Hirdetés

2014. július 29., kedd

(#16101) Giot válasza topaz45 (#16100) üzenetére

Giot
(őstag)
LOGOUT blog

Akkor a doboz is csere. :)

"felhőfoszlány-forma fakó lobogók"

(#16102) topaz45 válasza Giot (#16101) üzenetére

topaz45
(lelkes újonc)

Szia,
Miért kell a dobozt is cserélni?
Ezek SAL hangfalterv alapján épített dobozok.
Ha ugyan olyan paraméterekkel rendelkező hangszórót teszek bele ,mint amilyen volt csak másik márkát?
Példa: Van egy két utas videoton hangfalam,meg egy 3 utas Magnat hangszóró készletem.
A videoton akkora mint az eredeti Magnat doboz, csak másik előlap kell a három hangszóró miatt.
Nem hiszem,hogy bárki meghallja,hogy videotonba szólnak a magnat hangszórók.
De természetesen köszönök minden segítséget,ti jobban értetek ehhez ,én csak most kezdem.

Üdv. topaz45

(#16103) Turbina33 válasza topaz45 (#16102) üzenetére

Turbina33
(senior tag)

Nem kell kidobni a dobozt,csak találunk bele valamit! :) Hány literes?

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#16104) shalafi66 válasza Turbina33 (#16103) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Úgy van, látni-ismerni kell a konkrétumokat. ;) Majd a hangszórókat megmérem, ha a javításuk kész.

(#16105) Giot válasza topaz45 (#16102) üzenetére

Giot
(őstag)
LOGOUT blog

Hát ha pontosan, ugyan olyan, paraméterekkel rendelkező hangszórót találsz bele, akkor természetesen perfekt.
De az átmérő nem azt jelenti, hogy a paraméterei ugyanolyanok.
Turbina mondja jól mérd le hány lityis, aztán találunk bele valamilyen szórót aminek jó lesz az a térfogat.

[ Szerkesztve ]

(#16106) nemdan

nemdan
(senior tag)
LOGOUT blog

Sziasztok! Ebbe a Tesla ARS 9204-be a gyári mélyközép helyett jó választás lenne ez a HA16-542?

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#16107) shalafi66 válasza nemdan (#16106) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Jobb, mint az eredeti, de kicsit túl erős a mágnese a zárt dobozhoz.

(#16108) nemdan válasza shalafi66 (#16107) üzenetére

nemdan
(senior tag)
LOGOUT blog

Akkor milyet ajánlanál?
Láttam egy gyárit vaterán, egyébként csak egy lenne cserés, de értelemszerűen mindkettőben cserélném.Jelenleg van egy párom, ami teljesen gyári, és vettem most egy másik párat is, ami már másabb kiadás ugyan is a gumipereme kívülről van ragasztva nem úgy mint a sajátom ami belülről.De nem ez az egy dolog, ami kissé aggaszt, hanem hogy szétszedve egy más belső tárult elém.A gyári hangváltónak hűlt helye, csupán egy kis fém dobozka van benne SIEMENS felirattal, ami gondolom valamiféle kondi lehet ami leválassza a magasat..Jelenhet ez valami hátrányt? Mert egyébként teljesen jól szól..
Na és itt jönne szóba egy harmadik pár, aminek annyi hibája hogy az egyikben odavan a mélyközép, de egyébként gyári mindene.( 2000 ft sztem nem pénz érte) Na most ebből szeretnék valami mást kihozni, ehhez kellene valami normális hangszóró majd.Tipp? :))

(#16109) topaz45 válasza Turbina33 (#16103) üzenetére

topaz45
(lelkes újonc)

Meg mérem ,és megírom,hogy hány literes.
Egyébként GB II. Two way ennyi van rajta,meg a benne lévő hangszóró adatai. Amik remélhetőleg hamarosan elkészülnek.

Üdv. topaz45

(#16110) topaz45 válasza shalafi66 (#16104) üzenetére

topaz45
(lelkes újonc)

Rendben ,
Köszi.

Üdv. topaz45

(#16111) shalafi66 válasza nemdan (#16108) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Ilyen árkategóriában nem tudok jobbat, esetleg a HA17, mert annak a porvédő miatt szebb a középtartománya. Ha kevés lenne mélyben, kell rá tenni vonzásban egy kisebb mágnest, mondjuk 72*10mm-eset.

Az eredeti Tesla vagy TVM 16-os mélyközép nem működik jól ha csak a magasat szűrik elsőrendű vágással, ahhoz minimum másodrendű kell, ha nem megfelelő a szűrés borzasztó kioltások és kiemelések vannak középtartományban. Az egy kondis váltásra a HA16-17 lenne csak alkalmas.

(#16112) topaz45

topaz45
(lelkes újonc)

Ez 30 literes,de ebbe már készülnek a hangszórók.
De ebbe szeretnék a SAL helyett jobbat 800x180x 250 ez 36 liter álló bassreflex 1 13-as mély közép,és dt12 magas helyérel.
Lehetőleg ne túl drágát.

Üdv. topaz45

(#16113) nemdan válasza shalafi66 (#16111) üzenetére

nemdan
(senior tag)
LOGOUT blog

Értem.Holnap csinálok róla egy képet és feldobom ide, hogy pontosan mi is van a dobozban.Egyébként ma kaptam meg postán, írtam is rögtön a tulajnak hogy ő mit tud erről a mod-ról, esetleg ő csinálta-e, de már ő is így jutott hozzá állítása szerint.

(#16114) shalafi66 válasza topaz45 (#16112) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Belső térfogatot kell nézni, a dobozfalak nem számítanak bele :)

(#16115) topaz45 válasza shalafi66 (#16114) üzenetére

topaz45
(lelkes újonc)

Bocsi,igazad van.
16mm pozdorjábol van,ha levonom az anyag vastagságot akkor 24,7 -25 literesre jön ki.

Üdv. topaz45

(#16116) shalafi66 válasza topaz45 (#16115) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Az jó, akkor ehhez egy 17-es mélyközép meg is felel.

(#16117) topaz45 válasza shalafi66 (#16116) üzenetére

topaz45
(lelkes újonc)

14 cm széles az oldallapok nélkül,abba nem hiszem,hogy belefér a 17 -es hangszóró.
Csak a 13-13,5-ös.
Vagy lehet rosszul értettem valamit?

Üdv. topaz45

(#16118) Turbina33

Turbina33
(senior tag)

Meghalt a diszkó királynője,az egyik nagy kedvecem,akinek a zenéin felnőttem,Donna Summer.

[link]

"Én nem kívánom senkitől, hogy csudás dolgot tegyen, de joggal kívánom mindenkitől, hogy mindig ember legyen." / Ady Endre /

(#16119) lancerboy

lancerboy
(senior tag)

Hali srácok!
Adott egy DC2540-es Vidi, korhadt membránszélekkel. Érdemes foglalkozni vele?

(#16120) shalafi66 válasza topaz45 (#16117) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Határeset, de éppen elfér. 130-150mm-es mélyközépből ekkora térfogathoz kettő is kell.

(#16121) shalafi66 válasza lancerboy (#16119) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Ha valamit szeretnél csinálni vele kidobáson-elajándékozáson kívül, akkor igen.

(#16122) lancerboy válasza shalafi66 (#16121) üzenetére

lancerboy
(senior tag)

Nos, én is kaptam őket. Azért nem dobnám ki, mert éptikezés miatt kb 10 éve nincs kellő pénz hifire. Mindeddig DC2050-et hallgattam, meg is köveztek érte jópáran látatlanban, mert aki hallgatta, s nem ismerte fel a dobozt, azoknak azért felcsillant a szeme. (Szigorúan állványon.) Persze, próbáltam még 2000 környékén leváltani, de nem találtam megfizethető dobozt, amiért odaadtam volna. Azóta félek, csak rosszabb a helyzet. Szóval, marad a DIY, fogynak a hiteleim, ősztől már keret is lenne rá. Szóval, kezdeném kitanulni a "szakmát".

[ Szerkesztve ]

(#16123) shalafi66 válasza lancerboy (#16122) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

A 2050-ről tényleg nincsenek nagy véleményeim. :) [link]

A 2540-ben elvileg egy alukosaras mélyhangszóró volt, a legkisebb közép, és a HG2,5 magas. Valószínűleg nem egy audiofil jelenség, ezeket a hangszórókat sosem tudták rendesen összeváltani. HA VT vagy Orion, akkor a kétutasnál érdemes megállni. :-)

(#16124) lancerboy válasza shalafi66 (#16123) üzenetére

lancerboy
(senior tag)

Az enyémekben már az inverz gumiszélű közepek, ill. a tölcsérszerű membrános mélyek vannak, s szvsz. talán a legjobb hangú AKAI-VT dobozok voltak. Mindenesetre rengeteg drágább, s rosszabb hangú dobozt hallottam. Visszatérve a 2540-hez: Tudom, hogy sohasem lesz high-end belőle, mégis, mire érdemes cserélnem a hangszórókat? Tudtommal Neked is van 25 cm-es mélysugárzód. (Bocsi a tegeződésért, szerintem én vagyok az idősebb.)

(#16125) nemdan válasza nemdan (#16113) üzenetére

nemdan
(senior tag)
LOGOUT blog

Ezekről beszéltem.Pontosan tudja valaki mik ezek? ezek válasszák le a magast..

(#16126) shalafi66 válasza lancerboy (#16124) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Akkor eléggé át lett variálva az a 2050. Melyik lenne a tölcsérszerű mély? Az új HA20-484 ?

Nekem van ugyan egy 250-es köreperemes mélyhangszóróm, de az kisebb beépítési átmérőt igényel, mint a VT típusok, ezért az eredeti helyekre nem lehet szerelni. Lehet készíteni a HA25 kosarába is jó hangszórókat, de erre most úgy látom, hogy nem lenne időm-kapacitásom. Talán később, ha sorozatban megy majd.

Köszönöm. Valóban én lehetek fiatalabb, a fórumokon úgyis szokatlan a magázódás.

(#16127) shalafi66 válasza nemdan (#16125) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Sie fémezett papír (MP) kondi. 4,0uF-nek látom a felirat alapján, egyszerű elsőrendű szűrő egy magasahangszóróval sorosan kapcsolva.

(#16128) nemdan válasza shalafi66 (#16127) üzenetére

nemdan
(senior tag)
LOGOUT blog

Gondolom azért a gyári váltója jobb volt a teslának...

(#16129) shalafi66 válasza nemdan (#16128) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Az eredeti hangszórókhoz jobb. Persze. Ezzel az egy kondival, középtartományban elég sok a gond.

(#16130) nemdan válasza shalafi66 (#16129) üzenetére

nemdan
(senior tag)
LOGOUT blog

Hát eléggé máshogy szól mint a gyári, de elfogadható.

(#16131) lancerboy válasza shalafi66 (#16126) üzenetére

lancerboy
(senior tag)

Azok a hangszórók még úgy '96. tájékán kerültek bele, emlékeim szerint négyjegyű volt a számozásuk, a porvédőjük sem az eredeti krómszinű. Nos, ha a 2540-es reménytelen, akkor megy a házimozihoz, amúgyis gondolkodom független cuccban a zenéhez. Van valami ajánlásod, milyen szórókat tegyek a 2540-be?

Magázódás: Azért fura, mert jártam úgy, hogy huszonéves suttyó gond nélkül küldött el melegebb éghajlatra...

[ Szerkesztve ]

(#16132) shalafi66 válasza nemdan (#16130) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Ha a gyártási szórást nem számoljuk, akkor kb. ilyen egy kondival:

Lancer, meg lehet azokat javítani.

[ Szerkesztve ]

(#16133) x63

x63
(senior tag)

Annak idején a Blaupunkt Bremen autórádiómhoz járt mérőmikrofon, alkalmas lehet az hangszóró mérésre?

Mert aki hazudik, az csal, Aki hazudik, az lop, Hazudni, csalni: csúnya dolog!

(#16134) lancerboy válasza shalafi66 (#16132) üzenetére

lancerboy
(senior tag)

Javitás: A közepeket nem hiszem, hogy gazdaságos lenne, a mélyek már határeset...

(#16135) logic3

logic3
(újonc)

Helo!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok: Hangfalat vagy hangszórót (újszerű-használtat) szeretnék neten vásárolni, és véleményt kérnék arról, melyiket lenne érdemes megvennem.
(pl. minőségben, tartósságban, állapotban melyik a jobb, ár-érték arány)
Sima otthoni Club-house-minimal stílusú zenehallgatásra kéne valamelyik, legyen jó basszusa meg hangszíne.

Néhány amit szemezgettem:

[1] http://img.beta.expressz.hu/05/e7/a2/15-orig.jpg
Adatok az eladótól: 250W, 8 Ohm, 30 cm, kevláros mélynyomó, 4 000 Ft

[2] http://img.beta.expressz.hu/06/6e/90/d2-orig.jpg
http://img.beta.expressz.hu/06/6e/90/d5-orig.jpg
Adatok az eladótól: 150W, 8 Ohm, 25 cm, feltehetően Omnitronic, 4 500 Ft

[3] http://srvimg07.aprod.hu/images_aprodhu/3843595_1_644x461/nehez-hatter-sugarzo-80watt-egyeb-telepules_rev001.jpg
http://srvimg09.aprod.hu/images_aprodhu/3843595_3_644x461/nehez-hatter-sugarzo-80watt-hangfal-hangrendszer_rev001.jpg
Adatok az eladótól: 80/60 W, 8 Ohmos, ??? cm, SAL, 4 000 Ft

[4] http://srvimg06.aprod.hu/images_aprodhu/3575089_2_644x461/2-db-hangfal-kepek_rev002.jpg
Adatok az eladótól: Szűkszavú, típus-méret-teljesítmény ismeretlen, 5 000 Ft

[5] http://aprod.hu/hirdetes/hangsugarzo-IDgZyK.html - 5 000 Ft

Tehát melyik lenne az ideális, jobb-e a kevlár (pl. elsőnél) vagy a gumi borítás a jobb, kezdő vagyok a hangszóró témában, tehát ládát is kezdőként tudnék csinálni ha sima hangszórót ajánlotok, de azt hiszem megbirkóznék vele.

Én az 1.-re és a SAL -ra tippelnék, a 4.-ben kevés az infó, lehet zsákbamacska, pedig nem néz ki rosszul.

Köszönöm a segítséget!

(#16136) Tiger.huhhhh válasza logic3 (#16135) üzenetére

Tiger.huhhhh
(őstag)

8000, ez is 8 ezer érdemes lenne közepet nézni hozzá, Ez 12, de alkudni is kell..:) , ilyenem is volt, szerettem a hangját.
Amiket linkeltél, azokból a sal-ok eléggé felejthetők (főleg a "kevlár2 jellegűek tudnak érdekesek lenni), de az omni, az MNC hatású (4-es), meg a Dibeisi sem biztos, hogy jó választás... :U pár ezerrel többért (10 körül) már láthatsz jobb darabokat (a sanyo-n egész elgondolkoztam :D ), nem fullos a hangjuk, de élvezhető.
Ha + mély hangot is szeretnél, inkább vegyél később egy aktív szubbot melléjük, de attól nincs rosszabb, mint mikor haza viszed, aztán fél óra múlva csalódottan kikapcsolod. Vedd meg fél év alatt, ha egyszerre nem megy. De ez csak az én véleményem.

"Kam Mária vagyok, audiofil látnok vagyok, okleveles placebómágus vagyok, high-end energiával gyógyítok, távirányítással távgyógyítok és hifi rontáslevétellel foglalkozom" By kammerer

(#16137) nemdan

nemdan
(senior tag)
LOGOUT blog

Adott egy stereo erősítő ami 2x100 w 8 ohm és 2x160 w 4 ohmon.

Na már most van ugye 2-2 teslám amik 4 ohmosak, sorba kötve a 2 pár ugye 8-8 Ohm-ot ad ki.+ van még egy pár Fisher 8 ohm-os dobozom.
Ha a két sorba kötött tesla mellé párhuzamosan bekötöm a fisher dobozt akkor ~ 4 Ohm-ot kapok.Ugyan így a másik oldalon, tehát 3 hangfal adna ki egy oldalt a stereoból.Ez árt(h)a(t)na az erősítőnek?

(#16138) logic3 válasza Tiger.huhhhh (#16136) üzenetére

logic3
(újonc)

A kevlár az nem erősebb mint a többi? Gondoltam, hogy előnyösebb lenne azt de akkor lehet tévedtem. Azért kösz Tiger, a Philips tényleg nem rossz, a Sanyora meg hajrá :D

(#16139) Tiger.huhhhh válasza logic3 (#16138) üzenetére

Tiger.huhhhh
(őstag)

A hangsúly inkább a hangminőségen van, nem a membrán anyagának erősségén ;)
Inkább keress régebbi Pioneer-t, vagy amiket linkeltem, ezek élvezhetőbb hangminőséget fognak adni, mint a döngős, alsó (70Hz alatti) tartományban néma hangfalnak nevezett cuccok. Van Monacor, amit ide járó fórumtárs használ és szereti a hangját, de azt ő méretezte és nem 100%-os a hangja (szerinte), bulizni használja, főleg szabad térben.
De volt egyébként CAT hangfalam, szép hangja volt (nem volt bántó kiemelés zaj belőle), csak kellett volna mellé bulizáshoz egy aktív szubb. Ezeknek az-az előnye (a CAT-ról van szó), hogy nem túl régiek és az újak 16 körül mozognak, szerintem találsz eladót 10 ezer tájékán. Német hangfal.
Ha találsz Heco-t 10 ezer körül, akkor csapj le rá. De lehet találni régebbi SONY-t is, azok is tudnak jó dolgokat.
Lényeg, hogy NE kínai agyon reklámozott minőség nélküli darabot válassz:)
Sok sikert, jelezz vissza, hogy mit találtál:)
Remélem, a többi ide járó fórumozó is ajánl majd valamit, vagy kijavítanak, ha valami nagy ostobaságot írtam :R

"Kam Mária vagyok, audiofil látnok vagyok, okleveles placebómágus vagyok, high-end energiával gyógyítok, távirányítással távgyógyítok és hifi rontáslevétellel foglalkozom" By kammerer

(#16140) logic3

logic3
(újonc)

És az egyébként jó hangszóró a Tesla? Mert én láttam most egyet valami passzívot és 2 utas keresztváltó volt benne vagy micsoda. Azt használhatnám ehez? :D
Meg mondjuk egy 50/80w-os hangszórót is használhatok ehez?

http://kepfeltoltes.hu/view/120518/F_nyk_p0694_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120518/F_nyk_p0696_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#16141) blattida válasza logic3 (#16140) üzenetére

blattida
(PH! nagyúr)

Igen, használhatod ahhoz a régi midi hifihez.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#16142) shalafi66

shalafi66
(PH! addikt)

Jó példa arra, hogy miért ne használjuk SÁL-at hangsugárzónkhoz:

[SPL]
[THD]

Ez épp egy SBX 2030 volt. Kukába vele.

[ Szerkesztve ]

(#16143) shalafi66 válasza shalafi66 (#16142) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Hehehe. Valaki csak nem leáztatja róla címkéket? :D [link]

De legalább ők nem hazudnak akkorákat, mint Somogyiék.

Name: sbx2030 _2012
Fs = 45,85 Hz
Qms = 3,995
Vas = 21,09 liters
Cms = 0,317 mm/N
Mms = 38, g
Rms = 2,74 kg/s
Xmax = 3,5 mm
Xmech = 8, mm
Sd = 216,4 sq.cm
Qes = 0,596
Re = 7,861 ohms
Z = 8, ohms
BL = 12,02 Tm
Qts = 0,519
1-W SPL = 87,32 dB
2.83-V SPL = 87,39 dB

"- RESONANZFREQUENZ: 40 HZ +- 10 %" Ez meg is van.
"- SPL 87 dB - 30 OZ MAGNET (Maße 120 x 20 mm)" Ez is megvan.
"- FREQUENZBEREICH: 40 - 3000 HZ" Na ez nincs meg.

[ Szerkesztve ]

(#16144) Giot válasza shalafi66 (#16142) üzenetére

Giot
(őstag)
LOGOUT blog

Ez nem valami szívderítő. 10db hegyek völgyek 100-és 2.5Khz között.

(#16145) Turbina33 válasza shalafi66 (#16143) üzenetére

Turbina33
(senior tag)

Ez a "Maße " milyen mágnes lenne?

(#16146) shalafi66 válasza Turbina33 (#16145) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Azt jelenti németül, hogy méret, vagy mérték. :) Egyébként Y20-as SrFe mágneseket használnak.

Giot, hát ilyen. Brummogásra tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#16147) Turbina33 válasza shalafi66 (#16146) üzenetére

Turbina33
(senior tag)

No,hát mán ezt is tudom! Köszke!

(#16148) logic3 válasza shalafi66 (#16142) üzenetére

logic3
(újonc)

Hmm, tényleg elég elrettentő a grafikon :(

Az Eastech 16.5 cm 100 W mély-mélyközépről van valami vélemény?
http://n2.vatera.hu/photos/9d/55/dde5_1_300.jpg

Kösz!

(#16149) shalafi66 válasza logic3 (#16148) üzenetére

shalafi66
(PH! addikt)

Mintha ez lenne az:

(#16150) blattida válasza shalafi66 (#16149) üzenetére

blattida
(PH! nagyúr)

Finoman fogalmazva: ez sem túl fényes.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.