Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #03969024

    törölt tag

    válasz erik365 #47032 üzenetére

    Thermaltake Core V1. Normál táp megy bele. Van róla leírás itt a PH-n.

  • enginev3.0

    félisten

    Sokkal halkabb lett a Node 304be a gép mint a core v1-ben volt

    Viszont olyan erősek a ledek benne hogy este világít tőle a szoba

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

  • #03969024

    törölt tag

    válasz AxBattler #47299 üzenetére

    Nézegetem az EVO-t, s talán masszívabb, mint a Core V1, de a háromszoros ár...

  • hegegabi80

    addikt

    válasz profi #47374 üzenetére

    Esetleg Thermaltake Core V1?
    Az adott paramétereken túl van még valamilyen elképzelés?
    Mit szólnál egy sokak által imádott és moddolt Raijintek Metis Plus-hoz? :DD :DDD

  • profi

    aktív tag

    válasz hegegabi80 #47375 üzenetére

    Core V1-gyel már én is szemeztem, csak eddig senki sem ajánlotta,így nem mertem megvenni. Semmi különös igényem nincs, csak le tudjam hűteni a konfigomat a házban. Most veszek bele egy GTX 1060 3GB kártyát, annak is el kell fêrnie és jó lenne, ha az is szellőzne rendesen. Első sorban lêghűtés lenne benne, de ha kell, akkor veszek bele vízhűtést.
    Metis Plust is néztem,de egy kicsit tartok tőle :) Egyrészt, hogy az anyaga miatt melegszik, másrêszt nem sok lyuk van rajta.

  • Steve1207

    veterán

    Még anno a TT Core V1-be keresetem volna harmadik 3,5"-os HDD applikálására megoldást. Végül állítva a bal oldalon kapott helyet a VGA mögött (előtt, a ház elejében), az oldallaphoz lett csavarozva. Ha nagy a hűtő és a tetejére nem lehet felcsavarozni már akkor ezen az egy ponton kívül felfogatás nélkül lehet belevágni kb az elejébe, nincs más megoldás. (A gyári hdd hely felett fektetve elférne, de akkor már nincs lehetőség a másik kettőre rádugni a kábelt :D )

    Más: anno nem voltam megelégedve a Noctua NT-H1 pasztával, de eléggé kísérletezésre hajlamos vagyok, így bevállaltam egy Thermaltake TF8-at. Van egy thai emberke, aki tesztelget, onnan jött végül ez. [link], [link].

    Alapvetően PS4 Pro-n most egy pár hét használat után azt kell mondjam jobb, mint az NT-H1, igaz az elejében ott minimális különbséget éreztem a kettő között.
    Viszont VGA fronton az EVGA 1060 egy ventis kártyát most Noctua után megnéztem ezzel, ha már mókoltam a hdd-t. NT-H1 a szept elején 83-85 fok körül mozgott és pörgött a venti erősen, most ezzel 69-70-re beállt 2500-as rpm-en, ami hallható, de pont határeset játék közben. 10 fok különbség lehet kb a szobahőmérséklet között, szóval a kedvenc pasztám lett. Azt hozzáteszem, hogy Blair Witch alatt, ami felér egy Furmark teszttel.

    NT-H1-nél még megemlíteném, hogy 2x pasztáztam újra vele, anno a cpu-nál is panaszkodtam rá, hogy valami nem az igazi.

    Összességében kicsit jobb. mint a Kryonaut, de idehaza nem kaphatóm. Mivel ITX és fontos ez is gondoltam megosztom, hátha hasznos.

    .

  • Steve1207

    veterán

    válasz kisza25 #47642 üzenetére

    Tapasztalatom nincs, de nézegettem ezt a házat, aztán Core V1 lett, mert több mindent enged hasonló méretben, plusz nem 8 cm a hűtő limit. CM ITX Elite-ből volt 110 és 120-am, nem a leghalkabb a gyári venti egyikben sem, de javarészt fél fordulaton járattam őket, igaz ott 120 mm-es ventiről volt szó. Sztem teljesen átlagosak ezek a házakba szerelt ventik.

    [ Szerkesztve ]

    .

  • kisza25

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Steve1207 #47644 üzenetére

    core v1 volt már, most ez izgatja a fantáziám :DDD
    70 mm magas a hűtőm arctic alpine 64 plus

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

  • kisza25

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz AxBattler #47649 üzenetére

    Sfx tápos és az a bajom vele, mint amúgy a COOLERMASTER Mastercase H100-al is, hogy 1 db befele fújó venti intézi a hűtést.
    A core v1-nél volt hátul is venti, de így se tudtam hangtalanul rendesen lehűteni.
    SilverStone FT03 1 db venti alul, fent meg a táp, ami kapja a teljes hőt és a meleg levegő nagy része rajta megy ki.
    Az rx 570 itx tud meleget csinálni, meg az 1600@2600 is.
    A jelenlegi ideiglenes háznak is le kellett vennem az oldalát.
    A COOLERMASTER Mastercase H100-nál nem is értem, hogy felülre miért kellett az a nyomorult fogantyú, helyette inkább raktak volna bele ventihelyet felülre, amúgy felül rácsos, de nem találtam olyan képet amin látni lehetne, hogy mi van ott

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

  • kisza25

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz AxBattler #47652 üzenetére

    Max 1db HDD van tervben, az alaplapon lesz az 500GB SSD és a meleg levegő java a tápon át távozik ez zavar, de ez megvan h100-nál is.
    A kémény hatás 40-50 fokos levegőnél 21 fokos külső hőnél nem tudom mennyire érvényesül, gondolom minimálisan.
    Az rx 570 legalább annyi hőt tol ki a belső végén, mint a házfelölin, ezért is van most levéve a ház oldala.
    A 14 cm és 20 cm venti meg sokkal hangosabb, volt mindkettő a core v1-ben. A 12 cm az ideális méret, nem véletlenül az terjedt el

    ahol:
    Δp = a statikus huzat, Pa (pascal)
    C = 0,0342 – állandó, mely a füstgáz és a levegő fajtérfogatának függvénye
    a = atmoszferikus nyomás, Pa
    h = a kémény magassága, m
    To = külső hőmérséklet, K
    Ti = a füstgáz átlagos hőmérséklete a kéményben, K ;]

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

  • lionskull

    tag

    válasz HookR #47855 üzenetére

    Köszönöm! Tényleg csúcs kis barebone, az ára sem vészes.
    Amit még lestem az az Intel Nuc gépek Iris 655-el, de az közelében sincs a Vega 11 teljesítményének ha néha játszadoznék. A paneltápos megoldástól nem idegenkedek, csak 120W minőségi felett elszabadul az árazás nagyon, Akygát meg nem akarnék mondjuk.
    Bár azt hiszem az mITX is elég kicsi lesz nekem, házat még nem tudom... Eddig normál ATX towerem van, szokásos 400mm+ magassággal. Szóval kéne valami cube, amibe elképzelésem szerint egy 2400/3400G menne bele, vagy kivárom a tavaszt, hátha jön új apu.
    Lapnak Biostar X470NH egyenlőre a kiszemelt.
    Amikkel még szemezgettem ház ügyben:
    Antec NSK-2480: Elegáns, fekvő ezüst, jó kis tápegységgel. Mondjuk nem annyira klasszikus mini pc ház, asszem állítani sem lehet.
    Silverstone Sugo-SG05/13, ezekbe BQ Sfx 300W vagy Silverstone Strider menne elképzelésem szerint. Háznál nem mennék 20k fölé nagyon, tápegység sem kell nagy, esetleg valami max 450 Gold, ilyesmi.
    Esetleg Thermaltake core V1? Nem vagyok megkötve tápegységgel, hely is akadna.
    Pofás, nem hivalkodó kis törpét tervezek ami aránylag csendben képes jó teljesítményt leadni, nem kell fényorgona.

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz KaiotEch #48295 üzenetére

    Már 100x megbántam, hogy Sati-tól nem vettem meg anno.

    dugo_
    Ezt a Satis dolgot en is megbantam vagy 1000X.

    :D :D :D
    Temahoz hozzaszolva:
    Ne feledkezzetek meg a feluletkezelesrol. Ghost-nal peldaul azert vontak vegul vissza Artic White szinu hazat mert nem tudtak hozni azt a minoseget mint az Ash Grey-nel. :)
    Illetve aki eddig csak Metis, Silverstone SG13, TT Core v1 etc. birtokolt az jo ha tudja, hogy ezeknek a hazaknak az anyagvastagsagat illetve a megmunkalasat ossze sem lehet hasonlitani a kaptafa kuckokkal.

    Viszont hozzatok hasonloan en is azt vallom, h ennek ellenere sem ernek annyit ezek a hazak mint amennyiert adjak oket. :)

    szerk.: nem bantani vagy lenezni akarom az olcsobb hazzal rendelkezo tulajokat, hiszen ha visszakerestek akkor olvashatjatok, hogy a Metis-en kivul ;] szinte az osszes nepszeru vas megfordult mart nalam, es a legtobbjuket nagyon szerettem :K

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • diegho

    nagyúr

    A kockákat is néztem, mint TT Core V1 és CM H100, ezek mennyire vállalhatóak? Mennyire néz ki bután az asztalon egy ilyen ház? Ezekbe normál méretű hűtő is belemegy, a 200-as venti az előlapon gondolom jót tesz a szellőzésnek is.

  • gothic20

    aktív tag

    válasz #16939776 #48669 üzenetére

    Köszönöm. Nem kitétel az átlátszóság, csak a linkben szereplő "KIT B" kábel típusai és hossza kellene. A tápom "miner" kiadás szinte csak molex kábel van hozzá, a méret meg azért lenne fontos mert a thermaltake core v1 házban nem sok hely marad a kábel menedzsmentre.

    [ Szerkesztve ]

    Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

  • gothic20

    aktív tag

    válasz #16939776 #48915 üzenetére

    Köszi :)
    Így legalább befér egy 160mm-es hűtő is a kis core v1-be :DD

    Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

  • nrbx

    tag

    hello, tudnatok tippeket adni olyan hazra, ami ATX-es tapot fogad, belefer 7cm-s topflow hutes, viszont legalabb az egyik mérete kevesebb mint 13-14cm? pl mint a Silverstone Raven RVZ01-E. Elhelyezes miatt egy Thermaltake CORE V1-bol koltoztem ki, tettem egy probat a Modecom Feel 202-vel, de abban sajnos nem tudtam hangtalanul megoldani a cpu hutest. Valamivel nagyobb haz kellene, es akkor mar felmerult, hogy a paneltap helyett a “régi” ATX tapomat epitsem be.

  • Melorin

    addikt

    Üdv!
    Olvastam több helyen is, hogy a Thermaltake Core V1 vagy Suppressor F1 gyári 2db HDD helye mellett még valahová fel lehet szerelni további 2db 3.5" HDD-t. Vajon ez tényleg megoldható? Ha rákeresek, nem találok ilyen moddolt képeket.

  • Gabail

    csendes tag

    Sziasztok! Egy szinte hangtalan Mini-ITX-es konfigot raknék össze otthoni mindenesnek: háziszerver, router, HTPC. Ezeket az alkatrészeket néztem ki hozzá egyelőre:

    MB: ASUS ROG STRIX H470-I
    CPU: Intel Core i5-10400 vagy i3-10100
    Cooler: Arctic Alpine 12 Passive
    Case: Thermaltake Core V1
    PSU: Seasonic FOCUS SGX-450W
    RAM: Corsair VENGEANCE LPX 16GB (2x8GB) DDR4 2933MHz

    Alaplapnál szempont a 2db GbE a router funkció miatt. Az 5.1-es analóg audio out, hogy ne kelljen extra hardver a meglévő hangrendszeremhez. WiFi AP is lesz egyben, ehhez legalább AC-s modulra van szükségem, de nem baj ha már AX. Legalább 1db M.2 NVMe.

    CPU szempontok: alacsony TDP. Intel fronton tudom erre a "T" jelű CPU-k valók, csak hát ezek szemmel láthatóan drágábbak, mint a nem T-sek, ami bosszantó. Arra számítok, hogy a nem T-s CPU-val sem lesz különösebb problémám, ha a gép jellemzően 0 közeli terhelésen megy. Esetleg BIOS-ban underclock-olhatok, ha szükséges. Illetve lesz a házban egy fan, ami bekapcsol szükség esetén. Vajon megfelelő lesz így az Arctic 47W-os bordája a 65W-os CPU-hoz? Vagy szükségem lesz egy NOCTUA L9-re a biztonság kedvéért?

    Ház szempontok: olyat kerestem, amiben az alaplap vízszintesen helyezhető és a teteje nem zárt, hogy a hő szabadon mehessen felfelé. PSU ne lógjon be a CPU fölé. Sajnos nem nagy a választék ilyenekből.

    PSU: a fanless számomra túl drága, és egyébként sem a teljesen fanless megoldás a célom, csak legyen annyira csendes, hogy aludni lehessen mellette.

    Mit szóltok hozzá és mit csinálnátok másként?

  • henriq

    friss újonc

    Sziasztok! Thermaltake Core V1-ről van valakinek tapasztalata? Már szerelés, illetve zaj szempontjából (a gyári 20cm ventire gondolok, működés közben.) Előre is köszönöm!•••

  • Kowi84

    aktív tag

    Sziasztok!

    Hát "vénségemre" én is meghülyültem és ITX építésre adtam a fejem. :))
    Hellyel közzel már összeállít a fejemben az alkatrészek listája, de az alaplap kérdésében elég tanácstalan vagyok. Elsődlegesen B460-as intel lapot szeretnék. Túl nagy választék nincs, és ami van, arról se lehet a neten találni semmi infót. Szóval a kevésből ezt néztem ki: Asus Prime B460i Plus

    A fentivel kapcsolatban van itt a tagoknak tapasztalata? Esetleg tudtok szebbet, jobbat, okosabbat ajánlani ebben az árkategóriában?

    Másik a ház: Thermaltake core v1
    Azért választottam az itx kategóriában egy kicsit nagyobbat, hogy a lehetőségekhez mérten normálisabb szellőzést tudjak bele tenni. Meg lehet oldani ebben a házban, egy mid-gaming konfig normális hűtését? Esetleg másik, a fentieknek megfelelő ház? Árban max. 20e.

    Köszi előre a segítséget

  • Kowi84

    aktív tag

    Elsősorban azoktól kérdeznék, akiknek Thermaltake core v1 házuk van, de persze mástól is szívesen fogadok javaslatot.
    Ebbe a házba, egy i5 10400-ra szeretnék rakni - a lehetőségekhez méreten a leghatékonyabb - hűtést. Néztem a Cryorig H7-est, de attól tartok, hogy egy olyan lap esetében, mint mondjuk az ROG STRIX B460-I vagy az MSI MPG B460I GAMING EDGE, ahol az I/O burkolat eléggé termetes, lehet nem fér el egy ekkora darab.

    Milyen hűtést tudnátok javasolni?

  • Kowi84

    aktív tag

    válasz Crabface #50822 üzenetére

    Thermaltake core v1.
    Mintha ehhez a hűtőhöz találták volna ki. Pont ott van benne +hely, amerre túllógna a lapon a shadow rock lp. Ha marad ez a setup, akkor csak egy 90 fokos usb header csatit, illetve 90 fokos 24 pin csatit kell szerezzek, mert a túllógás miatt ezeket neccesen fogom függőlegesen bedugni.

    Amúgy van tapasztalat ezekkel a "közbetétekkel"? Használahtó gond nélkül, vagy inkább kerülendő?

  • Kowi84

    aktív tag

    Ígérem most már elengedem a kérdést, de minél többet keresgélek és olvasok a témában annál inkább elbizonytalanodom. :))

    Ami fix Thermaltake Core v1, Asus Rog B460i Gaming, i5-10400f. A házban elől egy 200-as venti húzza be a levegőt, hátul 2 db 80-as arctic fújja ki. E közé ékelődne a processzor hűtés...

    A két végleges lehetőség már összeállt a fejemben, ki melyiket javasolná?

    1. Alpenföhn Ben Nevis álló torony. Frankón beilleszthető a "kereszthuzatba", nem kavarja meg a tervezett légáramlás útját, de előfordulhat, hogy a processzor mellett így pang majd a meleg levegő, és a vrm, a memória, m.2 stb. csak a passzív hűtésre támaszkodhat.
    Anyagilag ez a kedvezőbb megoldás.

    2- Be quiet! shadow rock lp. Megtöri a kereszthuzatot (illetve konkrétan tönkreteszik...), így valamelyest lassabban cserélődik a levegő a házban, cserében viszont hűti az egyéb komponenseket is az alaplapon. Árban majdnem a kétszerese, plusz szükség lesz még 90 fokos adapterekre az usb3-hoz illetve a tápcsatihoz, hogy nem akadjanak a hűtőbe. Ez ellen szól még, hogy elképzelhető, hogy a hűtőn "nyitni" kell egy kicsit, hogy a memóriát ne karcolja. Nem vagyok híve a feszegetésnek és erőltetésnek, ha valami gyárilag nem jó oda az nem jó...

    Ezek fényében ki melyik verziót javasolná? Esetleg más szempont, amit még számításba kéne vennem?

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz Kowi84 #50833 üzenetére

    nem lesz baj.
    én egy Ryzen 3600-al és egy 1070Ti-al elvagyok így: [link]

    valószínűleg a Ben Nevis is elegendő, az alaplap feletti levegőt megmozgatja az is. szerk.: a be quiet pici igazítása nem jelentene gondot. small form factor mezőnyben előszeretetettel "idomítják" picit a bordákat, nem nagyon olvastam még defektről, ha elővigyázatos az ember és csak keveset korrigál.

    sima ügy ;)

    ui.: én mostanában nagyon csípem a LP hűtőket és egyébként a kereszthuzattól is el lehet térni, kísérletezhetsz a "negatív-nyomással" is, nekem pl. jobban működik. a Core v1 mondjuk picit más tészta. mindkettővel jó leszel, talán a Ben Nevis-sel mennék.
    vagy ha esetleg van időd/kereted, vedd meg mindkettőt. tesztelj egy szombat délutánt és küldd vissza, amelyik nem tetszett annyira.

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • #25954560

    törölt tag

    válasz gordonfreemN #51469 üzenetére

    majdnem pontosan leirtad a silverstone milo szeriat :) bar kicsinek nem mondanam.

    kockahazbol is van egeszen rovid is, az sg13 meg a core v1 ilyesmi

  • Ispy

    veterán

    Sziasztok,

    szeretném a metist lecserélni egy jobban szerelhető gépre, mert most nagyobb helyem van, meg takarítani kell időközönként, sok a por és a tököm tele a zsonglörködéssel.

    Core v1-et akartam, de csak fehér van, oázisban van még elvileg core v21, vagy van ez a full üveg level 20 vt, de ott tartok a melegedéstől.

    Valakinek még valami jó ötlet?

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • #25954560

    törölt tag

    Urak,

    at szeretnek koltoztetni egy gepet, ami eddig egy sg-05-ben lakott, de van benne trukk. az alaplap (asrock ab350itx), memoria, proci (ryzen 1700), procihuto (noctua l9a) es meghajto (2.5"), vga (vega56 nano) adott. most jon a nehezites: egy evga hadron 500W gold tapom van feleslegben, ami a flex-hez hasonlo forma, de annal nagyobb (kb 220x105x40mm) es ezt szeretnem felhasznalni az egeszhez.

    tipikusan a flex tapos hazak kiesnek, mert a 150x81.5x40.5mm-nel sokkal tobb hely nem szokott lenni bennuk, leginkabb a hossz problemas, mert a tapom raadasul nem modularis es a legvegen nonek ki belole a mazzagok. ha lenne eleg hosszu flex tapos haz az lehet jo lenne, mert amiket nezegettem, azok tobbsegeben meg epp lehet +2cm a 81.5mm-en felul. bar olcso talan ebbol sincs.

    szoval olyan haz kene, amibe egyaltalan belefer kicsi moddolassal. peldaul az nr200 szerintem jo lehet, fuggolegesen beleallitva az sfx helyere, mert a nano miatt gyakorlatilag vegigloghat a haz teljes magassagaban. csak kisebb, de leginkabb olcsobb hazat szeretnek.
    masik alternativam eddig a core v1, de az nem igazan tetszik, viszont olcso es belefer(het) a tap, akar kicsit ki is logathatom belole. raadasul a v1 tul nagy is az izlesemnek.

    szendvicshazakba is beferhetne legalulra a tap, de akkor a szellozes egy reszet elveszitenem (bar a proci epp nem eszik sokat, a vga meg kapna oldalrol levegot) es kene venni pcie risert is, szoval ez is csak akkor erdekes, ha olcson megoldhato.

    minden otlet erdekel.

    koszi.

  • zsirfecske

    addikt

    válasz Rick4 #52850 üzenetére

    írtam neked erre Ryzen topicban megfontolandó Deskmini alternatívát, mert APU-hoz tök felesleges még itx is szerintem és sokkal olcsóbb és kisebb. mondjuk ha fontos a későbbi bővíthetőség, akkor megértem a nagyobb méret iránti igényt (főlag ha vga is kell), én is ezért váltottam fel Deskmini A300-ról itx-re:

    épp most készült el a konfig, szerintem jó példa nem agyonnyomorgatott és olcsóbb itx-re. aorus b550i lap (legjobb az áráért, használt b450i változat is megfontolandó!), thermaltake core v1 ház (vagy kolink satellite, aprón is van bagóért épp), seasonic 550w gold táp (dgpu nélkül elég a 300w simán), noctua redux ventik és egy overkill nh-u9s chromax procihűtő (be quiet pure rock slim 2 is nagyon jó alternatíva, előtte ezzel ment).

    [ Szerkesztve ]

  • zsirfecske

    addikt

    válasz Qkackca #52954 üzenetére

    ja, csak az kb semmire nem jó :( noctua NH-L9i/a-AM4, vagy vmi id cooling javallott.

    imibogyo
    ha már letisztultság, olyanom nincs, de az asztal mindig üres volt stx/itx vonalon:

    (vesa mount a300 az asztal oldalán > ikeás kisasztalba költözés, thermaltake core v1 itx kocka az asztal oldalára. több mint 10x-ese volumen, de így befér egy 2 slotos max 285 mm-es vga is)

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz betyarr #53837 üzenetére

    Köszi! :)
    Átmenetileg a gyári, de remélem hamarosan megérkezik ez a jóképű rezes :D [link]

    #53839hegegabi80
    Én is szemeztem már vele egy ideje, de most úgy döntöttem nem húzom tovább a dolgot, szóval gondolkodás helyett fogtam és megrendeltem. :K
    Egyetlen egy bajom van vele: kikapcsolt állapotban befigyel az a kva coil whine :W vannak rá praktikák (BIOS-ba Deep Sleep ON) de szerintem inkább csak a tónusa változik, nem tűnik el. Megoldás lehet egy másik (minőségibb) power brick, szal van remény. :D

    #53841fatpingvin (a -vvv inkább privátba :D )

    lspci

    00:00.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Renoir Root Complex
    00:00.2 IOMMU: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Renoir IOMMU
    00:01.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Renoir PCIe Dummy Host Bridge
    00:02.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Renoir PCIe Dummy Host Bridge
    00:02.3 PCI bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Renoir PCIe GPP Bridge
    00:08.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Renoir PCIe Dummy Host Bridge
    00:08.1 PCI bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Renoir Internal PCIe GPP Bridge to Bus
    00:08.2 PCI bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Renoir Internal PCIe GPP Bridge to Bus
    00:14.0 SMBus: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH SMBus Controller (rev 51)
    00:14.3 ISA bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH LPC Bridge (rev 51)
    00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 166a
    00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 166b
    00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 166c
    00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 166d
    00:18.4 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 166e
    00:18.5 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 166f
    00:18.6 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 1670
    00:18.7 Host bridge: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Device 1671
    01:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 15)
    02:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Cezanne (rev c8)
    02:00.1 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Device 1637
    02:00.2 Encryption controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 17h (Models 10h-1fh) Platform Security Processor
    02:00.3 USB controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Renoir USB 3.1
    02:00.4 USB controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Renoir USB 3.1
    02:00.6 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] Family 17h (Models 10h-1fh) HD Audio Controller
    03:00.0 SATA controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD] FCH SATA Controller [AHCI mode] (rev 81)

    lscpu

    Architecture:            x86_64
      CPU op-mode(s):        32-bit, 64-bit
      Address sizes:         48 bits physical, 48 bits virtual
      Byte Order:            Little Endian
    CPU(s):                  16
      On-line CPU(s) list:   0-15
    Vendor ID:               AuthenticAMD
      Model name:            AMD Ryzen 7 5700G with Radeon Graphics
        CPU family:          25
        Model:               80
        Thread(s) per core:  2
        Core(s) per socket:  8
        Socket(s):           1
        Stepping:            0
        Frequency boost:     enabled
        CPU max MHz:         4672.0698
        CPU min MHz:         1400.0000
        BogoMIPS:            7588.63
        Flags:               fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush mmx fxsr sse sse2 ht s
                             yscall nx mmxext fxsr_opt pdpe1gb rdtscp lm constant_tsc rep_good nopl nonstop_tsc cpuid extd_apicid a
                             perfmperf rapl pni pclmulqdq monitor ssse3 fma cx16 sse4_1 sse4_2 movbe popcnt aes xsave avx f16c rdra
                             nd lahf_lm cmp_legacy svm extapic cr8_legacy abm sse4a misalignsse 3dnowprefetch osvw ibs skinit wdt t
                             ce topoext perfctr_core perfctr_nb bpext perfctr_llc mwaitx cpb cat_l3 cdp_l3 hw_pstate ssbd mba ibrs
                             ibpb stibp vmmcall fsgsbase bmi1 avx2 smep bmi2 erms invpcid cqm rdt_a rdseed adx smap clflushopt clwb
                              sha_ni xsaveopt xsavec xgetbv1 xsaves cqm_llc cqm_occup_llc cqm_mbm_total cqm_mbm_local clzero irperf
                              xsaveerptr rdpru wbnoinvd arat npt lbrv svm_lock nrip_save tsc_scale vmcb_clean flushbyasid decodeass
                             ists pausefilter pfthreshold avic v_vmsave_vmload vgif v_spec_ctrl umip pku ospke vaes vpclmulqdq rdpi
                             d overflow_recov succor smca fsrm
    Virtualization features:
      Virtualization:        AMD-V
    Caches (sum of all):
      L1d:                   256 KiB (8 instances)
      L1i:                   256 KiB (8 instances)
      L2:                    4 MiB (8 instances)
      L3:                    16 MiB (1 instance)
    NUMA:
      NUMA node(s):          1
      NUMA node0 CPU(s):     0-15
    Vulnerabilities:
      Itlb multihit:         Not affected
      L1tf:                  Not affected
      Mds:                   Not affected
      Meltdown:              Not affected
      Spec store bypass:     Mitigation; Speculative Store Bypass disabled via prctl and seccomp
      Spectre v1:            Mitigation; usercopy/swapgs barriers and __user pointer sanitization
      Spectre v2:            Mitigation; Full AMD retpoline, IBPB conditional, IBRS_FW, STIBP always-on, RSB filling
      Srbds:                 Not affected
    Tsx async abort:       Not affected

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

  • hegegabi80

    addikt

    válasz AxBattler #54586 üzenetére

    Szerintem ennyire ne mélyedj bele, hogy mennyire okoz interfernciát stb., mert csak őrlődni fogsz rajta, nem lesz előrelépés és haladás benne.
    Ahogy te is írtad, szinte minden háznál ott a sok ház dupla ventivel elől, sőt van olyan ház ahol hátul is két kicsivel Pl. TT core v1.
    Vagy a moddolt metis a tetején 2 db 120-as ventivel.
    De ha tovább menyünk, akkor az se mindegy, milyen nyílás van a ház tetején, mert nem mindegyiken megy át annyi levegő, mindegyiknek más a zajkeltése stb.
    Nem biztos, hogy megéri az a sok ráfordított idő, energia, bajlódás a végeredményre.

    Nekem pl 2 db 8-as slim venti van felül, ennyi fér el. Nyilván nem sokat ér, de valamit még is, mert érezni, hogy jön a levegő.

    Ha esetleg van elfekvőben két db 92-es ventit, karton papírral próbáld ki, ahogy a többiek is javasolták.

  • Qkackca

    őstag

    válasz tlac #54620 üzenetére






    Szóval, nem pont erre a hétvégére gondoltam, de sikerült.
    Szélzaj van, de engem nem zavar. Viszont bármilyen környezeti zaj elnyomja, vagy egyáltalán elkezded használni a gépet, és odafigyelsz arra amit csinálsz, már nem tűnik fel a hangja. Meg ugye máskor, mondjuk játék esetén valószínűleg halkabb lesz.
    Ezzel a Turbo power és Core Current Limittel kb ugyanezt tudja az NH-L9i is, csak az azért halkabb ennél is.
    A Xeonok (E3-as sorozat v1-v2) meg eleve 77w-os tdp-vel jönnek, szóval azokat még ennyire se fogja vissza. Mert többnyire csak 3,6GHz-ig turbóz így, csak 1-2 aida tesztben megy fel 3,7-re.

    http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

  • Steve1207

    veterán

    válasz AxBattler #58443 üzenetére

    Áhh, még a 9900-at is nagyon határesetnek találom, mert egy bő év múlva megint csak a cserebere mehetne és ugyanitt tartanék. Ahogy írják is lentebb a példát, plusz ha már 90e egy proci a régi genből, akkor inkább egy nagyobb méret és valamelyik jelenlegi gen. Vagy kivárom az új intel szériát vagy AM5 próbakör egy B650-nel (bár itt meg kicsit többet vártam, socket támogatástól félek, hogy intel szerű kuka 3 évente, ellenben az intel meglepően szépen összeszedte magát a 13-as gennel és sok lehetőséget látok bennük. Már akkor is, ha csak ugyanezt az új generációban szintentartják). Egy dolog miatt csábít egy erős jelenlegi kifutó gen, az az olcsó DDR4, de mivel lapot is kell váltanom már édesmindegy.
    De köszi a tippet, körbekattogtam már magamban a témát sajnos :D Annyi biztos, hogy nem szívesen hagynám magára a kis Core V1 házat, ez nagyon betalált :)

    .

  • laychi

    veterán

    válasz AxBattler #59206 üzenetére

    Nem bántódtam meg, de elég gáz nyitás szvsz részetekről, hogy kb elkülditek az embert, ahelyett, hogy normálisan átbeszélnénk a dolgokat, hogy milyen lehetőségek vannak.

    Egyébként Jonsbo V10-et, ami alkalmas lehet első blikkre. Igaz itt sfx táppal építette meg emberünk a konfigot. [link]
    De leírás alapján atx tápot is fogad.
    Lenne is egy a közelben és még alkudható is. [link]
    Illetve ha nincs ló, jó a szamár is alapon a TT Core V1-et néztem még.

    #59207HUN_Sector
    Az aio-t nem áll szándékomban cserélni, eladni milyen áron tudnám? Értelmetlen lenne.
    Mai napig az egyik legjobb 240-es aio és 6-7 éve megfelelően működik. Sok más aio-ról ez nem mondható el. Socket 1700 ringet is be tudtam szerezni hozzá fillérekért, azzal ment ideiglenesen a 13600K-m(delid/ihs egyenesítés előtt, Custom water előtt).

    [ Szerkesztve ]

    Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

Új hozzászólás Aktív témák