Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • maszekember

    aktív tag

    AKG K450 -ről van vmi vélemény?
    Szeretnék venni egyet utcára,de neten eléggé megoszlanak a vélemények.

    Van aki dicséri a szép basszust,telt közepet,és csilingelő magast,és van,aki azt mondja,hogy csk megfelelő.
    Kérdés persze,hogy a negatív tesztelő milyen fejhallgatóhoz van szokva,de akkor is...

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • maszekember

    aktív tag

    válasz RBarna #6115 üzenetére

    A PX100-at még nem hallottam,de sokan mondják rá azt,hogy nagyon szép,tiszta,természetes hangja van,mások meg azt,hogy visít a magas,és a hangja nem természetes hanem csikorgó... :U

    A térérzete szerintem (a Koss alapján) semmiképpen nem szállhat szembe egy "szivacsos" fejhallgatóval,mivel előbbi alapból távolabb áll a füledtől,több tered hagy a membrán és a hallószerv között,emellett a teljes füledre vetíti a zenét,nem csk egy fül kagylóba.Az AKG tere nagyon jól meg van szerkesztve,elég szellős,hogy teljesen más érzés legyen vele zenét hallgatni,mint egy fül-vagy utcai fejhallgatóval,de annyira meg nem nagy,hogy ne érezzük egynek a zenét.A térhangzása is nagyon komoly,az Aviátort néztem meg benne,és behalás jó volt,amikor Howard Hughes beszélt,és mögötte szóltak a repülőgép motorok :Y :R .
    Újabban ebben S.W.A.T. 4-ezek...

    A K514-et viszont semmiképpen sem ajánlanám utcára.
    Ahhoz nagy,és nincs benne fül dübörögtető basszus-ami nálam legalábbis fontos lenne-ami a PX100-ból is hiányzik...bár lehet,hogy egy IAudio-val az is alkalmas lenne dübörgésre.

    Én pont most adtam el a Porta Pro-at,mert meguntam (ne kérdezzétek miért,ez van,ilyen vagyok :DDD ) de a hangminősége nálam még mindig legendás.Most így hirtelenjében sikerült végighallgatnom barátaimnál az IAudio U5-re kötve egy AKG K450-et,egy Pioneer SE-MJ3-at (ilyet vettem utódnak) ,vettem egy AKG K321-et (de ehhez nem hasonlítanám,mert akkor felnégyelnek a fórumon:D ) . A hangja legjobban a Pioneer-hoz hasonlított,a magasai voltak egyedül szebbek,de utóbbinak a hang-kidolgozása jobb.Az AKG K450-et (az én fülem szerint) úgy ahogy van elverte...

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • riam

    tag

    válasz Ati3120 #6746 üzenetére

    Fura hogy ezt írod, mert én is kb két nap után vittem vissza a px100-at, px200-ra cserélték (nem sikerült a pénzt visszakapnom) amit egy ideig elég jónak is tartottam, de miután elkezdtem akg-at hallgatni, már nem szerettem a hangját, inkább elajádékoztam.
    Örülök hogy leírtad a k420-ról a véleményedet, mert tervezem még egy kisebb fejhallgató beszerzését. Idáig a k450-n gondolkodtam, de annyira nem szeretem a zárt füleseket.
    k430-at vettem már, a lányom imádja, és tényleg jó is. Ha ennél még jobb a k420, lehet hogy inkább olyat veszek (főleg hogy sokkal olcsóbb is mint a k450)

    [ Szerkesztve ]

  • Ati3120

    tag

    válasz riam #6747 üzenetére

    A k450se lehet rossz /http://viktorbasso.com/2008/11/07/akg-k-450-review-its-sound-is-legendary/
    :))
    Head-fi-n olvastam róla hogy hozza a teljes méretű akg fejhallgató hangzást .Egyszer volt a kezemben a media-marktban nagyon komoly lecsatolható kábele van olyan bajonett zárral záródik de kb ez olyan fél éve volt és elfelejtettem hogy milyen is volt a hangzása.De ha px100 azért nem tetszett mert semmit nem izolál akkor lehet hogy nem lesz neked olyan nagyon jó k420.

    [ Szerkesztve ]

  • maszekember

    aktív tag

    válasz Bushmann #7171 üzenetére

    Sokmindent nézegettem,igazából a személyes,vagy olvasott tapasztalatok érdekelnének.

    Am AKG K142HD,audio-technica ATH-M40fs,audio-technica ATH-M30,audio-technica ATH-M35,Denon DN-HP700,beyerdynamic DTX-800, beyerdynamic DTX-900,beyerdynamic DT 440,AKG K450 (és akkor a Koss-t is nyugdíjba küldhetném :D ), Sennheiser HD 25-SP II

    Elsőre ezek jutottak eszembe,de mint írtam,jöhetnek az ötletek :D

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • riam

    tag

    válasz Vasinger! #8133 üzenetére

    "Nem egy olyan nagy cucc az a fejhallgató sem"

    Nem tudom milyen összehasonlítási alap mellett lehet ezt így kijelenteni, én a k518-at a k701, k240, és a k450- fejhallgatóimhoz viszonyítva ajánlottam.A k450-nél talán jobb is, a másik kettőnél nem, de nem is az az árkategória. Amellet, hogy nekem pont a sok basszusa miatt nem vált be, kimerem jelenteni hogy a k518 egy masszív, jól összerakott, dinamikus, könnyen meghajtható, tiszta hangú füles.
    Sokan dícsérik az audiotechnika zárt füleseit is, de azokról nem sok tapasztalatom van, Mindössze egy olcsóbb hordozható, és egy nagyobb nyitott típust halottam, mélyben mindkettőt kevésnek találtam, de a drágább zárt típusok biztosan jobbak.

    [ Szerkesztve ]

  • szemarci

    csendes tag

    Sziasztok!
    Utcai zenehallgatásra (főleg jazz) tervezek fejhallgatót venni. Eddig AKG K420 volt, a hangzásával nagyon meg voltam elégedve, kifejezetten kellemesen szólt, de kevés hangszernél főleg zongoránál kicsit idegesítően recseg, és a csatlakozója se tökéletes, többször kellett forrasztanom.
    Kérdésem, hogy érdemes-e a K450est megvenni, vagy esetleg K518DJ, de az talán utcára nagy.
    Vagy esetleg más gyártók modelljei?

  • riam

    tag

    válasz riam #8490 üzenetére

    Doresz
    Bocs, eltévesztettem. az akg nagyobb fülesei biztosan strapabíróak, erről nem tudom mennyire az. Nekem ebből a "sorozatból" kettő van, k420 nyitott, k450 zárt. 430-as a lányomnak van, ő nagyon szereti. Egyikkel sem volt még probléma, pedig mindegyiket innen az apróból rendeltem. Úgytudom leginkább a csatlakozónál szoktak megtörni.

    [ Szerkesztve ]

  • Forceman

    tag

    Hali!
    Nemrég vettem egy AKG K450-et de nem fekszik annyira(pedig brutál hangja van).
    A baj hogy nekem gépezéshez meg játékhoz kellene, és nem arra van kitalálva :K .
    Nézegettem hogy mi jöhetne vele szóba, hát ezeket találtam:
    AKG K 121 Studio
    AKG K 530
    Sennheiser HD 555
    Sennheiser HD 515
    Sennheiser HD 515 Gaming <-- ez miben különbözik?
    ÉS Logitech G35 bár ennek szerintem rosszabb hangja van (7.1).
    Melyik a legjobb/melyiket tudom visel órákon át?
    Köszi. :R

    Milyen deszkát ajánlok? Természetesen tölgyet, de a fenyő se rossz...

  • riam

    tag

    válasz schawo #8700 üzenetére

    Így már értem, de itt a ph-án az apróban 10-12k-ért k450-t, kb 6 ezerért meg k430-t tud venni. Én is vásároltam már itt, de a visszajelzések szerint is megbizható..

    De szerintem sütinek úgyis a HD485 tetszik, csak szeretné velünk megerősítetni, hogy az mégis csak utcai füles.

    [ Szerkesztve ]

  • renato

    aktív tag

    sokáig fülesben gondolkoztam, de rájöttem hogy nem az kell nekem.
    inkább valami zárt, középkategóriás fejes.

    px200-asom volt még anno, tetszett, de nem szigetelt eléggé.

    ennél ma már komolyabbat szeretnék. mp3 lejátszók topicban ajánlották nekem az akg k450-et, tetszik, mert cserélhető a kábele, plusz tööbb helyen is dicsérik.

    de szóba jöhet akár felső kategória is, egy ilyen fülest jó ideig úgysem cserél le az ember.

    itten nézelődök érdekel lehet a sennheiser hd25 vagy az akg k181dj is, ha azt mondjátok tényleg megéri.

    jöhetnek a tippek, előre is köszöntem. :)

    ui: esetleg tipp, hogy az emlitett fejeseket hol lehet kipróbálni? :)

    [ Szerkesztve ]

  • buBa0

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy akg k416-om, aminek a lecserélésén gondolkodom, az akg k450-t néztem ki elsőnek, nagyon megtetszett, de a külföldi oldalakon elég vegyes dolgokat írtak a hangjáról, és nem feltétlen túl jókat. Valaki próbálta hallgatta már? És a k430 mennyivel gyengébb?

  • deadelon

    aktív tag

    én pont egy hónapja csíptem meg egy vebáruházban egy hd 555-öst

    SENNHEISER HD-555 High-End fejhallgató (S 5342) - 1 db (egységár: 17.000 Ft/db) Összesen: 17.000 Ft

    Netto ár összesen: 17.000 Ft
    + ÁFA összege: 4.250 Ft
    Bruttó ár összesen: 21.250 Ft

    nagy mázlim volt 1 nap alatt elkapkodták az összest,mellé egy xonár ds-t.előszőr bosszantott miért nem a d1-et vettem,az tartalmazza a dolby headphone beállitást mint ahogy már emlitették,de rájöttem a cyberlink powerdvd 8-as verziótól tartalmazza ezt a funkciót és tényleg eszméletlen jól szól.már csak power dvd-vel hallgatok zenét.
    szegény hd 202 es számüzetésbe vonult csak tv-zésre van legnagyobb előnyével ,hogy zárt.
    az akg k450-esem szerintem a 3 közül a legjobb ,azt meg kell hallgatni, brutál. :Y

    [ Szerkesztve ]

    Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

  • deadelon

    aktív tag

    válasz Cinema #9481 üzenetére

    áhh: egyálltalán nem hasonlit a k430 a hd 202-re.a sennheiser sokkal kb 2 szer akkora
    és sokkal kényelmetlenebb.igaz nekem k450 -es van de az nagyon kényelmes.kinézetre
    nagyságra akár a k430.pille könnyű.ha a k430 csak fele olyan jól szól mint a k450 mindennképp megéri az árát,de legalábbis adni neki egy esélyt és kipróbálni.

    Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

  • dudika10

    veterán

    válasz Joao #9510 üzenetére

    Sennheiser HD202.

    Esetleg itt az aprón jó áron be lehet szerezni használt vagy dobozsérült termékeket.
    AKG K512, K514, K430, K450 stb. Ha találsz egy dobozsérült hasonló terméket azzal jól jársz.

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • riam

    tag

    válasz ViZion #9640 üzenetére

    A k514-t én is ajánlanám, arra a célra amire használnád, szerintem tényleg jó.
    Ha ragaszkodsz a hangerőszabályzóhoz: akg k430 [link] Itt az aprón már kb 5k-ért beszerezhető.
    Egyoldalas vezeték, hangerőszabályzó van, mikrofon nincs rajta, és mivel elsősorban hordozható lejátszóhoz tervezték, elég rövid a vezetéke.
    A gyártó zártnak tünteti fel, ugyanúgy mint a k450-t (az tényleg nagyon zárt) de én hangzásra max. csak annyira találtam zártnak mint pl k240-t, ami félnyitott.
    Nagyon kényelmes, de nem öleli körül a fület mint pl a k514

  • Forceman

    tag

    Hali!
    Elkezdtem nézegetni a fejhallgatókat, mert az akg k450 fejesem folyton nyomja a fülem.
    Valami olyan kéne amit inkább lóg a fejen, nem a fület nyomja agyon.
    Zenére meg játékra kéne, de inkább zenére, lényeg hogy ne nyomjon.
    MM-ben nézegettem és elcsodálkoztam hogy milyen kényelmesek. :))

    [ Szerkesztve ]

    Milyen deszkát ajánlok? Természetesen tölgyet, de a fenyő se rossz...

  • benvolio

    őstag

    Notebookhoz is keresek fülest vagy fejest /még nem tudom melyik lenne jobb/.
    Fejesből ezeket néztem ki:
    Sennheiser PX 100-II vs. AKG K420
    Sennheiser PX 200-II vs. AKG K430
    és esetleg AKG K450 /ez jön be legjobban csak ne lenne ilyen drága, kéztől meg nem szeretnék venni/.
    Vélemények, tapasztalatok? Illetve más márkába is jöhet ajánlat 10-30ezer között /de inkább 10-hez közelebb/, ha ilyen összehajtogathatós /ez a legfőbb szempont a hordozhatóság miatt/.
    Szerk.:lehetőleg zárt legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Tomi_Sci

    őstag

    válasz benvolio #10157 üzenetére

    Üdv!
    Én mindenképpen a K450-et ajánlanám, az eddigi legkényelmesebb fejesem (klasszisokkal jobb mint a K 240-eim.) Kicsit sok a mélye, de nem zavaró. Nagyon kellemes és telt a hangja, de ez csak lossless forrásból jön elő. Viszont! Zárt, de nem igazán szigetel. (ha az a cél, akkor K 518) Kicsire össze lehet hajtani, jó kemény, strapabíró tokja van, cserélhető a kábele, és elég erős is ;] (sajnos párszor sikerült izomból megrántani, de bírta)
    Mellesleg barátnőmnek is 450ese van, neki "kéztől" :D Semmi negatívum, eredeti, 10 rugóért. Bestbuy volt.

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

  • Tomi_Sci

    őstag

    válasz benvolio #10195 üzenetére

    Hát, talán inkább ne. Kommersz gyártók sokkal magasabb árkategóriában hozzák azt a minőséget, mint pl. a Sennheiser, Akg stb.... alacsonyabb áron.
    Viszont ha dübörgő basszusra, és dobozhangra vágysz, akár még jó választás is lehet.

    A k518 picit torzít (ugye eléggé zárt), de a kategóriájában elég jónak számít. A k450hez képes süketszoba, de közel sem olyan kényelmes és tiszta hangú. Igen, kisebb hallókásoknál a fül szélén ül föl, ez eléggé zavaró lehet hosszútávon.

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

  • riam

    tag

    válasz Tomi_Sci #10179 üzenetére

    "a K450-et ajánlanám, az eddigi legkényelmesebb fejesem (klasszisokkal jobb mint a K 240-eim"

    Hordozható fülesnek tényleg elég jó a k450, de azzal vitatkoznék, hogy jobb mint a k240.
    A k240 számomra sokkal természetesebb hangzású, és rendes "tere" van. Hosszú távon sem fárasztó hallgatni, ellentétben a k450-el. Tény viszont, hogy a k450 lossless forrásból tényleg nagyon szépen szól, eltűnik ill. sokkal kevésbé érezhető a zártsága.

  • riam

    tag

    válasz baluka26 #10224 üzenetére

    Hát lehet, a k450 tényleg nagyon kényelmes.. de a k240 legalább annyira az.. persze csak amikor már megvan egy jó ideje, és kicsit lazább lesz.

  • Ákos97

    aktív tag

    Üdv!
    Az akg k450-el van valakinek tapasztalata?(hangminőség)
    Előre is kösz :R
    Erről lenne szó:

  • dudika10

    veterán

    válasz benvolio #10376 üzenetére

    Egyiket se ismerem, de hasonló felépítésben a Sennheiser PX100, 200 az amit ajánlani szoktak még.

    v2izzy: AKG K518, K450, Sennheiser PX szériából valamelyik például.

    S*Tom*: munkára meg nyelvtanuláshoz miért kell ilyen relatív drága fejhallgató?
    A mikrofonok kb egy szinten vannak általában, beszédhez jók, a fejhallgatóból meg csak beszéd fog szólni, szvsz egy olcsóbb is megfelelne neked.
    De ennyi pénzért ott van még pl a SS Siberia V2, Sennheiser PC széria stb.

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • ftb01

    tag

    Sziasztok,

    Rock/metal zenére milyen fejhallgatót ajánlanátok? Első blikkre kinéztem az AKG K450-et, ez 25 ezer körül mozog, 30 ezer fölé nem szeretnék menni árban. Főleg zenehallagatásra kéne, néztem sennheiser-eket is de ott nem nagyon igazodtam ki :)

    I’ve got the chance I have to try

  • riam

    tag

    válasz xgyuri #10594 üzenetére

    Nem könnyű jó hordozható zárt fülest találni, többet kipróbáltam már, talán ezeket lenne érdemes meghallgatnod
    Akg k450 - ezt ajánlanám a leginkább, kicsit nekem túl sok benne a mély, és lehetne nagyobb tere is, de nagyon szép hangja van, ami főleg veszteségmentes zenéknél mutatkozik meg. Hihetetlenül kényelmes, (nyáron viszont meleg.)
    Akg k430 - nincs benne eltúlozva a mély, elég jó hangja van ennek is,
    Sennheiser Px200 - kényelmes, könnyen hordozható, elég jól zár, de csak ha jól illeszkedik a fülre (ami függ a fül formájától is), ha nem fekszik fel teljesen, sajnos nem sok mélye lesz.

  • Nikk

    senior tag

    Üdv mindenkinek...

    Szeretném kikérni a tisztelt közösség véleményét AKG K450 és K480 NC ügyben... Esetleg van valakinek ilyesféle csodafülese? Jó lenne tudni, hogy mennyire van nagyon jó hangja.

    Köszi előre is mindenkitől... =)

    DIGIC

  • riam

    tag

    válasz Mandarinn #11045 üzenetére

    Nem csodálom, hogy a k420 hangja jobban tetszett, nekem van k420,430,450-m is. A k420 félig zárt, de hangzásra inkább nyitottnak tűnik, emiatt nagyon kellemes hallgatni, de nem képes olyan hangzásra mint a k450. A k450-nél nagyon nem mindegy hogy mit hallgatunk vele, veszteségmentes zenéknél tudja megmutatni igazán hogy mit tud, de amellett hogy szebb hangja van, az első néhány pecben engem is zavar néha a zártsága. Először, föleg egy nyitott füles után kicsit tompának, és túl mélynek is tűnik. A kettő között van árban és hangzásban is a k430, érdemes meghallgatni, szerintem jó kis füles.

    Kicsit off: ennyi hordozható füles nekem nem is kell, (van még egy senn. px200-am is), 1-2 darabtól szivesen megválnék, ha esetleg érdekel valakit, priviben keressen meg..

  • riam

    tag

    válasz Mandarinn #11049 üzenetére

    Egy szóval sem mondom hogy rosszul választottál, nagyon jó a k420-as, (otthon is általában az tetszik mindenkinek), nyitott hordozható füles ennél jobb talán nincs is szerintem. A k450 sajnos valóban nem hibátlan, de valahogy hosszú távon nekem mégis az jön be jobban, pedig egyébként nekem is nyitott-félnyitott fejhallgatóim vannak.
    A legjobb tényleg az, ha mindenki meghallgatja előbb, mielőtt vásáról. Annyit tényleg nem ér a k450, amenyiért az üzletben árulják.

  • riam

    tag

    válasz Mandarinn #11052 üzenetére

    Véleményem szerint a k430 inkább a kettő között van. Nincs olyan nyitott hangja mint a k420-nak,( viszont nem is hallatszik ki belőle annyira a zene sem, így utcára is jó) de nem is annyira zárt hangzású mit a k450...

  • Nikk

    senior tag

    Nokérem...

    Ma elmentem megnézni suli után a füleseket és hát azt kell mondjam, hogy a K450-nek erősebbek a mélyei, picit mintha el is nyomná a magasakat, habár azt lehet tweakelni (EQ-val). A másik ami ki tudtam próbálni, az a K420. No ez azért beengedi a külső hangokat, amik engem személy szerint kicsit azért idegesítenek. (szeretem átadni magam teljesen a zenének) Bár az is igaz, hogy felébe sem kerül.

    A két füles mivel egymás fölött volt, ezért szimultán ki tudtam próbálni őket, egyiket az egyik a másikat pedig a másik fülemhez szorítva. Nos az a helyzet, hogy a kettő közt nem sok különbség volt a magas tartományban, ám mélyben a K450 jócskán erősebb volt, nyilvánvalóan zártsága révén, jobban bent képes tartani a hangokat.

    Sajnálattal vettem tudomásol viszont azt, hogy mindkét darab pocsék gyenge s#ar, kínai gagyi műanyagból van, amit nem igazán várna az ember, pláne ennyi lóvéért. A másik ami meglepett, hogy a füles bőr része, legyen akármilyen puha, valószínűleg olyan szinten is kopik el a fenébe vagy rövid idő alatt simán kiszakad, nem tűnt valami bivaj erős darabnak.

    Tény, hogy design-ban a k450 gyönyörű illetve, hogy a k420 olcsó, de a felhasznált anyagok nagyon siralmasak. Nem tudom, hogy meddig bírná egy ilyen, aktív használat mellett... Hogy mondjam. Használat után igencsak félteném a nyakamban hagyni, nehogy valami baja legyen. Talán még a széltől is óvni kéne, nehogy elrepessze.

    Nem tudom, tényleg komolyan gondolják-e ezt a gyártók, de ha már valamit az utcára terveznek, akkor az lenne a minimum, hogy ne papír vékony műanyagból alkossák meg a vázát. A krómozott felületek meg impozánsan hatnak, de azért azzal is az a nagy helyzet, hogy tuti biztos pár év alatt lekopik...

    Valljuk be őszintén azért ennyi pénzért az embernek időtálló cumóra fájna a foga. A nagy probléma pedig az, hogy ez anyagait tekintve, egyáltalán nem tűnik annak.

    Minden negatív dolog ellenére egyébként lehet, hogy szert teszek egyre, nagyon bízom benne, hogy csak én vagyok túl kényes az ilyen dolgokra és nincs igazam a műanyagok terhelhetetlenségével kapcsolatban...

    U.I.: a hangja mindkettőnek nagyon nagyon gyönyörű, ehhez viszont kétség sem férhet... =)

    DIGIC

  • Nikk

    senior tag

    válasz baluka26 #11055 üzenetére

    K450 sem megy be hang, azzal nincs baj... Az anyagokkal... Azzal... :D

    DIGIC

  • Nikk

    senior tag

    Nokérem...

    Úgy néz ki, hogy megvettem a K450-et... Iszonyatosan könnyen kihajtja minden. Hagkari, teló is egyaránt. A hangja EQ tweak után nagyon jó. Anélkül, borzalmas. Kell alá a minőségi hangforrás. Telón (Samsung Spica) hát hogy is mondjam... Nyilván közelébe nem ér a Xonar D2X-nek, de azzal nagyon nagyon szépen szól. Persze EQ-t ott is be kell lőnöm az ízlésemnek megfelelően...

    A sok kábel, a tok, meg az egész, úgy összességében nagyon jó. Az anyaga 5-ből 5, habár az összeszerelés csak 5-ből 4...

    A hangja amint már írtam, nagyon kényes a rossz tömörítésű MP3-ra és a pocsék forrásra. Ha jó a hangkari és az MP3 is VBR 320 akkor már nagyon pengén szól... Nem azt mondom, hogy meghökkentően, de kellemesen jól. Talán nincs akkora dinamikája, mint a nagy fület teljesen körül ölelő daraboknak, de ezt leszámítva meg vagyok vele elégedve...

    Nem is jobb és nem is rosszabb annál mint amire eleve számítottam... :)

    DIGIC

  • Nikk

    senior tag

    Nahjó!

    Kicsit elegem van... Gyakorlatilag rájöttem, hogy 27.000-ért amit vettem, egy merő f0s7...

    Kicsit parasztságnak tartom, hogy az AKG ennyire mérhetetlenül szarokat gyárt... A tartója amit hozzá adtak, már most gajra ment. Kitört a cipzárjából egy fog, ergo nem lehet behúzni. Azok a részek, amik eleinte alumíniumnak tűnnek, olcsó kínai szar sorjázatlan műanyagból készültek rajta. A hangja? Hát én nem tudom... A gagyi 5000-es Philips-emnek jobb hangja van. Nem is értem, hogy sokan ezt hogy vélik olyan jó hangú fülesnek.

    Azt kell, hogy mondjam, hogy iszonyatos parasztvakítás megy ezen a piacon.

    Én azt ajánlom, hogy olyan messzire kerüljétek el az AKG cuccait, amilyen messze csak lehet.

    A kábele meg vékonyabb mint a nokia BT headset-es fülesemnek ami ugye két kábeles. A vicc, hogy ennek az egy kábele sincs olyan vastag mint annak. Ráadásul ez csak fél oldalas, ergo két csatorna húzódik meg a kábelen belül.

    Kár is ámítanom magam, ez egy iszonyatos zsákbamacska + parasztvakítás...

    Iszonyatosan csalódtam az AKG-ban... Gyakorlatilag 1 másodperc alatt leírtam a nullára a kedves gyártót. Írtam a support-nak is egy levelet most:

    -----------------------------------------------------------------------------

    Dear AKG!

    I don't know if it's just a joke, but I have baught an AKG K450 headphone on tuesday, and the case that part of the headphone is already damaged. One of the pin of the zip has been broken out. And it's just only 4 days old.

    Could you tell me how is it possible, that you sold a functionally missplaned product?

    The second thing is the cabel that is the part of the headphone. It's thinner than a single cord of my cheap Philips headphone, and the funniest thing is that this cable has two channel inside of it. It's everything but not durable.

    All the part of this headphone are cheap chinese plastic. Lots of cheaper products from other maufacturer has far better quality. Of course I can't say a bad word for the sound quality, but if it's your best mini heapdhone, you should rethink and redesign the quality of the materials you used...

    Anyway how can I get a new case for it, as I can't use it anymore?

    Best regards,
    Miklós Gábor from Hungary

    -----------------------------------------------------------------------------

    Jah és ráadásul: Kib@xott kényelmetlen... Nulla zajszűrés sincs... Gyenge mint a harmat az egész... Bő egy-két óra múlva fullra megfájdul tőle a fülkagylóm...

    Bocs a kirohanásért, de iszonyatosan felbosszantott, hogy egy állítólag minőségi füles, ennyire kalap kaka legyen... Iszonyatosan szégyellje el magát a gyártó, mert szánalmas terméket gyártott...

    Viszem is vissza a francba az AQUA-hoz, aztán megpróbálok valamit intézni. De előtte megpróbálok valamit az AKG-val. A supportjában még bízom, hogy legalább remélhetőleg nem genyáznak a vevőikkel. Remélhetőleg...

    (külföldi oldalakon olvastam, hogy van aki fél év alatt 3x 4x cseréltetett kábelt, mert folyton eltört a belseje...)

    [ Szerkesztve ]

    DIGIC

  • schawo

    titán

    válasz Nikk #11349 üzenetére

    Nem azért, hogy védjem, de pár dologgal nem árt tisztában lenni hasonló termék vásárlásakor, mert ha nem támasztasz irreális elvárásokat, akkor az nem ér kellemetlen meglepetés.

    Kicsit parasztságnak tartom, hogy az AKG ennyire mérhetetlenül szarokat gyárt... A tartója amit hozzá adtak, már most gajra ment. Kitört a cipzárjából egy fog, ergo nem lehet behúzni.

    Ez hiba, ez szar ügy, gariztatnám.

    Azok a részek, amik eleinte alumíniumnak tűnnek, olcsó kínai szar sorjázatlan műanyagból készültek rajta.
    Először is fontos hogy tudomásul vedd, hogy a K450 egy alsó kategóriás füles. Valahol 30k körül kezdődik a közép kategória (ott is minden műanyag), tart egészen 70-80k-ig, és fölötte beszélünk felső kategóriáról. Ott már minden hülyeségre elmegy a pénz, többek között fém csicsa alkatrészekre is. Ami mellesleg nem is hasznos. Mégpedig azért nem , mert a súlyát a fejeden kell cipelni -> extra kényelmetlenséget okoz. A gyártók sok pénzt költenek arra, hogy minél kisebb tömegből hozzák ki a terméket (kisebb költség, és kényelmesebb viselet), ergo direkt öngyilkosság lenne fém alkatrészeket betenni. tudom, hogy mostanában nagy divat lett a "vasbú van, rossz nem lehet" de ez nagyon ésszerűtlen fogyasztói hozzáállás, és amerikából terjedt el (ebből is sejteni lehet hogy semmi értelme).

    A hangja? Hát én nem tudom... A gagyi 5000-es Philips-emnek jobb hangja van. Nem is értem, hogy sokan ezt hogy vélik olyan jó hangú fülesnek.
    A hangját nem ismerem, de ha a gagyi Philipsnek jobb hangja van, akkor vagy a forrásoddal is van némi gond, vagy nagyon basszusfejű vagy. Első esetről csak akkor lehet mondani valamit, ha elmondod milyen láncban hallgatod, a másik esetről meg magad tudsz nyilatkozni. Ha basszus mániás vagy, akkor azt kell mondanom, rossz márkát választottál. Az AKG-t ugyanis sok vád érheti, de az nem, hogy színezi a hangot. :)) Ha te olyan fülest kerestél, ami nagy bumm a fejbe, akkor sajnos vakvágányra futottál.

    Azt kell, hogy mondjam, hogy iszonyatos parasztvakítás megy ezen a piacon.
    Én azt ajánlom, hogy olyan messzire kerüljétek el az AKG cuccait, amilyen messze csak lehet.
    A "jó" jelentése mást és mást jelent különböző embereknek.

    A kábele meg vékonyabb mint a nokia BT headset-es fülesemnek ami ugye két kábeles. A vicc, hogy ennek az egy kábele sincs olyan vastag mint annak. Ráadásul ez csak fél oldalas, ergo két csatorna húzódik meg a kábelen belül.

    Pont ebből is látszik, hogy mennyi energiát feccölnek abba, hogy a lehető legkönnyebb terméket gyártsák. A füleskábel vastagsága ebben az árkategóriában elérhető hangminőségbe nem tud beleszólni. Ha érdekel miért, kifejtem azt is. Ha attól tartasz hogy elreped, eltörik a kábel, akkor azért várd meg, mielőtt ez megtörténik, és utána törj pálcát a termék fölött.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • picirizs

    csendes tag

    Megjártam a Duna Plaza béli Saturnt. Mit ne mondjak, vegyes tapasztalatokkal jöttem el...

    Célom ugyebár a K420/430/450 összehasonlítása volt, mondhatni félsikerrel jártam.
    Kezdjük ott, hogy a fent említett három fejesből csak kettővel rendelkeztek az üzletben (nagyon nem akarták kibontani a 430-ast kipróbálásra, érthető is valamennyire...).
    Sebaj, gondoltam, megnézem a K420 hogyan viszonyul a K450-hez. A polcról való levételkor kicsit megütköztem, ugyanis a 450-hez a 'nyitott' felirat volt írva, és én már több helyen is úgy olvastam, hogy zárt kialakítással rendelkezik. AKG honlapján zártat írnak, hogy miért ennyire nehéz dolog kimásolni egy szövegrészletet...
    Mindegy, levettem, meghallgattam mindkettőt, az én ízlésem szerint győzött a 450, bár a 420-nak is kellemes hangzásvilága van! Hangsúlyoznám, hogy úgy gondolom, itt tényleg ízlés kérdése az egész. A K450 esetében sokkalta magvasabb basszust tapasztaltam, ami van akinek bejön, van akinek nem. Elektronikus zenét ritkán hallgatok, viszont jazznél kifejezetten szeretem az intenzív, telt basszust hallani, más stílusban meg EQ-val egyszerűen leveszem...
    Viszont. Állatira idegesített, hogy minden fejesből üvöltve szólt a zene. Próbáltam én kihallani, hogy most a szám a kezemben tartott darabból, vagy a polcon lévőből szól, nyilván esélytelenül. A szőke csaj nagy szemekkel rázta a fejét, amikor megkérdeztem, nem lehetne -e kiiktatni a többit. Így ezt sajnos nem tudtam csekkolni, habár volt egy olyan érzésem, hogy a K450 is kihallik elég rendesen. Ez simán cáfolható, elég sufni módszerrel (fülemhez tartottam) próbáltam megállapítani, méretes háttérzaj közepette.

    Célegyenesben lévén olyan illetőt kérdeznék, akinek volt esetleg ilyesmivel tapasztalata: mennyire szól ki a 450? Valamint elég sok stílust felvonultatott az ottani lejátszó, de tisztességes rock számot nem hallottam. Ahogy füleltem, nem nagyon színezi a hangot, így alkalmasnak tűnik a zúzdásabb műfaj kedvelőinek is, mégis megerősítenétek ebben engem? Alkalmas ez rock hallgatására?

    Más. 430. Egyáltalán kezembe se vettem. Mitől kerül majd' kétszer annyiba a 450? Mi a fenét tudhat? Valamint az előbbi műfaji kérdés itt is befigyelne: alkalmas -e hangszeres zenék hallgatására?

  • Nikk

    senior tag

    No üdvözlet mindenkinek újból. Úgy néz ki, hogy a K450-es AKG-mnak beállt a hangja elég szépen. Egy rossz szót nem lehet mondani rá gyakorlatilag, minden tartományban egyformán szépen szól, legalábbis ami a saját füleimet illeti. A mélyek nagyon bedurvultak a végére és nagyon részletesen szólaltatja meg azokat is. A közép hangok szintén elég erőteljesek, habár a tanács ellenére a 100-tól 400Hz-ig terjedő sávokat én biza lehúztam... (hiába nem azon nevelkedtem... :)) A magasabb hangok szintén nagyon szépen szólnak, bár van mikor a mély már elnyomja, feltéve, hogy dübörgősebb zenét hallgatok.

    Például HighContrast nagyon szépen szól vele, akárcsak Moby vagy Ugress és ehhez hasonló félig elektronikus muzsikák... Egy élmény... :)

    DIGIC

  • superecneB

    őstag

    Üdv!

    Új füles vásárlása elé kerültem. Az AKG K450-nel szemezek, otthoni felhasználásra kéne PC-hez. Szeretem a telt mély hangzást pl filmeknél ilyen szempontból jókat olvastam erről a fülesről. Kényelem szempontjából kellemes viselni több órán át? Esetleg ajánlanátok mást ebben az ár szegmensben?

  • krisztianAMG

    senior tag

    Tegnap voltam a fővárosban halgatózni. A boltban tényleg komoly tápról lehetett kipróbálni több mint 30 fejhalgatót(én csak a számomra fontosakat próbáltam).Eleve úgy mentem oda,h a K518Dj az,ami egyértelműen favorit nálam. Mindjárt ki is próbáltam. A mélye az nagyon ott van és így első hallásra nem is nyomja el a többi hangot,de hát egy boltban nincs eléggé nyugodt környezet kihallani mindent :) A kényelem viszont... kicsi fülem van,de így sem vagyok biztos abban,h nem kellene már rövidebb idő után letenni.
    Aztán megkérdeztem az eladót,h ő mit ajánlana(utcára és otthonra is,zenére-néha filmre és külömböző stílusú zenékre,-főleg DnB-re). Erre ő a K420,K430,K450-et ajánlotta. A 420 és a 450 hangja is nagyon tetszett,de a 430-ast a telefonom nem bírta meghajtani,nagyoon halkan szólt vele, pedig az 5730 zenére kihegyezett telefon (mindegyiket próbáltam telóról is mer sokat lenne arról is használva). Utólag megnéztem a paramétereit és az impedenciája 32 Ohm így érthetetlen számomra,h miért nem bírt vele (az 518-al és másik 2-vel simánn megbírkózott). Ami nagyon tetszik az 518-asnál,h rohadt jól szigetel,szinte az IEM fülesek szintje.

    Ezekután ha még tudtok,tessék érveket és ellenérveket felsorolni mindkettő mellet ! :) (a 450 már 70€+ így az már kiesik,hacsak nincsenek NAGYON jó érvitek mellete :D tehát maradna a K518Dj és a K420).

    +1. Próbáltam a K530-at is.... Már otthonra is van fejhalgató :DDD De keret csak jövöre lesz rá. Kézben fogva még szebb mint képen ! Szerintem az egyik legszebb fejhalgató a piacon. Of course fehérben :)

    Ááá engem is elkapott a függőség. :B

    [ Szerkesztve ]

  • schawo

    titán

    válasz krino #13652 üzenetére

    Mi lenne, ha felosztanád a problémát két részre, mobil megoldásnak vennél pl egy Brainwavz M2-t, Otthonira meg pl egy Superluxot. Mert az általad meghatározott kategóriában kicsit szűkösek a lehetőségek, nem hiszem hogy fogsz találni egy olyan univerzálisat, ami mindenre egyformán jó.

    AKG-ből esetleg K450 (de nem igazán tudom hova tenni ezt a fejest)
    Sennheiserből semmi nem jutott eszembe
    Audio Technikából talán M-50, ha kicsit még rágyúrsz, de ez is eléggé határeset minden szempontból.

    Egyik sem jobb annyival (ha jobb egyáltalán) egy SL-nél, mint amennyit feláldozol a hordozhatóságon egy agybadugóshoz viszonyítva. És valószínűleg a BW jobban fog szólni nyílt környezetben, mint a fenti fülesek.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • didoc

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget kérnék, egy oreg samsung fulestol kene megmenteni, amit anno egy MP3ashoz adtak. :)
    Ma voltam egy uzletben, ahol korrekten kilehetett probalgatni mindenfelet. Igazabol ugy mentem oda, hogy veszek egy k452est , 32 eur volt. De megdobbenve lattam, hogy ez azert megis csak egy nagy darab dolog... ekkor megtetszettek a k420,k430,k450. Ezek valamivel dragabbak, a 450 az mar nekem rettento draga... a 430 meg talan belefer. Na most hangzas alapjan nem tudtam valasztani... megis melyiket? Amire lenne hasznalva, az internaton laptoprol valo zenehallgatas, filmnezes, jatek ...

  • Nikk

    senior tag

    válasz Shufny #15589 üzenetére

    Egyszerű... Tokban tároltam vagy a zsebemben (semmi cucc mellette). Amúgy a kábelnek semmi baja nincs máig. Sőt, gyakorlatilag semmi baja sincs. A hangszóró kreppált be. Valószínűleg a tekercselés, mert semmi sercegést nem ad ki magából. Szét is szedtem. Kimértem, stb... Mivel ragasztva van (zártsága révén PUR-al), nem tudtam megnézni a belsejét a hangszórónak. Hétfőn viszem szervízbe ha minden igaz. De nem akarom használni, inkább odaadom valamelyik családtagnak. Mellesleg AKG K450-ről vagyon szó. Elég design füles... Nem kifejezetten hosszú távra tervezték...

    Amúgy először a hozzáadott tok ment tönkre. Másodjára a hangszóró...

    Mindegy... A lényeg, hogy annyira nem vagyok megelégedve vele... A festék is simán lekopott róla, ahol esetleg összeérhetett a bal meg a jobb füles... A hangja mellesleg nagyon hiányzik, mert gyönyörű volt, de ez sajnos nem hosszútávra tervezett darab. Sokan panaszkodnak is rá. (ugyan arra a hibára mint én)

    Ez van... :S

    [ Szerkesztve ]

    DIGIC

  • stiggy

    tag

    válasz Nikk #15591 üzenetére

    K450 nálam ugyan ezt produkálta. Pántban átfutó kábelre gyanakodtam, de mint utólag kiderült a hangszóró adta meg magát. Lehet ez a gyengéje a szériának.

    Azt viszont egyszerűen elképzelni nem tudom, hogy mit kellett ahhoz művelni, hogy a _tok_ tönkremenjen. :U :)

    Ha szeretted a hangját, akkor bizonyára basshead beállítottságú vagy. Talán érdemes lenne körülnézned a Skullcandy és TnB cuccok közt. DnB-sek, dupstepszesek előszerettettel használnak ilyen füleseket.

    Szer.: Ha márkánál maradnál végül, érdemes dudika10-re hallgatnod. A K518-ben még durvább basszuskiemelés van mint a K450-ben.:) Bár lehet kényelmetlennek fogod találni a pánt kialakítása miatt. Érdemes ellátogatni egy MM-ba ahol ki van állítva és felpróbálni.

    [ Szerkesztve ]

  • stiggy

    tag

    válasz Shufny #15595 üzenetére

    "azokat messziről kerülje inkább el."

    Minőségileg tudtommal rendben van mindkét márka. Hangzásban meg olyanok, amilyen zenére használja (DnB stb.) a többség. Arra viszont megfelelőek. Ha ennyire tetszett neki a K450 hangja, nem hiszem hogy a tiszta hangzást keresi egy fejhallgatóban.

  • Shufny

    őstag

    válasz stiggy #15598 üzenetére

    Én mindenütt azt olvastam, hogy baromi gyorsan szétesnek a Skullcandy fülesek, és hangminőségük nemhogy a K450 -ét, de egy kommersz Sony fülesét nem éri el. DnB -t is szabad ám tisztán hallgatni. Szóval a mélykiemelés nem megegyező a rakás sz*r hangminőséggel. Egyik linkelt DJ füles sem rendelkezik teljesen lapos átvitellel.

    Közben hozzáteszem ezt is a listához. Kevés vélemény van róla, de azok nagyon jók, és a gyártóval eddig jó a tapasztalat: Fischer Audio FA-004

    Egyébként meg pont a Harman -nal kezdődtek a gondok az AKG -nél.

    [ Szerkesztve ]

  • stiggy

    tag

    válasz Nikk #15600 üzenetére

    Csak azért gondoltam mert, mikor először felvettem a K450-em az első gondolatom az volt, hogy "jézusom mi ez a sz.r?!,, :D Olyan szintű mély kiemelése van a cuccnak, hogy sok DJ-nek titulált testesebb fejhallgató megirigyelné. :)
    1 hét használat után, már le se akartam tenni. persze tudtam, hogy nem azt és úgy hallom amit és ahogy kéne, de nagyon szerethető ez a búgó, lágy hangzás. Fájó szívvel váltam meg tőle. :O

    Sajnos a felépítése és az árcédulája miatt nem tudom jó szívvel ajánlani senkinek.

    [ Szerkesztve ]

  • Nikk

    senior tag

    válasz baluka26 #15625 üzenetére

    Azám!

    Olcsóbban is van. Kérdés, hogy milyen a hangja. Rozsdamentes acélháza van, ami azért számomra elég nagy pozitívum... (nincs minek lekopnia róla) Tényleg csak a hangjára lennék kíváncsi de nagyon...

    Fémből készült darabokat máshol nem is kapni pláne nem ennyiért. Ha tényleg jó, akkor hajlandó lennék rászánni ennyi pénzt. A kis AKG K450 szintjét hozza, akkor full befutó darab lenne...

    [ Szerkesztve ]

    DIGIC

  • HUNNIA1920

    őstag

    Ha választani kéne, akkor melyik a jobb vétel PC - hez (film, játék, zene) erősítés nélkül: Superlux HD668B v. AKG K450?

    "Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

  • Dave™

    nagyúr

    válasz HUNNIA1920 #15717 üzenetére

    Bár nem hallottam a K450-et, de mivel ez zárt, és jóval lejjebbi modellnek tűnik, mint a K242 HD, ezért szerintem a 668B a jobb hangú. De várjunk más véleményeket is :)

Aktív témák