Hirdetés

2012. május 28., hétfő

Hozzászólások

(#901) Motion_Blur válasza Gergő20 (#899) üzenetére


Motion_Blur
(PH! félisten)

Nekem sincsenek összefogva:

[link]
[link]
[link]

:D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#902) Winner_hun válasza Motion_Blur (#901) üzenetére


Winner_hun
(PH! félisten)
LOGOUT blog

1. a szalagkábelek össze vannak, ez így már jobb
2. a táp kábelei hosszúak, tanulhatnál tőlem:D
3. vissza a régi fejedet;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#903) Motion_Blur válasza Winner_hun (#902) üzenetére


Motion_Blur
(PH! félisten)

1. valóban
2. igenis mester! :D
3. nem! :P

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#904) Winner_hun válasza Motion_Blur (#903) üzenetére


Winner_hun
(PH! félisten)
LOGOUT blog

2. [link] és [link]
3. :((( ;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#905) Motion_Blur válasza Winner_hun (#904) üzenetére


Motion_Blur
(PH! félisten)

Vazz te beteg vagy! :Y

Persze ezt jó értelemben írom :D Én max. a ventik kábelét szoktam megrövidíteni, de hogy a tápét? :Y

szerk: szerezz egy jobb digitgépet! :)

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#906) Winner_hun válasza Motion_Blur (#905) üzenetére


Winner_hun
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Tudom, írták már páran, Hátigen, olvasni kéne a topikom:P:B:D
Mégszép, hogy a tápét. De még a szalagkábelt is, abban talán még van is kihívás. De a tápéban:F

mod: nincs digigépem, a topikomban található képeket 3 db fényképezővel csináltam, mikor melyik volt nálam

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#907) mh197 válasza Winner_hun (#904) üzenetére


mh197
(őstag)

De miért a vezetéket vágod szét? Miért nem a csatikban (molex) veszed ki a kis fém érintkezőket (két kis fém pöcköt kell visszahajtani benne, és kijön.), és ott forrasztod rövidebbre?! :F Sokkal elegánsabb a csatiban újraforrasztani, és akkor nem kell rá az a szigetelés, ami a vezeték szétvágása esetén rá kell kerüljön.

(#908) mycso válasza Winner_hun (#904) üzenetére


mycso
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Majd valamikor rakok fel képet a házamról.
Engem is zavartak a kábelek, hogy össze-vissza lógtak, de hogy szétvagdaljam őket.
Egyébként gratula.

De én egyszerűbben oldottam meg --> ami felesleges, azt a gép másik oldallapja alá ''gyűrtem'', kábelkötegelőztem, majd azt is lefényképelem.

< >=♦=< > Diesel Common-Rail Injection

(#909) Winner_hun válasza mh197 (#907) üzenetére


Winner_hun
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Mert az túl egyszerű:DDD Amúgy be lesznek vonva a kábelek, nem fog az látszani;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#910) Winner_hun válasza mycso (#908) üzenetére


Winner_hun
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Én nem rakok sehova félre kábeleket, az valahogy nem jött be:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#911) mh197 válasza Winner_hun (#909) üzenetére


mh197
(őstag)

Jaja, ha lesz rajtuk harisnya, akkor végülis mind1. Egyébként jó ötlet ez a kábelrövidítés. Én is sokat szívok a fölösleges kábelcentikkel. Ha lesz időm, és türelmem, átforrasztom én is a gépemben a kábelrengeteget. :))

(#912) mh197 válasza mycso (#908) üzenetére


mh197
(őstag)

Nálam az egyik 5'25-ös hely a táppal szemben lévő már tele van a fölös vezetékekkel (pl : 3pines átalakító 2 db molexhez, venti csatik, venti fordulatszabályzó, 3 fénycsőhöz menő vezeték, tápvédő, meg a vízhűtés 2 pumpájához, stb..), mert elég sok vezérlés, meg hasonló van a gépben, és építgetés közben mindig úgy voltam vele, hogy egyel több még elfér. Na ez lett a vége. Szvsz jogos a kábelek rövidítése, mert átláthatóbb lesz a ház tőle, és könnyebben szerelhető.

(#913) Winner_hun válasza mh197 (#911) üzenetére


Winner_hun
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Harisnya?:Y Dehogyis:D
A táp az nem kihívás;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#914) mh197 válasza Winner_hun (#913) üzenetére


mh197
(őstag)

Nem kábelharisnya lesz rajta? :F Vagy simán a vezetékek lesznek átszínezve, vagy esetleg zsugorcső, vagy hasonló megy rá?

Holnap (azaz ma) matek szigorlatom lenne :O , szerintem nem megyek be :DDD

(#915) Winner_hun válasza mh197 (#914) üzenetére


Winner_hun
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Nem az lesz rajta. Egyik sem talált.
Miaz, hogy nem mész be:Y Ahogy érzed:D;)

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#916) mh197 válasza Winner_hun (#915) üzenetére


mh197
(őstag)

Oks, akkor majd meglátjuk (remélhetőleg). :)) :DDD

Nem megyek, mert 32-ből ha 6 tételt tudok az jó. Sajna kicsúsztam az időből. Majd jövő héten.. :DDD

(#917) Winner_hun válasza mh197 (#916) üzenetére


Winner_hun
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Meglesz, de hogy mikor, azt még én sem tudom, sok dolgot kéne egyszerre. Asszem előbb a billentyűzet lesz lehalkítva;] Meg áááá grrfhhhh sok mindent kéne csinálni, azt se tom hol kezdjem. Asszem a bill lesz befejezve. Megy még rá 2 USB meg apróbb modok lesznek rajta;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#918) Sándor -P20- válasza Winner_hun (#917) üzenetére


Sándor -P20-
(senior tag)

A kábelrengeteg témába.
Én is unom a pókhálót, de valami miatt nem szívesen esnék neki és metélném szét a kábeleket, pedig tényleg nem egy nagy pukk.
(Bár sztem lényegesen szebb eredményre vezetne a molexekből kivenni az érintkezőket, majd a préselést szétnyitni, és oda max visszaforrasztani a drótokat, majd vissza az egészet. Így nem lenne egy deka szigszalagsem, és az egész úgy nézne ki, mintha a táp eredetileg ilyen lenne... :U )
Viszont valahol láttam egy megoldást, ami elnyerte a tetszésemet.
A tag hosszában szétvágott egy nem túl vastag gégecsövet, és abba fűzte bele a tápkábeleket. Szal lehet hogy ezt a variációt fogom úgy továbbfejleszteni, hogy kiszedem a molexekből az érintkezőket, és úgy fűzöm be a gégecsőbe a tápkábelt.
De ez egyenlőre csak 5let. Majd idővel elválik.

Homemade vízhűtés: www.kep.tar.hu/sandor-p20

(#919) Winner_hun válasza Sándor -P20- (#918) üzenetére


Winner_hun
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Tudom,hogy van szebb megoldás is, engem nem zavar:)
Gégescső még ok, én már láttam zuhanyzócsövet is:DD Kicsit vízkves vlt, de a kábeleket összefogta:C
de hogy azt hogy lehet berakni a gépbe:Y tuti zárlatveszély

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#920) Gergo_pet


Gergo_pet
(fanatikus tag)

Mint már elómlitettem nem javasolnám senkinek a kábelek szétvagdosását. Gondolj bele, véletlenul ugy döntessz házatcserélsz. Akkor kidobod az összes kábelt, mert pont 1 centi hilyán nem ér el a winyóig vagy a dvd-ig? Szóval szerintem teljesen szar. Arról nem is beszélve, hogy elég, ha veszel egy plusz winyót mondjuk, és csak arrébb kéne rakni 1 helyel a másikat, akkor baszhatod, a drágán megvásárolt körkábeledet dobhatod ki, mert nem ér el addig.
Tehát csak az csináljon ilyen botorságot, aki biztos benne, hogy jópár évig az lesz a gépe ami most és semmit nem alakit rajta, vagy számoljon a pluszköltségekkel.
Ja és a molexből kivett csati helyére forrasztani nem egyszerű, mivel azt ha leszeded csak speckó szerszámmal tudod visszanyomni és természetesen nem azt amit leszedsz, mert azt már semmivel nem tudod visszanyomni. Azt meg, hogy hol lehetne ilyen csatikat venni pláne nem tudom.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#921) Joco válasza Gergo_pet (#920) üzenetére


Joco
(senior tag)

Molexbe simán visszrakod a csatit, ha vagy olyan technikai szinten, hogy láttál már pl. kalapácsot :DDD Nekem az összes ventim úgy meg, hogy már szét lett kapva a tápja :D

''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

(#922) Gergo_pet válasza Joco (#921) üzenetére


Gergo_pet
(fanatikus tag)

Hát nemtom, és is szedtem már szét pár tápot és azokra ugy rá volt nyomva gyárilag a csatlakozó, hogy azt csak levágni lehetett volna, lehuzni, vagy lehajlitani a körmöket amik tartják biztos nem. Ha azt megoldod kalapáccsal az akkor baráti. Viszont, ha elrontod a csatlakozót, nem tudom honnan szerzel be olyat.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#923) Winner_hun válasza Gergo_pet (#920) üzenetére


Winner_hun
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Ajánlani én se nagyon ajánlom senkinek, aki nem elég elvetemült:P Mondjuk nekem a házcsere, ami biztos nem lesz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#924) Gergő20 válasza Winner_hun (#923) üzenetére


Gergő20
(tag)

hát én elég elvetemült vagyok hozzá de most akarom cserélni a tápot úgy hogy ezt a kábelrövidítést most inkább kihagyom :D.

(#925) Winner_hun válasza Gergő20 (#924) üzenetére


Winner_hun
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Zsír új tápomon is megcsináltam:U;]
Ess neki a szalagkábelnek;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#926) Laraxior


Laraxior
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Kábelrengeteg megoldás: Minden házban müxik csak legfelül legyen az optikai meghajtód, és ne plexi ház legyen..azaz ne akvárium.
Én is igy csináltam..Köss mindent egy ágravagy kettőre...azt leharisnyázni a többit csomagolni és betenni az optikai meghajtó fölé :)
Igy kábel is marad és a táp is. Sok sikert. :C

Fighting on the internet is like running in the special Olympics... Even if you win, you are still retarded

(#927) Gergő20 válasza Winner_hun (#925) üzenetére


Gergő20
(tag)

na jó én ennyire nem vagyok beteg, fogok vlamit a szanaszerteszét álló kébelek allan tenni de az nem lesz ennyire radikális.

(#928) Ripley válasza Winner_hun (#925) üzenetére


Ripley
(fanatikus tag)

Szalagkábelt szvsz teljesen felesleges elvagdalni, és forrasztgatni, mivel a szalagkábel végein levő csatlakozók egy kis ügyességgel bonthatóak, és újra rásajtolhatóak a vezetékre, ha esetleg eltörnéd, akkor elektronikai boltokban kapható ilyen csatlakozó, a neve pedig: 40 pólusú ''szkáb'' HÜVELY tehermentesítővel, lehet tehermentesítő nélküli is. Úgy is meg fogják egyébként érteni, ha IDE kábelhez keresel csatlakozót. Csak ügyesen!

Gergo_pet: A forrasztás simán működik, csatlakozót szintén elektronikai boltban lehet beszerezni. Láttam már csak belső érintkezőt is külön, pár forintért darabját, a burkolatot kell csak megőrizni, de az is kapható.


[Szerkesztve]

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#929) Ripley


Ripley
(fanatikus tag)

Találtam képet is a csatlakozóról:
40 pines IDE: [link], Kontháéknál 45 Ft,

A tápkábel csatlakozókat, ha jól emlékszem utoljára 130Ft környékén kaptam, a hárompines venti csatlakozó sem lehet több 50Ft-nál darabja.
Egyébként mindet forrasztottam, mert sajtolófogóm nincs sajnos ezekhez.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#930) Winner_hun válasza Laraxior (#926) üzenetére


Winner_hun
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Legfelül? Akkor nem fér el a tonna kábel a ház és a meghajtó között:F Vagyis nálam bizots, mert nincs neki elég hely

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#931) Winner_hun válasza Ripley (#928) üzenetére


Winner_hun
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Jó, tudom, mindent meg lehet csinálni egyszerűbben is. De abban nincs semmi. Legalábbis nekem;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#932) Laraxior válasza Winner_hun (#930) üzenetére


Laraxior
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Van másik módszer is.Egyszerüen amire az alaplap van csavarozva az között és a Te hátlapod között is van hely..Fűzd oda be :)

Fighting on the internet is like running in the special Olympics... Even if you win, you are still retarded

(#933) Laraxior


Laraxior
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Azonkivül egy sima tűvel le lehet szedni azokat a csunya fehér táp csatlakozókat vagy hogy hivják (molex??) és rátenni az újat moondjuk UV reagenst :)

Fighting on the internet is like running in the special Olympics... Even if you win, you are still retarded

(#934) Winner_hun válasza Laraxior (#932) üzenetére


Winner_hun
(PH! félisten)
LOGOUT blog

És ami a táp és az optikai meghajtó között van felesleges 30 centi azzal mit csináljak? Meg a felesleges méteres 24-es alaplapcsatlakozó. Az csak zavart, de azt nagyon.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#935) Laraxior válasza Winner_hun (#934) üzenetére


Laraxior
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Úgy kell fűzni nem láthaó helyre..Itt az alaplap a célszerű.De tedd át mondjuk rövidebbre...pl.

Fighting on the internet is like running in the special Olympics... Even if you win, you are still retarded

(#936) Ripley válasza Winner_hun (#931) üzenetére


Ripley
(fanatikus tag)

De legalább nem nyírod ki vele a drága cuccaidat, és még izlésesebben is néz ki, mint a gányolás, de ha neked ez mindegy...

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#937) Winner_hun válasza Laraxior (#935) üzenetére


Winner_hun
(PH! félisten)
LOGOUT blog

ezt nem teljesen értem. Lehet félreértettél. Tápból kijön a fél méteres kábel. Beledugom a CD romba és ami a 2 eszköz között van fél méter kábel azt nem lehet csak úgy elbújtatni

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#938) Winner_hun válasza Ripley (#936) üzenetére


Winner_hun
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Így sem nyírtam ki vele semmit;)
És mint írtam, még qvára nincs kész, addig meg leszarom, hogy hogy néz ki, úgyse látszik, csak ha leveszem a gép oldalát. De a gépet nem nyitva használom, ezekután...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#939) Gergő20


Gergő20
(tag)

én azért kíváncsi lennék a végeredményre .
és ha véglegesre tervezi a konfigot akkor jobban nézki ha méretre vágja a kábeleket.

(#940) mycso válasza Winner_hun (#910) üzenetére


mycso
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Végülis, a kábeldzsungelt hátul nem fényképeztem le /lusta voltam levenni a másik oldallapot/, de így néz ki belülről: [link]

< >=♦=< > Diesel Common-Rail Injection

(#941) Winner_hun válasza mycso (#940) üzenetére


Winner_hun
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Nagyjából rend van. a VGA-n miért nincs víz?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#942) D@ni88 válasza mycso (#940) üzenetére


D@ni88
(PH! addikt)
LOGOUT blog

engem is érdekelne ez a szivaccsalvaló kibélelést, csak félek belefogni, h most mennyivel is lesz melegebb a cucc? te sztem csak a vgaval tudtad lemérni, de akkor is valami... na szval teljes beszámolót kérek :DDD

(#943) trassher válasza mycso (#940) üzenetére


trassher
(őstag)
LOGOUT blog

Jól hűt a gigabyte cumó?

(#944) mycso válasza Winner_hun (#941) üzenetére


mycso
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Majd egyszer, ha lesz normális vga-m.

Amúgy nemrég akartam venni egy zalman blokkot /hirtelen nemtom a nevét/, tökugyanolyan, mint a Zalman D HP-nek a nagyobbik GPU blokkja --> csak az nembizti, hogy elég lett volna erre a vga-ra.
De egyébként tervbe van véve.

D@ni88: az a ''szivacs'' egyébként polifoam.
Elsődleges feladata, szerintem így jobban néz ki.
Másodlagos, egy hangyabokányit halkult a gép.
Nem melegedett, hanem valamivel /egy pár fok/ hűvösebb lett minden.
Bár konkrétumokat nemtudok, mert amikor leszigeteltem, utána lett normálisan megcsinálva a ház szellőzése, tehát nemtom, hogy mi mennyivel változott.

Szerintem jót tesz a szellőzésnek, mivel a ventik nem dolgoznak feleslegesen, hanam előröl+oldalról bejön a levegő, hátul pedig kimegy.

trassher: Jól hűt /persze, nem egy hűdekomoly cucc, ami extrém módon hűt/ --> amikor megvettem egy 3.2-es prescottom volt /a melegedősebb tipus/ és a levegőhöz képest /Cooler master aero 4 lite/ egy jó 10-est esett a cpu hőfoka.
De nem is ez a lényeg, hanem hogy alap és terhelt állapot között is, max 4-5 fok eltérés volt.
Én teljesen megvagyok vele elégedve: szép, jól hűt, és nem drága.

Ja majdnem kimaradt, egy hibája van, pontosabban 2:
A sok B*ZI kék led, meg a pumpa kicsit hangos /mormog/.

< >=♦=< > Diesel Common-Rail Injection

(#945) mycso válasza mycso (#944) üzenetére


mycso
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Bammeg, már nem szerkeszthetek:
A vízhez még annyit tennék hozzá, hogy a radi ventije minimumon /1200rpm/ körül megy.
Bár fentebb sosem fog menni, mert bazi hangos.

Tényleg valakinek, valami megoldáa a pumpa zúgása ellen???
Rakjam dobozba, vagy tegyek a lefogató csavar elé/mögé valami gumibigyót, vagy sz@rjam le?

< >=♦=< > Diesel Common-Rail Injection

(#946) Winner_hun válasza mycso (#945) üzenetére


Winner_hun
(PH! félisten)
LOGOUT blog

bevállalnád a leszarást?;]:D;)

mod: wáááá:Y szarhűtéses pumpa:DDD:DD

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#947) mycso válasza Winner_hun (#946) üzenetére


mycso
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Hát, ha halkabb lesz tőle. ;]

< >=♦=< > Diesel Common-Rail Injection

(#948) mh197 válasza mycso (#945) üzenetére


mh197
(őstag)

Én vettem a papírboltban parafát, és építettem egy szép kis dobozt a pumpának. Ami kell hozzá : FBS ragasztó (ez olyan gumis üvegragasztó, ha nem volna esetleg vkinek ismert a cucc. Nagyon jól összeragaszt minden cumót.) , valamint a parafatábla, amit papírboltban is megkapsz. Esztétikailag meg vettem egy műbőr borítású fekete színű mappát, amiről ''lenyúztam'' a fekete műbőrt, és azt tettem a külsejére.
A parafatábla, amit kapsz a papírboltban, annak ugye csak az egyik oldala parafa, a többi vmi sima szutyok keménypapír, de épp ez adja a doboz formáját a cuccnak. Ha lehet/tud vki vastag, legalább fél centi vastag parafát szerezni, szvsz az is jó, nekem ez volt. Szóval a pumpa külsejét totál beborítottam, és a hang/rezgés így teljesen megszűnt.
Szóval érdemes ilyen beborítósdit játszani a pumpával, mert nagyon jól lehet vele szűrni a pumpa zaját. Nálam 2 pumpa is megy párhuzamosan a gépben, de semmi hangjuk. :R

(#949) mycso válasza mh197 (#948) üzenetére


mycso
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Köszi a tippet.
Múltkor a pr@ktikerbe néztem parafatáblát, az kb 0.5 cm vastag volt.

Már csak azt nemtom, hogy hogyan borítsam be.

Ha megnézed a linket a gépemről: 0 hely van a pumpa körül, és egybevan építve a tartállyal, tehát vagy építek egy bazinagy dobozt /bár nemtom, hogy hova/.
Vagy csak próbáljam meg a pumpát körbeépíteni?

< >=♦=< > Diesel Common-Rail Injection

(#950) Gergo_pet válasza mycso (#940) üzenetére


Gergo_pet
(fanatikus tag)

Kicsit fura a dolog, tényleg igy kell összerakni azt a gigabytot,? Merthogy a pumpa először nem a procihoz nyomja a vizet, hanem a hűtőhöz, tehát a viz utja hűtő, proci, tartály, pumpa, hűtő. Miért nem pumpa, proci, hűtő, tartály, pumpa? Szerintem nem biztos, hogy a melegviz tul jót tezs a pumpának, mert ugye azok ugy vannak tervezve, hogy az átáramlő hidegviz hűti, csak egy csövet kéne átkötnöd, szerintem nem lenne rossz ötlet megforditani.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

Copyright © 2000-2012 PROHARDVER Informatikai Kft.