Hirdetés

2012. május 27., vasárnap

Hozzászólások

(#751) Agyas válasza Agyas (#750) üzenetére


Agyas
(tag)

Ha leformázom és újrarakom a win-t az segít?
Vagy nincs köze hozzá?

(#752) Thrawn válasza Agyas (#751) üzenetére


Thrawn
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Win újratelepítés nálam nem segített, szerintem nincs köze hozzá. Ha még garis ne aggódj, jó esélyed van a cserére. Az enyém nem volt az... :(

Different songs for different moods.

(#753) Devdi


Devdi
(senior tag)

Sziasztok. Volt egy áramszünet és azóta teljesen romon van a gépem. Újra kelett rakni a windows-t kb vagy 3x raktam újra mert mindíg baszakodott :S Most sikerült újrarakni csak az a baj, hogy nem tudok felrakni egy csomó programot mert mindíg kiír valamilyen hibát. Az meglehet hogy a vincseszter sérült??

I'm here I'm there I'm fuc*ing everywhere!

(#754) szesa


szesa
(senior tag)

Sziasztok!

SATA-ra csereltem a pata vinyoimat, a rensdzer amugy nem valtozott (ic7-max3 alaplap)

Nem telepitettem ujra a windowst hanem egy masik gepbe beraktam a ket vinyot, es a regirol mindent atmasoltam az ujra, beallitottam aktiv particiosra, majd visszatettem az uj vinyot masik nincs is benne csak egy cdrom, biosban beallitottam hogy OnChip modon mukodjon es enchanced modeban, vagyis a sata 1 a master channelnek felel meg.

A bootolas rendben is volt a win is bejott, legalabbis azt ''hittem'', ugyanis bejott a login screen, beirtam a login+pass utana elkzedtett tolteni, de a login screen nem tunt el es lattam hogy az ablakban alul ezt irja ki: ''logging off''.

Vagyis gondlom vmi vedelem miatt nem hajlando belepni a windowsba, pedig csak a vinyot csereltem ki alatta...

A win ismeri a sata vinyokat mert korabban is hasznaltam mar, csupan most a rendszert akartam ratenni, de nem hajlando belepni a renszerbe.

Ez mi a franctol van?
Es mi a megoldas?
Csak egy vinyo csere tortent, nem rendszercsere..

:U

ˇ7ˇ - out of office -

(#755) Agyas


Agyas
(tag)

ezek a hibák mit jelentenek? [link]
Valaki leírná nekem? Nagyon megköszönném

(#756) szesa válasza szesa (#754) üzenetére


szesa
(senior tag)

nami van alszik mindenki?
szar ido van nincs most tuntetes se hol vagytok...

szoval pata vinyorol hogy tegyek at sata-ra egy rendszert hogy mukodjon is?

ˇ7ˇ - out of office -

(#757) mr_ricsi válasza szesa (#754) üzenetére


mr_ricsi
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

''Ez mi a franctol van?''
Rossz módszerrel csináltad.

''Es mi a megoldas?''
Olyan progit kellene használnod, ami particiót bitre pontosan, mindenféle rejtett állománnyal egyetemben másolja.
Paragon Image Drive, R-Drive Image és effélék.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#758) mr_ricsi válasza Devdi (#753) üzenetére


mr_ricsi
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

''Az meglehet hogy a vincseszter sérült??''
Meglehet. Mint ahogy az is, hogy az áramszünet túlfesszel érkezett, és megsérült a tápod vagy az alaplapod, aztán lehet az is, hogy a biosod sérült, és újra be kellene állítani, vagy az is lehet, hogy a tudásodat meghaladja egy XP telepítés.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#759) RedRiot


RedRiot
(újonc)

Egy új 160 gigás WD vinyóra akartam át-ghostolni a rencert a régi 40 gigásról. Új WD slave-re rak, gép indít. BIOS kiírja slavenél WD, xp betölt, minden OK.

Aztán a Norton Ghost, khm, aktiválása során bekaptam egy trójait. Míg ezt letakarítottam, párszor újra indítottam a gépet. Egyik indítás során már nem jelezte ki a indításkor a wd-t. Aztán amikor a prevx-el a biztonság kedvéért mégegy scant futtattam, a WD elkezdett kattogni. Mondom ez jó, XP nem is látja, még formázva sincs. Teszt lefut, gép újra indít, randa kattogás.

Meghalt? :O

Ha igen mi lehetett az oka? A gép A64 3500+ / Asus M2N-E. A táp nem erős pontja a gépnek, egy 450W-os mercury. A videokari egy viszonylag éhesebb radeon x1650xt, 450-es táp a minimuma. Mikor buheráltam csak a két vinyó volt meghajtva, a dvd ki volt húzva. Gyenge táp hazavághat egy vinyót? Vagy ennyit érnek a WDk? A 40gigás maxtor már ötéves, azóta meg sem nyikkan, húzza az igát...

előre is kösz a választ!



(#760) mr_ricsi válasza RedRiot (#759) üzenetére


mr_ricsi
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

''Ha igen mi lehetett az oka?''
Amíg a virusokkal küzdöttél, hogy volt elhelyezve a WD?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#761) szesa válasza mr_ricsi (#757) üzenetére


szesa
(senior tag)

Kiprobaltam ezt: Acronics True Image.
Ez csinalt egy imaget a regi vinyorol azt pedig ratoltem az ujra a progival.

Ezek utan bootolasnal kiirta hogy hal.dll missing.

Ezutan a kovetkezot muveltem: xp boot disk: repair console:

bootcfg /rebuild

reboot

ezutan sikerult a eljutnom a login screenig, ahol megismetlodott ugyan az mint eddig, vagyis login utan egybol logoff, safe modban is :(

Kiprobalom amiket irtal hatha azzal jo lesz.

ˇ7ˇ - out of office -

(#762) RedRiot válasza mr_ricsi (#760) üzenetére


RedRiot
(újonc)

Nem csavaroztam be, mivel csak átmeneti állapotról lett volna szó. Az igen kurta HDD kábel miatt a másik a dvd olvasó tetején volt. Tettem alá egy jegyzettömböt hogy ne csak úgy rá legyen téve. Nem volt fejjel lefelé, vagy az oldalára állítva. Mikor kiszereltem elég forró volt. Nem'tom hogy túl forró-e, mindenesetre a maxtortól valamivel melegebbnek éreztem. Mindkettő 7200rpm-es amúgy.

(#763) mr_ricsi válasza RedRiot (#762) üzenetére


mr_ricsi
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

''a másik a dvd olvasó tetején volt. Tettem alá egy jegyzettömböt''
Megsütötted az elektronikáját.
Alul nem tudott járni a levegő, a jegyzettömb ráadásul hőszigetelő is.
Gratulálok! :Y

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#764) szesa válasza szesa (#761) üzenetére


szesa
(senior tag)

PATA 2 SATA klonozás megoldva! :))

Acronics True Image-el disk management/clone disk, csak vigyazzunk a beallitsokkal mert ha nem figyelunk a forrast lemezt a vegen letorolheti...

Siman atrakta bitrol bitre a particios tablat, mbrt, majd kozolte hogy kossem a satat master-re (biosbol allithato volt) es innentol kezdve mar mukodott is!

(ja es az arconis program 30napos verzioa is fullosan hasznalhato...)

ugyhogy viszlat pata :)

ˇ7ˇ - out of office -

(#765) RedRiot válasza mr_ricsi (#763) üzenetére


RedRiot
(újonc)

ááááááá!!! eddig nem csináltam ilyet, már hiányzott nagyon :W

Rendbe lehet hozni, vagy annyiba kerülne mint egy új vinyó? Hol vállalnak ilyesmit?

(#766) Janoci


Janoci
(kvázi-tag)

Sziasztok! Olyan problémám van, hogy vettem a régi meglévő IDE csatis (Maxtor 160GB) winchester mellé egy Maxtor SATA vinyót... Sajnos a kettő sehogyan sem akar egymás mellett működni. :(
Külön-külön mindegyik megy, de ha együtt vannak akkor csak a SATA vinyót látja a BIOS. Ez mitől lehet? :F

ASUS P5B Deluxe | Core 2 Duo E6400@3200 (400x8) | 2x1GB APACHER DDR2-800MHz | Leadtek GeForce 7950GT 512MB DDR3

(#767) mr_ricsi válasza Janoci (#766) üzenetére


mr_ricsi
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

''Ez mitől lehet? ''
Attól, hogy Asus lapod van.
Amikor mindkettő rajta van, be kell menned a biosba, és újra beállítani a bootsorrendet, hogy a PATA vinyóról bootoljon.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#768) mr_ricsi válasza RedRiot (#765) üzenetére


mr_ricsi
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

''Rendbe lehet hozni, vagy annyiba kerülne mint egy új vinyó?''
Másfél-kétszer annyiba...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#769) Predares


Predares
(újonc)

Sziasztok!

A következő a gondom:
1 hónapja vettem 2db WD 160GB-os SataII-es vinyót (WD1600JS-00NCB1), amit Raid 0-ban használok, valamint egy Enermax Liberty 400W-os tápot. Mostanában furcsa kattanások jönnek a gépből, olyan mint ami leállításkor hallatszik (egy nagy kattanás). Naponta úgy 4-5 kattanás. (napi 8-12 órát megy a gép) Egyébként eddig nem vettem észre semmilyen hátrányos hatását, ugyanúgy megy minden, nem okoz változást. Eleinte nem csinálta ezt, csak úgy 1 hete. (Korábban egy 120-as maxtorom volt és 400-as Codegen tápom, azzal nem volt ilyen gond.)
A vinyókat SATA I-ben használom, mivel egy Abit NF7-S V2.0-ás lapom van. Nem tudom ez hiba vagy valami más?

(#770) Predares


Predares
(újonc)

Nem tudom ezek az értékek mennyire számítanak normálisnak:[link]

(#771) Jester01 válasza Predares (#769) üzenetére


Jester01
(PH! addikt)

SMART értékek?
A raid olvasás meg teljesen rendben van szvsz.

Jester

(#772) Predares válasza Jester01 (#771) üzenetére


Predares
(újonc)

SMART-ot nem tudok per. pill. mivel a RAID miatt nem írja ki rendesen az Everest, esetleg még hol tudnám megnézni?

(#773) mr_ricsi válasza Predares (#769) üzenetére


mr_ricsi
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

''Nem tudom ez hiba vagy valami más?''
Én a melegedésre gondolnék először.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#774) Janoci válasza mr_ricsi (#767) üzenetére


Janoci
(kvázi-tag)

Mr_Ricsi!
Hidd el ha ez lett volna a probléma nem írok be ide! :(
Ugyanis amikor rádugom a SATA vinyót, a PATA egyáltalán nem látható sem a windowsban, sem a BIOSban. Nem is lehet kiválasztani a Boot beállításnál.
Valami ötlet? :F

ASUS P5B Deluxe | Core 2 Duo E6400@3200 (400x8) | 2x1GB APACHER DDR2-800MHz | Leadtek GeForce 7950GT 512MB DDR3

(#775) Predares válasza mr_ricsi (#773) üzenetére


Predares
(újonc)

Lehetséges. Általában akkor kezd el kattogni, amikor már nem dolgoznak annyira a vinyók, például leállítom a letöltéseket, nem nézek filmet, stb... Amíg dolgozik rendesen, addig nincs gond vele. Bár gond akkor sincs, amikor kattanik néha, mivel káros hatása eddig még nem volt, azért a biztonság kedvéért lementettem minden adatomat.

Egyébként egy Thermaltake Swing (nem ablakos) házban van a cucc, csupán hátul van benne egy 12cm-es thermaltake gyári venti, amit adtak hozzá. Előre még lehet beszerelni egy 12cm-es ventit, az jobban segíti a légáramlást, és közvetelenül a vinyókra fújná a levegőt, tehát valamennyire hűtené is.

Ja és köszönöm a válaszokat!

(#776) mr_ricsi válasza Janoci (#774) üzenetére


mr_ricsi
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

''amikor rádugom a SATA vinyót, a PATA egyáltalán nem látható ... a BIOSban.''

Innen kell elindulni! Csak a bootsorrendnél nem látszik, vagy a ''Standard CMOS Setup''-ból is eltűnik? (az elején, ahol a HDD paramétereket lehet kiválasztani)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#777) mr_ricsi válasza Predares (#775) üzenetére


mr_ricsi
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

''Általában akkor kezd el kattogni, amikor már nem dolgoznak annyira a vinyók''
Túlhúzás?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#778) Predares válasza mr_ricsi (#777) üzenetére


Predares
(újonc)

Mármint tuning? Mert a procimon kívül semmi nincs húzva, az pedig egy 2500+ -os Barton, amit 2400Mhz-en hajtok, fesz emelés nélkül.

(#779) Janoci válasza mr_ricsi (#776) üzenetére


Janoci
(kvázi-tag)

Mr_Ricsi!
Sajnos nemcsak a Boot sorrendnél nem látszik a PATA csatis vinyó, hanem már a Standard CMOS Setupnál sem... :O

ASUS P5B Deluxe | Core 2 Duo E6400@3200 (400x8) | 2x1GB APACHER DDR2-800MHz | Leadtek GeForce 7950GT 512MB DDR3

(#780) Janoci válasza mr_ricsi (#776) üzenetére


Janoci
(kvázi-tag)

Ja, és majd elfelejtettem, hogy BIOS-t is frissítettem már, de ez sem oldotta meg ... :W

ASUS P5B Deluxe | Core 2 Duo E6400@3200 (400x8) | 2x1GB APACHER DDR2-800MHz | Leadtek GeForce 7950GT 512MB DDR3

(#781) mr_ricsi válasza Predares (#778) üzenetére


mr_ricsi
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

''Mert a procimon kívül semmi nincs húzva''
Kiváncsi lennék, ezt hogyan sikerült elérned, amikor az NF2-nél az FSB emeléssel együtt emelkedik a RAM órajele is (igaz, ezt vissza lehet osztani), de növekszik a SATA órajele is. :F
Rakd vissza 2200-ra (szabvány 400FSB), és szerintem megszűnik a kattogás.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#782) Predares válasza mr_ricsi (#781) üzenetére


Predares
(újonc)

Egyszerűen, a ramok ddr400-ként mennek (tehát a fsb-vel szinkronban van), a szorzót emeltem csak meg, 12x200-ra.
Egyébként visszavettem, de nem szűnt meg sajnos. Most azért 11x200-on használom a biztonság kedvéért. Azért köszönöm a tippet

[Szerkesztve]

(#783) mr_ricsi válasza Predares (#782) üzenetére


mr_ricsi
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

''a szorzót emeltem csak meg, 12x200-ra.''
Nem lockos Barton? Az jó.
Azért 1 napra vegyél vissza mindent gyárira, de ha akkor sem szűnik meg a kattogás, akkor ísmét visszaemelheted akár 2400-ra.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#784) Predares válasza mr_ricsi (#783) üzenetére


Predares
(újonc)

OK, kipróbálom, remélem akkor nem lesz már gond, egyébként az elmúlt 1 napban nam kattogott semmit. (2200-as tuning mellett) De most azért majd visszaveszem alapra.
Bár amúgy csak akkor szokott, ha például leállítom a letöltéseket, és nem csinálok semmit, nem is igazán kattogás, hanem olyan mint amikor leállítom a gépet, olyan hang.

[Szerkesztve]

(#785) mr_ricsi válasza Predares (#784) üzenetére


mr_ricsi
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

''az elmúlt 1 napban nam kattogott semmit. (2200-as tuning mellett) De most azért majd visszaveszem alapra.''
Akkor ne vedd alapra, hanem 2200-on próbáld. Ha egyáltalán nem kattog többé, akkor probléma megoldva, viszont ha újrakezdi, akkor próbáld meg alapra tenni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#786) gardener


gardener
(őstag)

Sziasztok!

Van egy 20Gb-s note vinyóm.
Xp install után 1 nappal rendszerbetöltés közben minden 8.-10.alkalommal újraindult a gép.

Teszteltem chkdsk-val meg valim vinytesztel,amit már nem tudnék megnevezni.

Nem talált semmi hibát egyik sem.

A végén mivel a vevő akinek eladtam marhára sürgetett így beraktam egy
épp polcon álló 40es vinyóm.
Azzal már megszünt a problémám és azóta jó az a note.

Itt maratd viszont a 20as.

Szeretném letesztelni valamivel ami tényleg megmondja,hogy mi a gond a vinyóval,
mert valamit szeretnék kezdeni ezzel a 20as-al. Ha másnem nem rendszernek használnám,hanem adattárolásra egy külső rackben.

Szóval mivel lehet kiszűrni a hibát?

(#787) liksoft válasza gardener (#786) üzenetére


liksoft
(PH! nagyúr)

Pontos típus?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). Ingyenes állapotfelmérés. adatmentes.kralik.hu

(#788) gardener válasza liksoft (#787) üzenetére


gardener
(őstag)

IBM Travelstar

IC25N020ATCS04-0

(#789) Krissz22


Krissz22
(senior tag)

Sziasztok!

250GB Sata2-es Samum van.....van egy kis gond, a HD TUNE nevű tesztprogram alatt iszonyatosan dimbes-dombos. 10megára is lemegy a sebessége. A szomszédomhoz átviszem a vinyót ott tökéletesen lemegy.

Miért lehet? (természetesen semmi nem fut a háttérben...)

Köszi!

(#790) Krissz22 válasza Krissz22 (#789) üzenetére


Krissz22
(senior tag)

Természetesen minden driver fönt, néztem már a tápt os, de a fesz az nem esik le....

(#791) liksoft válasza gardener (#788) üzenetére


liksoft
(PH! nagyúr)

Ez a típus eléggé sokat zabál. A 40-es lehet, hogy kevesebb tápot igényelt? Viszont nem mai darab. Ha folyamatos használatban volt, lefutotta a kilométerét. Ebben az esetben inkább hurcolászósnak használandó, vagyis ha eltűnik róla az adat akkor az csak kellemetlen, de nem jár adatvesztéssel. Vigyázat, USB használatánál a dupla tápellátás nélkül csúnya dolgokat tud művelni (látszólag kiírta, csak a visszaolvasásnál derül ki, nincs a lemezen).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). Ingyenes állapotfelmérés. adatmentes.kralik.hu

(#792) gardener válasza Krissz22 (#790) üzenetére


gardener
(őstag)

Engem 1x szivatott egy ventillátor.
Ugyanazon tápcsonkon volt mint a vinyó.
Megszorult a venti és lefogata a tápot.
Állandóan hibázott.

Aztán egy vinyókábelcsere után vettem észre a ventihibát.

Szoftveresen meg próbáld meg ugyanazon gépben egy másik rendszer alól.

(#793) joy77


joy77
(újonc)

Haver vinyóját nem tudjuk megformázni. Működött eddig xp alatt, de aztán egy kattanás és annyi. ''0. szektor hibás - vinyó használhatatlan'' -ez az üzenet jelentkezik minden újraformázási kísérletre, gép pedig nem hajlandó se cd-ről, se vinyóról bootolni, kizárólag floppyról. Ezzel meghalt a vincsi, vagy valami módon lehet bele lehelni lelket? :(

(#794) liksoft válasza joy77 (#793) üzenetére


liksoft
(PH! nagyúr)

A gyártó tesztprogramjával próbáljatok életet lehelni bele. Minden gyártónak van ilyen. Vagy sikerül, vagy a progi közli, hogy halott.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). Ingyenes állapotfelmérés. adatmentes.kralik.hu

(#795) mr_ricsi válasza Krissz22 (#789) üzenetére


mr_ricsi
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

''természetesen semmi nem fut a háttérben...''
Nos, ebben tévedsz.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#796) gardener válasza liksoft (#791) üzenetére


gardener
(őstag)

pedig pont egy usb rackbe akartam berakni hordozós vinyónak :(

(#797) gardener válasza joy77 (#793) üzenetére


gardener
(őstag)

Én beraknám vinyót egy másik gépbe.

Ha ott megy, akkor alaplapi vezérlő makkant meg.



[Szerkesztve]

(#798) Krissz22 válasza mr_ricsi (#795) üzenetére


Krissz22
(senior tag)

:DDD

(#799) liksoft válasza gardener (#796) üzenetére


liksoft
(PH! nagyúr)

Nem gond, de a stabil tápellátás miatt dupla USB csatlakozós házra lesz szükséged ehhez a típushoz. Ezen kívül célszerű a hátlapi (forrasztott) csatlakozókat használni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). Ingyenes állapotfelmérés. adatmentes.kralik.hu

(#800) KarSz


KarSz
(újonc)

Sziasztok.Nekem is lenne egy kis problémám.Az egyik wincsimen van kb 150GB adat de csak 100 at látok belöle.Mikor a tulajdonságokat nézem kiirja h 150 GB foglalt de nem találok vagy 20 mappát.Nem tud ebben vki segite h hogy férhetnék hozzá azokhoz?

Copyright © 2000-2012 PROHARDVER Informatikai Kft.