Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz lajafix #175 üzenetére

    Mármint a sommelier? Ha pincér szolgált ki borral, akkor az már nem fér össze a hely sznobizmusával :D

    Benne volt a Top100 étteremben rá 1-2 éve, akkor láttam, és írták, hogy nagy reménység a hely Michelin szempontból. Hogy hol tartott a folyamatban, nem tudom. Mi már ezelőtt voltunk ott, csak ezért ragadt meg.

    A kajáról és a kiszolgálásról a következőket tárnám fel:

    Amikor bementünk, kb. 30%-on volt a hely, vagy annyin se, 3 asztalnál ha ültek... ebből egy helyen már rekeszével pakolták a borokat, tehát az biztos jó volt.

    Belépéskor fogadott minket egy pincér, és miután meglepődött, hogy bejelentettem vacsorázni szeretnénk (biztos nem volt éppen semmi otthon amiből összeüssön valamit) leültetett minket.

    Kivártuk a szintidő dupláját, üdítő kör, étlap kör, én kértem lazacot párolt kelbimbóval, barátnőm valami bundás szárnyast krumplipürével.

    Ez kb. szintidőre ki is jött az alábbi minőségben:

    - a lazac ízre rendben lett volna, de a bőrét rajta hagyták, ami jó pont lenne ha nem mellékelték volna hozzá a pikkelyeket is. A lazac bőre nagyon finom, igazi ropogós falat, de vagy letisztítják a halat, vagy leszedik a bőrét. Ilyen köztes út nincs. Undorító. Ja és szálkás is volt nyomokban... a filé... szálkás... na mindegy.
    - a párolt kelbimbó hideg volt, és volt valami citrusos íze, tipikusan az a salátából kihalászott recycling gyanús felállás a balzsamecet hanyag leöblítéséből származó bűnjelekkel

    - a bundás szárnyas (nem rántott csirke, de valami logikájában hasonló fancy cucc) illatra a Balatonzamárdi Öcsi büfé augusztus 19-ei utolsó előtti lángosának szagát viselte magán, amikor volt még a kökin hurkakolbászos lacikonyha, ott éreztem ilyet utoljára
    - a kurmplipüré (gondolom ellensúlyozandó a hús dekadens határozottságát) hideg volt és szappanízű - ha lemegyek egy üzemi étkezdébe nagy eséllyel ezt kapom 790-ért csak meleg krumplival

    Semmi gond, kifogtuk, c'est la vie mondja az orosz aki jól tud latinul, ettünk valamennyit, a többi (50-60%)-ot pedig jeleztük a pincérnek, hogy köszönjük, viheti. Hiba volt.

    Kérdezte tán nem ízlett-e, mi volt a probléma? Mivel eldöntöttük, hogy ennyi volt a hely, nem jövünk többet, és egyébként sem akartam eljátszani az üzemi kekec't, próbáltam hárítani. "Á, nem volt rossz, biztos csak nekünk más az ízvilágunk" De mi nem ízlett, mondjuk meg! Becsomagolja? "Ó, semmi, jó lesz ez így, nem kérjük, köszönjük" DE MI NEM ÍZLETT??? Na ekkor már nem bírtam... "Ja, hát (bazmeg) a hal pikkelyes, a kelbimbó savanykás, a hús zsírszagú a krumpli hideg, (de kösz, tényleg, profi munka)."

    Béketűrő ember vagyok, nem is különösebben kekec, ha nem tetszik, nem megyek legközelebb, nem szoktam rendet tenni semelyik étteremben sem. Ez viszont követelte a választ. Majd megsértődött.

    Hanyagul megköszönte a választ, orrot felnyomta, és elviharzott. Vártunk úgy 15-20 percet (nem túlzok) majd mikor visszatért (reméltem a számlával, de nem) akkor megkérdezte, hogy nem sietünk-e? A nyelvemen volt, hogy mennénk mielőtt zár a gyrosos, de mondtam, hogy (nyugodtan nézze még meg a műsor végét) még van pár percünk.

    Újabb kb. 15 perc után kihozott 1 azaz egy pohár csokikrémet kis habbal a tetején, meg 1 azaz egy kiskanalat, hogy ez a ház ajándéka, és elnézést. Hát anyád... alázd azt b+... két főre egy pohár oetker puding egy kanállal...

    Ellenőriztem, nyálnyomot nem láttam, befalatoztuk, mert éhesek voltunk, majd 24 Ft borravaló hátrahagyása mellett távoztunk.

    Azóta nem voltam arra.

    "keresőkifejezések: klassz étterem budapest"

    [ Módosította: philoxenia ]

Új hozzászólás Aktív témák