Hirdetés

2016. június 27., hétfő

(#2601) Top cat válasza Balerik (#2598) üzenetére

Top cat
(kvázi-tag)

Az eac3to-val már én is csináltam 25fps-böl 23.976-ot sikeresen ezzel a paranccsal.

eac3to input.ac3 output.ac3 -slowdown

De ez nem jó a 24fps -> 23.976fps konverzióhoz.

próbáltam a -changeTo24.000-val

de erre ez a válasz: Was asked to modify source to 24.000, but the original FPS value is unknown.

Letudnád írni pontosan milyen parancs kell hozzá?

(#2602) Multibit válasza Top cat (#2601) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Próbáld ezzel a két kapcsolóval (a changeTo előtt meg kell adni a forrás fps-t):
-24.000 -changeTo23.976

[ Szerkesztve ]

(#2603) Top cat válasza Multibit (#2602) üzenetére

Top cat
(kvázi-tag)

Köszi, úgy néz ki ez így jó lesz.

(#2604) bulikavagyok

bulikavagyok
(PH! kedvence)

Sziasztok,

Akadt egy kis gondom mkv készítés közben. Bluray-ből a szokásos módon készítettem mkv-t (BDInfo - TSMuxer - MKVToolnix). Bent van a pipa az összes felirat mellett, hiba nélkül le is fut a muxing, de a kész mkv-nál nem mutat semmit. Két filmmel , illetve három különböző lejátszóval is próbáltam (mind PC-n), de az eredmény mindig ugyanaz. Látom a lejátszó menüjében a feliratokat, de hiába kapcsolom be, nem mutatja őket. A "properties" ablakban is kipróbáltam már szinte minden kombinációt, de semmi eredménye. Nincs vmi ötletetek, h mit ronthatok el?

Köszi előre is!

(#2605) darvinya válasza bulikavagyok (#2604) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Felirat olyan formátumban van amit a lejátszó nem kezeli.

⊇∫⊆Doogee Valencia 2 Pro··•••··Sony Xperia™ SP··•••··Sony Xperia™ P···•••···SonyEricsson Xperia™ Neo V···•••···SonyEricsson Xperia™ X1···•••···SonyEricsson K660i··•••··SonyEricsson K310i<~Ericsson GA628|SoundCloud-darvinya(°_°)

(#2606) bulikavagyok válasza darvinya (#2605) üzenetére

bulikavagyok
(PH! kedvence)

Köszi a gyors választ! :R
Elvileg kezelnie kéne, mert ha a PowerDVD-vel indítom ugyanazt a filmet amiből mkv-t csináltam, akkor van rajta felirat. :F

(#2607) Themes

Themes
(fanatikus tag)

Sziasztok. Vettem egy Philips led tvt és egy két mkv formátumnál kiírja hogy nem támogatott hangfajl, és ráadásul egy sima kis sorozat nem is 3d vagy full hd vag valami komolyabb. Valami ötlet esetleg?

(#2608) Multibit válasza Themes (#2607) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

MediaInfo-val nézd meg, hogy milyen hangsávok vannak a filmekben (ha több van, a sorrend is számít)! Ezután nézd meg a tévéd user manualjában, hogy mik a támogatott hangformátumok!

(#2609) bulikavagyok válasza bulikavagyok (#2606) üzenetére

bulikavagyok
(PH! kedvence)

Félsiker, a Plex már mutatja a feliratokat..:)

(#2610) demmer123

demmer123
(senior tag)

Mkvtoolnixel hogyan kell egy mkv filmből audio hangot kivágni?Próbáltam hogy nem pipálom be a eng eng auido-t és start muxing akkor a fálj nem játszható le.Hogyan kell egy mkv bluray filmből angol hangot kivágni?

Fontos mert 30gb pendrivera nem fér rá ha angolt is tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#2611) darvinya válasza demmer123 (#2610) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Kapcsold ki a tömörítést képnél.

⊇∫⊆Doogee Valencia 2 Pro··•••··Sony Xperia™ SP··•••··Sony Xperia™ P···•••···SonyEricsson Xperia™ Neo V···•••···SonyEricsson Xperia™ X1···•••···SonyEricsson K660i··•••··SonyEricsson K310i<~Ericsson GA628|SoundCloud-darvinya(°_°)

(#2612) demmer123 válasza darvinya (#2611) üzenetére

demmer123
(senior tag)

Pontosabban hol található?

[link]

(#2613) Multibit válasza demmer123 (#2612) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Ezt írtad: fálj nem játszható le. Mit jelent ez? Fogalmazz pontosabban!
Milyen lejátszó eszközzel próbálkoztál?
Megjegyzem, ha a jelzett hangsávokat kiveszed, még nem fog ráférni a film egy 30 GB-os pendrive-ra (milyen méret ez :F ). Ha a hellyel akarsz spórolni, inkább újratömörített változatot tölts le remux helyett!

(#2614) demmer123 válasza Multibit (#2613) üzenetére

demmer123
(senior tag)

Angol dts 7.1 kiveszem akkor nyerek vele 5-6gb-ot.

Mkvmerge prógammal sikerült kivennem.

(#2615) darvinya válasza demmer123 (#2612) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Video rész kiválasztod, oldalsó listán compression „No”.
Utána Indexing „No”.

(#2616) Multibit válasza demmer123 (#2614) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

A belinkelt képen nincs angol DTS hangsáv!
Továbbra sem tudjuk, hogy mit jelent a fálj nem játszható le! Tehát mi a pontos hibaüzenet? Eddig ezt gondosan titkoltad.

(#2617) demmer123

demmer123
(senior tag)

Megcsináltam.De a teljes átviteli sebesség lecsökkent.Ez mit jelent pontosabban?

Ha kevesebb lett az átviteli sebesség romlik a képminőség?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2618) Multibit válasza demmer123 (#2617) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

teljes átviteli sebesség
Érdekesen van magyarítva :) Nem kéne mindig erőltetni a fordítást. Szóval, a full bitrate-ről van szó, ami a video és a hang együttes bitrátáját jelenti. Azért csökkent a full bitrate, mert HD hangsávot távolítottál el a muxing során. Ez természetes, hiszen a HD hangsávok magas bitrátával bírnak. A video bitráta nem változott, tehát a képminőség maradt az eredeti. A HD hangok élvezetéhez amúgy is igen drága hangrendszer kell, ami - Magyarországon sajnos - nem sűrűn áll rendelkezésére a mozirajongóknak.

[ Szerkesztve ]

(#2619) demmer123

demmer123
(senior tag)

3D m2ts filmet nem tudok bitrate csökkenés nélkül kettévágni,illetve auodiot kiszedni belőle.Mindig csökken a bitrate(adatsebessége).Nem a full bitrate csökken hanem a sima bit.

Melyik programmal lehetne megoldani?Mkvtool,mkvmerge,tsmuxing,makemvk ezeknél mind csökken.

(#2620) darvinya válasza demmer123 (#2619) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Sima bit rate tömörítéskor csökkenhet, mivel tömörít.

(#2621) weman

weman
(újonc)

Üdv mindenkinek!

Van egy 1080p-s MKV videóm, amihez megszereztem a magyar szinkront, de a film vágatlan verzió a szinkron pedig a vágott verzióhoz készült. Ezért ebből a videóból szeretném elkészíteni a vágott verziót és arra ráilleszteni a magyar szinkront. A kérdésem pedig az lenne, hogy milyen programot ajánlanátok a film megvágásához, amivel a kész vágott anyagot veszteség mentesen, lehetőleg újrakódolás nélkül tudom lementeni?

(#2622) Lsilent

Lsilent
(kvázi-tag)

Sziasztok

Van egy problémám, adott egy mkv file, de a magyar hangsávval lefagy a videó. Pontosabban a készülék amivel le szeretném játszani. Az angol hanggal szépen megy. Azt láttam hogy nem azonos a 2 hangsáv. Az egyik 640kbps(angol) a másik 448kbps(magyar). Gondolom ez lehet a gond. Kérdésem lehet az eltérő minőség a hiba, illetve, hogy miként tudom a hangsávot alakítani?

köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

A gyors és lényegretörő kommunikációt szeretem. Ne raboljuk egymás idejét!!! Ha pedig kérdeznek az a minimum, hogy válaszolj. Köszönöm.

(#2623) darvinya válasza Lsilent (#2622) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Bitrátától nem.fagy le semmi, inkább formátumtól, amit nem kezel.(pl: dts, acc, ac 3, stb.)

(#2624) Lsilent válasza Lsilent (#2622) üzenetére

Lsilent
(kvázi-tag)

Tévedtem, egyik hangsávval sem megy, amin jönne a szinkronban a beszédhang megáll.

A gyors és lényegretörő kommunikációt szeretem. Ne raboljuk egymás idejét!!! Ha pedig kérdeznek az a minimum, hogy válaszolj. Köszönöm.

(#2625) Lsilent válasza darvinya (#2623) üzenetére

Lsilent
(kvázi-tag)

Más videót simán lejátszik a BD lejátszó hhd-ről, csak ez fagy meg, Eddig is kezelte az ac3-at.

Most próbálom a tömörítést "none"-ra állítva convertálni. Bár általában az ilyenek eddig nem indultak el egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#2626) Multibit válasza Lsilent (#2625) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Ha BD-játszó az, ami lefagy, akkor biztos, hogy nem az AC3 hangsávval van baja! Miből gondolod, hogy a hangsáv miatt fagy le? Egyáltalán mit jelent a "lefagyás"? A BD-játszók elég háklisak, a virágboltokból származó filmek közül többet nem kedvelnek. Inkább a kódolás/muxolás bizonyos jellemzői szokták kiakasztani őket (level, ref frames, header stripping). Tegyél be ide egy részletes MediaInfo outputot a problémás filmről!

(#2627) spae

spae
(fanatikus tag)

Hali!

Lenne egy olyan problémám, hogy adott egy mkv file, aminek kb 30 gb a mérete. A pendrive, ami itt van most nálam csak 16 gb-os. Fel szeretném darabolni a file-t 2-3 darabra, semmit nem akarok rajta módosítani, csak 2-3 db-ot szeretnék belőle. Milyen programot ajánlotok ehhez?

(#2628) Multibit válasza spae (#2627) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

A topik névadóját.

(#2629) spae válasza Multibit (#2628) üzenetére

spae
(fanatikus tag)

Próbáltam, de valahogy nem akart jó lenni...

(#2630) Multibit válasza spae (#2629) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Akkor valami rosszul csináltál. Global tab, split after size, megadod a méretet és vársz. Ennyi.

(#2631) spae válasza Multibit (#2630) üzenetére

spae
(fanatikus tag)

Akkor megpróbálom valahonnan leszedni.... remélem okés lesz.

(#2632) Multibit válasza spae (#2631) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

(#2633) spae válasza Multibit (#2632) üzenetére

spae
(fanatikus tag)

Elvileg megvan, sikerült, remélem a TV is díjazza majd :D !

Köszi szépen a segítséget!

(#2634) Lsilent válasza Multibit (#2626) üzenetére

Lsilent
(kvázi-tag)

Csak tömörítés nélkül újra kódoltam és jó lett, nem tudom mi változott. Azért köszönöm a segítséget.

(#2635) Multibit válasza Lsilent (#2634) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Tippem szerint header strippinget alkalmazott a készítő, amit az újabb remux megszüntetett. De, mivel nem küldtél MediaInfo adatokat, csak találgatok.

(#2636) spae válasza Multibit (#2632) üzenetére

spae
(fanatikus tag)

Na végre sikerült kipróbálni, működik a TV-n is, köszi szépen a segítséget!

(#2637) Primary92

Primary92
(senior tag)

Sziasztok!
Van néhány mka állományom két hangsávval. Ezekből szeretném kinyerni a sztereo (FLAC) sávot úgy, hogy taggelve vannak a számok, vagy legalább valami értelmes formában átnevezve. Mivel lehet ezt legegyszerűbben abszolválni?

(#2638) darvinya válasza Primary92 (#2637) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Mkv -ról beszélünk, mert mka -t írtál?

Mkv -t a MKVExtract lehet szétszedni és állományonként menteni.

(#2639) Primary92 válasza darvinya (#2638) üzenetére

Primary92
(senior tag)

Matroska Audio.

(#2640) bogil99

bogil99
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Azt szeretném megkerdezni, hogy.mkv filekokat hogy lehet összefűzni? Nálam a toolnix megoldás nem működik. Hozzá adom az első file-t a többit appendelem, aztán indítom és rögtön hibaüzenetet kapok.
V9.01, 64bites.

[ Szerkesztve ]

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C

(#2641) Multibit válasza bogil99 (#2640) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Olvass vissza, volt már róla szó! Teljesen egyező szerkezetű darabokat lehet összefűzni, a Append gombbal. Ha nem működik, user error forog fenn!

(#2642) apszi

apszi
(senior tag)

Sziasztok!
Egy számotokra vélhetően egyszerű kérdésben szeretném a segítségeteket kérni, ami a következő lenne.
Ha egy adott MKV film anyaghoz szeretnék hozzáadni egy plussz hangsávot, akkor hogyan kell beállítsam az MKVtoolnix nevezetű programot ahhoz, hogy minden az eredeti formájában és minőségében maradjon a muxolás után? Csak a példa kedvéért egy kép:

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#2643) Multibit válasza apszi (#2642) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

A példa kedvéért berakott kép aljáról lemaradt a lényeg:

Az "Add source files" gombot használd a hangsáv hozzáadáshoz!

(#2644) apszi válasza Multibit (#2643) üzenetére

apszi
(senior tag)

Az szándékosan maradt le, a hozzáadással nincs gond. Igazából a jobboldali menü ami érdekel, hogy mit állítsak, vagy mit ne, hogy semmilyen hangbeli vagy képbeli minőségi változás ne történjen, tehát véletlenül se tömörítgessen a program. Pl. a compressio-nál van 3 lehetőség, ott az első, vagy a második a jó? Illetve csináltam egy próbát tegnap, és az srt feliratot amit bele muxoltam, nem tudom megjeleníteni. Mit szúrhattam el? Valamint az "Audio properties" - es rész nem tiuszta, hogy mit csinál (AAC...). A "reduce to core" azt értem :R

[ Szerkesztve ]

(#2645) Multibit válasza apszi (#2644) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Értelemszerűen: no extra compression.

(#2646) Doky586

Doky586
(PH! addikt)

Az MKVtoolnix-el próbálok egy .ts filet megnyitni, de nem sikerül.

Előtte a Smart Cutter-el vágtam le a film elejéről-végéről felesleget. Más alkalommal meg tudtam nyitni az eredményt, most miért nem? Az eredeti vágatlan ts-t most is meg tudja nyitni. PCn rákattintva lejátsza a vágott .ts-t a gép.

[ Szerkesztve ]

(#2647) apszi válasza Multibit (#2645) üzenetére

apszi
(senior tag)

Örök HÁLÁM!!! :R

(#2648) -=Libria=-

-=Libria=-
(PH! kedvence)

sziasztok

tudtok olyan programot ajánlani, amivel egy lepesben lehetne .ass feliratot mkvba beégetni ? nem hozzáadni, beégetni és mondjuk queue ban is tudja ezeket

(#2649) Doky586 válasza Doky586 (#2646) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

Ez megoldódott (újra és újra és újra vágtam a ts-t és egyszer az egyik végeredményt elfogadta az mkvtoolnix)

Új kérdés: Mivel tudok .mkv fileokat egyesíteni?
úgy értem hogy az 1.mkv ban van a film első fél órája, a 2.mkv ban a 2.fél óra (teljesen azonos codek stb), és a kettőt egybe akarom rakni _újratömörítés nélkül_.

(#2650) Multibit válasza Doky586 (#2649) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

(#2651) Doky586 válasza Multibit (#2650) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

ez így 0 segítség volt, vagy csak önmagadra akartál hivatkozni..?

mit keressek? [link]

(#2652) darvinya válasza Doky586 (#2651) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)

Teljesen egyező szerkezetű darabokat lehet összefűzni, a Append gombbal. Ha nem működik, user error forog fenn!

Részlet abból hsz-ből.

(#2653) Multibit válasza Doky586 (#2651) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Ne csináljam meg helyetted az összefűzést? :W

Akkor képpel talán menni fog (ha a szöveg nem segít):

(#2654) Doky586 válasza Multibit (#2653) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

Az a gond, hogy nálam nem úgy néz ki mint nálatok, hanem így:

és nincs Append gomb se...
A Google-ba ha beírom az általad mutatott program nevét hogy: "mkvmerge letöltés" akkor csak egy csomó mkvtoolnix linket ad.. :(

(#2655) Doky586 válasza Doky586 (#2654) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

Megtaláltam, remélem ez az..

(#2656) Multibit válasza Doky586 (#2655) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Igen, az az.
De alul is megtalálható:

(#2657) KBL001

KBL001
(újonc)

Sziasztok

Ennek az mkvtoolnix-nak mennyi idő alatt kéne végeznie? Mert nálam semmot nem csinál,csak lezabálja a memóriát. Win10 és 8 gb ram.

(#2658) Doky586 válasza KBL001 (#2657) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

2-3 sec, de nagyobb fileméretnél akár fél percig is elszöszöl.. :K

(#2659) KBL001 válasza Doky586 (#2658) üzenetére

KBL001
(újonc)

10 perc alatt 0%,használ majdnem 5 giga ramot és semmire nem reagál a gép.

(#2660) Multibit válasza KBL001 (#2659) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Tevékenységtől, film mérettől, konfig erejétől függően az idő általában 2-3 perctől akár 20 percig is eltarthat. Ha valaki wifi hálózaton dolgozik, még tovább is (a wifi tudja szivatni a tájékozatlan felhasználót).

[ Szerkesztve ]

(#2661) KBL001 válasza Multibit (#2660) üzenetére

KBL001
(újonc)

egészen pontosan 14 perc alatt 0% volt az előre haladás. azért sztem ez nem normális. ha láttam volna,hogy progress mondjuk 5%,akkor kussolok és várok türelmesen

Pentium G4400 (1151) + 8 gb ddr4 + corsair ssd.
nem a legbrutálisabb gép,de nem gondolom,hogy kevés lenne a memória és a proci annyira,hogy totál meghalljon tőle a gép addig,amíg megy a muxing.

a tsmuxer gond nélkül lefut kb 2-3 perc alatt és bármit lehet közben csinálni

[ Szerkesztve ]

(#2662) Doky586 válasza KBL001 (#2661) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

Akkor valami nem stimmel nálad. Az mkvtoolnix nem tömörít, nem csinál semmi mást (helyesen használva) mint egyik konténer kiterjesztésből átmásolja egy másikba a kép/hang adatokat. Kb ugyanolyan gyorsan kell hogy fusson mint bármelyik filekezelő programban a másolás. (ha nem így van akkor valamit elállítgattál szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#2663) KBL001 válasza Doky586 (#2662) üzenetére

KBL001
(újonc)

semmit nem állítottam sehova. a gyári beállítást használnám. :)
ahogy elindítom egyből felkúszik a memória használat,de nem történik semmi.

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.