Hirdetés

2014. július 30., szerda

(#21551) mrbig25 válasza Divi27 (#21550) üzenetére

mrbig25
(őstag)
LOGOUT blog

Csak, hogy ne kelljen messzire menni:
Logout teszt 1 - 2 - 3
+1 külföldi - itt rengeteg hűtővel van összehasonlítva.

[ Szerkesztve ]

...

(#21552) Bagira01 válasza Gergosz2 (#21539) üzenetére

Bagira01
(PH! kedvence)

True120ex-van most, nem a teljesítmény miatt cserélném, hanem a mérete miatt.

(#21540) mrbig25: Az ultra 90 elég fostos egy hűtő, bár lehet csavaros lefogatással vmivel jobb lenne.

Akkor nem létezik az ultima-hoz hasonló hűtő emberi áron? :U

[ Szerkesztve ]

(#21553) Henk válasza jozefgucci1 (#21548) üzenetére

Henk
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ilyen árban freezer 64 pro vagy kicsit többért 212+.Utóbbi simán elbírja még visszaszabályzott ventivel is, hogy ne legyen hangos.

(#21554) spidersoft

spidersoft
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Mindennapi életre való gépet akarok építeni kiváltandó a jelenlegi atom330-as (GCLF2) configot, ami felett már elment az idő, finoman szólva nem túl gyors... Valami hasonlóan halk megoldást szeretnék, ha 10-15W-tal nagyobb lesz a fogyasztás az nem vészes (jelenleg úgy 50W körül eszik a gép).

Tudtok ajánlani valami procit, ami alap feladatok mellett keveset fogyaszt, és rá valami hűtőt úgy 6-8.000-ig, ami az említett terhelés mellett elfogadhatóan csendes? Monnyuk a 12cm/800RPM sflexhez vagyok szokva, de ha kicsit hagosabb, hát hangosabb :D A gigabyte superb gyári ventije is elég halk (legalábbis a jelen terhelés mellett). A hűtő mérete nem annyira szempont, de a fölötte lévő tápnak (gigabyte superb) ne zavadzáljon, és ne szakadjon le az alaplapról, lévén kis toronyházban lesz, és nem fekvőben... (Tényleg, ezekhez a kilós hűtőkhöz van valami tartókonzol, hogy ne terhelje az alaplapot? :U ) Athlon II x4 stock hűtője idle gép mellett ugyan alig forog, de így is r*hadt hangos, vagy legalábbis számomra nagyon zavaró hangja van... berreg, kerreg, csörög, csattog, szal affélét inkább ne... Ha épp valamit nagyon számolnia kell, akkor nem baj, ha kicsit zúgósabb, olyat úgyse bízok rá éjszaka, se ha épp filmet nézek, megaztán ott van a "játszós" gépem egy Athlon II 635-ös négymagvassal, majd az számol, ha kell...

Valami Athlon II x2-es procira gondoltam első körben, meg win7 x64-re (dx10.1/dxva miatt, meg egyébként is). Netes terhelés mellett elfogadható lenne pl. a 250 fogyasztása, vagy inkább a 235e? Vagy jelentkezik egyáltalán valami a 20W TDP-különbségből, ha szinte nem is lesz csúcson járatva a proci? Gondolom átlag használaton 10-15, max. úgy 30%-on, ha fog futni, ott meg jóval kisebb a hőleadás is...

Jah, és amire használnám:
- netezés
- filmnézgelődés (785G-s chipsetet néztem ki, szal *elvileg* HD terhelést nem kell várjon)
- ofisz programok: függvényileg egyszerű excel táblák (inkább ram kérdése), párszáz, max. 1.000 oldalas könyvek formázgatása (ezt is könnyűszerrel bírja még az atom is)
- havi kétszer, ha bekattan, flash játékok :))

(azért írtam ide, mert a procit még könnyebben ki tudnám választani, sokkal inkább fontos az, hogy jó hűtőt ajánljatok rá. Persze a proci is lényeges, ha tudtok mondani valami ócsódejót).

Előre is köszönök bármit :K

(#21555) becksim válasza spidersoft (#21554) üzenetére

becksim
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

i3/h55m már nem fér a keretbe?

Nindzsák?? Hol?

(#21556) spidersoft válasza becksim (#21555) üzenetére

spidersoft
(fanatikus tag)

Igaz, hogy nagyobb teljesítmény, de +10.000Ft. 40 a max, amit rá tudok szánni (proci, tápos hűtő, alaplap), feltéve, ha sikerül megválnom a GCLF2-től. Ráadásnak nem bízok az Intel videovezérlőjében -- gondolom a flash/firefox dx10.1 gyorsítás nem akadály neki, de pölö a BluRay3d kompatibilitás (ha majd gyünnek má végre az effélék) hogy megy neki? Hirtelen nem leltem, de gondolom LGA 1156-es lapból is van DDR2es... ha nincs akkor megintcsak több kiadás, mert DDR2 ramom van -- szerintem inkább jó lesz nekem az AMD :) Vagy azt nem lehet jól hűteni, megint fűtősek lettek az AMD-k?...

Olyan gép kéne, ami alacsonyabb terhelés mellett elég halk, ha valamit le szeretnék tölteni vagy hasonlók, akkor lehessen hagyni dolgozni éjjel -- esetleg rá lehessen venni (valami gyorsgombbal, vagy nemtom), hogy adott terheléstől ne pergesse magát feljebb (ha esetleg a windóznak valami sürgős dolga támadna, merugye szokott...), hogy ne kelljen zúgjon a venti rajta. Az előző sempronos gép úgy zúgott, hogy nem lehetett hagyni éjjelre, a játszós 4magvast pláne nem lehet, meg a GCLF2-t se a gyári ventijével. Most egy régi prociventi van rajta, de olyan 3-400-ra csökkentett fordulattal. 40-42˘C-ra hűti (ami sztem nem olyan sok), a tápban van egy 800as sflex, és így relatíve halk... az 5400as winyó adja a hang java részét.

Jah, vízhűtéstől kíméljetek :)

(#21557) szanyi20

szanyi20
(kvázi-tag)

Sziasztok.

Kérdésem az lenne, hogy ki milyen hűtővel és milyen hatékonysággal tudja "megzabolázni" 965-ös Black Edition-jét? :D

Köszi a válaszokat előre is

Üdv

7 gombos újraindítás: Ctrl Alt Del; Ctrl Alt Del; Reset a qrva anyád... :D

(#21558) Qru válasza szanyi20 (#21557) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Milyen órajelen és feszen?

Qru

(#21559) szanyi20 válasza Qru (#21558) üzenetére

szanyi20
(kvázi-tag)

Egyelőre minden gyári!!

(#21560) Piloss

Piloss
(senior tag)

Hali

A Corsair XMS3 4 GB, Corator DS, Asrock 890GX Extreme3 kombó elfér egymás mellett, tehát pl a memó hűtőbordája nem fog belelógni a CPU hűtőbe?

"Minden, amit látsz, mihamar elpusztul, és a pusztulást szemlélők maguk is egykettőre elpusztulnak. Aki késő öregségében hal meg, ugyanarra jut, amire az idő előtt elhunyt."- Marcus Aurelius |||| Hirdetéseim: http://goo.gl/Xt5ZkI

(#21561) Divi27

Divi27
(senior tag)
LOGOUT blog

Tehát akkor egy i7 950-hez egy Corator DS kiváló. Semmi tuninggal 100% játékkal :DDD .
Akkor ezek mellett biztos , h el fog férni:
Meg, h halk lesz, meg a hűtéssel se lesz gond...
Meg persze ahogy Qru írta a pasztával...
Szerintetek jó egy ilyen?
Köszönöm. :R

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – Google Nexus 4™

(#21562) BemApo válasza Divi27 (#21561) üzenetére

BemApo
(senior tag)
LOGOUT blog

itt van még egy pár ;)

BLB forever!

(#21563) Divi27 válasza BemApo (#21562) üzenetére

Divi27
(senior tag)
LOGOUT blog

Ok. Köszönöm. Elolvastam a teszteket és maradok a típusnál.
Szóval? Milyen? Jó egy ilyenbe?

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – Google Nexus 4™

(#21564) Qru válasza szanyi20 (#21559) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Ha nem lesz nagy tuning akkor CM Hyper 212 elég, ha hang nem annyira számít akkor Hyper 212 Plus (jobban hűt int a sima de hangosabb is). Ha halk megoldást keresel ami jól hűt akkor Coolink Corator DS pl.

Piloss: Elfér, Dominator mellett is eléfért nálam, akkor a sima XMS3 mellett is elfér. Kép

Qru

(#21565) szanyi20 válasza Qru (#21564) üzenetére

szanyi20
(kvázi-tag)

Elöször is kösz, másodszor pedig azt kérdezném, hogy a mostani kétmagosomon lévő AC Freezer 64 Pro PWM elbír a 965 BE-vel is vagy az ide már kevés?

(#21566) BemApo válasza Divi27 (#21563) üzenetére

BemApo
(senior tag)
LOGOUT blog

szerintem bőven elegendő a teljesítménye, persze tapasztalatom nincs vele, de a tesztek alapján nagyon tuti ;)

BLB forever!

(#21567) monosz

monosz
(senior tag)

Üdv mindenkinek!
A minap beszereztem egy Gigabyte X58A UD3R deszkát,a ramok Corsair dominator Tri kit,a proci egy i7 950.A kérdésem az lenne,hogy valami jóféle hűtés kellene,mert a jelenlegi Zalman cnps9500 meghal,még alap órajelen is.82 fok kürül vannak a magok,prime alatt.
10k körüli hűtés érdekelne,ami jó hatásfokkal dolgozna,és hogy elférjen a ramoktól.
A házikó,egy TT armor Plus,úgy hogy a magasság nem gond.
Előre is kösz. :R

A fontolgatással,gyakran elmúlik az alkalom...

(#21568) Henk válasza monosz (#21567) üzenetére

Henk
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

A hyper 212+ belefér az árba de nagyobb tuningot az sem bírna már. A komolyabb hűtők viszont nem férnek bele a 10k-ba, még használtból is neccesen talán a Mugen2. Az viszont nagy borda a ventije nem biztos, hogy elférne a magas ramoktól, esetleg ha a borda másik oldalára teszed. Ami felső kategória és biztos elfér és a tuningot is bírja a Thermolab Baram, TRUE rev.c, TR Venomous X, Prolimatech Megahalems, Armageddon, Alpenföhn Matterhorn, Coolink Corator. Ezek viszont nem férnek bele az árba, sőt venti sem jár mindegyikhez.

(#21569) Piloss válasza Qru (#21564) üzenetére

Piloss
(senior tag)

Ez jó hír,köszi :R

"Minden, amit látsz, mihamar elpusztul, és a pusztulást szemlélők maguk is egykettőre elpusztulnak. Aki késő öregségében hal meg, ugyanarra jut, amire az idő előtt elhunyt."- Marcus Aurelius |||| Hirdetéseim: http://goo.gl/Xt5ZkI

(#21570) monosz válasza Henk (#21568) üzenetére

monosz
(senior tag)

Köszönöm.Lehet hogy zsebbe nyúlós lesz a dolog,mert akkor inkább megcélzom a drágább kategóriát,ha netán megrángatnám a procit,akkor hűvösen tartsa.Amiket felsoroltál felsőkategóriás hűtők,netán létezik olyan aminek van alsó kerete,ami az alaplap hátoldalán merevíti a proci foglalatot,és az alaplapot,hogy ne domborodjon,ha ráfogatod a hűtőt?

(#21571) mrbig25 válasza monosz (#21570) üzenetére

mrbig25
(őstag)
LOGOUT blog

Tudomásom szerint a felsoroltak mindegyikéhez jár hátlapi merevítő, tehát azzal nem lesz gondod.

...

(#21572) lujó55

lujó55
(PH! addikt)

Üdvözletem a professzor uraknak! Kérdésem: egy C2D E6400-hoz milyen hűtőt vegyek ami halk? (vízhűtés kizárva, proc. seb: 2133MHz mag: 2)
Köszönet minden ötletért :R

(#21573) Henk válasza monosz (#21570) üzenetére

Henk
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Azokhoz mindegyikhez jár hátlapi panel, ez szinte az összes is kategóriájú hűtőre igaz. A méretük és súlyuk miatt indokolt.

(#21574) monosz válasza mrbig25 (#21571) üzenetére

monosz
(senior tag)

mrbig25 :
Henk : Köszönöm a felvilágosítást. :R
Netán tapasztalatból tudtok olyat,ami tuti lenne? Kb.4Ghz környékén használnám,és ha hangosabb egy picit,az nem nagy gond.
De igazából,én attól paráztam hogy a magas ramok végett,nem fog felmenni.

[ Szerkesztve ]

(#21575) lajosx

lajosx
(senior tag)

Sziasztok.

tuningolok épp egy i7-950es procit amit egy coratords hűt.Sajnos 4ghz en úgy néz ki akkor stabil ha 1.35 v kap a proci.De itt viszont mnár pár perc prime után a magok elérték a 80c.Szerintetek ha plussz ventit tennék a corator ds.re jelentene valamit?Vagy milyen hűtöt kellenne vegyek?Ezt sokan ajánlották,de úgy néz ki kevés a 4ghz hez :F :R

(#21576) Genji válasza lajosx (#21575) üzenetére

Genji
(őstag)

Plussz venti segíthet pár fokot. Nekem Apelföhn Matterhorn Max 70 fok 4Ghz IBT alatt, melegen ajánlom.
Milyen szorzó/bclk? vtt mennyi feszt kap? Lehet annak kell egy kis fesz és vcore kaphat kevesebbet is.

A jó játékosnak a labda a kapufáról befelé pattan!

(#21577) d!sCm4st3r válasza monosz (#21574) üzenetére

d!sCm4st3r
(lelkes újonc)

Szia monosz!

Ajánlom neked a Scythe Ninja 3-mat nagyon jó teljesítménye van és halk is! Beszerezni betudod innen, s még az ára se olyan vészes. Illetve nem tudom,h mit kezdene a prociddal egy Xigmatek Thor's Hammer mondjuk ugyan csak Scythe ventivel megtámogatva:)

--- Üdvözlettel: d!sCm4st3r --- Ha már írok egy privátot, kérlek vedd a fáradtságot és válaszolj rá! Köszönöm!

(#21578) lujó55 válasza d!sCm4st3r (#21577) üzenetére

lujó55
(PH! addikt)

Szia!
És nekem mit tudsz ajánlani?

(#21579) mario11 válasza ambrus14 (#4) üzenetére

mario11
(kvázi-tag)

Szia
Én évek óta használom az ellenállásokat a ház hütő ventikhez.Lehet venni is pc boltban,de már arról is leszoktam.(boltban 500 - 2000 közt kapsz,szaküzletben egy elleállás 20-50 ft)
Tapasztalatom szerint megvan az a alsó fordulat tartomány,ahol a légszállitás még bőven elegendő kb fele fordulat,negyed szélzaj.
Jók a zalmanok,coolingok,de jönnek az újak is.Nekem legjobban a revoltek vált be,igaz általában valami csúnya szinnel gyártják,de olcsó és meglepően jó.
A másik trükk hogy a procihütőmre sima reiser csavarral fogatom fel a nyolc centis ventit,de ez fölé egy 12 cm venti van feltéve mindkettő negyed fordulaton jár és terhelten max 35-40 fokos egy 3,2 pentium procim,hang szinte semmi.A fiam laptopja hangosabb.Pedig csak egy sima rézmagos aluhütő van rajta.Ja és igy a ramokat is nagyszerüen hűtőm.
És még egy öreg trükk:időnként kikell főzni a procihűtőt.Rengeteg ráragadt kosz lejön róla,esetenként 5-15 fokot is javithat.

mario11

(#21580) mario11

mario11
(kvázi-tag)

Bocs Ambrus14 kolegának ment :C

mario11

(#21581) Qru válasza lujó55 (#21578) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Freezer 7 PRO tökéletesen elég lenne és nem is drága. Rev2-eset vegyél az már pwm-es. Vagy CM hyper TX3, jobban hűt pár fokkal de nem annyira halk mint az AC.

Qru

(#21582) dfdfdf válasza mario11 (#21579) üzenetére

dfdfdf
(őstag)
LOGOUT blog

És még egy öreg trükk:időnként ki kell főzni a procihűtőt.Rengeteg ráragadt kosz lejön róla,esetenként 5-15 fokot is javíthat. :Y nah majd kipróbálom
főzzünk proci hűtést?

meddig kell főzni ? ;]

Lanparty BAZ megyében valahol?

(#21583) Qru válasza dfdfdf (#21582) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Elég ha a csap alatt forró vízzel átmosod a por úgy is kijön belőle. Kiszárítod és mehet vissza a procira.

Qru

(#21584) lajosx válasza Genji (#21576) üzenetére

lajosx
(senior tag)

200bclk, 19x ,cpu fesz1.26250 ,qpi 1.3v ezen stabil 3.8ghz-en de ettöl többet már nem tudok adni neki mert igyis IBT alatt az egyik mag elérte a 79c Ha levettem, a ház tetejét akkor 75c volt max,na de csak nem ugykell nézzem:)Lehet kevés a hűtésem,pedig sokan dicsérik,,,,

(#21585) Qru válasza lajosx (#21584) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Milyen házad van, illetve milyen a hűtése? DS ventije mennyin forog?

Qru

(#21586) d!sCm4st3r válasza lujó55 (#21578) üzenetére

d!sCm4st3r
(lelkes újonc)

Lujó55 minden csak a ráfordítandó kerettől függ:)

--- Üdvözlettel: d!sCm4st3r --- Ha már írok egy privátot, kérlek vedd a fáradtságot és válaszolj rá! Köszönöm!

(#21587) lajosx válasza Qru (#21585) üzenetére

lajosx
(senior tag)

terhelve everest szerint 1758 pörög a cpu cooler.A ház egy Termaltake Dh 103 van benne 2db 12cm-es venti is.

(#21588) BoogeyM@n.

BoogeyM@n.
(fanatikus tag)

Hy

Milyen hűtőt tudnék innen az apróról beszerezni ami hyper tx szintü és e8400-at jól hűtené?

Zotac GTX470^^E8400@4.0GHz^^4GB1066MHz^^ SoundBlaster7.1^^ Roccat Kave5.1^^ LG 22" W2452V^^ CoolerMaster Hyper212+^^

(#21589) Henk válasza lajosx (#21575) üzenetére

Henk
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Vízhűtést. Ha a Corator nem tudja megfogni a hőfokokat akkor ott más a baj mivel az egyik legjobb léghűtő. Egy Noctua NH-D14 talán 4-5 fokkal hűvösebben tartaná teljes fordulatú ventikkel aztán annyi 20+ k-ért. Más léghűtő meg nem is nagyon jön szóba ami erősebb nála. Én próbáltam és csak a TRUE volt jobb egy fokkal a Corator-nál, a többi tesztelt példány mind lemaradt.

d!sCm4st3r: és ettől a 2 hűtőtől elférnek a magas ramjai? Kétlem.

(#21590) lajosx válasza Henk (#21589) üzenetére

lajosx
(senior tag)

Igen mindenki jót mond róla, lehet nem jól pasztátam egyébként mert 5c eltérés van a magok között terhelve.
Igy leszedem majd megint és ujra rakom.
Köszi a választ.

(#21591) szanyi20

szanyi20
(kvázi-tag)

Sziasztok.

Nemrég jött ki a AC Freezer 13. Esetleg valakinek van már tapasztalata eme hűtővel??

Kössz

(#21592) Genji válasza Henk (#21589) üzenetére

Genji
(őstag)

Matterhorn-t ne hagyjuk ki, van olyan jó mint a Corator. :B

(#21593) monosz válasza d!sCm4st3r (#21577) üzenetére

monosz
(senior tag)

Hali!
Kösz a tanácsot,de közben beneveztem egy Coolink Corator ds-re,aztán majd meglátom hogy mit domborít.A mostani zalman-tól,csak jobb lehet.Remélem hűvösen tartja a 950-et.

[ Szerkesztve ]

(#21594) Henk válasza Genji (#21592) üzenetére

Henk
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Igen, ugyanolyan jó. De arra lenne értelme cserélnie? Azt kérdezte mire cserélje a Coratort, nem hiszem, hogy 1-2 fokért megérné bármire váltania.

(#21595) BoogeyM@n.

BoogeyM@n.
(fanatikus tag)

Hellosztok sűrgősen egykis help pls

Gyorsan kellene hűtőt beszereznem szvsz innen az apróról milyet tudnék venni ami hyper tx szintű és e8400-at jól hűtené?

Zotac GTX470^^E8400@4.0GHz^^4GB1066MHz^^ SoundBlaster7.1^^ Roccat Kave5.1^^ LG 22" W2452V^^ CoolerMaster Hyper212+^^

(#21596) Speed(R) válasza BoogeyM@n. (#21595) üzenetére

Speed(R)
(HARDVERAPRÓD)
LOGOUT blog

[link]..[link]..[link]

★lemez: http://tinyurl.com/CNCplasma ★Jeride: http://tinyurl.com/X-ph-tabor ★

(#21597) d!sCm4st3r válasza Henk (#21589) üzenetére

d!sCm4st3r
(lelkes újonc)

Henk: A Thor"s Hammertől elfér, mert nekem is az van, és az OCZ Reaper simán vigyorog mellette!

[ Szerkesztve ]

(#21598) Genji válasza Henk (#21594) üzenetére

Genji
(őstag)

Természetesen nem, csak magamra vettem, h kihagytad a felsorolásból! :P

(#21599) Gergosz2

Gergosz2
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ma szereltem be a noctua nh-d14-et és gyönyörűen elfér a házban!
Brutál jó hűtő és jó halk!
Csak ajánalani tudom!

16000+postaköltségért bőven megérte.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I ♥ Panic Restaurant by Taito

(#21600) Henk válasza d!sCm4st3r (#21597) üzenetére

Henk
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nem tudtam, hogy neked is UD3R lapod van.

Gergosz2: a D14 első ventije elfért a ramoktól?

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.