Hirdetés

2015. május 23., szombat

(#2401) darvinya válasza grimm2015 (#2400) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Keresés videó szerkesztő.

Sony Xperia™ SP··••••••··Sony Xperia™ P···•••••···SonyEricsson Xperia™ Neo V···•••••···SonyEricsson Xperia™ X1···••••••···SonyEricsson K660i··••••••··SonyEricsson K310i<~~~Ericsson GA628||| SoundCloud-darvinya

(#2402) grimm2015

grimm2015
(újonc)

Most ha fogalmad sincs róla nem tudom minek írod le, találgatni bárki tud... lehetőleg olyan írjon már, akinek van valami épkézláb elképzelése, vagy találkozott már ilyennel!

Mert ezekkel a burkolt keresd a googliban hszekkel senki sem megy semmire!

(#2403) darvinya válasza grimm2015 (#2402) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Nézd ez a topik MKV-ról szól, és nem videó szerkesztésről.
AviDemux-ban van robot mód, ami több 1000x tud ismételni.
Persze ez csak akkor lesz használható, ha mindig ugyanott van az adott dolgok.

Keres videó klip szerkesztőt, mert Wm maker is az.

Sony Xperia™ SP··••••••··Sony Xperia™ P···•••••···SonyEricsson Xperia™ Neo V···•••••···SonyEricsson Xperia™ X1···••••••···SonyEricsson K660i··••••••··SonyEricsson K310i<~~~Ericsson GA628||| SoundCloud-darvinya

(#2404) grimm2015 válasza darvinya (#2403) üzenetére

grimm2015
(újonc)

Ez megint a hozzá nem értésed, ez teljesen mkv!
Pl mondok olyat, hogy szegmens, UnlinkMKV!

És akkor már meg is van! Mivel ilyet pont a merge (is) készíteni (amit eddig is tudtam), csak visszafelé nem ment!

Megcsinálhattam volna úgyis, hogy chapterenként felvágom automatán és összeillesztem, de mivel a programnak ezt tudni kell, és pár 100 videónál nem mindegy, hogy berakod és megcsinálja 10sec alatt / rész, vagy szenvedsz vele perceket mire összerakod!

(#2405) Aflamin

Aflamin
(tag)

Üdv!
Hozzáértők szerint a rögzitett .ts (ált. 1920x1080, 8 Mbps, 25 fps) fájlból melyik progi csinál szebb képű mkv fájlt?
TSDoctorral ellenörzöm és vágom,majd Handbrake vagy XMedia Recode a következő.(a fő jellemzőket változatlanul hagyom)
De hátha tudtok jobbat!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2406) darvinya válasza Aflamin (#2405) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Egyszerűen TsDoktorral készítesz Mkv-t, vagy MkvToolnix-al átcsomagolod.

(#2407) Aflamin válasza darvinya (#2406) üzenetére

Aflamin
(tag)

Ezt mind felfogtam,értettem, csak a képminőségre irányúlt a kérdésem! ;)

(#2408) darvinya válasza Aflamin (#2407) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Ha nem konvertálod, akkor nincs minőség romlás.

(#2409) Aflamin válasza darvinya (#2408) üzenetére

Aflamin
(tag)

Köszönöm!

(#2410) CirrMee

CirrMee
(fanatikus tag)

Kissé tapasztalatlan vagyok ilyen témában, ezért hozzátok fordulok.
Adott egy mkv film, az utólag felszórt magyar szinkron viszont folyamatosan csúszik, a film vége felé egyre jobban. Van olyan sejtésem, hogy a csúszásért 23,973fps - 25fps mizéria felelhet, de ez csak tipp a részemről. Létezik megoldás a problémára?

Visszamennyé', b*sszki! :)

(#2411) kungzi

kungzi
(PH! kedvence)

ts muxer-be betudom valahogy állítani, hogy mi legyen az alapértelmezett hang és felirat?

(#2412) lacko6

lacko6
(fanatikus tag)

Heló.

Ha egy védelemmel ellátott BD-röl mkv remuxot készitek.Lehet valami anomália a lejátszásnál?

(#2413) Monkey

Monkey
(lelkes újonc)

Sziasztok, segítséget kérnék a következő témában: mkvtoolnix-al splittelek egy mkv fájlt két darabba, majd amikor visszamergézem egybe, akkor a lejátszó programok csak az első fájl végének megfelelői ideig játszák le a fájlomat. Hogy/mivel kéne úgy mergézni, hogy reprodukálható legyen az eredeti fájlom? Előre is köszönöm!

(#2414) Locsi válasza Monkey (#2413) üzenetére

Locsi
(fanatikus tag)

Ugyanavval, csak ne az add gombbal tedd be a második fájlt, hanem az append gombbal.

(#2415) modflow

modflow
(őstag)

Van egy sorozat, ami szinkronosan csak Sd-ben van meg, így letöltöttem HD-ben angolul és rá szeretném rakni a magyar szinkront.

Csak az a baj, hogy ez így nem megy egyszerűen, mert elcsúszik a hang. A magyar verzió kb. 1 perccel rövidebb, mint az angol. Nem tudom ez az FPS-ből, vagy miből ered. Esetleg meg van vágva a magyar és tényleg rövidebb, nem tudom.

De tételezzük fel, hogy nincs megvágva.
Hogy lehet rárakni úgy a magyar hangot, hogy a hossza nyúljon picit és jó legyen?

Ez bonyolult nagyon?

(#2416) Zsolt!!

Zsolt!!
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Van egy mkv-s filmem HD hangal amit sajnos szüleim tévéje nem játszik le pendriveról.Hogyan tudnám a hangot lekonvertálni hogy lejátssza?

(#2417) darvinya válasza Zsolt!! (#2416) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Mint párszor le lett írva.
Kicsomagolod a hangot(MKVextract) csak, az abba konvertálod amit lejátszik a teve.
Újracsomagolod MKVToolnix(merge) -vel.

(#2418) enyan

enyan
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Le lehet valahogy vágni alulról és felülről a fekete csíkot egy 1920*1080-as filmről mkvmerge-el összefűzés közben? A felbontás megpróbáltam változtatni a format specific option fülön, de levágás helyett a képarány változott a beírt értékre. Egyébként 1920x800 lenne a végleges felbontás. Egyáltatlán tud ilyet az mkvmerge?

Köszi!

(#2419) darvinya válasza enyan (#2418) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Nem.

(#2420) enyan válasza darvinya (#2419) üzenetére

enyan
(lelkes újonc)

Ok, köszi. Más programmal megoldható újrakódolás nélkül?

(#2421) darvinya válasza enyan (#2420) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Elvileg igen, gyakorlatilag nem, mert ha kiveszel belőle valamit, akkor már nem az eredeti.

(#2422) enyan válasza darvinya (#2421) üzenetére

enyan
(lelkes újonc)

Értem. Azt vettem észre, hogy csak a br formátumú videóknál van ilyen probléma. Létezik, hogy minden bluray lemez tartalmazza a fekete sávokat, ha nem 16:9-es a film? DVD-nél legalább felhasználták a fölös területet még ha torzított képarányban is. Mindegy, akkor így maradnak. Elméletileg ameddig nem lesz 21:9-es tv-m, nem fog feltűnni. :) Köszi a segítséget.

(#2423) darvinya válasza enyan (#2422) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Nem.
Ami rosszul lett megcsinálva, annál van ilyen sávok.
Ez független milyen formátum.

(#2424) enyan válasza darvinya (#2423) üzenetére

enyan
(lelkes újonc)

Hát nem tudom. Eddig amit bd25 formátumban találtam az mind ilyen volt. Ezek m2ts formátumú videót tartalmaznak és sajnos fekete csíkkal. Mivel még nem rippeltem bd lemezt, nem tudom eredetileg milyen képarányban és felbontásban tartalmazza a videót. Ha tudod akkor érdekelne. Egyébként újratömörítést mivel lehet csinálni? Csak kíváncsiságból, nem hiszem, hogy belevágok. Nem értek nagyon az ilyesmihez. De mindenesetre ránéznék.

Köszi!

(#2425) enyan

enyan
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Egy lg 42lm620s típusú tv-vel próbálok lejátszani egy mkv-t, de a két hangsáv (1. dts hd, 2. dd) közül a másodikkal indul el a film. A hangsáv váltás inaktív és a felirat váltás is, pedig abból is van melléfűzve kettő. Találkozott már valaki hasonlóval? Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#2426) darvinya válasza enyan (#2425) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Valószínűséggel tv nem kezeli DTS, mivel jogdíjas.
Ez már ki volt tárgyalva.

m2ts egy transzport stream amit kevés lejátszó támogat rendesen, ha nincs konvertálva.

[ Szerkesztve ]

(#2427) enyan válasza darvinya (#2426) üzenetére

enyan
(lelkes újonc)

Ez a dts hd különbözik a sima dts-től vagy nincs ezekből több fajta? Más dts hangsávot viszi a tv lejátszója, szól is a tv hangszórón és az erősítő felé is elküldi. Érdekesség, hogy a feliratokról sem vesz tudomást. Egyébként valóban m2ts formátumot mentettem át egyszerűen mkvmerge-el mkv-ba. Ahogy fentebb írtam tömörítgetni nem igazán tudok. Lehet ezzel valamit kezdeni hogy működjön?

[ Szerkesztve ]

(#2428) BonFire

BonFire
(PH! addikt)

Sziasztok!

Az XMedia Recoderben van olyan beállítási lehetőség, hogy a célméret alapján automatikusan kiszámítsa a videó bitrátáját, ha a hang bitrátáját már megadtam manuálisan? Vagy marad a számológépes szüttyögés?

http://bonfire.blog.hu http://reszegtypo.blogspot.hu

(#2429) darvinya válasza BonFire (#2428) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Pontosan nem tudom mi a kérdés.
De ha vég méret beállítva kézileg hangot állítasz, akkor videó anyagból veszi el.

(#2430) BonFire válasza darvinya (#2429) üzenetére

BonFire
(PH! addikt)

Van egy ilyen online bitráta kalkulátor. Ezzel kiszámolható, ha mondjuk egy filmet DVD méretűre akarsz tömöríteni, akkor az időhossz megadásával, valamint a hangkodek és bitráta megadásával kiszámolja, hogy a videót mekkora bitrátával kell tömöríteni, hogy akkora legyen. Példával.

hossz: 1:45:55
hang: 192 kbps
célméret: 4,5 GB
video bitráta: ???

Volt régen ilyen DivX kodek, ami számolt. Nem sokat próbálgattam még az XMediát, de láttam, hogy sok beállítási lehetőség van benne; ezt jó lenne, ha tudná.

(#2431) darvinya válasza BonFire (#2430) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Én is régen használtam már XMedia-t.
Akkor még tudta, de hogy most az nem tudom.
Van méret kijelző is, ha beállítottnál nagyobb akkor piros.

(#2432) huan

huan
(senior tag)

Sziasztok!
Ha nem darabolni szeretnék mkv-t, hanem levágni kicsit innen-onnan, azt mivel a legjobb tenni?

Nexus 5 Stock 5.1 Lollipop+Root+TWRP+Xposed+Gravitybox

(#2433) darvinya válasza huan (#2432) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)
LOGOUT blog

MKVToolnix elejéből és végéből tud.
A köztes, stb.-re videó szerkesztő kell.

(#2434) huan válasza darvinya (#2433) üzenetére

huan
(senior tag)

Köszi.
Nem találom hol van ez benne...

Nexus 5 Stock 5.1 Lollipop+Root+TWRP+Xposed+Gravitybox

(#2435) darvinya válasza huan (#2434) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Global fül alatt van.

(#2436) BonFire

BonFire
(PH! addikt)

Sziasztok!

Tudja valaki, van-e arra mód, hogy a filmbe beleégetett angol feliratot eltüntessem, vagy kitakarjam egy fekete téglalappal? A két felirat ugyanis nem látszik egymáson. XMedia Recode-ban nézegettem, de nem találtam ilyesmit. VirtualDub és Delogo filter nem jön szóba, hiszen csak egy-egy jelenetben kéne alkalmazni a szűrőt, nem az egész filmen. Plusz, ha szétbontom MKVExtractGUI-val, akkor a videó mindössze egy h264 kiterjesztésű fájl, amit Vegas Movie Studio Platinumban próbáltam megnyitni de nem támogatja. Pedig abban lehetne rakni blurt azokra a részekre.

El szeretném kerülni a dupla konvertálást, de anélkül nem hinném, hogy a videoszerkesztő kajálni fogja a fájlt.

(#2437) darvinya válasza BonFire (#2436) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)
LOGOUT blog

AviAddXsub-bal készítenék fekete hátért ixd /sub-bal, abban megadható időtartam, hely, stb.

(#2438) BonFire válasza darvinya (#2437) üzenetére

BonFire
(PH! addikt)

Próbáltam már sokszor, de a Sámson tévé nem szereti az ilyet.

(#2439) darvinya válasza BonFire (#2438) üzenetére

darvinya
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Hogy érted?
Felirat nélküli mkv file mellé rakva nem kezeli?
Pedig alap mpeg dvbT miatt, de ha mkv tartalmaz feliratot, akkor összezavarodik.

Ha ezután sem megy, akkor ixd /sub -ból lehet égetni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.