Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Archer

    őstag

    Üdv!
    Lenne egy problémám. Van egy 80 gigás Maxtor vinyóm 3 partícióra osztva. Régebben rendszervinyóként használtam de jó ideje már csak áll a szekrényben mobil rack gyanánt. Tegnap meg akartam róla nézni egy flmet, beraktam, bootolt az XP, amikor betöltődött a windows vagy 10-szer kiírta, hogy új hardver telepítése, új hardver telepítve van használatra kész. Már akkor gyanús volt, szokott az menni elsőre. Aztán észrevettem, hogy a 3 partícióból egy nem jó. Felismeri, ad neki betűjelet, kiírja a fájlrendszert is( FAT32, a többi kettő NTFS), a foglalt és szabad helyet, hogy milyen adatok vannak rajt stb. de amikor egy mappát meg akarok nyitni kiírja, hogy a ,,meghajtóban található lemez nincs megformázva". Kb. 2 gigányi adatot viszont meg lehet nyitni (filmek) és le is játsza. Ilyenkor mi van :F Igazából semmi pótolhatatlan adat nincs rajta de azért jó lenne ha nem veszne el az egész. Nyáron cseréltem alaplapot meg procit de ha jól emlékszem azóta már volt a gépben és működött rendesen. Amúgy a bios is csak 40 valahány gigásnak látja a vinyót, a "rossz" partíciót nem számolja bele.

    [ Szerkesztve ]

    Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

Új hozzászólás Aktív témák