Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz mhorvat #5302 üzenetére

    "de talán ez a konstrukció tartósabb az előzőeknél (nomeg, 2500 Ft, puff két pizza ára)."

    Node, ennyibe kerül a Logitech Classic 200 is, remélem, tartósságban felülmúl egy Geniust... Egyébként a Logitech sem mindíg garancia a minőségre, mert egyik kollégámnak a cégnél egy totál fapad logitech billentyűzete van, de csattog, pedig szinte új. A másiknak pedig Mk320 féle drótnélküli, az pedig zörög összevissza. Azért írom, hogy "féle", mert nincs ráírva, hogy Mk320, de hasonlít rá.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz DBAtti #5457 üzenetére

    Melyik az a logitech deluxe? Mert többféle képet is találtam hozzá.
    Nekem van itthon egy internet 350, az nagyon szupi, de van, aki ennek az eggyel egyszerűbb változatát már vacaknak találta. Az talán valami 250 nevű volt.

    Logitech classic 200-t érdemes megnézni. Ez teljesen más felépítésű, laposabb gombjai vannak, szerintem halk (nekem drótnélküli mk250 van, az nagyon hasonló)
    Ez nem "slim", hanem amolyan átmenet a slim és a teljes méretű között. De én, aki úúúúútálja a lapos billentyűket, azt mondom, hogy még pont azon a határon van, ahol nem baj, hogy lejjebb vettek egy kicsit a függőleges méretéből. Egyedül a 6-os blokk (ins-del,home,...) elforgatása az, ami marhaság. De ha szöveget gépelsz, akkor ez megbocsátható. Programozni viszont emiatt képtelenség rajta, mert én nagyrészt csak ugrálok a forráskódban összevissza, és olyankor baromira zavaró, hogy máshol vannak a gombok. Mintha asdfg helyett gdsaf kiosztás lenne :D
    Természetesen van belől rendes magyar kiosztású, de a neten nem találok olyan képet :)

    Nagyon hasonló koncepció a Microsoft Wired 500 is, szine ugyanígy néz ki, csak azon van pár multimédia gomb is.

    Ja, egyébként még mindíg meggyőződésem, hogy a fekete billentyűk vacakabbak, mint a fehérek. Tudom, rasszista vagyok :DDD Melóhelyen fekete logitech internet 350 van az asztalomon, és szerintem nem olyan jó, mint az fehér internet 350, amit korábban használtam. Ugyanezt vettem észre valami teljesen jelöletlen logitech billentyűzetnél. Feketében nagyon szar volt, pl. már gyári új állapotában sem volt csillapítása a gombok egy részének.

    [ Szerkesztve ]

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz vlevi #5792 üzenetére

    A főbb különbségeket ismertem, de ez elég alapos volt, köszönöm :) A kisebb egér miatt egyértelműen kiesett az mk320, a 250 lesz. Köszönöm szépen :)

    Amúgy én egy Deluxe 250-et használok, amit nagyon combos, 1300 forinért vettem. Már durván 4 éve nyüstölöm, és semmi gondom vele. Ahogy elnézem matricázva van, de még semelyik bill nem kopott meg, úgy hogy nem tudom, nem igazán tudom az égetés hogy néz ki :B A nyomáspontokkal semmi bajom nincs még most sem, az egyetlen, ami nem deluxe, hogy azért van hangja, ha csapkodom este, mikor már alszik minden. De azért az sem durva, és 1k-ért, hát istenem. Ennél több meg nem is kell, bár nem csere lesz, csak kiegészítés.

    Szóval segítettél dönteni, ez a lényeg :D Köszi :R

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • vlevi

    nagyúr

    Hát akkor marad a hosszabbító, amit bedugsz hátra, és kirakod az asztalra.
    Egyébként nekem is van routerem, és hátulra van bedugva az mk250 (nem 520, 250) vevője, és nem tapasztalom ezt a problémát. Egyszer volt ilyen, amikor a tévé elé raktam a billt+egeret. Ez sincs sokkal messzebb a géptől, csak nem balra, hanem jobbra. Na, ott már akadt, kihagyott. Arrébnhúztam 10 centivel, és tökéletes lett. Valószínűleg az már sok volt neki, hogy a gépház, a tömör asztal oldalfal, UPC-s router, WiFi router, drótnélküli telefon adóegysége, tévé állvány fizikailag útban volt (az asztal oldalára vannak felaggatva a cuccok), de pár centival arrébb már nem volt ennyi zavarás. Mint ahogy 6 méterről a másik szobából sem.
    Lassulás viszont nincs. Igaz, az mk250-hez nem unifying vevő tartozik, hanem sima, pendrive méretű szerkezet.

    [ Szerkesztve ]

  • Laybee

    őstag

    Sziasztok! Tudnátok mondani olyan billentyűzetet, ami vezeték nélküli, multimédiás, nem agyonnyomorított helytakarékos vacok, magyar és halkabb egy Logitech Deluxe 250-nél?
    Néztem Mk520-ast, az mintha halkabb lenne, de visszaolvastam itt és láttam hogy nem így van.

    [ Szerkesztve ]

  • vlevi

    nagyúr

    válasz sMogyi86 #6692 üzenetére

    Az mk 250 is bill+egér.
    Ahogy láttam a billentyűzet tulajdonképpen egy Logitech K200, csak drótnélküliben. Az egér pedig ugyanaz, mint ami az Mk320-hoz van.
    Namármost. A k200 elvileg jó billentyűzet, 100%-ban hagyományos alakú, még a 6-os blokkhoz sem nyúltak. Egy kicsit kicsit laposabb kialakítású. Olyan félúton egy normál magasságú bill. és a laptop között. Vannak saját multimédia gombjai. Az egér viszont igencsak parányi, kisebb, mint ami az Mk250-hez van.
    Multimédia gombokkal tulajdonképpen az Mk250 van a három közül a legjobban felszerelve, mert mind a 12 funkcióbillentyűn van egy +funkció, ami a kék Fn gombbal érhető el. Úgymint Suspend, Mute, hangerő +/-, zenelejátszó, play, előző/következő szám, böngésző, email, keresés, számológép.
    Az mk260-on dedikált multimédia gombok vannak, de csak 8 db. Play, Mute, hangerő +/-, böngésző, levelek, kikapcs, számológép.



    [ Szerkesztve ]

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Ace Ventura #6700 üzenetére

    Logitech Mk260?
    Ha nem zavar az elforgatott 6-os blokk, akkor esetleg 250. Vagy a 320. Látszólag ugyanaz a felépítése, mechanikája mindháromnak, a különbség csak dizájnban van.

    [ Szerkesztve ]

  • vlevi

    nagyúr

    válasz ratcache #7066 üzenetére

    "amitől még tartottam a síkban enyhén hullámos kialakítás,"
    Látszatra én is azt gondolom, hogy jó dolog, mert a nagyon régi billentyűzetek is ilyesmi félék voltak, aztán folyamatosan laposodtak a billentyűzetek. De olvastam már olyat is, aki nem tudta megszokni.

    Hát, nem tudom, meddig bírja a Logi 250, de tőlem a melóhelyen az Internet350 kap bőven, és még semmi baja :)

    Én vezetéknélküliben a Microsoft Wireless 2000 és 3000-el szemezgettem, de csak nézegettem, nem mertem megvenni. Igazság szerint itthonra a Logitech Mk250 is jó. Azt a pár sort, amit ide a PH fórumra beírok, azt bírja, játszani csak ritkán játszok.


    Ezekben az MS billentyűkben az F-lock gomb nem tudom hogy működik? Megjegyzi, ha egyszer átváltok funkcióbillentyűre, és úgy marad hónapokig, vagy pedig minden bekapcsoláskor át kell váltani? Főként az F2 érdekes, azzal lehet az Opera böngészőben a címsorba írni :) A logitech ebből a szempontból jobb, mert ott a kék fn gomb nem ilyen, azt mindíg együtt kell nyomni a funkcióbillentyűvel, hogy a kék funkciót (pl. böngésző indítása) elérjem.
    A másik az egér. A Wireless 2000-hez, ha jól látom, csak sima fapados egér van. Van azon jobbra-balra gomb? És ha van, akkor át lehet definiálni a driverben arra, hogy inkább a böngésző előre-hátra gombja legyen, és ne horizontális scrollozás?
    Ja, és én a csuklótámaszt sem szeretem :DDD Na, szóval ezért nem vettem még MS bill+egér szettet.

    [ Szerkesztve ]

  • vlevi

    nagyúr

    válasz wwhy #7405 üzenetére

    Nem tudom, nekem a munkahelyen Internet 350 van, az kap tőlem rendesen, mégsincs semmi baja :D

    Itthon pedig nemsokára lesz egy Microsoft Wireless Desktop 3000, majd megírom róla a véleményemet. Kíváncsi vagyok rá. Sokat nézegettem én is a Logitech Mk520-at, de pont azért kerestem bill+egér szetben valami komolyabbat, mert a mostani Mk250 (nem 520, 250!) egere is csak 2gomb+ görgő. Ezért esett ki a Logi Mk520, és nagyjából kizárásos alapon más nem maradt, mint ez a Microsoft szet. Legalábbis ebben a 10ezer körüli árkategóriában, mert ha pénz nem számítana, akkor vehetnék Mk710-et, vagy a K800 mellé bármilyen egeret.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Darko_addict #8420 üzenetére

    Szerintem a Logitech, vagy microsoft egy kicsit jobban megoldotta már ezt a laggolás problémát, mint a trust.
    Hogy a legolcsóbbakat mondjam, próbálj ki egy logi mk250 (nem 520, 250), vagy egy MS wireless 800-at. Vagy logi mk260. Ezekkel csak annyi a baj, hogy az hozzájuk adott egér a kétgomb + görgőn kívül nem tud mást. Vezetéknélküli szetekhez sajnos nem szoktak sokgombos, jó egeret adni. Az MS wireless 3000-hez van egér, aminek több a gombja, de ott meg az egér nem nagyon használható egérnek...
    Legfeljebb a drágább szetthet van normálisabb egér. Vagy a Logitechnél az unifing vevő, amivel bármelyik bill és bármelyik egér használható egy vevőegységgel. Persze a "bármelyik" azt jelenti, hogy amelyik támogatja.

    A laggol vajon milyen mértékben értendő? Mert nekem volt (van) logi m250-em, és MS wireless 800-am, de nem érzem a laggolást. Gyorsan hozzáteszem, nem játszok vele. De fotoshopban sem vettem észre, hogy laggolna az egér. Lehet, hogy egy kicsit többet késik, mint a drótos, de az bőven az emberi érzékelés határain belül van. Annyit késik a monitor is, hacsak nem crt-t használsz.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz st6969 #9192 üzenetére

    Nem, kicsit más a mechanikája, mint az Mk250/320 sorozatnak. Nem tudom leírni, hogy milyen, valahogy puhább a nyomáspontja, szóval nem szar, csak más. Az egerét viszont nem néztem meg jobban, de az biztos, hogy nem ugyanaz. Eleve az Mk250 egere sem ugyanaz, mint az mk320-é, de az Mk260 egerentyűje fogásra is egy kicsit nagyobb. Jobban kézreáll, de, hogy 1, vagy 2 elem kell-e bele, nem tudom.

    Így néz ki a 3 egér :

    250, 320, 260

    De, ha hinni lehet a képnek, akkor 1 elemes. Kettő AAA a billentyűzetbe, és egy AA az egérbe.

    Sőt, a logitech honlapján is láttam képet. Ebbe lehetetlenség bepaszírozni két elemet :
    [link]

    És természetesen a magyar kiosztás az rendes magyar kiosztású. Ez nem olyan, mint némely Microsoft billentyűzet, amiből nincs hivatalosan magyar, csak itthon rácímkézik a lapos enteres US kiosztásra az Y mellé a Z-t, a [ mellé az Ő-t.

    [ Szerkesztve ]

  • vlevi

    nagyúr

    válasz lipido #9519 üzenetére

    Hát, az mk220 szerintem nem billentyűzet. Annyira össze van nyomorítva, hogy az már rettenet.
    Szóba jöhetne még az mk200, az teljesen hagyományos elrendezésű, de a cégnél vannak K120 billentyűk, hát nem nagyon nyerte el a tetszésemet.
    Akkor már inkább az mk320, vagy, az mk250. A 250 is használható, és a kék fn gombbal elég sok multimédiás gomb van rajta.
    Amúgy úgy vettem észre, ezekben a szettekben az egerek egész használhatóak. Semmi extra két gomb+görgő (ami a harmadik gomb is), de legalább működnek.
    Vagy a Microsoft Wireless desktop 800. Habár ebben az egér nem olyan híres. Nekem az nem tetszik benne, hogy ha bealszik, akkor elég nagyot kell mozdítani rajta, hogy feléledjen.

  • Vasinger!

    nagyúr

    Szerintetek melyik a jobb választás?

    Logitech MK520 billentyűzet 3500 Ft-ért, 2 év garival, vagy egy Logitech Cordless Wave billentyűzet 2500 Ft-ért garancia nélkül.

    Mind a kettő keveset volt használva és csak a billentyűzet lenne, az egér nem.

    Szerintetek melyik lenne a jobb? Melyiken kényelmesebb gépelni, esetleg játszani?

    Bluetooth vagy Unifying technológia a jobb? Fogyasztani kb. mindkettő ugyanannyit fogyasztana, itt inkább a válaszidőre gondolok.

    A választ előre is köszönöm! :R

  • vlevi

    nagyúr

    válasz nyunyu #10602 üzenetére

    Én láttam olyan képet, ahol az Mk330 mellé Unifying vevő van rajzolva. Talán ez lehet a különbség.

    [link]

    Sőt, szinte biztosan az, mert ugyan a Logitech termékoldala nem emeli ki külön, de ha az Unifying vevős cuccokra szűrök rá, akkor feljön.

    "Ahogy nézem, az mk320 majdnem úgy néz ki"
    Látszólag. Gondolom az EX110-re gondolsz, mint jelenlegi. Nos, ez nem pont olyan. A gombok elhelyezése igen, ugyanolyan (hogy száradna le a kezük a Home-End-Del,... gombok miatt), de ezek fele olyan magasak csak, és ha mechnaikailag ugyanolyanok, mint a Logi Mk250 (nem 520, 250), akkor fél-egy év múlva egy kicsit felkeményednek.

    "Utobbi 2-3 ev L termekei nekem nem fexenek."
    De én mostmár hozzáteszem, hogy a Microsoft kínálatában sincs elfogadható, olcsó, de azért átlagos igényekre használható cucc. Mindegyiken van valami formai zavar, amitől falnak megyek.
    Vagy lapos, vagy össze van nyomorítva, vagy satöbbi.

    Logitech Internet 350-et akarok!!! :O

    [ Szerkesztve ]

  • vlevi

    nagyúr

    Na, gyerekek lehet fikázni. Meguntam a régi Logitech fehér klasszikust, amit már párszor megpucoltam, és emiatt kicsit bekeményedett, és ezt a billentyűzetet találtam, ami teljes méretű (a slimekből már kiábrándultam), van rajta pár MM gomb, és teljes home-end gombsor van rajta :

    De így, fél naposan, még jó. Csöndben van, puha, de határozott a leütése. És csak most vettem észre, hogy nem matricás, hanem szerintem festett. Érezhető a vastag festékréteg a betűkön.
    Viszont nem gémer, ez biztos. 2500Ft-ért viszont jobbat nem kapsz, ez biztos.

    Az utóbbi időben volt pár eltévelyedésem, a Logitech Mk250, MS Wireless 3000, Wireless 800, Wave, de valahogy képen mindegyik jól nézett ki, de nekem a gyakorlatban mindegyikkel volt valami bajom. Ezért nem merek tovább keresgélni a csodabillentyűzetek között, marad a teljesen hagyományos.
    Sokkal drágább billentyűzetet pedig aztán már végképp nem mernék venni, mert ha abban sem tetszik valami, akkor végkép agybajt kapnék, ha egy 20-30 ezer forintos szerkezet nem tetszene.

  • Egon

    nagyúr

    válasz 7 #13484 üzenetére

    LOL + facepalm.
    Én meg úgy vagyok vele, hogy ha már magyar kiosztással használok egy klavit, Magyarországon, akkor ugyanmár tiszteljen meg azzal a gyártó, hogy honosítja a cuccot - különben, tudatos vásárlóhoz méltón, nem fogom megvenni, mert egyrészt igénytelenségnek tartom (pl. a '"+!%/ stb. karakterekhez ajánlott, papírcetli (sic!) kiragasztását a kiosztással - igénytelenség felső fokon), másrészt ha megvenném, pont arra bíztatnám a gyártót, hogy ne honosítsa a klaviatúráit: ha egy felsőkategóriás Logi billre, van mondjuk 10K fő fizetőképes kereslet, és ebből 9K megveszi angol kiosztással, akkor miért is honosítsák a cuccot??? Az az 1K vásárló nem fogja kitermelni a honosítás árát.
    Hja, _én_ tudok vakon gépelni_ közgázba jártam, 2+1 évig tanultam gépírást, év végén pedig vizsgázni kellett (10 perc alatt 2500 leütés, max. 4 hibával, mechanikus írógépen). De mivel sokat használom a speciális karaktereket is, nem csak egy-kettőt, ha hosszabb szövegeket írok, hülyét kapnék más kiosztással.
    No meg a 21. századbaan ne kelljen már váltogatni a kiosztások között, mint anno angol billen, DOS alatt az MKEY segédprogrammal...

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • #29810176

    törölt tag

    Hello! Azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire más egy Cherry MX Black, mint egy Brown? Blacken is lehet gépelni kényelmesen? (esszék stb. legépelése) Nekem nincs szükségem a Roccat Ryos MK Pro extráira, de csak abból van Brown kapcsolós. Itt a legolcsóbb 50000 Ft, de A sima verzióból már 25000 Ft-ért is van. A válaszokat előre is köszönöm! :DD

    [ Szerkesztve ]

  • nyesix

    senior tag

    Sziasztok!

    Jelenleg egy Logitech Wireless MK 250 wireless bill-egér kombót használok, de kezd az egér meghalni, a jobbklikket nem mindíg veszi be, így megérett a csere mindkettőre.

    - a kettőre együtt 15-20 k szánok
    - újat szeretnék
    - nem tudom milyen típust szeretnék, ennyire nem vagyok képben HALK legyen :R
    - extra elképzelés: a del-ins-home-end-Pgup/ Pg down 6-os fektetve legyen,
    - magyar kiosztással

    Tudom, hogy ez a billentyűzetes topik, de gondoltam megkérdezem, hogy esetleg tudtok-e a fentieknek megfelelő kombót ajánlani, vagy ha nem akkor csak billentyűzetet, ami lehet vezetékes is.

    THX :R

  • t.imi

    addikt

    válasz dqdb #51596 üzenetére

    Alá raktam egy szilikon tok dobozt, most 40mm-en vagyok, plusz 15mm csuklótámasznak másik doboz. Már most nem tetszik, ezt még leírom így :DDD Bill út ~3mm. Szóval igen. Támasz szükséges, vagy gipsz, mert már most feszül a bicepszem, alkarom.
    Vissza 21mm-re.

    Értetetlen mi a jó ebben a gyártóknak a divaton kívül? Eddig RGB volt a "gamer vonal", most már RGB + mecanikus kapcsolók, emeletes billentyűzeteken, ami szerintem kvára nem jó a fiatalságnak, max az izmaik még lazábbak és egyelőre nem xarnak be a természetellenes testtartástól.
    Vének meg hadd @opjanak.
    Vagy, marad KOXX által nem szeretett Tesoro, nincs támasz, nagy magasság, van kockázat.

    Nézem Cintulát. Boldogság on, de kellene gyűrű, az sem mindegy milyen. Lehet hogy támasz is később, stb. Bakker.
    Nyunyu és hozzá hasonló spilerek nélkül a pc-s társadalom döntő többsége már zárt osztályon lenne :D

    Egeret Pixelből vettem, egy temetésen többet mosolyognak mint ott. De, értik a dolgukat, kb egyetlen bolt Bp-en, ahol terített asztal fogad perifériákból.
    Szándékosan a közelükbe sem megyek, nincs 50k erre a mókára :N
    Silent redből egyet találtam: CORSAIR STRAFE RGB MK.2 - 58k :DDD

    Tényleg. 2500huf körül van magyarító készlet Coolermaster mechanik bill-höz. Ez felpakolható bármelyik normál méretű UK keycap helyére? Gondolom igen. Ez növelné a találati esélyeket.

    [ Szerkesztve ]

  • pelikan69

    tag

    Sziasztok!

    Otthon egy Logitech Internet Navigator keyboardot használok kb. 17 éve, a munkahelyemen pedig ennek szinte a hasonmását, a Chichony KBP0108 keyboardot. Otthon sokszor szükségem van az egész asztalra, ezért keresek valami hasonló billentyűzetet ami vezeték nélküli. Lehet ma ezekhez hasonlót kapni?

    Kitöltöm a szokásos kérdőívet is.

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    Kb. 25000 Ft lenne a felső határ.

    2.Használt szóba jöhet?
    Nem.

    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
    Logitech Internet Navigator keyboard, vezeték nélkülit szeretnék.

    4.Mire használnád a billentyűzetet?
    Programozás (Java), dokumentáció írás, levelezés, ...

    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
    Nem játszom a gépen, az ára miatt a mechanikus kiesik.

    6.Van konkrét modell ami tetszik?
    Talán a Logitech MK540, de csak fotón láttam.

    7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
    ISO magyar, nagy Enter

    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
    Teljes billentyűzet numpaddal + fn-sor + multimédia gombok

    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
    Csuklótámasz, vezeték nélkül.

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

    Sbooster USB-s lineáris táp, HeadFlow fejhallgató erősitő eladó

  • micafighter

    nagyúr

    válasz dqdb #72794 üzenetére

    Vettem szerintem kb vagy 250 durock Dolphin/Daybreaket, abbol 3 részletben rendelt 150 kapcsolót (Dolphin, Daybreak) már szétszedtem, azok mind kenve voltak. A Silent Alpacara nem emlékszem, abból csak 10et vettem mkeu-rol, azóta nincs nekik készleten. Lehet valami régebbi batch utolsó darabjai voltak azok, mert a kapcsolóház holtjátéka jóval nagyobb volt, mint pl az AliExpresses dolphinok.

    Mondjuk így hogy sok kapcsolót próbáltam már, nekem a Gateron Silent jobban bejön, az is gyárilag kent és simábban jár, keményebb a bottom-out és Keychrontol kb fele annyiért beszerezhető mint a dolphin/daybreak alirol. Mkeu-rol silent alpaca valahol a kettő között lenne árban, de az meg hónapok óta nincs készleten. Viszont a daybreak/dolphin/silent alpaca az halkabb, mint a Gateron/Zeal/Cherry féle silent megoldás.

Új hozzászólás Aktív témák