Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tabort

    csendes tag

    Sziasztok!

    Bocs, hogy új topicot nyitok ennek, de nem találtam választ.
    Logitech z213 2.1-es hangfalam van, tudom, hogy nem csúcs darab, de fél éves és az utóbbi pár napban kezdődtek a problémák vele. Először elment a mélynyomó hangja, próbáltam szoftveres okot keresni, de később rájöttem, hogy ha hozzáérek a membránjához, akkor visszajön. Persze nem sokáig. Egy nap után már recsegni kezdett, ha hangosabb mély hangot kapott. Most itt tartunk. Soha nem ejtettem le, nem szúrkáltam, nem próbálgattam, hogy meddig tudom benyomni a membránt anélkül, hogy behorpadna, mindvégig az asztalomon állt teljes nyugalomban.
    Megnéztem a mobilomra dugva, ugyanaz. Először nem akartam felnyitni, mert hogy még garis, de aztán nem bírtam magammal. Megnézegettem, honnan eredhet a recsegés, és arra jutottam, hogy a hangszóró középső "púpjában" van valami gebasz. Bocs a szakszerűtlenségért, de nem tudom, hogy hívják :) Ha máshol fogom le, recseg, de ha közvetlenül a púpot, akkor megszűnik a recsegés. Nem tiszta erőből fogom le, meg nem horpasztom be, nem kell rémüldözni :D
    A kérdés az, hogy van-e értelme szervízbe küldeni, vagy tudok vele én magam is kezdeni valamit? Azt mondták, hogy max 40 nap a szervíz, ami annyira nem vonzó. A habozásom igazi oka, hogy leárazva vettem utolsó darabként 5000 Ft-ért és azt mondták, hogy ha csere, akkor visszaadják a pénzt és ennyi. Namost 5000 Ft-ból nem sok mindent tudok venni, ami hangzásban legalább ezt tudná... Szóval, ha én is meg tudnám javítani itthon, akkor lehet, hogy inkább azt választanám.
    Mi okozhatja tehát a púpban a recsegést? :F

    [ Szerkesztve ]

    GIGABYTE B450M DS3H, AMD Ryzen 5 1600X, ARCTIC COOLING Freezer 33, HyperX 4x4GB Predator DDR4 3200MHz CL16 KIT HX432C16PB3K2/8, EVGA GeForce GTX 980 4GB FTW GAMING ACX 2.0, be quiet! System Power 9 600W, ViewSonic VG2236wm-LED, Logitech G502 Proteus Spectrum, Win 10

Új hozzászólás Aktív témák