel is?

Batmause :R

(#3227) [KGR] válasza Batmause (#3226) üzenetére

[KGR]
(tag)

Passz....
De én tényleg inkáb egy routert vennék a helyedbe. Én most vettem a Belkin wifi routert 10.000 ft-ért és teljesen meg vagyok elégedve vele.. ráadásul beépitett tűzfal is van általában a routerekben, ami manapság nagy előny.

Ha nem fontos neked, hogy wifis legyen a router, akkor már 5-6ezerért kapsz simát.

MSI Megabook M673X

(#3228) házimozis válasza MTbc (#3219) üzenetére

házimozis
(fanatikus tag)

Üdv!

XP alá, nagyjából mindenkitől a legutolsó, vista előtti dirver a tuti. A multi-kompatibilitásu verziókkal csak baj van.
Ahogy azzal is, hogy a távolkeleti hardvergyártók mániákusan eltűntetik a korábbi driver verziókat a honlapjaiktról és csak az utolsó verziók a letölhetők. :W Ebben a tekintetben egy intel sokkal korrektebb. (4 éves dirver is letölthető tőlük)

(#3229) házimozis

házimozis
(fanatikus tag)

Everybody!

Gép bővítéshez, néhány MSI guide, a készülékek speclapjairól letölthető: [link]

(#3230) vipisti válasza házimozis (#3229) üzenetére

vipisti
(tag)
LOGOUT blog

Üdv,
Te most végül melyik BIOS-t használod?
Nálad a nyíl gombok nem írnak időnként számokat?

Gnothi seauton.

(#3231) házimozis válasza vipisti (#3230) üzenetére

házimozis
(fanatikus tag)

Ahoy!

v7.04 ...és nem, még DOS-os alkalmazásban is szépen lövi a nyilakat. :K

(#3232) balanced

balanced
(újonc)

helotok, notebookot szeretnék vásárolni a közeljövőben és édeklődni szeretnék, h mennyire megbizhato ugy általában az MSI, előnyei, hátrányai stb.
Kiválasztottam egy tipust: http://global.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=1203&maincat_no=135&cat2_no=270

ha esetleg vki tudna infot konkrétan erröl a tipusrol, akkor nagyon örülnék, de ugyanakkor bármilyen tanácsot szivesen fogadok! :R

(#3233) [KGR] válasza balanced (#3232) üzenetére

[KGR]
(tag)

attól függ, hogy mire szeretnéd használni a gépet...

MSI Megabook M673X

(#3234) JoeYi

JoeYi
(Szakértő)
LOGOUT blog

Nekem egy m677x -em van, immáron 3 hónapja. Mondjuk ez nem nagy idő, de ez alatt gond egy szál se volt vele. A hűtése meglepően halk, pedig egy gef 7600 is van benne, turion kétmagos procival, ehhez képest max terhelésen is csak enyhe süvítést produkál, nem 3d orientált alkalmazás alatt pedig csak suttog.

Amire mindenképp figyelj, és próbáld ki mielőtt megveszed, az a billentyűzete. Van rajta numerikus rész, de cserében bár gomb kisebb lett. Egy Saturnban, vagy MM-ben próbáld ki.

Negatívumként mondanám, hogy jobb kéz alatt melegszik némileg, tálcás dvd olvasó van benne és az m677-ben érdesített a tapipad felülete, ami nem túl jó... Amit kinéztél abban nemtom milyen. (mondjuk igazából nekem nem gond, mert egeret és billentyűzetet is vettem hozzá)

Minőségről annyit, hogy most néztem meg, hogy milyen memóriát vegyek bele, és meglepetésemre egy lifetime variantys transcendet találtam benne. Ez talán jelent valamit, legalábbis remélem.

ui.: ha olyan gépet veszel amiben nincs dedikált videókártya, akkor abban vszinüleg nem fog jelentkezni a melegedési probléma

(#3235) poklacsek válasza JoeYi (#3234) üzenetére

poklacsek
(újonc)

Ha valaki Transcend notebook memória vásárlására adná a fejét, én őket javaslom: mylemon.at. Tőlük rendeltem, mivel Magyarországon nem találtam ugyanolyat, mint ami a gépemben van (M655X - Transcend TS128MSD64V3A). Minden simán ment a rendelés során.

A ragyás tapipadról pedig annyit, hogy szerintem megszokható, nem zavaró ha nincs egér és azt kell használni. De először én is meglepődtem, hogy milyen már.

(#3236) balanced válasza [KGR] (#3233) üzenetére

balanced
(újonc)

hát programozás, adatbázis szerkesztés, meg nagyon sokat fogok vele írni szerintem, szoval nem mindegy, h milyen a billentyüzet. Szoval igy a többi nagy márkával (Asus, Acer, IBM, Toshiba..) összehasonlítva... Játszani mondjuk nemnagyon szoktam.

(#3237) kola1234

kola1234
(tag)

Nekem 3hónapja van msi670 070hu
6100go val.Gyári trasncend512/667 et kibővítettem egy 1gb kingmaxal.
Nekem bejött a gép.
Viszont kérdésem lenne.
chellot hogy tudom vezeték nélkül használni?
Másik kérdés.
Van egy asztali gép ,amely parabolás netet használ.
Asszem vifi kártya van benne,parabola antenával.
Meg lehet azt oldani,hogy az asztali gép bekapcsolása nélkül legyen net a notin?
Mit kell ezekhez venni??
Segítsetek pls

(#3238) xedos válasza balanced (#3236) üzenetére

xedos
(PH! addikt)

Ha sokat gépelsz, akkor IBM. Talán annak a legjobb a bilentyűzete a notik között.

Nokia 920*** MacbookPRO 15" + iMac G4 Hackintosh+ibook G3

(#3239) Peat;) válasza kola1234 (#3237) üzenetére

Peat;)
(PH! kedvence)

Akkor most 1,5 giga ramod van? Nekem is dettó 512 transcend ramom van és nemtom milyen márkát vegyek mellé, kingmaxal simán ment? Asszem a transcend hynix chipes ramokat gyárt, eddig ezért sima hynix ramon gondolkoztam.

(#3240) JoeYi

JoeYi
(Szakértő)
LOGOUT blog

én most a pcx.hu -ról rendeltem plusz egy giga transcend ramot, holnap meg is jön, elvileg most csak az a típus van már csak piacon ami a gépben van

(#3241) JoeYi válasza Peat;) (#3239) üzenetére

JoeYi
(Szakértő)
LOGOUT blog

(#3242) Peat;) válasza JoeYi (#3241) üzenetére

Peat;)
(PH! kedvence)

Köcc! Jópár kiskert megnéztem pedig, azt hittem nem árulnak Mo-on.

(#3243) kola1234 válasza Peat;) (#3239) üzenetére

kola1234
(tag)

Igen.
1.5G
Kikaptam a Transcendet.
Nem kapartam le a chipről a feiratot,de a chipbe is Transcend van írva.
A kingmaxal meg semmi gond,
Kingmax chip.KSCD48FA8KB5. 1gb ddr2/667MHz.
ott rakattam bele ahol vettem a gépet,így minden gari megmaradt.
A lényeg,hogy márkás legyen.Noname vel nem érdemes játszani.

(#3244) operator10 válasza Batmause (#3213) üzenetére

operator10
(senior tag)

Nekem csak a háttérkép kellene, az nincs meg valahol külön?

(#3245) házimozis válasza JoeYi (#3240) üzenetére

házimozis
(fanatikus tag)

Én kívánom hogy legyen szerencséd, de amíg nincs a kezedben az alkatrész, addig?? :U

Jártam már így: a konkrét rendelés befutásáig nem minden kisker egyezteti a teljes termékpalettáját pl. hetente a beszállítóival, hanem csak amikor egy konkrét rendelés megjelenik. Erre rákérdezve koppannak, hogy nincs készleteten se. ...Ilyenkor szokott jönni az a lemez, hogy a felvett rendelést mégsem tudják az elviekben leírt határidőre teljesíteni. Oszt várhat a vevő, ki tudja meddig? ...Aztán majd a következő pofon lesz, hogy nem annyiba fog kerülni mint rendeléskor. (nem a pcx-ről beszélek, de tudok több esetről)

Mindezt azért írom, mert a PCLand közli az alkatrész elérhetőségét is, és punkt 1GB-667 (és 533) Tscd nincs, még a nagyker raktárban sem. Nem tudom, hogy a beszerzési forrása azonos-e a pcx-el?

[ Szerkesztve ]

(#3246) operator10

operator10
(senior tag)

Üdv.
GO6100 és linux használókat kérdezném(remélem van ilyen) hogy nekik megy a gond nélkül a Compiz? Már annyit szívtam vele hogy a saját szakállamra nem merem kipróbálni mégegyszer :DDD

(#3247) JoeYi válasza házimozis (#3245) üzenetére

JoeYi
(Szakértő)
LOGOUT blog

hát majd ma kiderül. Hétfőn rendeltem, és annyit írtak, ha kedd 9:00-ig visszaigazolom a rendelést, akkor szerdán mehetek érte.

Én szombathelyi is vagyok, mikor ott rendeltem alkatrészt, akkor ott sajnos teljesen normális volt a 3 hetes csúszás, főleg mert heti egyszer mentek BP-re a cuccért. Elvileg itt Budapesten nemigazán jöhet elő ilyen logisztikai probléma, remélem

szerk.: ja és elnézted, asztali gépbe való 1 gigás tényleg nincs, notebookhoz viszont mindkettő van a pcland szerint is :) (görgess lejebb)

[ Szerkesztve ]

(#3248) kola1234

kola1234
(tag)

Most raktam bele egy valamilyet.
Így 2g ram van benne.
Teszt fut 1000rel.
Egyelőre hiba nélkül.
MSI honlapon fenn van,hogy mivel lett próbálva a noti.Ha ennyire nem bíztok semmiben.
Ellenben , nekem wifiben ki tud segíteni?
Kérdés változatlan.
Asztali gép,parabolás net wifivel elérve.Hogy lehet leosztani notira anélkül,hogy az asztali gép be lenne kapcsolva.
Másik.
Adott chello előfizu.Ide szintén mit kell venni,hogy legyen a notin wifi net,ne pedig hálókábel rengeteg.?

(#3249) házimozis válasza JoeYi (#3247) üzenetére

házimozis
(fanatikus tag)

Nem néztem L, csak nem ma néztem hanem 7főn, :Y akkor még hemzsegtek a piros bogyók a lapon.
....By the way ez jó hír, mert akkor lehet hogy neked is lesz. :C

Én is mostanában bővítenék*, erre fel cca. 3 hete amikor ~40% ot zuhantak a Tscd árak (11k volt a giga) egy-két nap alatt kifogyott. :O

*igazából csak a 128bit-dualCh miatt gerjedek rá, mert amúgy elég 1 giga arra, amire használom.

[ Szerkesztve ]

(#3250) kola1234

kola1234
(tag)

:))
Nekem számtekboltos azt mondta,hogy nem tud dualchanelt.

:)
Most abban megy a 2*1g rammal.:)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.