Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pinnacle

    nagyúr

    Elég sok laptopot megnéztem, végül Dell E6320-at vettem. Dell garanciából már kifutott, de 12 hónap bolti van rá. Elég masszív készülék, valószínűleg ez a magnézium ház nem csak marketing duma. Windows 8.1-et raktam rá, touchpad drivert, wifi drivert frissítettem. Itt van pár eredmény. Akku állapota nagyon gyorsan romlik, ha jól emlékszem 9% elhasználódással vettem 2 hete, múlt héten 22% volt most már 36%. Nem tudom, hogy ez mi a fenétől lehet? Meg lehet nézni valamilyen programmal, hogy hányszor volt újratöltve? Ez nem mutatja. Remélem nem ilyen ütemben fog tovább gyengülni. A proci hőmérséklete nem megy 46C°, azt mondták ez normális üzemi hőmérséklet, ha nem használom egy idő után a venti is kikapcsol, passzívan hűt tovább. LG kijelzője van, úgy néz ki, hogy PWM mentes. Akármilyen gyorsan ráztam előtte ceruzát, ujjamat nem szaggat. Kipróbáltam a "hivatalos" PWM tesztet is. A teszt ábra függőleges vonalat kell lefotózni, így sikerült.

    Felvettem kamerával is, min-max fényerőnél, 1/50-1/8000-ig változtattam a zársebességet. EIZO nagyon durván villog, pedig az CCFL-s, Panasonic TV szintén CCFL-s, nem villog csak ilyen elszíneződést mutat a zársebesség emelésénél. A Toshibán is megjelennek időnként csíkok, de az sem villog, a Dell-en semmi ilyen sincs. Innen lehet letölteni a felvételt. Mobil telefon kamerája is mutatja, de ott egy kis idő kell, amíg megjelennek a csíkok, villogás.
    Összességében jó választásnak tűnik, csak ez az akku romlás nem folytatódjon ilyen ütemben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák