Hirdetés

2014. április 24., csütörtök

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-03-24 12:51:14

PROHARDVER!

Házimoziról
A házimozi rendszer 3 fő részből áll össze:
Lejátszó: pl. Blu-ray-, vagy DVD-játszó, médialejátszó, HTPC, stb.
Képmegjelenítő: televízió, vetítő és vászon, monitor.
Hangleképző alkotóelemek: erősítő, dekóder, hangfalak és kábelezésük.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#501) Szabikaa20 válasza spiky03 (#493) üzenetére

Szabikaa20
(senior tag)

Remélem igazad lesz! :K Mert akkor fölöslegesen vettem meg a banánokat! :P

Zanik:Van benne valami!Azért néha én is megnézem,de inkább neten rákeresek... :U

Az A.C Ryan PlayonHD mini-ről valami vélemény???Érdemes megvenni?Főként FLAC,MKV,DIVX,Xvid-re kéne...

[ Szerkesztve ]

 iPad Air 16GB WiFi Silver&White,Nikon D3100+AF-S Nikkor 18-55mm 1:3,5-5,6G DX VR,HTC Desire X

(#502) Warter válasza bajnokpityu (#494) üzenetére

Warter
(őstag)

Esetleg ezek közül vmi:

Buena Vista Social Club At Carnegie Hall
Curse of the Black Pearl
Eagles - The Complete Greatest Hits
Elvis - Viva Las Vegas - 30th Anniversary
Ennio Morricone - The Platinum Collection
Eric Clapton - Unplugged
Frank Sinatra - New York, New York
Gary Moore - Greatest Hits
Nelly Furtado - Best Of (Greatest Hits)
Nine inch Nails - The Downward Spiral
Nirvana - MTV Unplugged in New York
Pink Martini - Joy to the World
Peter Gabriel - So
Sting – Symphonicities
VA - Cafe Marrakech - Chillout from Maroc

A többit a többiek már felsorolták. :)
Pár újat én is szedtem le az ajánlottakból. Köszönet az öletekért mindenkinek! :)

Eladó: Panasonic LUMIX G X VARIO PZ 45-175mm/F4.0-5.6 ASPH.

(#503) Szabikaa20

Szabikaa20
(senior tag)

Én ezeket is szeretem:
Michael Jackson
AC/DC
Adele
Armin van Buuren
ATB
Depeche Mode
Inna
David Guetta
Qeen
stb. :))

 iPad Air 16GB WiFi Silver&White,Nikon D3100+AF-S Nikkor 18-55mm 1:3,5-5,6G DX VR,HTC Desire X

(#504) bajnokpityu

bajnokpityu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Claptont szeressük, Nirvanyát is, Sting is ok. a többit nem nagyon vágom.Elvis még jöhetne, de nem nagyon ismerem :(
de ilyesmiben jó még Johny Cash, Mumford and Sons. utóbbi is furcsa keverés, ritka kemény hangja van, elég megosztó.

(#505) Patice válasza bajnokpityu (#504) üzenetére

Patice
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Akkor holnap viszek a felsoroltakból párat, hogy ne kelljen túl sokat keresgélned. :C

(#506) python1 válasza bajnokpityu (#504) üzenetére

python1
(őstag)

Johnny Cash (The Essential)CD-t vettem ma éppen. :C

Kezdek visszatérni a cd-s zenehallgatásra. :))

[ Szerkesztve ]

(#507) ginola

ginola
(senior tag)

Ismerősöm szeretne sztereó erősítőt vételezni használtan:
Ezeket minőségileg sorba kéne rakni. Sajnos nem mai cuccok:

Denon PMA-700V
Pioneer A-60 erősítő
Sony TA-F220
Sony TA-FE710R

(#508) Warter válasza bajnokpityu (#504) üzenetére

Warter
(őstag)

Remek ötlet a Johnny Cash, szedem is le. Eddig csak a Walk the line volt meg filmen. :)

(#509) bajnokpityu válasza python1 (#506) üzenetére

bajnokpityu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

az american sorozat is remek.
hangminősége,keverése,zenéje szerintem jó. kedvencem a 4. lemez a hatos sorozatból.

Warter :R

(#510) rick009

rick009
(kvázi-tag)

ez jó cucc?
megér ennyit? egy kis panel szobába kellene, később még egy mély csatlakozhat a partiba. főleg filmre!

(#511) priusz válasza bajnokpityu (#494) üzenetére

priusz
(fanatikus tag)

Hátha van köztük olyan ami bejöhet és kimaradt:
- Marcus Miller
- Sophie Zelmani
- Taylor Swift
- Lizz Wright
- Karrin Allison
- Tori Amos
- Laura Marling
- Agnes Obel
- Selah Sue
- Ana Caram
- Laleh
- Sarah K.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#512) Viper26 válasza Warter (#502) üzenetére

Viper26
(PH! addikt)

Peter Gabriel - So

A legjobb, mondjuk az Us sem rossz. :K

Moto G 16GB | LiquidSmooth 3.0 Beta | Asus Memo Pad HD 7

(#513) Viper26

Viper26
(PH! addikt)

Tegnap rákötöttem a hét éves bögreszettem a TV-re (D5500), szólt vele du.este elhallgatott a két front, csak a mélyet hallani.Úgy tűnik megadta magát. :O

Moto G 16GB | LiquidSmooth 3.0 Beta | Asus Memo Pad HD 7

(#514) madgie

madgie
(VIP)

Nekem rengeteg zeném van, de van néhány olyan, amit mindig, minden cuccal megnézek: Pink Floyd-ok, a King Crimson-tól az Epitaph, néhány Opeth, egyes DeadSoul Tribe nóták, Fates Warningtól a komplett Disconnected lemez, a Pain Of Salvation Remedy Lane-je, meg hát a két saját nagylemez, amin én is játszottam anno. Ez utóbbiaknál azért nagyjából tudom, hogy kell szólnia :D

szerk: Sting-et én is szeretem persze, a Symphoniticities-ről asszem az I Born for You a lagzimon is háttérzene volt :))

[ Szerkesztve ]

"A Panasonic az hifi-torny és tv márka. Ráadásul üveg bele nézőkéje sincs. A Canon és Nikon ami kimondottan fényképező márka. Nekem volt régen Canonom és tudom, hogy minőségben magasan a legjobb." by Pandaboy

(#515) mandju

mandju
(senior tag)

Jesse Cook-ot is érdemes lenne meghallgatni...

Vertigo albuma nekem az egyik kedvencem!

*Panasonic 42G30*Samsung A600*Logitech Harmony One+*Brazos HTPC*Rotel RSP1068*Rotel RMB1075*Power R Fine*Proson R10*Monitor Audio RX*Power R Magnum*Power R táp

(#516) Tamoo válasza Ed Parker (#476) üzenetére

Tamoo
(ARCKÉPGYÁROS)
LOGOUT blog

Én Ebay-ről rendeltem, ~1800Ft-ra jött ki 8db (az még nem érkezett meg). Viszont most sürgősen kellett, úgyhogy vateráról is beújítottam párat, ott 280Ft/db áron volt.

(#517) Szabikaa20

Szabikaa20
(senior tag)

Ezt ismeri valaki?Érdemes megvenni?

(#518) regger válasza Szabikaa20 (#517) üzenetére

regger
(PH! addikt)

Nem érdemes, ez még az előző generáció. Az A.C.Ryan Playon!HD Mini 2 (ACR-PV73800) már jó választás, azt érdemes.

mozi bolondéria

(#519) Zsüll78

Zsüll78
(újonc)

Autó mélyládát rá lehet tenni házimozi erősítőre mélynek? Mire kell figyelni? Pl. Ohm?

(#520) Tamoo válasza Zsüll78 (#519) üzenetére

Tamoo
(ARCKÉPGYÁROS)
LOGOUT blog

Házimozi erősítőre csak aktív mélyládát lehet rákötni. Passzívat csak külön erősítővel. Jobban jársz ha veszel egy használt szubot, elég jó áron lehet már kapni.

[ Szerkesztve ]

(#521) Dorian

Dorian
(PH! kedvence)

Ismerős dvd lejátszót venne, mert még hdmi nélküli van neki. Csak új jöhet szóba. Ezekkel mostanában nem vagyok képben, szerintem az utóbbi 7-8 évben már nem igazán történt fejlődés ezeknél. 20ezres kategória érdekli, a meglévő lemezei lejátszásához. Az elkövetkező hónapokban áll majd át HD filmekre, de Viszonylag sok eredeti dvd lemezzel rendelkezik. Gondolom Pioneer-ral nagyon nem lövök mellé, DV-430V-t láttam 19ezerért...
Vélemény, más javaslat?

Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, azt hagyjátok!

(#522) nebulo5 válasza Dorian (#521) üzenetére

nebulo5
(senior tag)

Inkább 600-ast keress! Jobb, illetve elviselhetőbb a hangja, ha esetleg koncert dvd-t is megnézne.

Üdv: nebulo

(#523) Zsüll78 válasza Tamoo (#520) üzenetére

Zsüll78
(újonc)

Köszi. A Yamaha erősítők XM rádió használatához nem találok antennát. Tud valaki róla infót? Üzlet hivatkozást,hogy magyarhonban hol lehet venni és van-e egyáltalán fogható adás vele? M Markt-ban sem tudtak róla semmit :-(

(#524) Dorian válasza nebulo5 (#522) üzenetére

Dorian
(PH! kedvence)

Nem találom ezt a típust. 20ezerbe belefér? Kapható újonnan? Mission mv pakk-kal van különbség?

Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, azt hagyjátok!

(#525) Szabikaa20 válasza regger (#518) üzenetére

Szabikaa20
(senior tag)

Vagy inkább így kérdezek....Kéne ilyen multimédiás lejátszó ami visz MKV,FLAC,DivX,XVid, van rajta Optikai,HDMI,Ethernet és USB egy külső HDD-re....és az ára ne legyen több 30k FT-nál..Szóba jöhet használt is!Ja és főleg FLAC-es zenére kéne!

[ Szerkesztve ]

(#526) Toobee válasza Szabikaa20 (#525) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

Asus O!Play minit nyugodt szivvel ajanlom. Meg Reggertol vettem, nagy megelegedessel hasznaltam, tekintve, hogy hasznaltan 11-12 ezer ft-ert megkapod.

Furutech ADL Cruise, Solitone nagy digit koax és Emotiva X-Series digit koax eladó

(#527) Szabikaa20 válasza Toobee (#526) üzenetére

Szabikaa20
(senior tag)

A múltkor erről beszéltek le! :U És nincs rajta Ethernet!Pontosabban erről beszéltek le!

[ Szerkesztve ]

(#528) spiky03 válasza Dorian (#521) üzenetére

spiky03
(őstag)

Miért nem BD lejátszót vesz, ha úgy is a HD-ra akar majd átállni?
Mert 20-ért már DB-t iskapni, pl LG BD550.

SuperHeRo - Motor javítás/felújítás ---> http://classicmotorcycles.ewk.hu/

(#529) Warter válasza Toobee (#526) üzenetére

Warter
(őstag)

Ha jól tudom a mini-n nincs ethernet, akkor már inkább mini plus. De akkor már még inkább amit a kolléga ajánlott az Acryan HD mini 2.

Szabikaa20: Az R1-ben túl régi a chipset, de ezen kívül mindent tud ami neked kell. Esetleg Dune HD TV-101 ami még jó lehet neked, mondjuk azon nincs optikai.

Dorian: Miért nem BD lejátszót vesz, ha már rákölt 20e-t? DVD lejátszóra én már nem költenék.

[ Szerkesztve ]

(#530) nebulo5 válasza Dorian (#524) üzenetére

nebulo5
(senior tag)

Újonnan már nem kapható! Kb. 2 éve volt kifutó modell, mert jött a 610-es! De semmivel sem volt jobb, csak újabb. Használtan érdemes rá vadászni 16 - 18 ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#531) Dorian válasza nebulo5 (#530) üzenetére

Dorian
(PH! kedvence)

De nem vesz használt cuccokat, írtam.

Mondom majd neki ezt az LG BD lejátszót, igaz nem 20, hanem 30.

(#532) spiky03 válasza Dorian (#531) üzenetére

spiky03
(őstag)

Az 550-es azt 20körül már kapni, a az 570-es van 30ban, vagy valahol 35-ért is láttam.
LG BD550

(#533) Dorian válasza spiky03 (#532) üzenetére

Dorian
(PH! kedvence)

Köszi, ezeket nem találtam!

(#534) skoos

skoos
(őstag)

Ismét Dr. Láma kérdez:
Az 1.hsz szerint 2:5 a sztereó:házimozi áraránya, "a 80 ezres sztereó erősítő olyan hangminőségben szól, mint a 200 ezres házimozi erősítő."

egy 200e-s hm erősítőn olyan minőségű lesz a sztereó anyag, mintha egy 80ezres sztereón hallgatnám? saccperkábé?

Valójában az érdekelne, az AVR360as+ES80pár, fog olyan hangminőséget nyújtani sztereóban, mint a jelenleg használt TECHNICS ST-CH540 sztereó erősítőm?

Tudom, almát ne hasonlítsak körtéhez, de mégis. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#535) priusz válasza skoos (#534) üzenetére

priusz
(fanatikus tag)

Hát azért annál biztos jobb lesz!

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#536) spiky03 válasza Dorian (#533) üzenetére

spiky03
(őstag)

Igazán nincs mit. ;)
A Duna plázában a Satunban láttam pár hete az 570-es 30ért és adtak hozzá egy Trója BD.
A plázától nem messze van egy electro outlet, ott meg BD nélkül adták 35ért .:D
Én is egy ilyet tervezek majd venni, havernak az 550-es van, és teljesen rendben van. Játszik mindent, divx-et, mkv, m2ts. Remélem az 570-es is fogja majd. :)
ITT azt írják visz mindent. Így legyen. ;)

(#537) KatonaT

KatonaT
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Egy kis véleményt szeretnék ezekről kérni!
Wharfedale Valdus 400 front, WH-2 szet, powercube 8
A jamo 426 utódai lehetnének ha szerintetek előrelépés...
Előre is köszi a véleményeket!

(#538) spiky03 válasza benvolio (#324) üzenetére

spiky03
(őstag)

Nekem nincs olyan beállításom, nem találtam.
Meg a frontok 0dB-el vannak, a hátsók meg +4dB és +5dB.
Nah mindegy, biztos a film hangkeverése volt a sz@r. :DDD

(#539) nebulo5 válasza KatonaT (#537) üzenetére

nebulo5
(senior tag)

Szerintem inkább csak "csöbörből - vödörbe" jutnál velük. Ráadásul, a 8-as powercube egyáltalán nem jó konstrukciójú sw. Kb. 45 - 50 % hangerőn már jelenkezik a reflex nyílásnál sziszegő légáramlás.
Persze, a legjobb lenne, ha meghallgatnád az erősítőddel, mert a Wharfik nagyon válogatósak ugyan, de neki megfelelő vasakkal képesek rendes hangot is kiadni magukból!

(#540) Szabikaa20 válasza Warter (#529) üzenetére

Szabikaa20
(senior tag)

És az miben baj ha régi a chipset??? :U

(#541) almi

almi
(senior tag)

Sziasztok!

Mennyivel jobban éri meg több pénzt kiadni a "Z" banándugóért mint a simáért? Van annyi pozitív különbség ami megér darabonként + 60-80 Ft-ot?

Köszi.
Üdv.

(#542) Tompo92

Tompo92
(senior tag)

Hali...
Valaki le tudná nekem írni röviden ,hogy mi a külömbség az Erősítő és a Végfok között?

https://soundcloud.com/tom-suera

(#543) robi-k válasza Tompo92 (#542) üzenetére

robi-k
(senior tag)

Egyszerű: a végfok nem tartalmaz előerősítőt, tehát nincs rajta pl. hangerő szabályozó, stb, általában csak egy kezelő egysége van - a bekapcsoló gomb! Példa: Emotiva UPA-5
Minden más hangbeállítást a hozzá csatlakoztatott előerősítőn kell elvégezni.

(#544) sting2

sting2
(fanatikus tag)

Lassan finisbe ér a hangfal szett mustra (Zensor 5 vs ELAC Fs 58.2), ezért jó előre kiakarom választani a hozzá illő kábelt.
Kb : 28 méter kell, 500-600-700 ft/m - kategóriába mit javasoltok jó szívvel, ami tényleg megéri az árát és nem vesz el, inkább hozzá ad a hangzáshoz?

"KolbászArc" (TM)

(#545) k.zozo.

k.zozo.
(kvázi-tag)

Tegnap meghozta Zoli a Hivox tuningról a Celestion frontokat és a centert. Mint mondta volt munka vele rendesen, de az eredmény magáért beszél. Megszűntek a zavaró sziszegős magasak, sokkal szebb lett a mély, megszűnt a döngés, javult a sztereo hatás. Mintha nem is ugyanazok a dobozok lennének.
Rövid hallgatózás, tesztelés után beüzemeltük az Alces hálózati szűrőt, melyet kértem hogy hozzon magával annyi jót olvastam már róla. Elég szkeptikusan álltam a dologhoz,de a
különbség mellbevágó és itt most nem csak akkora változásról beszélek mint például a dugóforgatás. Azonnal határozottan hallható volt, hogy sokkal nagyobb dinamikája lett a rendszernek, jobb a sztereo térhatás, teljesen körbevesz a zene. Olyan hangszerek jelentek meg amiket eddig nem is hallottam. Már kis hangerőnél is megvan a teljes zenekép, és ha a szobában mozgok nem is esik szét. Mozinál is rengeteget dobott. Úgy látszik, csodák pedig vannak :DD :C
Mindenkinek ajánlok egy próbát ezzel a cuccal. Hihetetlen amit csinál a rendszerrel. Pár napra bárkinek adnak személyesen vagy küldenek postán próbadarabot. Ha nem tetszik visszaküldöd és max a postaköltséget bukod. De ha berakod, többet úgysem veszed ki. :))

[ Szerkesztve ]

(#546) Thom! válasza k.zozo. (#545) üzenetére

Thom!
(PH! addikt)
LOGOUT blog

én próbáltam többféle rendszerben az alces1, de szinte semmi pluszt nem hozott, pedig a fülemmel nincs baj, örülök hogy neked bejött

(#547) dni

dni
(őstag)

Sziasztok!

Olyan lehetoleg 2.0-as aktiv hangfalat keresnek, ami taviranyithato, es vagy optikai bemenettel rendelkezik. A TV-mre, media lejatszomra szeretnem kotni, proba jelleggel jelenleg egy Creative T20-as latja el ezt a feladatot, de kenyelmetlen a hasznalata.

Valaszaitokat, otlateiteket elore is koszonom.

◄► http://hardverapro.hu/tag/dni ◄►

(#548) benvolio válasza dni (#547) üzenetére

benvolio
(senior tag)

Vagy egy ilyen vagy ez + ez együtt.

(#549) Stubi28 válasza benvolio (#548) üzenetére

Stubi28
(kvázi-tag)

Tapasztalatból mondhatom, hogy a 2020 helyett inkább az 1800-vaql szemezgess. Sokkal erőteljesebben és szebben szól. Próbáltam mind kettős és maradtam az utóbbinál.

(#550) Tamoo válasza sting2 (#544) üzenetére

Tamoo
(ARCKÉPGYÁROS)
LOGOUT blog

Előre nehéz lesz kiválasztani a hozzá illőt. Én is most döbbentem rá, hogy mekkora különbség lehet kábel és kábel közt hangban... Nem gondoltam volna.
Ebből a kategóriából van kácsás és inakustik kábelem, még nem próbálgattam sokat (majd ha megjött minden banándugóm), de első hallásra is nagy különbség volt hangkarakterben a kettő között. Azt, hogy neked melyik fog tetszeni, illetve melyik illik a rendszeredbe nem tudja megmondani senki előre.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.