Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    Létezik már egy foci topik.
    A címe pontosan meghatározza a témáját, stílusát:
    A fociról könnyedén, egy baráti társaságban

    Sajnos, oda egyre többször betoppanak olyan új hozzászólók, akiknek célja nem a baráti csevegés, hanem a magyar bajnokság színvonalának ócsárolása, de nem szakmai alapon, mert láthatóan egy meccset sem néznek meg.
    A hazai stadionépítéseket pedig nyilvánvalóan politikai alapon bírálják, de arra ügyelve, hogy a hsz. ne legyen szankcionálható.

    Ezek a témák ugyan már rengetegszer meg lettek vitatva, álláspontok ki lettek fejtve, de újból mindig akadnak, akik csak az összeugrasztás kedvéért újból bedobják.

    És így mérgezik a foci topik eredeti célját, miszerint egy baráti beszélgetés maradjon.

    Itt viszont teljes "topik on" módon, bátran kifejthetik, miért nem kellenek új stadionok, miért kellene az egész magyar focit beszántani, és az összes ráfordított támogatást pedig sokkal nemesebb célokra fordítani: az egészségügytől, az árva, háromlábú kiskutyák támogatásáig.
    Így a témában érdeklődőket, véleményt kifejtőket lett hová irányítanunk.

    FONTOS!
    A fórum szabályzata itt is ugyanúgy érvényes:
    az aktuálpolitikai megnyilvánulások ugyanúgy tiltottak!

    Jó fórumozást!

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • ted_mosby

    senior tag

    Nekem annyi gondom van hogy építik az új stadionokat mindenhova, közben a Pető intézetet meg be akarták zárni. És szerintem a beteg gyerek ápolása fontosabb mint hogy 20 emberrel több menjen ki a meccsre. 1-2 jó stadion kell nem azt mondom, de még az utolsó csapatnak is most találták ki? Közben meghallották hogy ez rossz fényt vetne rájuk, erre kitaláltak hogy ők már előbb meg egyeztek velük, na persze.. A Fradi stadionnak örülök, bár az is államilag van finanszírozva, de még is kell egy hely ami, ha nem is vilagszínvonalú, de azért ott van a toppon. :)

    Sony Xperia Z1 Compact Felhasználó | "Az előre nem látott lehetőséget azonnal használd ki, s az előre nem látott nehézségekre rögtön tettel felelj." ~ Carl Von Clausevitz

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz ted_mosby #2 üzenetére

    hát igen.

    kicsit cinikusan írtam azt, hogy a 3 lábú, árva kiskutyáknak is lehetne több támogatást adni.
    mert valakinek az a fontos.
    és egész biztosan még fel lehetne sorolni 50-100 nem "poénos", hanem valós lyukat, ahová be lehetne tömni a stadionokra szánt pénzt.

    engem pl. a bálnatologatók és a pandamentők nem izgatnak.
    de ilyet mindig lehet találni. pl 2-vel kevesebb grippen, vagy 3km-rel kevesebb autópálya kéne, stb.
    viszont ezekből épülhetne még 1 stadion...

    erre mondom mindig azt, hogy a költségvetési pénzeket hogyan osztják szét, az mindig politikai döntés kérdése (is). :)

    ***

    "de még az utolsó csapatnak is most találták ki? Közben meghallották hogy ez rossz fényt vetne rájuk, erre kitaláltak hogy ők már előbb meg egyeztek velük, na persze.."

    ezmiez?
    valamiről lemaradtam? :F

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • Drizzt

    nagyúr

    Nem is tudtam, hogy ilyen topic is van. :D Na mindegy. A véleményem: egy stadionra lenne igazán szükség, s sajnos úgy fest az nem halad egyáltalán. Egy szép nagy modern stadion a válogatottnak. A Puskás minősége mára sajnos minden szempontból kritikán aluli. Kellene egy hangulatosabb stadion, ahol a lelátóról még a pálya másik végéig is van esélyed ellátni, meg meghallani, hogy a túloldalon mit énekelnek.

    Klubok stadionépítését nem látom megindokolhatónak, ha nagyon keresünk olyat, ahol van értelme, akkor a mostaniak közül Ftc, meg Debrecen indokolt. Viszont Felcsút, vagy Szombathely pl. teljesen érthetetlen. Ha bővül a nézőszám, akkor kell stadionok építésébe kezdeni. Addig nem igazán érdemes. Az infrastruktúra bővítés(vizes blokkok, edző létesítmények, etc...) mindenesetre sehol sem árt.

    Nb1-es meccseket nézek, izgalom az van, néha iram is, technikai tudás kb. nulla. És annak, hogy a foci szintje ilyen alacsony, szerintem társadalmi okai is vannak jelentősen. Nem egy tehetség kallódott el, s tért teljesen más pályára a korrupt utánpótlásnevelési szokások miatt, vagy lett inkább valamilyen káros szenvedély rabja. Persze ez 1x évvel ezelőtti elmeséléseken alapszik, de nem hinném, hogy javult volna a helyzet. Őszintén szólva nem tudom a megoldást, de nagy mennyiségű állami pénzt én nem lapátolnék a dologba semmiképp.

    I am having fun staying poor.

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Drizzt #4 üzenetére

    :)

    ***

    azért nyitottam, mert a foci topikban van pár, stadionépítést kritizáló egyén, akik egyenként már vagy 10x leírták a véleményüket, semmi újat hozzá nem téve, és meguntam.
    így csak belengetem a bosszantásukra ezen topik linkjét... :D

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • Skipp

    senior tag

    válasz Drizzt #4 üzenetére

    A szombathelyi stadionhoz annyit, hogy lenne annak értelme, csak ésszel kellene csinálni ezt is. Persze akkor kevesebb a mutyipénz. :))

    Terveznek 15-20e befogadóképességű stadiont. Minek. Legfeljebb Fradi + Zeg ellen lennének/ lennénk 10-et megközelítően, ekkora max kapacitás tökéletesen megfelelne. Lehetne belőle egy hangulatos, zárt, jó akusztikájú arénát csinálni, nem egy kétszer akkorát, amiben elveszik ~2300 ember egy átlagos fordulóban. És lenne értelme, mert ami most van, az egy 40 éve épült betonteknő, amiben azért vannak műanyag székek, mert a szurkolók felszerelték őket, amikor bronzosok voltunk. Egy modern, viszonylag olcsó fenntartású stadionra igen is lenne szükség és igény is.

    Ezt a nagyzolós stadionépítést - ami sokkal többet elvisz, mint az ész megkívánja -, én sem tudom támogatni, lenne máshol hely a pénznek. Egy modern, ésszerűen megtervezett stadion ötlete mellé viszont maximálisan oda tudnék állni.

    [ Szerkesztve ]

    Légy pontos! Mérj mikromiliméterben, jelölj krétával, vágj baltával!

Új hozzászólás Aktív témák