Hirdetés

2014. augusztus 29., péntek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla firefox: webhelyek letiltása (téma lezárva)

(#1) Pala

Pala
(PH! kedvence)

A hozzáértőktől kérdezném: hogyan lehet a firefoxban letiltani egy webhelyet? mert én sehol sem találtam. konkrétan úgy akarom, hogyha a letiltott webhelyre kívánunk menni, akkor valamiféle hibaüzenet jöjjön elő, ne az, hogy a webhely le van tiltva, és ezért nem látogatható, szóval aki meg akarja nézni, az ne gyanakodjon arra, hogy le van tiltva, inkább észlelje hibaként, vagy mintha nem volna internetelérés
minden helpet köszi!!!
ui: ne kérdezzétek miért kell így:) de fontos!!

(#2) Pala

Pala
(PH! kedvence)

ja meg úgy mellesleg totál le kéne tiltani egy webhelyet, egyéb böngészővel se lehessen hozzáférni

(#3) Pala

Pala
(PH! kedvence)

please help, szeretném letudni ezt a kis ''problémát''

(#4) khalox válasza Pala (#2) üzenetére

khalox
(őstag)

Pl: Bővebben: link

A hosts fájl bejegyzéseinek felbővítésével a nemkívánatos weboldalakat átirányítod valamilyen nem létező (vagy akár létező :))) címre...

[Szerkesztve]

(#5) Sil válasza Pala (#1) üzenetére

Sil
(őstag)

Hosts fájllal tudod úgy megcsinálni, hogy egyik böngészővel se lehessen megnyitni, de Firefoxnál egyszerűbb az AdBlock kiterjesztés segítségével, szvsz. Bővebben: link
Ez ugyanis nemcsak reklámblokkolásra jó, bármit megadhatsz szűrőnek, és ha a beállításainál megadod, hogy teljes weboldalakat is blokkoljon, akkor maga az oldal sem fog bejönni. Semmi hibaüzenet, csak egy sima, üres, fehér lap.

(#6) Pala

Pala
(PH! kedvence)

letiltás sikerült mind a hosts-szal mind az adblock-kal, de átirányítani hogyan lehet????

(#7) Pala

Pala
(PH! kedvence)

úgy értem egy másik oldalt hozzon be

(#8) Pala

Pala
(PH! kedvence)

??? átirányítás???

(#9) khalox válasza Pala (#8) üzenetére

khalox
(őstag)

Az oldalhoz egy másik IP címet adsz meg....

Meg kipróbálhatod a ParentalFIlter WWW blocker-t. Ingyenes és egészen használható. Szervízként fut és akár kulcsszavakra is be lehet lőni (tehát nemcsak a címre, hanem a tartalomra is). Néha melléfog, de azért jó százalékkal dolgozik... a feketelistás lapok helyett meg automatikusan átdob egy olyan oldalra, amit egy megadott listából választ (akár véletlenszerűen is). El lehet rejtenia futását, valamint korlátozott userként nem lehet kilőni se (ezért mondjuk olyan, mint egy spyware - ha nem szerízként fut, akkor néhány unintelligensebb víruspajzs fals riaasztást ad rá).

(#10) Pala

Pala
(PH! kedvence)

Még egy kérdésem volna: a letöltéseket hogyan lehet letiltani??? egyáltalán ne lehessen letölteni, csak a rendszergazdának

(#11) khalox válasza Pala (#10) üzenetére

khalox
(őstag)

Hmmm... ezt FireFox-nál nem tudom... de majd talán valaki más megmondja.

(#12) Sil válasza khalox (#11) üzenetére

Sil
(őstag)

Akkor mondd el, hogy nem Firefoxban hogy kell, kiindulási alapként.

(#13) puffneki válasza Sil (#12) üzenetére

puffneki
(tag)

run->gpedit.msc
user configuration/Administrative templates/windows components/internet explorer
/internet control panel/security page
itt a zónák szerint beállíthatod
allow file downloads ->disabled

sp2 kell hozzá.

[Szerkesztve]

(#14) khalox válasza Sil (#12) üzenetére

khalox
(őstag)

Internet Explorer:

Az Eszközök->Internetbeállítások->Biztonság fülön zónánként be lehet állítani, hogy mit szabad letölteni, mit nem (fájlokra is).

(#15) khalox válasza puffneki (#13) üzenetére

khalox
(őstag)

Vagy az, csak az macerásabb útvonal.

Keresgéltem FireFox-ra, de nem találtam semmit (vagy csak hamar feladtam).

[Szerkesztve]

(#16) puffneki válasza khalox (#15) üzenetére

puffneki
(tag)

én is most nézegettem, de szerintem nincs semmi ilyesmi.

(#17) Nabu

Nabu
(senior tag)

Valaki talált erre megoldást???

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#18) Nabu

Nabu
(senior tag)

Valaki talált erre megoldást???

Mikor nem fogunk szívni egy Microsoft termékkel??? (Ha pórszívót fog gyártani!) :))

(#19) Blaze13

Blaze13
(tag)

Hy
elég régóta nem írt ide senki...de azért megpróbálom hátha kapok választ
hogy tudnám letiltani a weblapokat Firefox 3.0.4-et használok
ha valaki segít akkor megköszönöm:)

(#20) Foglalt név válasza Blaze13 (#19) üzenetére

Foglalt név
(VIP)

Ebben a topicban tedd fel a kérdést :R

Egyéb elfoglaltság miatt jelenleg nem vagyok elérhető. Kérlek keress más modot, köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla firefox: webhelyek letiltása (téma lezárva)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.