Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • ToBeY

    nagyúr

    válasz LaptopSystem #91 üzenetére

    Ezt találtam nem tudom mennyire segít

    Az alábbiakban közreadom – kezdők számára lépésről lépésre - az LG LCD és PLAZMA TV-k USB Hack-jének TÁVIRÁNYÍTÓS leírását, melyet ezen a fórumon, más fórumokon(magyar, angol) olvasottak és saját tapasztalataim alapján állítottam össze. Gyakorlatilag a módszer minden olyan típusra alkalmazható, ahol a magasabb szériaszámú – de azonos típusszámú – TV gyárilag tudja a DivX-s filmek lejátszását. Ez a TV-k leírásaiból kideríthető, ill ha sikerül a szerviz menübe való belépés, akkor van olyan „Menüpont”, hogy Divx. Pl. a …LD 650 LCD leírásában benne van, hogy képes a DivX-es filmeket lejátszani, így a kisebb szériaszámút pl. … LD 550 LCD-t is képessé tudjuk tenni az USB port hackelésével. Ugyanez igaz a plazmákra is csak más lehet a belépési kód ill. az univerzális távirányítóval való összehangolási kód :

    Mi kell hozzá :

    - 1db Meliconi „fully8” tip. univerzális távirány(a Média Markt-ban bruttó 2.990 Ft-)
    - 1db Hordozható USB portos Winyó, tele jobbnál jobb – akár HD-s - filmekkel (avi, mkv stb – iso általában nem !)

    A menetrend :

    - Kb. 5 másodpercig nyomd a "TV" feliratú gombot a távirányon : a piros lámpája villogni fog. Egyes TV-knél a „TV” és az „OK” gombot kell együtt nyomni, az LH sorozatnál pedig a gyári távirányon és a TV-en az „OK”-t.
    - Írd be a távirányító kódot: LG LD 550-nél pl. az 1286-t(a többi TV-re a távirány leírásában találod a kódot), ezzel összehangoltad a TV-det az univerzális táviránnyal. Ha jól csináltad a „fully8” kikapcs gombjával ki tudod kapcsolni a TV-det. Tedd meg és kapcsold vissza. Ha nem jó ismételj, amíg nem mükszik !
    - Kb. 5 másodpercig nyomd a „TV” és az „OK” feliratú gombot egyszerre, majd engedd el. A piros lámpa a „fully8”-on megint villogni fog
    - Írd be az aktiváló kódot: 255, a TV-n megjelenik egy kis ablak és innentől már mehet a TV távirányítójával az irányítás.
    - A TV kéri a jelszót : az LF,LU,LD, LH sorozatnál ez „0000” vagy „0314”.
    - A Tool Options 3-ban a DivX-t állítsd „1”-re vagy az EMF (JPEG, MP3) értékét állítsd 1-re, a DivX-et állítsd HD-re.
    - Lépj ki a menüből a vissza gombbal.
    - Kapcsold ki a TV-t, dugd rá a Winyót majd kapcsold be a TV-t és élvezd a műsort !

    Még néhány tapasztalat, tanács :

    - Az LD550 pl. még a 8 Gigabytos filmeket is lejátssza, de előfordul, hogy a player-e nem ismeri fel a video vagy az audió formátumot. Ezen csak a firmware ill. a player frissítés segít, ami kicsit bonyolultabb és veszélyesebb, de itt van két ajánlott(kipróbált) link haladóknak :

    - A lejátszót filmnézés közben az „OK” gombbal lehet „aktiválni”, a Qmenübe feltétlenül lépjetek be és állítsátok be a videolejátszás jellemzőit(kép, hang : magyar : „2”, a True Motion-t pl. stb), a video és hangjellemzőket

    - A firmware „menübe”(ahol a frissítést végrehajthatod ill a verziószámot megnézheted) így lépsz be : USB-portra vmilyen eszközt dugsz(pl. a firmware frissítést tartalmazó pendrivet vagy wincsit) , majd belépsz a „Menü”-be, ráálsz a nyilakkal „Options” menüpontra, majd 7-szer megnyomod a „FAV” gombot.

    - Figyelem ! A firmware frissítés a garanciavesztés miatt veszélyes(visszaállítani egy elromlott TV-nél az eredeti firmware-t szinte lehetetlen), míg az USB hack eredetire való visszaállítása viszonylag(!) könnyen összejöhet !

    - A rejtett(szerviz) menüben mást – az USB-n kívül – kezdőknek nem igen érdemes állítgatni(bár mindenki hajlamos rá : „Hátha jobb lesz !), mert teljesen hazavághatod a vadiúj TV-t !

  • mm89

    őstag

    sziasztok!
    Van egy LG 32LD320 as tv-m. A kutya ma megette a távirányítót. Ilyen volt
    A kérdésem az lenne, akinek van ilyen vagy hasonló tv-je, és vett már hozzá univerzális távirányítót, hogy milyen fajtát, és működik e vele rendesen, tehát az összes funkciót tudja e a távirányító. Eredetit legolcsóbban 6.000Ft-ért találtam, ezért gondoltam hátha van valami olcsóbb megoldás. És ugye az univerzálissal hackelni is lehet(bár olvastam pár leírást és abban kell az eredeti is, mert azzal kell kilépkedni a menüből vagy mi).
    Szóval akinek van univ. távirányítója legyen kedves próbálja ki, hogy maradéktalanul működik-e és ha igen, akkor milyen típusú irányítóval.
    Előre is köszönöm!

    ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

Aktív témák