Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dzsekó

    addikt

    válasz Sk8erPeter #10671 üzenetére

    Van a vinyó felületén tartalék terület, ami alapból le van tiltva, ha egy használatban lévő szektor meghal, akkor a tartalékból felszabadit egyet, így ne csökken a tárkapacitás.
    Ha már olyan sok rossz szektor van, hogy elfogy a tartalék terület, akkor éri el a küszöbszintet a vinyó és ilyenkor már fogy a tárterület, ha meghal egy szektor. Persze még ilyenkor is letiltásra kerül, csak nem lesz helyette másik. Én úgy tudom, hogy innentől játszik hivatalosan a garancia.

    Rossz szektor lehet felületi sérüléstől is, amit okozhat pl. tápingadozás is.
    De lehet attól is, hogy nem homogén a mágneses felület és akkor gyengébb mágneses tulajdonsága van adott szektornak. Ilyenkor vagy gyenge szektor lesz vagy rossz szektor.
    Azaz lehet, hogy te mindent jól csináltál és mégis keletkezik rossz szektor a vinyón. Ez neves gyártóknál is előfordul, illetve vannak mindenhol gyengébb szériák, amit olcsóbban adnak el (ebból már régebben olvastam pár balhét), vagy lepottyan kamionról, stb.
    De normál esetben is előfordulhat bad sectorosodás, a lényeg, hogy ne szaporodjon.

Új hozzászólás Aktív témák