Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • a1200

    aktív tag

    Hello. T-Home-os kábelnetem (XP) van, de kb. tavasz óta csak ritkán változik az IP címem. Előtte minden bekapcsoláskor, újraindításkor megváltozott. Aug. óta felírom az IP címeimet, és hogy mikor változott, össze-vissza 1-6 naponként ad csak újat, nagyrészt reggelre. 1 meghatározott tartományból adja mindig, az 1. szám csak néhány lehet pl. 1-5-ig, a többi általában eltér, de van, hogy csak a 2 utolsó szám változik meg.
    Tavaszig a parancssoros release/renew működött nagyrészt, most már egyáltalán nem.
    8-10 óránként netezek, kikapcsolás után áramtalanítok mindent, a modemet is, tavasz előtt is.
    Próbáltam már modem kikapcs, reset, renew, semmi sem segít, akkor kapok új IP-t, ha a rendszer éppen úgy gondolja.
    A kérdés, hogy hogyan tudok bármikor IP-t változtatni?
    Az alhálózati maszk, alapértelmezett átjáró, DHCP, DNS1 és DNS2, fizikai cím mindig ugyanaz, csak az IP változik pár naponta.
    Próbáltam kézi átállítással csak az IP-t megváltoztatni, de csak elrontottam, nem lett netem, vissza kellett állítanom az eredetit.
    Nem illegális dolgokra akarom ezt használni, nem tiltottak ki sehonnan, nem ezért fontos.
    Esetleg valami segédprogram segíthet?

    A másik, hogy hogyan tudom a kapott mailból megállapítani a küldő IP címét, és min. a várost Mo-on belül? Aki gmailból ír, nincs semmi fogódzó, amikor az eredetit megnézem.

    A harmadik, hogy hogyan lehet az, hogy 1 emberrel pár napig leveleztem, és a nekem küldött levelek IP címei teljesen mások? Nem 1 tartományból valók, hanem szélsőségek között változnak, az 1. érték 2-3 jegyű is volt, miközben ugyanarról a gépről netezik mindig.

Új hozzászólás Aktív témák