Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eTrade

    tag

    Sziasztok!

    Már egy jó ideje terveztem és idén végre veszek klímát a lakásba.
    Volt is két cég felmérni a lakást/igényt és az alábbi két készülék között kéne dönteni:

    1. Daikin FTX35 / RX35
    2. LG E12 Eco

    Melyik minőségibb, halkabb, takarékosabb készülék?

  • Acheron

    őstag

    Ha már szóba került a Mitsu FH sorozata: Nálam három napja teljesít szolgálatot ez a készülék (FH35) (windy hathatós közbenjárásának köszönhetően, ami a távolságot figyelembe véve külön köszönetet érdemel :R )
    Ennyi idő után nehéz lenne átfogó véleményt alkotni (nem is próbálom), de a benyomásaim nagyon pozitívak.
    A beltéri mérete miatt aggódtam kicsit, de felszerelve teljesen rendben van, arányos, a nappaliban egyáltalán nem tűnik nagynak. A szépségén lehet vitatkozni - nekünk kifejezetten tetszik ez a stílus (pl a Zen is benne volt a kalapban, de az FH nyert)
    Hűtés oldalról nyárig kell várni a teszttel (azért tud hűteni, ez már kiderült :K ), így maradt a fűtés funkció kipróbálása - ez eddig nagyon rendben van. Mivel függőlegesen és vízszintesen is képes teríteni a meleg levegőt, meglehetősen hamar bemelegíti a nappalit, utána már elég szinten tartani. Magasabb fokozaton sem zavaró a hangja (különösen, ha megy a TV), alacsony fokozaton pedig csendes szobában is alig hallani.
    Fűtőteljesítményben - és főleg hangulatban - a kandallót éppen nem fogja kiváltani (legalábbis nem egész télre), ellenben ma már arra jöttem haza, hogy a párom minden különösebb instrukció nélkül (egy gombnyomással) befűtött vele. Kényelem faktorban tehát egyértelműen nyerő - és az időzítőket még be sem állítottam. :K .
    Ebben az ársávban szerintem mindenképp megfontolásra méltó ez a készülék - a mostani ára pedig (szintén szerintem) kifejezetten rendben van. Emellett nyilván egyéni preferencia kérdése, hogy végül ki milyen típusra teszi a voksát. Nálam sokáig a Daikin volt a befutó (versenyben voltak még Fuji, Pana és Hitachi,) végül ez tűnt a legmeggyőzőbbnek. Ebben persze jelentős szerepet játszott, hogy jó áron és profi csatornákon jutott el hozzám, amit még egyszer köszönök!

    [ Szerkesztve ]

  • windy

    tag

    válasz eTrade #9491 üzenetére

    Egyértelműen a Daikin, ez nem igazán lehet kérdés. Az azért nem mindegy, hogy melyik FTX/RX, mindenképpen a K-végűt érdemes választani, mert az klasszisokkal jobb.

    [ Szerkesztve ]

  • eTrade

    tag

    válasz windy #9494 üzenetére

    Én is a Daikin-t tartom jobbnak, szívesebben azt venném mint az LG-t, de a másik cég embere azt mesélte amikor kint volt felmérni, hogy a Daikin belépőszéria kínai átmatricázott termék és hogy hangosabb mint az LG. Ez így van?

  • Zeki

    nagyúr

    válasz eTrade #9500 üzenetére

    Az a marha sincs képben.

    A tavaly előtti belépős modell volt Gree gyártás.
    A tavalyi évtől már a cseh Daikin gyárban készültek a belépősök.

  • Zeki

    nagyúr

    válasz windy #9502 üzenetére

    Igen, régen fel sem merült a Daikin fikázása... ezt okozza az olcsósított ár....bekeköpött a kínai klímák levesébe.

  • Zeki

    nagyúr

    válasz Blashe #9507 üzenetére

    Gree, Daikin, Mitsubishi , hogy épp melyik fér bele a 160-ba, attól is függhet kitől veszed. A Gree sanszosabb.

  • koxx

    MODERÁTOR

    válasz Zeki #9516 üzenetére

    Persze csak viccelek :), de kicsit néztem amikor összevetettem a beszerelt daikinom árát a mitsukkal. Tudom, hogy jók a gépeik, de most perpill elég mélyen zsebbe kell nyúlni.

  • Zeki

    nagyúr

    válasz katalin888 #9521 üzenetére

    Naponta le lehet írni, mert senki sem olvas vissza?
    Daikin.
    Mistubishi
    Fujitsu

    Kb ebben a sorrendben.
    Az első kettő van is.

  • Zeki

    nagyúr

    válasz Zeki #9527 üzenetére

    Légkondícionálókat (klímákat) már csak a Nemzeti Klímavédelmi Hatóságnál beregisztrált szerelők szerelhetnek.
    A szabályozás annyira szigorú, hogy a legális importú klímát is be kell regisztrálnia a nagykernek, aki továbbadja a kiskernek, aki csak olyan vevőnek adhat klímát, aki az engedélyes szerelőjétől hoz igazolást. Annyira szigorú a rendszer, hogy a hatóságnál le kell jelenteni, hogy a vevőnél milyen sorozatszámú klíma került felszerelésre.
    Tehát a split klíma életútja így végigkísért onnantól ahogy az országba került, odáig, hogy felkerült a falra, és üzemkész.

    A legegyszerűbb és legtökéletesebb megoldás, ha a klímát ugyanattól a cégtől vesszük, aki fel is szereli.
    Ekkor ugyebár nem kell külön rohangálni, ha meghibásodás van akkor a klímát felszerelő cég nem mutogat a boltra ahonnan a klíma van (és a bolt sem a cégre), hanem ő állja a teljes garanciát, a kiszállást, a csere alkatrészt.
    A klímás cégek meghibásodás esetén is azt az ügyfelet veszik előre, aki nem csak velük szereltetett, hanem tőlük is vette a készüléket. Ugyanis hiába garanciális egy készülék, azt hogy a szerelő vagy szerelők kiszállnak javítani, senki sem állja. Csak a hibás alkatrészt kapják ingyen a forgalmazótól.
    Ezért is van az, hogy komolyabb klímás cégek csak megbízható klímákat árulnak és szerelnek, mert az csak ráfizetés, ha a készülék elromlik (garanciában ingyen kell kiszállni és javítani), és a vevő anyázása sem egy hálás dolog. Az éveken át elégedett vevő a jó vevő, mert másnak is ajánlja a céget meg a berendezést.
    Jobb cégek külön szervizcsapatot üzemeltetnek, hogy a klímákat telepítő csapat a nyári kánikulában kitudja elégíteni a vevők igényeit.
    És itt térjünk ki a kánikulára...
    -régen rossz, ha valaki ekkor akar klímát. Márpedig a többség ilyen. Ugyanis addigra már nagyon le vannak kötve a kapacitások. Simán lehet hónapos várakozási idő. Vagy több is.
    Ennek az is oka, hogy a sok józskapista klímás (akik villanypóznákat ragasztgattak teli hirdetéseikkel) már nem telepíthetnek klímákat. Tehát nem lehet csak úgy gyorsan leakasztani valami Mekk Eleket, hogy dobja fel okosba meg gyorsan. A Mekk Elek sem kaphat már klímát sehonnan, mert ő nem jogosult. Már legálisan.
    Igen, biztos van olyan Mekk Elek aki valamelyik környező országból tud feketén klímát, csak erre semmiféle garancia nem lesz!! Az is előfordulhat, hogy Mekk Elek eltűnik, számot cserél, és ha elromlik a készülék, senki de senki sem fogja még pénzért sem megjavítani a szezonban. Mert erre nem lesz kapacitása.
    Nem légből kapott dologról beszélek, a szemben lakó szomszédom 1 éves Panasonic klímája halt meg a 2015-ös nagy kánikula előtt. Okosba szereltette. A szerelő nem vállalta a javítást, akit maga helyett ajánlott, az sem. Így egy rossz géppel, 2 kisgyerekkel szenvedték végig az 5 hőhullámot. Ugyanis akkor konkrétan senki - még fizetősen sem- ért rá javítani. Mindenki klímát telepített, vagy garanciális klímát javított.
    A garancia feltétele a teljes számlaadás az egész folyamatban.

    - és szintén a tavalyi évből okulva, azért is érdemes hamarabb belevágni a klíma vásárlás és telepítés dologba, mert van még klíma. Tavaly a Daikin egyszerűen elfogyott az Unióból. Ugyanis nem csak nálunk volt dögmeleg.

    Akkor hogy is kell jó klímás céget választani?
    - legyen beregisztrálva a Nemzeti Klímavédelmi hatóságnál (ez ott le is ellenőrizhető)
    - legyen sok-sok éves múltja, egy kazalnyi ellenőrizhető referenciával
    - nem jó jel, ha egy cég állandóan telephelyet cserél, esetleg a cégvezető úgy váltja a cégneveket mint más a gatyáját.
    - jó dolog, ha van bemutatóterme is, ahol személyesen meg lehet nézni a klímákat, akár működés közben.
    - jó dolog, ha nem csak a klíma készülék rendelkezik garanciával, de a telepítő cég a telepítésre is ad akár 5 év garanciát.
    - jó dolog, ha a helyszíni felmérést végző cég embere nem kínai vagy koreai klímákat kezd ajánlgatni, hanem japán készülékeket.
    - rossz dolog, ha a helyszíni felmérést végző cég embere elkezdi leszólni valamelyik japán klímát egy kínaival szemben.
    - rossz dolog, ha a felmérést végző ember kis helységbe nagy klímát ajánl (5kW), mert valószínűleg rád akarja sózni ami a nyakán maradt.
    - jó dolog, ha több céget is ki tudsz hívni helyszíni felmérésre, és máris van összehasonlítási alapod.
    - jó dolog, ha van szerviz csapata külön, mert akkor garanciális meghibásodás esetén a legnagyobb hőségben is ki tud szállni javítani 24-48 órán belül.

    Melyek azok a japán klímák?
    Daikin, Mitsubishi, Fujitsu, Panasonic, Toshiba
    A tavalyi évtől a Daikin a belépő kategóriás klímáit a cseh Daikin gyárban készíti el.
    Ez az FTXB sorozat, ami már kifogyott (a legális forrásokból). De jön majd egy újabb széria.

    Mi van akkor, ha nincs pénzed japán klímára?
    Megkérded a helyszíni felmérést végző klímást, tud-e olcsóbb de még tűrhető klímát ajánlani.
    Igen, nem a neten vadászgatsz a legolcsóbb árra, mert akkor könnyen lehet a végén garanciális problémád, vagy nem olyan halk, nem olyan hatásfokú, ahogy te szeretnéd.
    Egy helyszínen lévő árajánlatot adó klímás úgyis azon lesz, hogy neked klímád legyen. Na nyilván nem bármi áron, de van mozgástere, vannak készülékei, amiből tud ajánlani.

    Érdemes tudni, hogy lehet az a klíma bármilyen jó hatásfokú, megbízható inverteres klíma, de az egész agyoncsapható egy rossz telepítéssel. Ez lehet véletlen, vagy nem tudásból/akarásból.
    Ezért is jó, ha van a telepítésre is garancia, és a cég is elérhető éveken át.

    Én először 11 éve azért választottam Windy cégét a Pannonklímát, mert már akkor jókat olvastam róla egy másik fórumon. Azóta sincs panasz rájuk. Sőt! Állambiztonsági átvilágítás, mert olyan helyeken is szereltek, áruházak, belföld, külföld, kazalnyi referencia nem csak a lakossági, de közületi szinten is.
    Kánikula esetén őt kérdezik a kereskedelmi tv-k, ha a klímákról kell valamit mondani.
    És mindezek ellenére Windy ugyanolyan normális ember, mint 11 éve.

    De szívesen olvasok más cégekről is hasonló hosszabb távú jó/rossz tapasztalatot.

    A topik azért van, hogy egymást segítsük saját tapasztalatainkkal, szerelők tanácsaival.

  • Zeki

    nagyúr

    válasz koxx #9533 üzenetére

    Köszi!

    Mondjuk az tényleg kimaradt, hogy a klímák télen nem párátlanítanak, kivéve Daikin Ururu-Sarara.

    Nyáron azért tudnak, mert a belső hőcserélő hideg a hűtés miatt, így kicsapódik a pára. De az inverteres klímák már nem szárítják annyira a levegőt, mert nem fújnak olyan hideget mint a régi on/off klímák.
    Célszerű az inverteres klímát a lehető legtöbbet bekapcsolva hagyni, mert akkor lesz legjobb a fogyasztása, akkor tudja folyamatos temperálás alatt tartani a szobát. Ő úgyis visszaszabályoz, ha már nem kell hideget fújnia.
    Fűtésnél megfordul a gáz áramlási iránya, így bent fűt, kint hűt (leegyszerűsítve).

  • Zeki

    nagyúr

    válasz katalin888 #9543 üzenetére

    Nézd, konkrétan a legolcsóbb Daikinból már nincs az országban legálisan, az utód még később jön.
    Mistubishi talán van, abból ha 3.5kW-os kell, akkor MSZ-HJ35VA.
    De lehet abból is jön új modell, nem tudom.

  • Zeki

    nagyúr

    válasz pjen #9567 üzenetére

    Így van. Daikin és Mitsubishi. Hogy konkrétan melyikből melyik tipus elérhető, vagy lesz a közeljövőben, azt a klímás tudja.

    [ Szerkesztve ]

  • asha07lcc

    tag

    válasz ani40 #9569 üzenetére

    Az E12EM aluminium csövel ellátott kültéri egység nem javasolom, sok alu csöves kültéri kilyukadt már és 3-4 évesek....

    A Gree tűrhető és megbízható , a Midea nem annyira de korrekt importőri hátterű mindkettő.
    De ezen az áron vagy nagyon kicsit többért a Daikin Mitsu Fujitsu japán hármasból is lehet választani illetzve a Panasonic is szóbajöhet.

  • Zeki

    nagyúr

    válasz neumarkt #9587 üzenetére

    Akár elég is lehet , de egy helyszíni felmérés a tuti.
    Ajánlott megbízható márkák, amik akár bele is férhetnek az árba: Daikin, Mitsubishi, Fujitsu.
    És nem csak azért jobb két külön klíma mert olcsóbb mint egy dual, hanem ha egyszer valamikor az egyik elromlik, még ott a másik.
    Írj PÜ-t windynek, hátha telepítenek feléd is. Mindenféle követelményeknek/szabályoknak megfelelnek.

  • neumarkt

    csendes tag

    Szóval,ha jól értettem, pl a DAIKIN 2 kw-s éjszaka nem szabályoz le eléggé?

    Két dolog dőlt el ma: 1. Holnap biztosan szombat lesz 2. Pista bácsi a biciklivel,de nagyon...

  • koxx

    MODERÁTOR

    válasz neumarkt #9594 üzenetére

    [link] sry :DDD

    Biztos van a daikinnak/fujinak stb olyan modellje ami rendesen visszaszabályoz. Ezt már a szakikkal beszéld le.

  • asha07lcc

    tag

    válasz neumarkt #9593 üzenetére

    Igen. Nagyon jó gépek de ezt nem tudják. Az alap gépek közül egyedül a Fujitsu-General tudja. Már a japánok közül és az elfogadható árasok közt. Mert pl az LG Athena 0,3 kw hűtőteljesítményig vesz vissza csak abból a 2 db ASYG07LMCA is kifutja... Meg ott vannak a Gree gépek illetve az FTXV25AB Daikin kifutóként ami szintén leszabályoz de ez a kakukkfióka Greee gyártású Daikin. Ez sem annyira halk mint a többi japán modell.

    Persze van olyan Daikin is ami leszabályoz csak az ára.... 4 db kis Fujitsu.

    ASYG 07 LMCA / AOYG 07 LMCA 2,0 (0,5-3,0) 3,0 (0,5-3,4)
    ASYG 09 LMCA / AOYG 09 LMCA 2,5 (0,5-3,2) 3,2 (0,5-4,0)
    ASYG 12 LMCA / AOYG 12 LMCA 3,4 (0,9-3,9) 4,0 (0,9-5,3)
    ASYG 14 LMCA / AOYG 14 LMCA 4,0 (0,9-4,3) 5,0 (0,9-6,0)
    ASYG 18 LFCA / AOYG 18 LFC 5,2 (0,9-6,0) 6,3 (0,9-9,1)

    FTXB20C/RXB20C 2,0 (1,3-2,6) 2,5 (1,3-3,5)
    CE.FTX20K.WIFI/RX20K 2,0 (1,3-2,6) 2,5 (1,3-3,5)
    FTX20J3/RX20K 2,0 (1,3-2,6) 2,5 (1,3-3,5)
    CE.FTXS20K.WIFI/RXS20L3 2,0 (1,3-2,8) 2,5 (1,3-4,3)
    CE.FTXM20K.WIFI/RXM20L 2,0 (1,3-2,8) 2,5 (1,3-4,3)
    CE.FTXG20LS.WIFI/RXG20L 2,0 (1,3-2,8) 2,5 (1,3-4,3)
    CE.FTXG20LW.WIFI/RXG20L 2,0 (1,3-2,8) 2,5 (1,3-4,3)
    CE.FTXJ20LS.WIFI/RXJ20L 2,0 (1,3-2,8) 2,5 (1,3-4,3)
    CE.FTXJ20LW.WIFI/RXJ20L 2,0 (1,3-2,8) 2,5 (1,3-4,3)
    FTXB25C/RXB25C 2,5 (1,3-3,0) 2,8 (1,3-4,0)
    CE.FTX25K.WIFI/RX25K 2,5 (1,3-3,0) 2,8 (1,3-4,0)
    FTX25J3/RX25K 2,5 (1,3-3,0) 2,8 (1,3-4,0)
    CE.FTXL25JV.WIFI/RXL25M3 2,5 (1,2-3,4) 3,2 (1,1-5,5)
    CE.FTXS25K.WIFI/RXS25L3 2,5 (1,3-3,2) 2,8 (1,3-4,7)
    CE.FTXM25K.WIFI/RXM25L 2,5 (1,3-3,2) 2,8 (1,3-4,7)
    CE.FTXLS25K.WIFI/RXLS25M 2,5 (1,6-4,4) 4,7 (1,0-6,6)
    CE.FTXG25LS.WIFI/RXG25L 2,5 (1,3-3,0) 3,4 (1,3-4,5)
    CE.FTXG25LS.WIFI/RXLG25M 2,5 (1,3-4,0) 4,4 (1,0-6,1)
    CE.FTXG25LW.WIFI/RXG25L 2,5 (1,3-3,0) 3,4 (1,3-4,5)
    CE.FTXG25LW.WIFI/RXLG25M 2,5 (1,3-4,0) 4,4 (1,0-6,1)
    CE.FTXZ25N.WIFI/RXZ25N 2,5 (0,6-3,9) 3,6 (0,6-7,5)
    CE.FTXJ25LS.WIFI/RXJ25L 2,5 (1,3-3,0) 3,4 (1,3-4,5)
    CE.FTXJ25LW.WIFI/RXJ25L 2,5 (1,3-3,0) 3,4 (1,3-4,5)
    FTXB35C/RXB35C 3,3 (1,3-3,8) 3,5 (1,3-4,8)
    CE.FTX35K.WIFI/RX35K 3,5 (1,3-4,0) 4,0 (1,3-4,8)
    FTX35J3/RX35K 3,3 (1,3-3,8) 3,5 (1,3-4,8)
    CE.FTXL35JV.WIFI/RXL35M3 3,5 (1,3-3,8) 3,8 (1,2-6,0)
    CE.FTXS35K.WIFI/RXS35L3 3,5 (1,4-4,0) 4,0 (1,4-5,2)
    CE.FTXM35K.WIFI/RXM35L 3,5 (1,4-4,0) 4,0 (1,4-5,2)
    CE.FTXLS35K.WIFI/RXLS35M 3,5 (1,7-5,0) 5,4 (1,0-7,2)
    CE.FTXG35LS.WIFI/RXG35L 3,5 (1,4-3,8) 4,0 (1,4-5,0)
    CE.FTXG35LS.WIFI/RXLG35M 3,5 (1,4-4,6) 5,1 (1,0-6,7)
    CE.FTXG35LW.WIFI/RXG35L 3,5 (1,4-3,8) 4,0 (1,4-5,0)
    CE.FTXG35LW.WIFI/RXLG35M 3,5 (1,4-4,6) 5,1 (1,0-6,7)
    CE.FTXZ35N.WIFI/RXZ35N 3,5 (0,6-5,3) 5,0 (0,6-9,0)
    CE.FTXJ35LS.WIFI/RXJ35L 3,5 (1,4-3,8) 4,0 (1,4-5,0)
    CE.FTXJ35LW.WIFI/RXJ35L 3,5 (1,4-3,8) 4,0 (1,4-5,0)
    CE.FTXS42K.WIFI/RXS42L 4,2 (1,7-5,0) 5,4 (1,7-6,0)
    CE.FTXM42K.WIFI/RXM42L 4,2 (1,7-5,0) 5,4 (1,7-6,0)
    FTXB50C/RXB50C 5,48 (1,63-6,2) 5,6 (1,17-6,6)
    CE.FTX50K.WIFI/RX50K 5,0 (1,7-6,0) 6,0 (1,7-7,7)
    FTX50GV/RX50GV 5,0 (1,7-6,0) 5,8 (1,7-7,7)
    CE.FTXS50K.WIFI/RXS50L 5,0 (1,7-5,3) 5,8(1,7-6,5)
    CE.FTXM50K.WIFI/RXM50L 5,0 (1,7-5,3) 5,8(1,7-6,5)
    CE.FTXG50LS.WIFI/RXG50L 5,0 (1,7-5,3) 5,8(1,7-6,5)
    CE.FTXG50LW.WIFI/RXG50L 5,0 (1,7-5,3) 5,8(1,7-6,5)
    CE.FTXZ50N.WIFI/RXZ50N 5,0 (0,6-5,8) 6,3 (0,6-9,4)
    CE.FTXJ50LS.WIFI/RXJ50L 5,0 (1,7-5,3) 5,8(1,7-6,5)
    CE.FTXJ50LW.WIFI/RXJ50L 5,0 (1,7-5,3) 5,8(1,7-6,5)
    FTXB60C/RXB60C 6,23 (1,75-6,5) 6,4 (1,2-7,1)

    [ Szerkesztve ]

  • neumarkt

    csendes tag

    válasz asha07lcc #9596 üzenetére

    Ejha! kimerítő lista :) :R
    De nem is tudtam,hogy a kínai Gree gyárt Daikin-t is... :N

    Két dolog dőlt el ma: 1. Holnap biztosan szombat lesz 2. Pista bácsi a biciklivel,de nagyon...

  • asha07lcc

    tag

    válasz neumarkt #9598 üzenetére

    Van közös gyártás de nem ez a jellemző. be is szállít de ez a modell afféle zabigyerek volt anno 2014-ben. 2,6-3,5-5kw-os modell volt meg talán 6,2-es is ha jól emlékszem.
    Csak nem hozta a Daikin minőségérzetet hangszinteket kidolgozást, ezért már nem a Gree gyátja az alapmodelleket ez egy kényszer volt a cseh gyár üzembeállásáig. nagyon megbízható 1 sem romlott el amiről tudok. Részegységeket szállít a Daikinnak is a Gree de a Midea a Toshiba-Carriernek és sok kínai sokfelé. Amiért fizetnek legyártják.
    A 2015-ös alapmodellek már a cseh gyárból jöttek, jönnek. FTXB...C ATXB...C

  • xxxjjjkkk

    senior tag

    válasz Mezga Aladár #9607 üzenetére

    Ez benne a meglepi, de leginkább onnan, hogy van még nekik.
    Igencsak hiánycikk a daikin ha jól tudom.

    "Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

  • rasotamas

    veterán

    Na kihívtam a klímást, elmondta, hogy 75-80 négyzetmétere fölösleges a 2 szobába egy-egy 2,5kW-os klíma, tegyünk egy 3,5kW-ost a konyhába, nappalra kinyitjuk az ajtókat és gyönyörűen lehűt mindent.
    Ez a modell lesz: LG Eco Plus E12EL
    Mondta, hogy Daikin, de rohadt drága. Igazából tök rendes volt, hogy nem a legdrágábbat akarta rám sózni, meg lebeszélt, hogy nem kell nekem 2 klíma.

    https://tinyurl.com/rasoapro

  • asha07lcc

    tag

    válasz rasotamas #9612 üzenetére

    Hát nem tudom.... két különböző évjárat E12EL és 2014 E12EM 2015-ös alapmodell. aluminium csöves kültéri egységgel. Én a nem ajánlott kategóriába sorolom. Főleg úgy, hogy 170-180E Ft a bruttó ára , ennyiért kapsz rendes rézcsővel gyártott kültéri egységet is akár japánt is. Vagy ha hiány van épp az alap Daikin, Mitsubishi alapmodellből ami ez az árkategória akkor lehet Gree modellt nézni 130-140E Ft körüli áron, ami tartós és nem lyukad ki a kültérije, mint az LG E12EL vagy EM modellnek 3.4 év múlva. De az LG áráért már van elérhető Fujitsu alapmodell is.ASYG12LLCC/AOYG12LLCC pl.10 év garanciális opcióval kb 10 E Ft-al kerül többe az LG E12EM-nél.

    Ugyanis ebből az LG modellből már elég tűrhető hibamennyiség van az aluminium kültérinek köszönhetően.

    A Samsung alapmodellje ugyancsak alucsöves.

    [link]

    Azért ezzel is van problémám:
    Na kihívtam a klímást, elmondta, hogy 75-80 négyzetmétere fölösleges a 2 szobába egy-egy 2,5kW-os klíma, tegyünk egy 3,5kW-ost a konyhába, nappalra kinyitjuk az ajtókat és gyönyörűen lehűt mindent.

    Elsősorban azért ekkora területen 2 gép lenne jobb, de ha 3,5 kw-os azért nem gyönyörűen hanem nyögve oldja meg nagy melegben a dolgokat .......konyha+2 szoba. A komfortossága azért nem egyenértékű a korrektebb megoldással.

    Egy klímát nem 3-4 évre veszel érdemes ezeket megfontolni amit írtam.

  • rasotamas

    veterán

    válasz asha07lcc #9613 üzenetére

    Ennek a réz/alu dolognak még utána kérdezek nála. Azt is mondta, hogy sok a matricagyártó, ami mind Gree, illetve még a Daikinnak a belépő, 200 alatti modellje is Gree valójában. Nem rossz, de az LG jobb. A Samsungot kifejezetten nem ajánlja.
    Azt azért hozzátenném, hogy elmagyarázta, ez mire lesz elég. Arra nem, hogy hazaesünk 40 fokban és 18-at akarunk egy óra alatt, de ha reális elvárásunk van, 22-23 fok és nem kapcsolgatjuk a klímát, hanem ha csukott ablaknál folyamatosan állandó hőmérsékletre van állítva.

    https://tinyurl.com/rasoapro

  • Zeki

    nagyúr

    válasz rasotamas #9614 üzenetére

    Már majdnem jó a szaki, de mégsem.
    Nem tudom mennyire vagytok körbenapozva, hogy ér benneteket, de ha van pénz 2 kisebb klímára, az jobb.
    Ha a falatokat estig süti a nap, akkor az még éjjel is sugározza ki a hőt magából.
    A Daikin 2014-es modellje volt Gree gyártmányú. A tavalyi már a cseh Daikin gyárban készült. Idén jön az újabb modell, ami mégjobb lesz. Talán a belépős Mitsubishi még van.

    Az LG meg nem jobb.

    Nem csak a Gree gyárt bérben másoknak, sok klímagyár van még Kínában.

    A nyári hőhullámban a 22-23 nem biztos egészséges, és egy klímával aligha tartható.

    Persze nem tudom milyen a kecód.

  • asha07lcc

    tag

    válasz rasotamas #9614 üzenetére

    Privátot is kaptál abban ott vannak a rézcsöves kültérik.
    A samsung és az LG alapmodelleken kívül mindegyik klíma kültéri rézcsöves.
    A többi sem igaz amit mondtak.
    De vissza kellene olvasni ha nem is sokat de pár hozzászólást.
    A Daikin FTXV25AB 35AB Gree gyártás volt . Az FTXB25C FTXB35C cseh gyártás a Daikin új üzemében.

    Még talán Toshiba alapmodell is van LG közeli árban....

    A japánokkal biztosan nem lősz mellé 1500%. Ráadásul koreai árban kapod tehát nem nagyon van megfontolandó szerintem ebben a kérdésben.

    Kínaiakkal a Gree hasonló biztos csak hangosabb, Mideából is lehet jót kifogni, az Oasis sorozattal nem volt sok vaj de az már kifutó. Ott az alapmodellek közül volt sok panelhibás
    MOB-09HFN1 MOB-12HFN1 és a HRDN1 végűek közt. A HRFN1 végűekből alig volt hibás.

    Címszavakra használd a jobb felső sarokban lévő keresőt.
    Pl aluminium stb:)

  • rasotamas

    veterán

    válasz koxx #9621 üzenetére

    Csak megkérdeztem. Én is a Daikin felé hajlok mostmár.

    https://tinyurl.com/rasoapro

  • Zeki

    nagyúr

    válasz rasotamas #9620 üzenetére

    Nézd, a komoly(abb) légszűrős klímák drágábbak.
    De nem ez alapján kell venni, hanem megbízhatóság alapján. Akkor meg Daikin.
    Ha meg légszűrés kell, rendelsz Daikin levegőtisztítóba való hajtogatott szűrőcsomagot, egyet kettévágsz, felhajtod az előlapot, és oda teszed ahol a műanyag szűrő van. Az elég sok port/pollent megtud fogni.

  • asha07lcc

    tag

    válasz rasotamas #9620 üzenetére

    Igen az rézcsöves. De az alap japán gépek meg amnnál már olcsóbbak. nem látom be miért kellene LG, ha ugyanazért a pénzért nagyon megbízható japán is van.

    Még a panasonic is képbe jöhet az is LG árfekvés.

    Nem feltétlenül kell Daikinban gondolkodni azért van azon kívül is élet pl Fujitsu, Panasonic,Toshiba, Mitsubishi, Hitachi.

    [ Szerkesztve ]

  • asha07lcc

    tag

    válasz rasotamas #9618 üzenetére

    Bármelyik Mitsut. Ami jelenleg nincs az MSZ-HJ35VA alapgép. Ennek lesz utódmodellje rövidesen. Teljesen megfelel az igényeknek, de a Fujitsu ASYG12LLCC is ha jobbat szeretnél akkor az ASYG12LMCA, de ott van az eggyel jobb Daikin modell is mint az alap amit akcióban lehet megkapni amíg alapmodell hiány van.

  • Zeki

    nagyúr

    válasz Shodan #9629 üzenetére

    Az összefoglalót felül nem olvastad el ugye?
    7-8 méter nem gond, a telepítés lesz drágább.
    Daikin, Mitsubishi, Fujitsu, Toshiba, Panasonic az ajánlottak.
    Wifi lehet a Daikinhoz is.
    A Samu az Samu marad.

    Hogy mit tud hűteni, meg mennyire, azt innen neked senki meg nem mondja. Ha olvastad volna az összefoglalót, akkor tudnád, hogy kihívsz pár klímás céget... és....

  • Blashe

    aktív tag

    üdv!

    Egy 14m2-es kisszobát (tetőteres) szeretnék hűteni. Visszaolvastam és ezt a 3 terméktípust ajánlottátok nagyon sokan: Gree, Daikin, Mitsubishi.
    Teljesítményre viszont szeretnék még tanácsot kérni tőletek, hogy milyet válasszak?
    Mindenképp alacsony fogyasztás lenne a cél. Körülbelül 160-170e Ft -ig.

    [ Szerkesztve ]

  • kgb79

    tag

    Üdv!

    Ma nálam is beszerelésre került egy Daikin FTX35J2V1B / RX35K5V1B (Pannon klíma)

    Nem tudja valaki, hogy a Night Mode hogy működik pontosan ennél a készüléknél?

    Kezelési útmutató ennyit ír:

    ÉJSZAKAI BEÁLLÍTÁS üzemmód
    • Ha a KIKAPCSOLÁSI IDŐZÍTŐ be van állítva, a légkondicionáló automatikusan módosítja a hőmérséklet-beállítást (HŰTÉS üzemben 0,5°C-kal
    felfelé, FŰTÉS üzemben 2,0°C-kal lefelé), így elejét veszi az éjszakai túlzott hűtésnek (fűtésnek).

    Na de mikor módosítja? Azonnal, vagy a kikapcsolás előtt 1 órával, vagy ki se kapcsol teljesen?
    Van valakinek esetleg tapasztalata ezzel kapcsolatban?

  • Shodan

    addikt

    válasz asha07lcc #9647 üzenetére

    Köszi a segítséget!
    Most jócskán visszaolvastam és láttam az említett alu problémát is.
    Ezt néztem egyébként: Samsung AR12HSFSAWKNZE Triangle Good 2 WiFi - 164k körül láttam.
    De már őszintén szólva ez is a vége kategória 200 körül szeretném ha kijönne szereléssel együtt. Max +10/20 ezer.
    Ezeket a márkákat néztem még ami szóba jöhet hogy beleférjek az említett árba:
    Midea, Gree, Nord, Hisense
    Az általatok említett típusokba és japán márkákra nincs keret sajnos.
    Max még a Daikin ftxv35AB de az meg a gree-s ha jól olvastam és nem is nagyon javasolt.
    Vajon ez a Good 2 is alu lehet?
    Illetve amit még nem említettem hogy a szobában, csak az ajtó fölé férne fel. Nem tudom mennyire javasolt odatenni egyátalán. A szoba 2 oldalán teljes hosszban szekrénysor fut ezért oda nem férne el.

    Midea, Gree, Nord, Hisense Ezekből van olyan típus ami ajánlott és a 210/220ba belefér szereléssel 3,5kW?

    www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

  • Zeki

    nagyúr

    válasz Shodan #9649 üzenetére

    Ne a netes árakat böngészd, hívj ki magadhoz pár céget felmérésre és árajánlat adásra. Akkor megtudod mi fér bele a keretbe.

    A Gree-s Daikin már NINCS!
    Az 2 évvel ezelőtti tipus, már a tavalyi is elfogyott a hivatalos forrásnál.

    [ Szerkesztve ]

  • rasotamas

    veterán

    Köszönöm szépen az eddigi segítséget mindenkinek!
    Akkor jó lesz a Daikin FTXB35C / RXB35C ?
    Vagy ennyiért van jobb a többi 'jappán' gyártótól?

    Illetve még egy nagyon fontos kérdésem lenne: Most olvasom, hogy van ez a H tarifa. Mennyibe kerül ezt telepíttetni? Milyen klíma jó hozzá?
    Az a baj, hogy jelenleg van egy 20-as meg két 6-os fázisunk. A klímát az egyik 6-osra akarom kötni. Tekintve, hogy a 3,5kW-os klímák áramfelvétele tipikusan max 4A, pont lesz*rom, hogy a gyártó 10 vagy 16A-es kismegszakítót javasol hozzá.
    Tavaly akartunk bővítést kérni, de mivel épp a maximális 32A-en vagyunk, akár ezt átlépve akár fázisszámot változtatva (20+6+6 helyett 32) kb 100 ezer forint értékű tervezési meg engedélyeztetési meg áttelepítési költségünk lenne plusz persze amperenként a nemtompontosan, de kb 5 ezer forint.
    Nem tudom, hogy ez vonatkozik-e H tarifára is. Jó lenne, mert az őszi-tavaszi időszakban a konvektorok őrlángját a klímával akarjuk helyettesíteni.

    https://tinyurl.com/rasoapro

  • rasotamas

    veterán

    válasz asha07lcc #9659 üzenetére

    Illetve visszaolvasva a fórumot én azt látom hogy SCOP>4,2 kellene, nem pedig COP@A2/A20>3
    Akkor most melyik? Vagy mindkettő?
    Sajnos az SCOP>4,2-t nem tudja ez a Cseh Daikin :(

    https://tinyurl.com/rasoapro

  • rasotamas

    veterán

    válasz asha07lcc #9664 üzenetére

    :D Oké, de az melyik oszlop? :D Nem láttam ilyet hogy A2/A20 az általad linkelt táblázatban. Nálunk Émász van, Dányon lakom. Akkor megfelel a kis cseh Daikin?

    Összeszedtem kb azonos árkategóriás japánokat, ez alapján is Daikin a nyerő, árgépes árukeresős árak, de egymáshoz képest jól látszik. A Fuji se rossz hűteni, de a 3.8-as SCOP 220ezerért nem valami jó szerintem:
    Daikin FTXB35C 3.3/3.5kW 6.1 SEER/4.1 SCOP 174EHUF
    Fujitsu ASYG12LLCC 3.4/4 kW 6.6 SEER/3.8 SCOP 220EHUF
    Panasonic CS-UE12RKE 3.5/4 kW 5.6 SEER/3.8 SCOP 179EHUF
    MITSUBISHI HJ MSZ/MUZ-HJ35VA 3.1/3.6kW 5.1 SEER/3.8 SCOP 179EHUF

    https://tinyurl.com/rasoapro

  • asha07lcc

    tag

    válasz rasotamas #9661 üzenetére

    [link]

    Mivel A0/20 3,03KW fűtés 0,89 elektromos itt a COP 3,4 tehát valamivel több is mint az elvárás. Igaz A2/20 adat nincs benne mert a Daikin nem az elmüt veszi figyelembe...

    Komolyabb fűtésre azért olyan gép kell ami többet tud mert az alap 2,1-es Fujits akkorákatfűt mint ez a 3,5 kw-os gép, de kiegészítésre jó.

    11. oldal azt ki kell nyomtatni és az Eurovent jegyzőkönyv számot is be kell írni.Diploma Nr. : 94.01.087

  • asha07lcc

    tag

    Bemásolom ide az egyik nagyker promóciós szövegét

    Daikinról szól de a többi gyártó is ezt a vonalat követi majd szerintem.

    Érdemes elolvasni.

    A hűtőközegek hatása a globális felmelegedésre
    A légkörbe jutva a hűtőközegek hozzájárulhatnak a globális felmelegedés felgyorsulásához. 2006-ban az EU szabályozó szervek érvénybe léptették az úgynevezett 'F-gáz szabályozást', amelynek célja bizonyos fluortartalmú üvegházhatást keltő gázok kiküszöbölése és ezek közül a legfontosabbak a hűtőközegként használt HFC gázok.

    Az EU és az iparág együttműködése
    Annak ellenére, hogy az F-gáz kibocsátások pillanatnyilag a teljes EU üvegházhatást okozó gázkibocsátásának 2%-át képezik, az EU szabályozó szervek és az iparág felismerte, hogy többet kellene tennie az EU károsanyag kibocsátásának csökkentése érdekében. Ezért vezették be az új, módosított F-gáz szabályozást 2015 elején. Ez a szabályozás az alacsonyabb megfelelő CO2 értékkel rendelkező hűtőközegek használatát ösztönzi.

    A tanúsítási rendszer bevált
    A szerelést és szervizelést végző vállalatokra vonatkozóan tanúsítási rendszert vezettek be. A tanúsítási rendszer a 3 kg vagy annál nagyobb töltettel rendelkező rendszerek kötelező szivárgás ellenőrzésével együtt sikeresen csökkentette a károsanyag kibocsátást. (Megjegyzés: a módosított F-gáz szabályozás alapján továbbra is szükség van a szivárgások ellenőrzésére, de a küszöbérték 5 tonna CO2 vagy annál nagyobb mennyiségre módosult, ami 2,4 kg R-410A vagy 7,4 kg R-32-nek felel meg.)

    Azaz az olyan berendezések használatát, amelyek alacsonyabb hűtőközeg GWP értékkel vagy kisebb hűtőközeg töltettel, de ideális esetben mindkettővel, rendelkeznek (ezt nevezzük a HFC fogyasztás 'kivezetésének', megfelelő CO2 értékben kifejezve). A módosított F-gáz szabályozásoknak köszönhetően az EU F-gáz kibocsátását 2030-ig a 2014-es szinthez képest kétharmaddal csökkentjük.

    A GWP nem az egyetlen paraméter
    Nincs olyan hűtőközeg, amely minden alkalmazásnak megfelelne. Ez azt jelenti, hogy a Daikin-nak mérlegelnie kellett az opciókat, figyelembe véve nem csak a GWP és a használt mennyiség csökkentését, hanem olyan vonatkozásokat is, mint az energiahatékonyság, biztonság és gazdaságosság. Egy alacsonyabb GWP értékkel rendelkező, de több energiát felhasználó hűtőközeg választása például nem lett volna megfelelő, mert a teljes termék globális felmelegedésre gyakorolt hatását tekintve káros lenne.

    10 évvel az előírások előtt
    Nincs olyan hűtőközeg, amely minden alkalmazásnak megfelelne. Ez azt jelenti, hogy a Daikin-nak mérlegelnie kellett az opciókat, figyelembe véve nem csak a GWP és a használt mennyiség csökkentését, hanem olyan vonatkozásokat is, mint az energiahatékonyság, biztonság és gazdaságosság. Egy alacsonyabb GWP értékkel rendelkező, de több energiát felhasználó hűtőközeg választása például nem lett volna megfelelő, mert a teljes termék globális felmelegedésre gyakorolt hatását tekintve káros lenne.

    Mi az az R-32?
    Az R-32 kémiai megnevezése difluormetán. Ezt a hűtőközeget az R-410A hűtőközeg keverék részeként már évek óta használják (ami 50% R-32 és 50% R-125 hűtőközegből áll). A Daikin elsőként ismerte fel a tiszta R-32 alkalmazásának előnyeit a kevert változattal szemben. Ma már sok más iparági szereplő követi ezt a példát.

    Alacsony környezetkárosító hatással rendelkező hűtőközegek
    Az Európai Unióban pillanatnyilag használt R-32, R-410A, R-134a és más hűtőközegek nem károsítják az ózonréteget. A korábbi generációs hűtőközegek, mint az R-22 klórtartalmuk miatt káros hatással voltak a sztratoszféra ózonrétegére. 2004-től kezdődően az EU szabalyozások betiltották az ózonkárosító hatásu hűtőközegek, többek között az R-22 használatát. 2015 januárjától kezdődően az R-22 közeggel, beleértve annak újrahasznosított változatait is, működő egységek karbantartását is betiltották.

    Az R-22 kivezetése
    Ha ügyfele R-22-es hűtőközeggel működő berendezéseket használ, ajánlja az egységek mielőbbi cseréjét, mert a berendezések meghibásodása esetén a szervizelés nem lehetséges. Az R-32 használata az R-22 helyett dupla előnyt jelentene a környezet számára. Kiküszöbölné az ózonréteg károsítás kockázatát és egy jobb megoldást nyújtana a globális felmelegedésre gyakorolt hatást illetően. Az R-22 cseréje R-32-es hűtőközegre meglevő berendezéseken nem lehetséges, mert az alkalmazott olaj- és a nyomásértékek eltérőek. Lehetséges azonban a beltéri és kültéri egységek cseréje a hűtőközeg vezetékek megtartásával. (További részletes útmutatót olvashat erre vonatkozóan az R-22 csere technológia katalógusban)

    Mi az a GWP?
    A globális felmelegedési mutató (Global Warming Potential) egy számérték, amely a hűtőközeg globális felmelegedésre gyakorolt potenciális hatását mutatja a légkörbe kerülése esetén. Egy relativ értek, amely 1 kg hűtőközeg hatását hasonlitja össze 1 kg CO2 hatásával 100 évre kivetítve.
    Habár ez a hatás a szivárgások megakadályozásával és a megfelelő élettartam végi visszanyeréssel elkerülhető, egy alacsonyabb GWP mutatóval rendelkező hűtőközeg használata és a hűtőközeg mennyiségének csökkentése a véletlen szivárgások okozta környezeti károk kockázatát is csökkenti.

    Mi az ODP?
    Az ózonkárosító hatás (Ozone Depletion Potential) egy számérték, amely a vegyi anyagnak a sztratoszféra ózonrétegére gyakorolt káros hatását mutatja. Egy relativ érték, amely a hűtőközeg hatását egy hasonló tömegű R-11 közeggel hasonlitja össze. Az R-11 ODP értéke tehát 1.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • windy

    tag

    válasz BlacKSouL #9743 üzenetére

    Na jó, ez egy fajta üzletpoiitika, ami nem annyira gusztusos. Ezzel szemben viszont azért pl. a Daikin készülékek tavalyi ára eéggé akciós volt gyakorlatilag egész évben. A 270.000 forint listaáras FTXB35/RXB35 készülék netes ára 175.000 forint körül alakult, ami mindenképpen mély nagyker ár. És ebből próbált még számtalan ügyfél alkudozni, mondjuk azért, mert kettőt vett volna......

    Akkor, hogy egy igazi akció is legyen: Daikin FTX35K/RX35K 388.000 forint helyett 278.000 forintért....

    Adatok: Teljesítmény hűtés (kW) 3,5
    Teljesítmény fűtés (kW) 4,8
    SEER jósági fok hűtés (W) 6,42
    SCOP jósági fok fűtés (W) 4,74
    Energiaosztaly (hűtés/fűtés) A++/A++
    Hálózati feszültség (V) 220 ~ 240
    Beltéri zajszint db(A) 34/27/20 hűtés, 34/27/20 fűtés
    Beltéri méret szé/ma/mé 286x770x225
    Kültéri méret szé/ma/mé 550x658x275
    Működési tartomány hűtés °C -10 ~ 46
    Működési tartomány fűtés °C -15 ~ 18

  • asha07lcc

    tag

    Hogy nálunk is legyen Daikin akciós termék mi ezt tudjuk adni akciósan 7 és 6 db érkezett.

    DAIKIN FTX35J3+RX35K COMFORT 199900 FT
    wifi előkészítéssel
    3.3 kW hűtőteljesítmény
    Szabályzás hűtés: 1.3 – 3.8 kW
    Működés hűtés: 10 – 46 °C)
    SEER: 6,10
    A++ szezonális energiaosztály
    3.5 kW fűtőteljesítmény
    Szabályzás fűtés: 1.3 – 4.8 kW
    Működés fűtés: -15 – 18 °C
    SCOP: 4,10
    A+ szezonális energiaosztály
    TITANIUM APATITE fotokatalitikus szűrő rendszer
    energia takarékos inverter vezérlés
    Beltéri zajszint (Éjszakai kis közép. nagy.): 23 27 34 41 dB(A)
    Kültéri zajszint (hűtés): 48 dB(A)
    Kültéri zajszint (fűtés): 48 dB(A)
    Beltéri hangteljesítmény (hűtés): 58 dB
    Beltéri hangteljesítmény (fűtés): 58 dB
    Kültéri hangteljesítmény (hűtés): 62 dB
    24 órás valós órás időzítő

    FTX25J3+RX25K COMFORT 188900FT
    wifi előkészítéssel
    2.5 kW hűtőteljesítmény
    Szabályzás hűtés: 1.3 – 3 kW
    Működés hűtés: 10 – 46 °C)
    SEER: 6,10
    A++ szezonális energiaosztály
    2.8 kW fűtőteljesítmény
    Szabályzás fűtés: 1.3 – 4 kW
    Működés fűtés: -15 – 18 °C
    SCOP: 4,10
    A+ szezonális energiaosztály
    TITANIUM APATITE fotokatalitikus szűrő rendszer
    energia takarékos inverter vezérlés
    Beltéri zajszint (Éjszakai kis közép. nagy.): 22 26 33 40 dB(A)
    Kültéri zajszint (hűtés): 46 dB(A)
    Kültéri zajszint (fűtés): 47 dB(A)
    Beltéri hangteljesítmény (hűtés): 55 dB
    Beltéri hangteljesítmény (fűtés): 55 dB
    Kültéri hangteljesítmény (hűtés): 60 dB
    Lakossági, komfort, Comfort DC inverter
    24 órás valós órás időzítő

    [ Szerkesztve ]

  • koxx

    MODERÁTOR

    válasz Shodan #9760 üzenetére

    Nekem 250 volt szereléssel a Daikin. Azt mondom, hogy inkább gyűjtögess még pár ezrest és akkor nem kell nagyon kompromisszumot kötnöd. Ki tudja mit bír majd egy midea ha beüt megint egy 2hetes 38-40 fokos kánikula...Kérj ajánlatokat, ne a webes ár alapján döntsél.

  • rasotamas

    veterán

    Sziasztok srácok! Mi a helyzet ezzel a "cseszkó" Daikinnel? Van már?

    https://tinyurl.com/rasoapro

  • Mezga Aladár

    veterán

    Elkészült, Daikin. :C

    A kültéri lapos tetőn.

    Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

  • Mezga Aladár

    veterán

    Daikin esetén, ha auton van a venti, akkor a cucc csökkenti a venti fordulatát ha közelíti/eléri a kitűzött hőmérsékletet?

    Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

  • asha07lcc

    tag

    Daikin akciós termék még érkezik néhány db.
    DAIKIN FTX35J3+RX35K COMFORT 199900 FT
    Listaára 320600FT
    wifi előkészítéssel
    3.3 kW hűtőteljesítmény
    Szabályzás hűtés: 1.3 – 3.8 kW
    Működés hűtés: 10 – 46 °C)
    SEER: 6,10
    A++ szezonális energiaosztály
    3.5 kW fűtőteljesítmény
    Szabályzás fűtés: 1.3 – 4.8 kW
    Működés fűtés: -15 – 18 °C
    SCOP: 4,10
    A+ szezonális energiaosztály
    TITANIUM APATITE fotokatalitikus szűrő rendszer
    energia takarékos inverter vezérlés
    Beltéri zajszint (Éjszakai kis közép. nagy.): 23 27 34 41 dB(A)
    Kültéri zajszint (hűtés): 48 dB(A)
    Kültéri zajszint (fűtés): 48 dB(A)
    Beltéri hangteljesítmény (hűtés): 58 dB
    Beltéri hangteljesítmény (fűtés): 58 dB
    Kültéri hangteljesítmény (hűtés): 62 dB
    24 órás valós órás időzítő

    FTX25J3+RX25K COMFORT 188900FT
    Listaára 275200FT
    wifi előkészítéssel
    2.5 kW hűtőteljesítmény
    Szabályzás hűtés: 1.3 – 3 kW
    Működés hűtés: 10 – 46 °C)
    SEER: 6,10
    A++ szezonális energiaosztály
    2.8 kW fűtőteljesítmény
    Szabályzás fűtés: 1.3 – 4 kW
    Működés fűtés: -15 – 18 °C
    SCOP: 4,10
    A+ szezonális energiaosztály
    TITANIUM APATITE fotokatalitikus szűrő rendszer
    energia takarékos inverter vezérlés
    Beltéri zajszint (Éjszakai kis közép. nagy.): 22 26 33 40 dB(A)
    Kültéri zajszint (hűtés): 46 dB(A)
    Kültéri zajszint (fűtés): 47 dB(A)
    Beltéri hangteljesítmény (hűtés): 55 dB
    Beltéri hangteljesítmény (fűtés): 55 dB
    Kültéri hangteljesítmény (hűtés): 60 dB
    Lakossági, komfort, Comfort DC inverter
    24 órás valós órás időzítő

    Sajnos az FTXB25C illetve FTXB35C modellek nem elérhetőek

    FTXB50C azaz 5 kw-os gép elérhető még.

  • Géjza

    őstag

    Az átolvasott hsz-ek alapján 2db Daikin klímára lenne szükségem (talán 1-1 2.5kW-os és 3.5kW-os megtenné - de ezt majd helyszíni felméréskor a szakik eldöntik, kiszámolják). A kérdésem inkább az lenne, hogy a Daikinra mennyi garancia van és mik a feltételei a garanciának? Pl. 3 év gari évi kétszeri számlával igazolt takarítással. Csak hogy tudjak kalkulálni éves fix költségeket, ha a telepítés mellett döntök.

    Köszi!

  • z123456z

    őstag

    Szia. Én úgy láttam, hogy japánok között ( belépő ) a Fujitsu és a Panasonic a nagy levegő mozgató ( >700m3/óra ) míg a Mitsubishi és a Daikin alacsonyabb ( ~530 ) értékkel bír. Toshibát, Hitachit nem nézegettem. Ami még elég nagy mennyiségű levegőt mozgat papiron az a Gree GWH12KF, 680m3/óra, csak az kínai, nem japán. És nem tudom, hogy igaz e, de állítólag a Gree 5 év garanciához nem előírás az évenkénti karbantartás, bár nem gondolom, hogy évi 6-8 ezer nagyon számítana.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák