Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • modflow

    veterán

    Na kész befejeztem a szenvedést.
    Vettem egy TP-Link TL-WR340GD routert.

    Nagy nehezen kb konfiguráltam.

    Na mindent úgy állítottam be, mint ahogy az elvileg jó.
    A másik gép nem látszódott, csak ha IP-címet írtam be, de úgy már igen.

    Ami a nagy gond, hogy a NET-is rohadt lassú, 4 Mbit helyett kb. 0,8 van, a fájl átmásolás meg max 100 kb/s.

    Pedig amikor itt volt a laptop, azon kitűnő volt a jelerősség.
    A lenti gépben a WiFi kulcs:
    - TP-Link TL-WN620G 108 M
    - TP-LINK TL-WN322G 54 M

    Mindkettővel gyenge a jel. Hogy lehet mindkettő szar?

  • DonMedve

    addikt

    Sziasztok Srácok!
    Problémám lenne,és hozzáértő segitségeteket kérném.Olvasgattam vissza itt a topicban ki,milyet,merre,minél,de nem tudtam eligazodni,,eg mostanában ahogy észreveszem inkább a rádiós routerek mennek.Kérdésem a következő.Milyen routert ajánlanátok?Olyan kellene ami birja a torrentet,meg játszok is sokat neten.Sokat töltök le,fel.Volt már kettő D-Link 604-esem,mindkettő elszállt!Az elsőnek a portjai szálltak el sorba,a második meg meghalt a adaptere,és amikor másik adapterre tettem elfüstölt. :Y Most egy TP-Link R-460-as van de ez szarabb mint a D-link volt.Mert amig a D-link ment addig semmi gondom nem volt,csak egyszer beadta a kulcsot.De ez,kész.Torrentet nem szereti,20/3-as netemet közel nem tudom vele kihasználni,játékba meg olyan pinget csinál mint állat.A netet rendre eldobja,állandóan restartolni kell.Tudnátok segitteni?MIlyen routert vegyek?Sima kábeles kellene,nem kell rádió!Előre is köszönöm segitséget! :R

    "...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

  • Mymelody

    aktív tag

    válasz jeni #5146 üzenetére

    Nekem azt mondták a MM-ben, hogy a TP-Link szar :F

    Cheers

  • J.R.Ewing

    tag

    válasz ecaddict #5438 üzenetére

    1 hete találtam egy cseh webshopot, ott 11000Ft átszámítva...vicc. itt a 941ND annyi, és 1043-t nem is forgalmaznak. csak ilyen állami közbeszerzési szarokban találtam meg ilyen elképesztő 27-30e forintos áron, na de ott a 941ND-t is 20000-ért adják az állami szerveknek.

    én is nézegettem az openwrt és dd-wrt topikjait. van egy juhos gábor nevű srác, aki elvileg megcsinálta, hogy a x41ND sorozatra is felmenjen az openwrt. írtak is a TP-Linknek, mert vmi nem stimmelt a nyílt forráskódu licenccel, azóta a support oldalon letölthető minden firmware forráskódja.

    itt van egy

    [link]
    1000 korona, az kb 11000Ft

    [ Szerkesztve ]

  • J.R.Ewing

    tag

    válasz wolfee77 #5531 üzenetére

    Nekem az kicsit TV-SHOP-os minoseg...

    biztos azért ad TP-LINK 5 év garanciát, mert TV-SHOP-os minőség.

    ez nem belkin meg edimax vazzeg. régen TP-LINK gyártotta kb az összes nagy gyártó szarjait, aztán gondoltak egyet, és csináltak egy saját márkát. a legjobb ár/érték aránnyal rendelkezik.

    [ Módosította: Thrawn ]

  • Tristis

    senior tag

    Sziasztok! Bizonyára a szokásos kérdés, amit felteszek, de hát ilyen ez a fórumos világ.. :)
    Vennék egy egyszerű wireless routert (haladjunk a korral) otthoni használata (25 megás net).
    Igazából semmi extra kívánságom nincs, smc nem igazán akarok, mert az egy rakás szar nézetem szerint :DDD De persze lehet, hogy csak nálam döglenek be...
    Ez a TP 542-es ez elég jó, ugye? Ugyanakkor hal meg kb. mint az összes többi? Mert ha igen feleslegesen nem szeretnék 40-50%-kal több pénz kiadni D-Linkre, vagy bármi másra.

    Köszi előre is! Nektek rutin, nekem nyugalom és béke, meg ugye a tudat, hogy jól választok :R

    [ Szerkesztve ]

    Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

  • novicento

    csendes tag

    ja, még annyit...

    - igen, az én 1043ND-m is fagy.. amikor a grafikus itt torrentezik. :)
    - a lényeg itt van:
    Memory: 30146k/32768k available (1408k kernel code, 2600k reserved, 297k data, )
    valamint
    ip_conntrack version 2.4 (256 buckets, 5120 max) - 240 bytes per conntrack (wr1043nd bootlog over rs232-ttl)

    ez még 16 mega RAMra van fordítva... :) 5120*240=12288000 byte, azaz gross 12 mega..

    és szar :D

    de még nincs kinn a gpl forrás a tp-link lapján, szóval nem állok neki forgatni rá egy owrt-t.

    EDIT: váá! megint átaludtam...

    OWRT r19839 már támogatja, a GPL kód meg majdnem ugyanaz, mint a 941ND-hez..
    (a switch ugye nem igényel kifejezett drivert...)

    [ Szerkesztve ]

  • modflow

    veterán

    Hali!
    Van nekem egy TP-Link TL-WR340GD routerem.
    54 Mbit-es max.

    Az a problémám, hogy nem működik za elvárásaimnak megfelelően.
    A router fent van az emeleten az épület K-i oldalán, a másik gépem és a PS3 a földszinted, az épület NY-i oldalán.
    A gond pedig az, hogy lent alig van 2-3 Mbit-es net a 10 Mbitből és a jel is gyenge.
    Sőt az egész alsó szinten gyenge, ha laptoppal vagyok.

    Ez a router ilyen szar lenne?
    Tudnátok valami ötletet adni? Lehet, valamit rosszul állítottam be?

    Esetleg van valami olyan router, ami falakon keresztül is lebírja vinni a netet rendes sebességgel?

    [ Szerkesztve ]

  • kasza blanka

    aktív tag

    válasz kispista92 #9248 üzenetére

    az jó. nekem is az van szeptember óta. és csak akkor van újraindítva, ha kihúzom, vagy ha olyan dolgot állítok át, amihez restart kell.

    ezt múltkor akartam leírni kalinak a tp-linke stopikba, de aztán inkább szartam rá, mert nem volt kedvem vitázni...

    TP-LINK wifi routerből jelenleg vagy a 741-t, vagy a 1043-t érdemes venni. a 941 miben tud többet a 741-nél? 3x MIMO és full N. egyszerű otthoni felhasználás mellett ezek lényegtelenek, hiszen 1 vagy 2 wifi client esetében, panelen belül is hibátlan a 741. a 80 meg 120mbites elérések száma csekély, és nem a lan2lan felhasználás a jellemző, hogy kimondott igényem legyen 150-200mbites adatmozgatásra. néha, amikor kell, jól jön a plusz sebesség, de nem ez a meghatározó. ha nincs 80-120mbites neted, és nem lóg legalább 3-4 wifis gép a routeren(ami ugye szintén nem túl általános egy háztartásban) akkor máris ott vagyunk, hogy a 941 annyiból tud többet, hogy havonta egyszer, amikor 2 gép között másolunk, akkor wifin 1.5x gyorsabb mondjuk. mindeközben a 741 a 941 árának 2/3-a.
    csakis irodai felhasználásnál jöhet ki a 941 előnye, ahol jó pár gép kapcsolódik WIFI-n, ebből 2 pl a másik épületből...ott szükség lehet a MIMO-ra és a plusz sávszélre.

    viszont egy irodánál a 941 és a 1043 közötti árkülönbözet olyan jelentéktelen, és a tudásbeli különbség olyan nagy a 1043javára, hogy a 941 megint kiesik.(nagysebességű otthoni netre előfizetőknél szintén)

    941-et (841-et meg főleg) műszaki-gazdasági okokból nem szabad venni.
    vagy 741, vagy ha az már nem elég, akkor 1043 oszt jónapot.

    741:
    Lan2Lan - 93-95mbit
    Wan2Lan - a 80mbites digi full átjön - speedtest és torrent is bizonyítja
    Wifi - full n mode, 40mhz sávszél, közepes sugárzás, panelben, 2 szoba között, router nagy acélvázas asztal belsejébe rejtve - 50/25mbit. ha kivenném, és az asztalra tenném, keresnék jobb csatornát, feltenném max sugárzásra, akkor lehet, hogy egy kicsivel több is menne.

    [ Szerkesztve ]

  • VECSY

    csendes tag

    Sziasztok! Működne az úgy, hogy most van di-524 router egy kültéri antennával ami átlővi a jelet a szomszédba.Csak szarakszik a router. Leszeretném cserélni ezt a routert egy tp-link 1043-ra főleg a gigabit lan miatt. Ugyebár ennek 3 cserélhető antennája van, ha az egyiket leszedem marad még kettő és a helyére a kültérit csavarom működni fog? És akkor itthon is lesz erősebb wifi nekem nem fontos az h nem lesz 300mbps. A lényeg az hogy menjen a wifi a szomszédomba. :)

  • MinionFlasH

    senior tag

    Sziasztok!

    A segitségeteket szertném kérni, 20/10-es netem van, amelyet idáig csak bedugva a hálókártyába használtam megis volt a sávszél mindig!
    Vettem egy Tp-link TL-wr741nd típusú wifi routert, az egyik géphez kábellel megy, a másikhoz ,wifin!
    Viszont a sebességem lecsökkent 9.5le/9 fel -re! Már mindent próbáltam mac clone, bandwitch control beállítva, letilva, wifi letiltva, csak egy gépen vezetékkel, de úgy se éri el a kivánt sávszélt!
    Kérlek benneteket valaki most már szánjon meg, vagy mindenki mondja azt hogy ez szar, vagy mindenki mondja azt hogy én nem vagyok képes jól beállítani!
    Válaszokat köszi
    frimware megnéztem 2009-11-dik havi

  • M3nt0R

    tag

    válasz Beri #11298 üzenetére

    TL-WR542G a TPlink amit most használok, a másik kettőre pontos típust nem tudok, mert az előző albérleteben hagytam.

    Nem gondoltam, mert a "ledobál" alatt azt értettem, hogy minden arra csatlakozó eszközt ledob. Nem csak az én gépemet, hanem a lakótársak laptopját is. Értsd bekapcsolom a gépet, ami jelen esetben egy Linksys WUSB11v4 USB wifivel csatlakozik a nethez és 10 percenként ledobja a router (mintha kikapcsolna). Azt a gépet ami kábellel van rákötve egyáltalán nem "bántja", de a haver laptopját is ugyan így szakítja rendszeresen. (Igazából akkor szarakodik, ha 2 vagy több wifis eszköz csatlakozik hozzá).

    Nem tudom, hogy visszaolvastad e a hozzászólásod, de nem sok építő jellegű kommentet sikerült beleírnod. Nincs azzal gond, hogy ezt írtad, de mondjuk igazán válaszolhattál volna a kérdésre is :U

    Szóval még mindig áll: tud valaki javasolni jó routert? (értsd: használja rendszeresen több wifis eszközzel és nincs vele gondja).

    Köszi.

  • Ronnie12

    tag

    Sziasztok!

    Én is UPC fájber páwör kérdéssel zargatnálak titeket. :D Még néhány hónapig 120-as netem van, aztán visszaáll az eredeti 60/6-ra. Eddig olcsó vezetékes routerrel szarakodtam, de bőven elég volt. Egy komolyabb megosztót szeretnék venni és a topikos ajánlgatások alapján én is az 1043ND mellett döntök. Ahhoz, hogy a wifi net el is jusson a géphez viszont kell még nekem elvileg két darab pci wireless kártya is. Milyen típust ajánlotok, amelyik megbízhatóan képes fogadni a netet? A másik gép a routertől kb 20 méterre található és 3 betonfal van köztük.

    Az iPhoneom képes lesz csatlakozni a TP-link routerhez vagy ahhoz is kell még valamilyen plusz eszköz?

    Előre is köszi, :R
    Ronnie

  • pityaa23

    senior tag

    sziasztok,

    nemrég vettem egy TP-LINK WR941N routert. Azóta vannak gondjaim a netezéssel. Van hogy leesik a sebesség és van hogy teljesen megszakad a kapcsolat. A router használata előtt ilyen problémám nem volt. Létezik hogy a router a szar? Esetleg tudtok ajánlani valamit helyette? Lehetne egy komplett adsl modem meg router meg mindent egyben? és nem tp-link...

    Szerk.: Illetve még a router beszerzése után lett egy gép fejlesztés, létezik, hogy az alaplapi lan port a ludas? Asrock 880GM-LE az alaplap.

    [ Szerkesztve ]

  • Coolmat

    őstag

    válasz n@p@lm #15159 üzenetére

    Irdatlan sok egyidejű kapcsolattal :) Rendesen bekonfigolva a munkaállomásokat és a routert nem lehet gond (pláne ha a torrent nem játszik). Visszatérve a router kérdésére: egy 741ND most durván 4,5k Ft, ha mégse válna be nem egy hatalmas összeg mint kidobott pénz (el is lehet adni :) ). Felrakható rá Openwrt vagy DD-WRT, nekem ez utóbbi szimpatikusabb, lévén nem kell semilyen Linux/Unix tudás a feltételéhez (mintha csak gyári fw-t frissítenél, csak körültekintően kell kiválasztani a megfelelő file-t) és beállításához, mellette igen sok extrát tud a gyárihoz fw-hez képest, ajánlom figyelmedbe ezt a demo oldalt, azon belül is az Access Restrictions és a NAT/QoS menüpontot ami fontos lehet irodai felhasználásban. Megmértem a routing sebességét, aktív QoS szabályok mellett 50Mbit/s volt egy irányban (anélkül 73 Mbit/s, gyári fw-el 84 Mbit/s), a PPPOE-s 24 megás ADSL meg sem kottyanhat neki.
    Félre ne érts, nem a Zyxel ZyWall ellen akarok beszélni, mert biztosan jó router és nem egy kategória a kettő, csak nektek small office környezetbe a TP-Link is bőven elég lehet.

    Intruder2k5: a körülményeket figyelembe véve (25 megás ADSL és 15 gép) valamint a fentebb írt tapasztalatom alapján igen, simán működőképes lehet a dolog. Tudom nem bízol a márkában rossz tapasztalatok miatt, nekem is vannak rossz tapasztalatok más márkával, konkrétan D-Link DIR100 típus üzemelt a koliban a TP-Link előtt, hát az maga volt a pokol. Emiatt mégse vonom le a kollektív következtetést hogy az összes D-Link szar.

    [ Szerkesztve ]

  • skoos

    őstag

    Sziasztok Guruk!

    Olcsósága és 3g tudása miatt vettem egy TP-Link TL-MR3220 -as routert.

    Egy jó régi ház első emeletén kéne 2 gép között hálózatot teremteni, igen bútorozott és áruval teli környezetben. A távolság a két gép között sacc 10-12m és 1 válaszfal.

    A dolgot nehezíti, hogy a router (jobb hely híján) egy funér asztal alatt van, szóval első lépésben a jelnek át kell mennie egy 2cmes funér lapon (3 oldalról zárt asztal).

    Olcsó routerhez olcsó usb-s vevőt vettem névszerint egy (Netgear WNA1100)

    Problémám igen triviális.

    Kib*$ott szar a jel.

    Sorolom a szerintem felmerülő lehetőségeket és szóljatok, mi lenne a legjobb!

    1.-veszek egy rendesebb 3G routert (pl MR-3420) ez +7e

    2.- veszek egy jobb wlan kártyát a gépbe (pl TL-WN851N) ez sacc +3,5

    3.- veszek egy antennát a routerhez, de nem tudom itt mit kéne tegyek.

    4.- ez most jutott eszembe, veszek még egy ilyen kis ubs-s wireless adaptert és áthelyezem a routert. így egyik géphez sem lesz kábelesen hozzákötve, viszont ügyesen kell megválasszam a router helyét. Félek gázos lesz.

    Melyik a legköltséghatékonyabb módszer? Milyen javulás várható? Most a "nincs jel" és a "nagyon gyenge jel" olvasható a windóz kezelőben.

    Köszi!!!!

    [ Szerkesztve ]

  • liqquid

    tag

    válasz vargalex #16270 üzenetére

    1x-rre nyomtató szerverrel is csak 1 ember tudja 1xrre használni ez tiszta, fizikai tény, ez nem gond, TP-link TL-PS310U nyomtató szerverem van de elég szar a szoftvere és van vele néha szarakodás, elegem van már az egészből kb. a TP-link routerem meg haldoklik szóval ezt a márkát elfelejtem most 1 jó időre és így 1 routerben akarom mindezt megvalósítani, könnyen és megbízhatóan.

  • agocsdawid

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítsetek légyszíves. T-Home-os ADSL felhasználó vagyok, és szarakodik a netem, és tuti, hogy a modem (D-LINK DSL-360r) hibája. Gondoltam veszek egy új modemet, de legtöbbjük beépített routerrel van...vagy a router van beépített modemmel...nem értek hozzá.
    Tehát lehet olyan modemet találni amihez majd vennem kell egy routert, vagy jobb az egybeépített? A TP-LINK TL-WR741ND beépített modemmel van? Mert ezt találtam szimpatikusnak...de ha nem beépített modemes, akkor nem venném meg, mert a modemem úgyis egy rakat szar, hiába lenne mellé egy jó routerem. Mit mondtok, mit csináljak?
    Modemcsere és király minden, vagy modem kidob és beépített modemes router?

  • Beri

    addikt

    válasz Intruder2k5 #16827 üzenetére

    Engem meg az tud zavarni, hogy valaki más, a saját véleményét akarja rám erőltetni, ki tudja milyen érdekből...
    Nem vélemény, konkrét tény, hogy semmivel sem rosszabb bármelyik másik gyártó cuccánál. Koppra ugyanazt a vasat árulja a linksys is. Ja és ne gyere nekem az érdekekkel. Ha százalékot kapnék minden eladott router után, nem itt népszerűsíteném.

    ha valaki engem kérdez, továbbra sem fogom ajánlani
    Nem az a baj, hogy nem ajánlod. Az a baj, hogy kerek perec leírod, hogy ott a tépélink, ami szar.

    Ja, és jó lenne ha nem Te mondanád meg, hogy miért is alakult ki a lesújtó véleményem a TP-LINK-ról!
    Te magad írtál róla ebben a topicban.

    Tocika
    A kérdésem az, hogy a TV-nek ehez tudnia kell-e a DLNA-t vagy nem?
    Igen.

    wolf881117:
    Első hozzászólás.

    eladó Aromamizer RDTA V1

  • LordX

    veterán

    Halihó!

    Meghalt a jó öreg ASUS WL-500GP routerem :((( (2s-enként újraindul, nem tudom recovery-be se berakni..), úgyhogy utódot keresek. Ha már veszek újat, akkor tudjon többet, úgyhogy a következő követelményeknek kellene megfelelnie:

    - gigabites LAN
    - Dual band-es wifije
    - OpenWRT-t szeresse (mondjuk ez nem zár ki sokat, Broadcom-os WiFi e miatt nem előnyös, legalább is az ASUSon a support jó szar volt)

    USB, miegymás nem kell. Beri tavalyi cikke alapján D-Link DIR-825 B1 vagy Netgear WNDR3700, van-e azóta más (esetleg olcsóbb..)?

    Mondjuk nem vagyok 100% biztos, hogy kell a dual band - van kb. 10 wifi a 2.4GHz-es sávban a környéken, e miatt szar volt a jel az ASUS-sal. Ha lenne dual band benne, a TP-LINK WR-1043ND tökéletes lenne, kérdés, hogy le tudja-e gyűrni a környezetet :F

  • Sztbeni

    őstag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy új routert venni, mert a jelenlegivel már tele van a tököm. Sima egyszerű wifi router kellene, semmi extra, csak stabil legyen, ne faggyon. Mert a jelenlegi Belkin routerem igen szar. Tp-link amúgy milyen? Jó?

    Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

  • mutyi

    senior tag

    Kellene vennem egy céghez 1 új routert meg egy switchet, mert jelenleg két kis switch van egymásba kötve eleve,szóval switch switch hátán, nem beszélve hogy a router egy ősrégi 1 antennás smc.
    Mostanában ráadásul folyamatosan ip cím ütközést ír ki minden gép, tuti szarakszik a router vagy valamelyik switch, szóval mindet cserélem, mert régi szarok.
    Szóval megnézegettem a kábeleket, van ami cat5-e és van sima cat 5 is.
    Kinéztem egy TP-link 1043nd-t routernek,ami ugyebár gigbites wan és lan-ban is.
    Délutánonként minden gép kikapcsolás előtt menti a beállított mappákat egy linux szerverre.
    Szóval alapvetően jobb lenne a teljes gigabites hálózat.
    A kérdésem az lenne, hogy ha a 1043nd lenne és mondjuk nem a gigabites tp-link switchet vennénk hanem csak a sima 100-as switchet, akkor azt mennyire tolerálná a gyakorlatban a rendszer?
    Gondolok itt arra, hogy van a gigabites routeren 4 gigás switch, abból egy menne ugyebár a sima switch-be,maradna 3. Erre a 3 gigás-ra dugnám rá a cat5-e kábeleket és a maradékot meg a 100-as switchebe. Így azok 100mbitáen míg 3 végpont gigabiten tudna dolgozni.
    Vélemény?
    Nettó 10 ezer ft különbség van a 100-as és az 1000-es switch között.

  • #59816064

    törölt tag

    Sziasztok!

    Most üzemeltem be a TPLink 841ND routert, igaz egyszer már ledobott, ugyan ezt csinálta a Linksys routeremmel, azért cseréltem le, mert azt hittem az a szar. Digi netem van, lehet hogy ott a gáz? Viszont ha közvetlen a gépbe dugom a netkábelt, akkor nincs semmi gond soha.
    Most felléptem az "n"-es szabványú mobilommal wifin és a teló csak 65Mbit-es netet ír, nem a névleges 300Mbit-eset kéne kiírnia? 25Mbit -es Digi netem van.

    Köszi :)

  • 8Ba8

    csendes tag

    válasz 8Ba8 #20110 üzenetére

    Sziasztok!

    Március környékén már fordultam hozzátok a problémával, de akkor sajnos nem sikerült megoldást találni rá. Mivel azóta is szarakodott a cucc, ezért úgy gondoltam ,hogy hosszúhétvégén lehozom az eszközt, és a szobámba teszem kipróbálás céljából.. Bekonfiguráltam, működött, majd elmentem otthonról , és amikor hazaérek, megint egyes volt a térerő, illetve a telenoros kütyüre csatlakozott, mint előtte. Mivel kifogytam az ötletekből, és a három- négynapos újrakonfigurálásokból is elegem lett, ezért felhívtam a Technikai Segítséget, ahol elmondták, hogy frissítsek firmware-t, majd miután közöltem, hogy ez már megtörtént, akkor annyit mondott a srác, hogy telefonon nem tudja pontosan, de lehetséges, hogy a 901ND wifije valamiért lefagy, és ezért nem megy tovább, vigyem vissza, és érvényesítsem a garanciát. Jelenleg ez zajlik, de így utólag már összeáll a kép. a 901 ND előtt 701 Nd-t használtam, és háromszor nagyobb volt a wifi hatósugara, mint ezé, ráadásul a 3 év alatt semmi bajom nem volt, most meg hetente, kéthetente szaladgáltam a padlásra.. Köszönöm, hogy elmondhattam! :)

    ""Sziasztok! Vettem egy TP_LINK TL WA901ND Access Pointot. Az internetem Telenor Hipernet. szükségem volt egy eszközre, amivel le tudom kábelen hozni a netet a padlásról a számítógéphez. (Csak a padláson megfelelő a hálózat) illetve szeretném, ha telefonon és laptopon is tudnánk csatlakozni a netre. A kábeles része működik is, de a wifi-vel problémák adódtak. Ha lefuttatom a cd-n kapott telepítőt, akkor egy Range Extender-t telepít, és nem is találok a Cd-n 901-nd-s drivert. A TPLink oldalán csak Firmware-t lehet letölteni. Ha megvan valakinek, megköszönném, ha feltenné.
    A telepítés után működik a Wifi telefonról, és laptopról is, de eltellik egy-két nap, (nem mértem a pontos időt) és minden Wifis- eszköz a Telenoros eszközre csatlakozik, nem pedig a TP-Linkre, aminek persze a távolság miatt jóval gyengébb a jele, és le is dobál. Nem tudom mi okozhatja ezt, ha lefuttatom a telepítőt, újra jó lesz egy ideig, aztán kezdődik elölről..""

    [ Szerkesztve ]

  • jozefgucci1

    addikt

    Szevasztok ! egy jó éve használtam egy TP link 741 Nd-t és behalt a wifi így kicseréltem egy másikra de még aznap kezdett szarakodni az új is . Van hogy van jelerősség ,de nem csatlakozik semmi és van mikor eltünik teljesen a jel aztán reset után megint megy félnapig. Vezetékkel semmi gond nincs vele . Nem is ez a lényeg haver adott egy Tenda W311R+-t ma de ez valahogyan nem jön be a jelerőségg nem a legjobb a menü sem annyira átlátható stb . Hétfőig nálam van . A lényeg olyan max 10K ig ajánlanátok egy megbízható készüléket . Thomos optikai netem van 50/25 mega és egy vezetéken asztali + wifin laptop és két okostelefon kapcsolódna rá ! Előre is köszönöm a segítséget.

    Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

  • coolpet

    senior tag

    válasz Intruder2k5 #23594 üzenetére

    Hali!

    Koszi a valaszt, az elado annyit mondott, hogy a TPLink kinai gagyi szar, majdnem mindegyiket visszahozzak.
    Szerintem nagyot loditott, mert ennek a fele sem igaz, de azert most nagyot fordult a linksys fele a bizodalmam.

    Koszi!

  • bbrain

    tag

    Segítsetek pls... Idegbajt kapok a szar wifi routerektől... Jelenleg van 3db, mindegyikkel szopok valamit...
    Kb az összessel az a problémám, hogy nem szereti ha 5 feletti cucc van csatlakoztatva hozzá.
    3 teló, 3 notebook, 2 tab ot használunk jelenleg, de mindegyik routerem instabillá válik, ki kell húzogatni naponta többször is. Kellene valami jó FW a meglévő routerekhez, vagy egy 4. kellene ami végre nem szopatna tovább.

    A routerek:
    1, TP-LINK 1043nd
    2, TP-LINK 2543ND
    3, D-LINK DIR-655

    A követelmény: Gbit lan, 300+ wifi

    Köszi.

    Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

  • B.Ricsike

    őstag

    válasz #68216320 #23770 üzenetére

    Nem! Meg ha a szar TP Linken átjött, akkor azon is át fog! ;)

    Intruder2k5: LAN-on nincs vele baj eddig, de nyugodtabb lennék ha lenne vmi más megoldás :)

    [ Szerkesztve ]

  • asdf_

    veterán

    válasz vodika #25322 üzenetére

    Ugyan regi post, de a wifi kapcsolot erintoen erdemes alaposan utanajarni, hogy megis mikepp mukodik az. Ket tp link is jart nalam (melobol hazahoztam probara), ami a wifi gomb megnyomasaval tudta ki- es bekapcsolni a wifit. Ez eddig szep es jo, a megvalositas: gomb megnyom, a router dob egy resetet es felbootol wifit engedelyezve, kikapcs ugyanez. Hogy esetleg meg masik 3 gep log alatta, es nekik eltunik a net, valtozik a wan ip, jon a windows buborek, hogy egy halozati kabel kihuzva? Azt ki nem szarja le... omg

    [ Szerkesztve ]

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz proradeon #28468 üzenetére

    Hát ez a Te véleményed! Viszont van aki ugyanezt állítja a gyáriról is! Mármint, hogy szar...

    Épp ezért kár is ezen vitatkozni, mert mindenkinek megvan a saját meggyőződése, kialakult véleménye egy-egy típusról, és ahogy én sem foglak (és nem is akarlak) Téged meggyőzni arról, hogy a TP-LINK egy használhatatlan szar, úgy Te sem fogsz engem meggyőzni ennek az ellenkezőjéről!

    [ Szerkesztve ]

  • And

    veterán

    válasz proradeon #28468 üzenetére

    Nem vagyok egy DD-WRT fan (egyszerűen csak használom), de van egy előnye: olyan hardvereken is fut, amelyekre egyszerűen nincs másik 3rd-party fw. Egyébként meg az, hogy 'szar', természetesen erős általánosítás: Igen, van olyan chipset, amelyikre nem igazán sikerült megbízható dd-wrt-t készíteni, ugyanakkor én már 8-9 éve használom Broadcom chipset-es Linksys-eken (ugye ez azért manapság már a belépőszint alatti kategória, újonnan erősen ellenjavallt ilyenek beszerzése), és soha hozzá nem kell nyúlni, teljesen stabil és megbízható. Újraindulás szinte csak áramszünetkor, sok-sok hónap elteltével történik. Mellesleg használunk melóban TL-WR741-est repeaternek dd-wrt-vel, ahhoz sem kellett nyúlni az elmúlt két évben.
    A TP-Link 841 és a többi hasonló kategóriájú adatlapja pedig nem említ - univerzális - repeatert, csak WDS-bridge módot, ami firmware-től függően elvileg nem teljesen ugyanaz. De ha be lehet állítani úgy, hogy ne kelljen az 'ellenoldali' routert is hasonlóan konfigurálni, és hozzáférést biztosít wifi-n is, akkor nevezhetjük jelismétlőnek.

  • R.P.

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van egy erősen öregedő D-Link 360R ADSL modemem, melegszik és dobálja a kapcsolatot már egy ideje, egyszer szarabb állapotban van. Illetve van mellette egy elég régi 54Mbit-es TP-Link router.
    Ezt a kombót szeretném lecserélni - ha lehetséges - egyetlen eszközre, ami egyszerre modem és WiFi router is. Tudnátok erre ajánlani valamilyen jó jelerősségű (nagy a ház), elérhető árú készüléket?

    Előre is köszönöm!

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz katalin888 #31151 üzenetére

    Ez attól függ, milyen téren! Tudomásom szerint a WiFi résszel vannak gondok a WDR3600/4300 modellek esetén, bár állítólag csak a zöld ledes szériát érinti, és csak OpenWrt alatt! De épp most írta Alex a 4300-as topikban, hogy talán a héten lesz már valami konkrétabb infó erről, és akkor lehet a megoldás is közelebb lesz! Bár mások szerint meg egyformán szar gyári és OpenWrt fw-vel is a jelszint, szóval majd válogasd ki a sok vélemény közül, hogy neked melyik jön be jobban! Ja, és persze olyan is van, aki szerint hibátlan jelenleg is! :)

    De tény, hogy elég aktív ez a wifi jelerősség téma mostanában a tp-link-ek kapcsán, szóval nem zörög a haraszt, ha a szél nem fújja!

    [ Szerkesztve ]

  • UG4EVER

    tag

    Sziasztok !

    A helyzet a jelenlegi Lynksys wrt54gc rev2 es router( 4 port1 ,antenna) megadta magát...
    4darab asztali gép volt rákötve kábelen,+ a wifi bár az volt ,hogy max jelerősséget jelzett mégsem volt egy szál net sem közvetlenül a router mellett sem..csak a kábelen jött jól,
    30mb os net volt megosztva,kábelen sose voltak lagg gondok stb.
    Kérdésem a következő : ezek tudatában nekem melyik a jobb választás itthonra ha sokszor van az összes gép bekapcsolt állapotban,és az emeleten is kell a wifi

    ez:TP-linkben gondolkodom hátha az ár/érték arány bejön
    http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/TP-LINK-TL-WR741ND-150Mbps-wireless-router,103952,460164,1134035.html?langId=-19#infoTabNav.
    vagy :
    http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/TP-LINK-TL-WR841ND-300Mbp-wireless-router,103952,460164,1153281.html?langId=-19

    szóval melyiket kellene választanom?
    + ha szerintetek ezek "szar*k" akkor 7-8 ezerért milyet érdemes?
    köszi :Gábor

    [ Szerkesztve ]

    Regisztráltam 2008-10-30 :)

  • válasz adika4444 #34928 üzenetére

    Nem kell foglalkozni az ilyen jellegű hozzászólásokkal. Néha betéved egy-egy felhasználó, aki divatból lefikázza a TP-Link-et, olyan kemény érvekkel alátámasztva, mint "azért szar, mert szar!", aztán soha többé nem jár ebben a topicban.

    :R

    Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

  • Drago1

    tag

    Sziasztok vettem ket hete egy TP-LINK WR842ND rutert 200mbit-es netem van digi ebbol csak elosszor 80 -at aztan szepen lassan egy het mulva mar csak 20 at hozott at a letoltesisebessege a feltoltesi az vitte a maximumot 27mbit -et!
    Na most atraktam mashova kikapcsoltam aztan be es azota napokig csak a bekapcsolas led visszajelzo egett semmi mas egyszeruen megszunt sugarozni barmi fele jelet ez ment harom napig es odaig jutottam hogy a 2 hetes rutert apro darabokra tortem!
    Megint bebizonyosodott hogy ami olcso az szar!
    Segitseget szeretnek kerni hogy a piacon melyik a jelenleg legerossebb legmegbizhatobb ruter egy 200 mbit.es nethez,ha mar 100 Mbit-et athozna en mar akkor boldog lennek csak ne legyek lakason belul helyhez kotve !
    A penz nem szamit egyszer kell kiadnom erte!
    Elore is koszonom ja es TP-LINK -et soha azon kivul barmire nyitott vagyok!

  • Drago1

    tag

    válasz eami #35413 üzenetére

    Most mar tudom hogy a savszelt amit vartam tole arra esely nincsen es nem is lehetett volna hiaba van a dobozan 300mbitsec akkor sem!Elvegetaltam volna vele pl ez idaig mig nem veszek egy celnak megfelelot meg pl 2 hetet kell varni egy ASUS RT-AC66U-ra mire raktaron lesz es kiszallitjak !

    A fo problemam amin elszakadt a cerna hogy at akartam tenni valahova mashova kikapcsoltam atraktam aztan visszakapcsoltam es egy led vilagitott ket hetig csak az hogy aramalatt van megszunt sugarozni akarmit csinaltunk vele ,haver megnezte azt mondta gatter erre en meg erolkodtem vele azt szettortem es kib....am a kukaba!

    Ez volt a Tp LINK 3 hetes palyafutasa!

    Mi ez bekapcsolod azt nem lehet kikapcsolni rorkkon orokke mennie kell vagy mi?Mondjuk az is igaz hogy pont kifogtam szerintem ,de mindegy egy eletre soha nem veszek TP-LINK -et!
    Ami olcso az szarabb annal mint ami draga!

  • Tucsok04

    csendes tag

    válasz kali #36564 üzenetére

    Köszönöm a válaszodat,

    A TL-WDR4300-nél jobb annyival az ASUS, hogy kifizessek érte +5-6 ezer forintot? Ahogy néztem 5 GHz-n gyorsabb a Tp-link és külső antennás, ami jobb, nem?
    Lehet, hogy azért szarakszik mert már öreg, mert régen nem volt vele gond.

    [ Szerkesztve ]

  • Tutivesztes

    tag

    Sziasztok!

    Most kellett szembesülnöm azzal a ténnyel, hogy nem a UPC szar, hanem a routerem nem bírja a 240/20-at, főleg letöltésben persze...(TP-Link TL-WR1043ND). Szeretnék egy olyan routert helyette ami ugyanilyen stabilan viseli a torrentetzést, és egyszerre 5-6 eszköz kezelését. Ami még fontos lenne az ac szabvány, mert most hogy a telefonom is tudni fogja, ki szeretnem használni a nagyobb sebességet azon is. (szánalmas, de ez van). Elég nekem az archer c7, vagy van jobb/stabilabb, esetleg tök felesleges igény egy mobil miatt az ac? Árban 30-40 a max. Köszönöm a segítséget előre is...

    Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

  • altoalto

    tag

    Udv mindenkinek!

    Huawei E5832- 3G sim-es mobilnetes modem/routerem valtanam le az alabbi parameterek figyelembevetelevel:

    -nem feltetel a hordozhatosag, lehet fix helyre telepitett simet befogado router, vagy router + mobil modem combo, ajanlas szerint

    -atomstabil mukodes 5 millio GB memoriaval, :) hogy soha ne teljen be es ne legyen szukseg a naponkenti restartokra (a jelenlegi allandoan szottyog, resetelve kicsit magahoz ter, gyakran elmegy a wifi jel akar 2 meter tavolsagbol is)

    -barmelyik osztalyu, arkategoriaju termek megfelel, ha az itt felsorolt elvarasokat teljesiti, es akadasmentes, atomstabil mukodest produkal, ha ez csak a high end kategorianal all fent, akkor legyen olyan.

    -a mostani es jovobeni internetes kapcsolat 100 Mbit-nel nem lesz gyorsabb nalunk

    -3G-4G tamogatas

    -kezelje a kulso forrasbol szarmazo 2.0, 3.0 usb eszkozoket pl. egy usb kulso 3G modemet, NAST (a NAS kezelese fontos szempont)

    -gigabites lan

    -legyen kivalo a 3-4G veteli erzekenysege, illetve wifi hatotavja

    -egyszeruen beallithato, jol atlathato menu (ha magyar nyelvu, elonyt jelent)

    -valaszthato 2.4-5 Ghz -es frekvenciak

    -TP-LINK-markatol irtozom

    -kerem szakiranyu vegzettsegu, ezen a teruleten dolgozok adjanak tanacsot, es ne egy pekbol avanzsalt "frissen kikialtott informatikus" mondja meg a tutit, aki technikakban eppenhogy egy kicsit jartasabb az atlagnal" bocs, ha valakit megbantottam volna

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz Intruder2k5 #37851 üzenetére

    Cégesen otthonra kell a főnöknek. :DDD

    Nem tudom te, nekem egy Netgear WNR2000v3-am van, 100-as digis nettel és jön maxon... najó...95 szokott jönni, de azért az még bőven bárminek a hibája lehet. Soha nem kell újraindítani, folyamatosan gyakva van nas+medialejátszóval...hibátlan.
    Tp-Link....vegyes. Nekünk volt egy régi a cégnél és hibátlan volt, szuper..olyan wifi erősség volt,hogy a 30 méterre lévő külső műhelyben is majd max volt. Aztán dolgoztam PC-s boltba, ahol iszonyat mennyiséget adtunk el belőlük és hát jövögettek is vissza.... én inkább TP-Link nem. Nem azért mert nem jó, hanem mert valahogy nagy szórás van köztük a jó és a szar között, nem úgy mint egy drágább eszköznél, hogy 10-ből 10 ugyanolyan kafa.

    Peugeot 308 T9 1.6BlueHDi / MacBook Pro 13 / Samsung Galaxy S24 Ultra

  • pkocsis

    tag

    Szeretnék venni egy routert is. A régi csak 10/100-as. TP-LINK TL-WR941ND. A Synology DS 213j NAS meg gigás lenne. Szeretnék egy megbízhatóan működő jó minőségű routert venni. A mostani gondja még az is hogy a rácsatlakozott eszközök tablet DPS Dream 9" (amiből kettő is van) sokszor eldobja a jelet. Nem a távolság miatt. Sőt a laptop is szarakodik mostanában. A telefonom is eldobja a wifit. Ki be kell kapcsolgatni a wifit minden csatlakoztatni kívánt eszközön. Néha többször is mire helyreáll a net.
    Nem feltétlen akarok spórolni ezen, mert nagyon bosszantó a dolog! A NAS netre van kötve. ( távoli elérés, torrent, weblap, fix IP ) Fontos, hogy könnyen össze tudjam hozni vele!

    Válaszokat előre is köszönöm.

  • Zwitter

    tag

    Üdv!

    A UPC-féle Ubee EVW3226-os modemhez érdeklődnék, hogy jó-e a "TP-LINK TL-R600VPN" 240-es sávszélességgel?

    Mert sokan mondták, hogy az Ubee Router üzemmódja szar, és csak Bridge-ben jó, viszont a Bridge csak 1 gépet tud kezelni, és a saját gépemen kívül nekem ott van a szervergépem is.

    Szóval a kérdés, hogy a fent említett router megfelelő választás lenne?

    [ Szerkesztve ]

  • herhi

    tag

    válasz proradeon #39553 üzenetére

    Zsír, köszi! :)
    Egyébként - laikusként kérdezem - mit veszítek, ha az olcsóbbakat veszem? pl. ugyanilyen 300 mbps wifijű, de 6 ezer forintos tp linket? kevesebb az egyéb szolgáltatás vagy szimplán szarabb? :DDD

  • sb

    veterán

    válasz Spuri2000 #40358 üzenetére

    "A vevő oldalon van egyáltalán 5 GHz eszközöd?"
    Ha nem lenne miért kérdezném?

    @kali:
    Nem vagyok szakértő, mert nem annyira érdekel a téma, de nagyrészt azért tisztában vagyok az alapokkal, ill. utána szoktam nézni mielőtt kérdezek.
    Akkor kicsit részletesebben:
    - Próbáltam sávot váltani, de legalább egy tucat másik hálózat mellett tök mindegy volt hova állítom...
    - Laptopban 2.4/5GHz 2 sávos Centrino van, mobil: SGS3, tud 5GHz-et, de csak 1 sáv.
    - Az 5GHz-et is próbáltam (UPC modem/router), ott egy árva hálózat nem volt, 110mbit körül hozott szobán belül, másik szobákban 80mbit körül, a legtávolabbi ponton már szar volt a jel, vagyis arra is rájöttem, hogy távolság/falak szempontjából a 2.4GHz valóban jobb. Viszont dualban ezzel nem lenne gond.
    - Most 2.4-en szobán belül 40-80mbit emlékeim szerint, másik szobában 20-40, legtávolabbi ponton 2-15 között. Egyrészt ez 2-3 hónapja jobb volt, másrészt a szórás is kisebb volt sokkal. Korábban 2.4-en is, nomeg 5GHz-en is. Itt most hol jó, hol töredék sebességet hoz. Itt inkább interferencia gond van.
    - Antenna: Úgy láttam mintha lennének külön antennás modellek is. Ill. a több sáv miatt kell is, nem? Pl. külső és belső antennák külön 2.4 és 5GHz-re. :F

    Bónusz kérdés: Akkor antennában az Asus nem egyértelműen jobb a TP-Linknél? Családi házban később ez számítana vagy inkább nagyobb területre mindenképp vmi repeater a jobb megoldás?

    @Shingen:
    És a 3600 megfelel arra amit leírtam?

    [ Szerkesztve ]

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz bolic #43764 üzenetére

    "Viszont nagy ívben kerülöm a Linksys-et, van rossz tapasztalatom vele (pl. port forward, upnp nem működik, webadmin nem mindig azonnal elérhető)."

    Baromság! User error magas fokon!

    Ez elég durva általánosítás, lehet volt egy szar kihajtott 10 éves Linksys-ed, fáradt kondikkal, és ez alapján állapítottad meg ezt? Csak jelezem, ha benézel a TP-LINK témákba, ott is találsz olyanokat, hogy x idő után az admin felület nem elérhető, csak újraindítás segít. Sokan pont emiatt ugrottak neki OpenWrt-nek.

    1, 2, 3, 4, stb...

    Ilyenekre gondoltál? És ezt ugye többen írták, nem te egyedül. És lehetne még többet is találni, ha keresnék...

    [ Szerkesztve ]

  • ittakary

    nagyúr

    Sziasztok!

    A két router között van valami különbség?

    Tp-Link WR2543ND

    TP-Link TL-WDR3600

    Ha ezek már nem valami fényesek manapság, akkor 15k körül (+/- 2-3ezer még belefér) milyen router az ami ajánlott? Túl sok igényem nincs:

    - gigabit
    - legalább egy USB port (nyomtatót tudjon kezelni)
    - dual band: 2,5GHz + 5GHz
    - hatótáv ha az átlagnál jobb az sem lenne szar, mert akkor el lehetne adni a jelenleg meglévő wifi repeatert

  • macii97

    senior tag

    Ugynezki hogy a tp link 3600 megfelelő lenne, de felvetődött bennem pár kérdés még. A dual-band nem befolyasolja a hatotavolsagot? Mert ugye az antennak meg vannak osztva.
    Otthoni egyszeru hasznalatra eleg a gyari firmware vagy ajanlott egy custom?
    Bocsi a lamasagert, de piszkalja a csoromet:D

    Ja, es az, hogy egy 4300 nem jobb valasztas? Igazabol annyit latok kulonbseget, hogy 3 szarva van, de azt is tudom, hogy a tobb nem mindig jobb.:D

    [ Szerkesztve ]

  • BoB

    veterán

    válasz Gubek-Einste #44929 üzenetére

    Mégsem TP-link, hanem ilyen: [link]

    A jelenlegi WNR3500L -em ránézésre jobb (mármint a router része). Azért meg nem vagyok hajlandó pénzt kiadni ami szarabb.

    Szerintem egy sima modem-el jobban járok + a meglévő router.

    [ Szerkesztve ]

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés