Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atilla001

    senior tag

    Üdv!

    Szeretnék megosztani egy esetet.

    Minap behoztak hozzám egy gépet, hogy játék közben leállt a gép. Majd megpróbálta újból bekapcsolni, és a CPU mellől láng csapott ki és füst lett.
    Elsőre a tápra gondoltam, de sajnos nem. Egy Asrock 970 Extreme 3 alaplap volt benne és egy FX8150-es CPU. Freezer 7 hűtő.
    Szétszedve és alaposan átvizsgálva kiderült, hogy a VRM hűtők alatt lévő alkatrész égett ki, elszenesítve a környezetét. A deszka hátulján is hólyag lett, elégett alkatrésszel.
    alaplap hátulja, VRM alatt
    Socket mellett

    Nem olcsó az alaplap és a CPU sem. De sajna ez lett belőle. 2 évet bírt így.
    A gyári hűtés lecserélték mert iszonyat hangos volt és nem elég hatékony. Az Asrock oldalán írják, hogy FX8xxx CPU-khoz lefele fújós hűtés célszerű, hogy hűtse a környezetét is. Na ez nem ajánlás, hanem szigorúan betartandó. Ugye a Freezer 7 az toronyhűtő. Semmi hűtést nem kaptak az alkatrészek.
    A CPU feszültség le lett véve, mert annyira melegedett. Így is megadtam magát.
    Tehát ez esetben áldozni kell a komoly alaplapra, mert nem bírja hosszú távon. Hozzá tenném, FX8xxx-szet se vennék játékra.

    Ma kiderült, hogy a CPU is tönkrement. Másik alaplapban meg sem nyikkan. Igen nagy a kár.. sorry

    Itt azért megkérdezem, ez esetben mennyi az esélye, hogy a CPU is tönkrement? Én még nem láttam rossz procit (túlhajtáson kívül), pedig nem ma kezdtem. Ja de, most egyet biztos :)

    Ennyire fontos a jól kialakított alaplap és hűtés...

    [ Szerkesztve ]

    Védd a természetet!

Új hozzászólás Aktív témák