Hirdetés

2014. szeptember 2., kedd

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-08-27 06:20:30

PROHARDVER!

Házimoziról
A házimozi rendszer 3 fő részből áll össze:
Lejátszó: pl. Blu-ray-, vagy DVD-játszó, médialejátszó, HTPC, stb.
Képmegjelenítő: televízió, vetítő és vászon, monitor.
Hangleképző alkotóelemek: erősítő, dekóder, hangfalak és kábelezésük.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#501) Szabikaa20 válasza spiky03 (#493) üzenetére

Szabikaa20
(őstag)

Remélem igazad lesz! :K Mert akkor fölöslegesen vettem meg a banánokat! :P

Zanik:Van benne valami!Azért néha én is megnézem,de inkább neten rákeresek... :U

Az A.C Ryan PlayonHD mini-ről valami vélemény???Érdemes megvenni?Főként FLAC,MKV,DIVX,Xvid-re kéne...

[ Szerkesztve ]

 iPad Air 16GB WiFi,Eladó órák: http://olx.hu/i2/hirdetes/elado-orak-omega-zsebora-gub-glashutte-erax-extra-doxa-prim-ruhla-ID2eouP.html#b36ceca5e6

(#502) Warter válasza bajnokpityu (#494) üzenetére

Warter
(őstag)

Esetleg ezek közül vmi:

Buena Vista Social Club At Carnegie Hall
Curse of the Black Pearl
Eagles - The Complete Greatest Hits
Elvis - Viva Las Vegas - 30th Anniversary
Ennio Morricone - The Platinum Collection
Eric Clapton - Unplugged
Frank Sinatra - New York, New York
Gary Moore - Greatest Hits
Nelly Furtado - Best Of (Greatest Hits)
Nine inch Nails - The Downward Spiral
Nirvana - MTV Unplugged in New York
Pink Martini - Joy to the World
Peter Gabriel - So
Sting – Symphonicities
VA - Cafe Marrakech - Chillout from Maroc

A többit a többiek már felsorolták. :)
Pár újat én is szedtem le az ajánlottakból. Köszönet az öletekért mindenkinek! :)

És megint felborult a gyógyszeres doboz és elgurultak a tabletták...

(#503) Szabikaa20

Szabikaa20
(őstag)

Én ezeket is szeretem:
Michael Jackson
AC/DC
Adele
Armin van Buuren
ATB
Depeche Mode
Inna
David Guetta
Qeen
stb. :))

 iPad Air 16GB WiFi,Eladó órák: http://olx.hu/i2/hirdetes/elado-orak-omega-zsebora-gub-glashutte-erax-extra-doxa-prim-ruhla-ID2eouP.html#b36ceca5e6

(#504) bajnokpityu

bajnokpityu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Claptont szeressük, Nirvanyát is, Sting is ok. a többit nem nagyon vágom.Elvis még jöhetne, de nem nagyon ismerem :(
de ilyesmiben jó még Johny Cash, Mumford and Sons. utóbbi is furcsa keverés, ritka kemény hangja van, elég megosztó.

irj emailt - Canon ir 2570 hálózatos, lapadagolós szines A3 lézernyomtató eladó

(#505) Patice válasza bajnokpityu (#504) üzenetére

Patice
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Akkor holnap viszek a felsoroltakból párat, hogy ne kelljen túl sokat keresgélned. :C

Intel 1150-es stock proci hűtő és LC-Power 200W SFX táp olcsón eladó...

(#506) python1 válasza bajnokpityu (#504) üzenetére

python1
(őstag)

Johnny Cash (The Essential)CD-t vettem ma éppen. :C

Kezdek visszatérni a cd-s zenehallgatásra. :))

[ Szerkesztve ]

(#507) ginola

ginola
(őstag)

Ismerősöm szeretne sztereó erősítőt vételezni használtan:
Ezeket minőségileg sorba kéne rakni. Sajnos nem mai cuccok:

Denon PMA-700V
Pioneer A-60 erősítő
Sony TA-F220
Sony TA-FE710R

(#508) Warter válasza bajnokpityu (#504) üzenetére

Warter
(őstag)

Remek ötlet a Johnny Cash, szedem is le. Eddig csak a Walk the line volt meg filmen. :)

(#509) bajnokpityu válasza python1 (#506) üzenetére

bajnokpityu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

az american sorozat is remek.
hangminősége,keverése,zenéje szerintem jó. kedvencem a 4. lemez a hatos sorozatból.

Warter :R

irj emailt - Canon ir 2570 hálózatos, lapadagolós szines A3 lézernyomtató eladó

(#510) rick009

rick009
(kvázi-tag)

ez jó cucc?
megér ennyit? egy kis panel szobába kellene, később még egy mély csatlakozhat a partiba. főleg filmre!

(#511) priusz válasza bajnokpityu (#494) üzenetére

priusz
(fanatikus tag)

Hátha van köztük olyan ami bejöhet és kimaradt:
- Marcus Miller
- Sophie Zelmani
- Taylor Swift
- Lizz Wright
- Karrin Allison
- Tori Amos
- Laura Marling
- Agnes Obel
- Selah Sue
- Ana Caram
- Laleh
- Sarah K.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#512) Viper26 válasza Warter (#502) üzenetére

Viper26
(PH! kedvence)

Peter Gabriel - So

A legjobb, mondjuk az Us sem rossz. :K

Nexus 5 D821 16GB black | Pebble

(#513) Viper26

Viper26
(PH! kedvence)

Tegnap rákötöttem a hét éves bögreszettem a TV-re (D5500), szólt vele du.este elhallgatott a két front, csak a mélyet hallani.Úgy tűnik megadta magát. :O

Nexus 5 D821 16GB black | Pebble

(#514) madgie

madgie
(VIP)

Nekem rengeteg zeném van, de van néhány olyan, amit mindig, minden cuccal megnézek: Pink Floyd-ok, a King Crimson-tól az Epitaph, néhány Opeth, egyes DeadSoul Tribe nóták, Fates Warningtól a komplett Disconnected lemez, a Pain Of Salvation Remedy Lane-je, meg hát a két saját nagylemez, amin én is játszottam anno. Ez utóbbiaknál azért nagyjából tudom, hogy kell szólnia :D

szerk: Sting-et én is szeretem persze, a Symphoniticities-ről asszem az I Born for You a lagzimon is háttérzene volt :))

[ Szerkesztve ]

Moto X eladó: goo.gl/QKEkPg

(#515) mandju

mandju
(senior tag)

Jesse Cook-ot is érdemes lenne meghallgatni...

Vertigo albuma nekem az egyik kedvencem!

*Panasonic 42G30*Samsung A600*Logitech Harmony One+*Brazos HTPC*Rotel RSP1068*Rotel RMB1075*Power R Fine*Proson R10*Monitor Audio RX*Power R Magnum*Power R táp

(#516) Tamoo válasza Ed Parker (#476) üzenetére

Tamoo
(ARCKÉPGYÁROS)
LOGOUT blog

Én Ebay-ről rendeltem, ~1800Ft-ra jött ki 8db (az még nem érkezett meg). Viszont most sürgősen kellett, úgyhogy vateráról is beújítottam párat, ott 280Ft/db áron volt.

(#517) Szabikaa20

Szabikaa20
(őstag)

Ezt ismeri valaki?Érdemes megvenni?

(#518) regger válasza Szabikaa20 (#517) üzenetére

regger
(PH! addikt)

Nem érdemes, ez még az előző generáció. Az A.C.Ryan Playon!HD Mini 2 (ACR-PV73800) már jó választás, azt érdemes.

Cinemadness

(#519) Zsüll78

Zsüll78
(újonc)

Autó mélyládát rá lehet tenni házimozi erősítőre mélynek? Mire kell figyelni? Pl. Ohm?

(#520) Tamoo válasza Zsüll78 (#519) üzenetére

Tamoo
(ARCKÉPGYÁROS)
LOGOUT blog

Házimozi erősítőre csak aktív mélyládát lehet rákötni. Passzívat csak külön erősítővel. Jobban jársz ha veszel egy használt szubot, elég jó áron lehet már kapni.

[ Szerkesztve ]

(#521) Dorian

Dorian
(PH! kedvence)

Ismerős dvd lejátszót venne, mert még hdmi nélküli van neki. Csak új jöhet szóba. Ezekkel mostanában nem vagyok képben, szerintem az utóbbi 7-8 évben már nem igazán történt fejlődés ezeknél. 20ezres kategória érdekli, a meglévő lemezei lejátszásához. Az elkövetkező hónapokban áll majd át HD filmekre, de Viszonylag sok eredeti dvd lemezzel rendelkezik. Gondolom Pioneer-ral nagyon nem lövök mellé, DV-430V-t láttam 19ezerért...
Vélemény, más javaslat?

(#522) nebulo5 válasza Dorian (#521) üzenetére

nebulo5
(senior tag)

Inkább 600-ast keress! Jobb, illetve elviselhetőbb a hangja, ha esetleg koncert dvd-t is megnézne.

Üdv: nebulo

(#523) Zsüll78 válasza Tamoo (#520) üzenetére

Zsüll78
(újonc)

Köszi. A Yamaha erősítők XM rádió használatához nem találok antennát. Tud valaki róla infót? Üzlet hivatkozást,hogy magyarhonban hol lehet venni és van-e egyáltalán fogható adás vele? M Markt-ban sem tudtak róla semmit :-(

(#524) Dorian válasza nebulo5 (#522) üzenetére

Dorian
(PH! kedvence)

Nem találom ezt a típust. 20ezerbe belefér? Kapható újonnan? Mission mv pakk-kal van különbség?

(#525) Szabikaa20 válasza regger (#518) üzenetére

Szabikaa20
(őstag)

Vagy inkább így kérdezek....Kéne ilyen multimédiás lejátszó ami visz MKV,FLAC,DivX,XVid, van rajta Optikai,HDMI,Ethernet és USB egy külső HDD-re....és az ára ne legyen több 30k FT-nál..Szóba jöhet használt is!Ja és főleg FLAC-es zenére kéne!

[ Szerkesztve ]

(#526) Toobee válasza Szabikaa20 (#525) üzenetére

Toobee
(PH! addikt)

Asus O!Play minit nyugodt szivvel ajanlom. Meg Reggertol vettem, nagy megelegedessel hasznaltam, tekintve, hogy hasznaltan 11-12 ezer ft-ert megkapod.

Furutech ADL Cruise eladó!

(#527) Szabikaa20 válasza Toobee (#526) üzenetére

Szabikaa20
(őstag)

A múltkor erről beszéltek le! :U És nincs rajta Ethernet!Pontosabban erről beszéltek le!

[ Szerkesztve ]

(#528) spiky03 válasza Dorian (#521) üzenetére

spiky03
(PH! addikt)

Miért nem BD lejátszót vesz, ha úgy is a HD-ra akar majd átállni?
Mert 20-ért már DB-t iskapni, pl LG BD550.

SuperHeRo - Motor javítás/felújítás ---> http://classicmotorcycles.ewk.hu/

(#529) Warter válasza Toobee (#526) üzenetére

Warter
(őstag)

Ha jól tudom a mini-n nincs ethernet, akkor már inkább mini plus. De akkor már még inkább amit a kolléga ajánlott az Acryan HD mini 2.

Szabikaa20: Az R1-ben túl régi a chipset, de ezen kívül mindent tud ami neked kell. Esetleg Dune HD TV-101 ami még jó lehet neked, mondjuk azon nincs optikai.

Dorian: Miért nem BD lejátszót vesz, ha már rákölt 20e-t? DVD lejátszóra én már nem költenék.

[ Szerkesztve ]

(#530) nebulo5 válasza Dorian (#524) üzenetére

nebulo5
(senior tag)

Újonnan már nem kapható! Kb. 2 éve volt kifutó modell, mert jött a 610-es! De semmivel sem volt jobb, csak újabb. Használtan érdemes rá vadászni 16 - 18 ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#531) Dorian válasza nebulo5 (#530) üzenetére

Dorian
(PH! kedvence)

De nem vesz használt cuccokat, írtam.

Mondom majd neki ezt az LG BD lejátszót, igaz nem 20, hanem 30.

(#532) spiky03 válasza Dorian (#531) üzenetére

spiky03
(PH! addikt)

Az 550-es azt 20körül már kapni, a az 570-es van 30ban, vagy valahol 35-ért is láttam.
LG BD550

(#533) Dorian válasza spiky03 (#532) üzenetére

Dorian
(PH! kedvence)

Köszi, ezeket nem találtam!

(#534) skoos

skoos
(őstag)

Ismét Dr. Láma kérdez:
Az 1.hsz szerint 2:5 a sztereó:házimozi áraránya, "a 80 ezres sztereó erősítő olyan hangminőségben szól, mint a 200 ezres házimozi erősítő."

egy 200e-s hm erősítőn olyan minőségű lesz a sztereó anyag, mintha egy 80ezres sztereón hallgatnám? saccperkábé?

Valójában az érdekelne, az AVR360as+ES80pár, fog olyan hangminőséget nyújtani sztereóban, mint a jelenleg használt TECHNICS ST-CH540 sztereó erősítőm?

Tudom, almát ne hasonlítsak körtéhez, de mégis. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#535) priusz válasza skoos (#534) üzenetére

priusz
(fanatikus tag)

Hát azért annál biztos jobb lesz!

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#536) spiky03 válasza Dorian (#533) üzenetére

spiky03
(PH! addikt)

Igazán nincs mit. ;)
A Duna plázában a Satunban láttam pár hete az 570-es 30ért és adtak hozzá egy Trója BD.
A plázától nem messze van egy electro outlet, ott meg BD nélkül adták 35ért .:D
Én is egy ilyet tervezek majd venni, havernak az 550-es van, és teljesen rendben van. Játszik mindent, divx-et, mkv, m2ts. Remélem az 570-es is fogja majd. :)
ITT azt írják visz mindent. Így legyen. ;)

(#537) KatonaT

KatonaT
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Egy kis véleményt szeretnék ezekről kérni!
Wharfedale Valdus 400 front, WH-2 szet, powercube 8
A jamo 426 utódai lehetnének ha szerintetek előrelépés...
Előre is köszi a véleményeket!

(#538) spiky03 válasza benvolio (#324) üzenetére

spiky03
(PH! addikt)

Nekem nincs olyan beállításom, nem találtam.
Meg a frontok 0dB-el vannak, a hátsók meg +4dB és +5dB.
Nah mindegy, biztos a film hangkeverése volt a sz@r. :DDD

(#539) nebulo5 válasza KatonaT (#537) üzenetére

nebulo5
(senior tag)

Szerintem inkább csak "csöbörből - vödörbe" jutnál velük. Ráadásul, a 8-as powercube egyáltalán nem jó konstrukciójú sw. Kb. 45 - 50 % hangerőn már jelenkezik a reflex nyílásnál sziszegő légáramlás.
Persze, a legjobb lenne, ha meghallgatnád az erősítőddel, mert a Wharfik nagyon válogatósak ugyan, de neki megfelelő vasakkal képesek rendes hangot is kiadni magukból!

(#540) Szabikaa20 válasza Warter (#529) üzenetére

Szabikaa20
(őstag)

És az miben baj ha régi a chipset??? :U

(#541) almi

almi
(senior tag)

Sziasztok!

Mennyivel jobban éri meg több pénzt kiadni a "Z" banándugóért mint a simáért? Van annyi pozitív különbség ami megér darabonként + 60-80 Ft-ot?

Köszi.
Üdv.

(#542) Tompo92

Tompo92
(senior tag)

Hali...
Valaki le tudná nekem írni röviden ,hogy mi a külömbség az Erősítő és a Végfok között?

https://soundcloud.com/tom-suera

(#543) robi-k válasza Tompo92 (#542) üzenetére

robi-k
(őstag)

Egyszerű: a végfok nem tartalmaz előerősítőt, tehát nincs rajta pl. hangerő szabályozó, stb, általában csak egy kezelő egysége van - a bekapcsoló gomb! Példa: Emotiva UPA-5
Minden más hangbeállítást a hozzá csatlakoztatott előerősítőn kell elvégezni.

Heco Metas XT 501 + Center 31 diófa eladó vagy 55" nagyobb 3D-s Plazma TV-re cserélhető

(#544) sting2

sting2
(fanatikus tag)

Lassan finisbe ér a hangfal szett mustra (Zensor 5 vs ELAC Fs 58.2), ezért jó előre kiakarom választani a hozzá illő kábelt.
Kb : 28 méter kell, 500-600-700 ft/m - kategóriába mit javasoltok jó szívvel, ami tényleg megéri az árát és nem vesz el, inkább hozzá ad a hangzáshoz?

"KolbászArc" (TM)

(#545) k.zozo.

k.zozo.
(kvázi-tag)

Tegnap meghozta Zoli a Hivox tuningról a Celestion frontokat és a centert. Mint mondta volt munka vele rendesen, de az eredmény magáért beszél. Megszűntek a zavaró sziszegős magasak, sokkal szebb lett a mély, megszűnt a döngés, javult a sztereo hatás. Mintha nem is ugyanazok a dobozok lennének.
Rövid hallgatózás, tesztelés után beüzemeltük az Alces hálózati szűrőt, melyet kértem hogy hozzon magával annyi jót olvastam már róla. Elég szkeptikusan álltam a dologhoz,de a
különbség mellbevágó és itt most nem csak akkora változásról beszélek mint például a dugóforgatás. Azonnal határozottan hallható volt, hogy sokkal nagyobb dinamikája lett a rendszernek, jobb a sztereo térhatás, teljesen körbevesz a zene. Olyan hangszerek jelentek meg amiket eddig nem is hallottam. Már kis hangerőnél is megvan a teljes zenekép, és ha a szobában mozgok nem is esik szét. Mozinál is rengeteget dobott. Úgy látszik, csodák pedig vannak :DD :C
Mindenkinek ajánlok egy próbát ezzel a cuccal. Hihetetlen amit csinál a rendszerrel. Pár napra bárkinek adnak személyesen vagy küldenek postán próbadarabot. Ha nem tetszik visszaküldöd és max a postaköltséget bukod. De ha berakod, többet úgysem veszed ki. :))

[ Szerkesztve ]

(#546) Thom! válasza k.zozo. (#545) üzenetére

Thom!
(PH! addikt)
LOGOUT blog

én próbáltam többféle rendszerben az alces1, de szinte semmi pluszt nem hozott, pedig a fülemmel nincs baj, örülök hogy neked bejött

(#547) dni

dni
(őstag)

Sziasztok!

Olyan lehetoleg 2.0-as aktiv hangfalat keresnek, ami taviranyithato, es vagy optikai bemenettel rendelkezik. A TV-mre, media lejatszomra szeretnem kotni, proba jelleggel jelenleg egy Creative T20-as latja el ezt a feladatot, de kenyelmetlen a hasznalata.

Valaszaitokat, otlateiteket elore is koszonom.

◄►http://hardverapro.hu/tag/dni ◄►

(#548) benvolio válasza dni (#547) üzenetére

benvolio
(senior tag)

Vagy egy ilyen vagy ez + ez együtt.

(#549) Stubi28 válasza benvolio (#548) üzenetére

Stubi28
(kvázi-tag)

Tapasztalatból mondhatom, hogy a 2020 helyett inkább az 1800-vaql szemezgess. Sokkal erőteljesebben és szebben szól. Próbáltam mind kettős és maradtam az utóbbinál.

(#550) Tamoo válasza sting2 (#544) üzenetére

Tamoo
(ARCKÉPGYÁROS)
LOGOUT blog

Előre nehéz lesz kiválasztani a hozzá illőt. Én is most döbbentem rá, hogy mekkora különbség lehet kábel és kábel közt hangban... Nem gondoltam volna.
Ebből a kategóriából van kácsás és inakustik kábelem, még nem próbálgattam sokat (majd ha megjött minden banándugóm), de első hallásra is nagy különbség volt hangkarakterben a kettő között. Azt, hogy neked melyik fog tetszeni, illetve melyik illik a rendszeredbe nem tudja megmondani senki előre.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.