Hirdetés

  • Motorola Moto G24 Power - hol van az erő?

    ma Nagy az aksi, gyenge a hardver, amiből hosszú üzemidőre lehetne következtetni. Tényleg így van?

  • Lenovo Essential Wireless Combo

    lo Lehet-e egy billentyűzet karcsú, elegáns és különleges? A Lenovo bebizonyította, hogy igen, de bosszantó is :)

Új hozzászólás Aktív témák

  • moli.hu

    őstag

    A Chromecast-emet nem filmnezesre vettem, hanem csak zenehallgatasra, hogy "felokositsam" az erositomet. Google Play Music All Access elofizeto vagyok, a szamitogep elott ulve majd folyton megy a zene. Mikor a Deezer elerhetove valt magyarorszagrol, egy honapnyi teszteles utan toroltem a warez-mp3-gyujtemenyemet es kidobtam a kiirt mp3 dvd-imet. (megjegyzem, ugyanez lesz, ha a Netflix megerkezik hozzank) Kesobb atpartoltam a Google Play Music-re, mert alapvetoen en a Pandora-szeru mukodest igenylem: 1 nap alatt bejelolom a nekem tetszo zeneket, majd elvarom, hogy a kovetkezo 1 evben hasonlo zeneket jatszon nekem barmifele beavatkozas, zenekereses, valogatas, iranyitas nelkul. Tehat ne buta zenetar legyen, de ne is radio (meg ha teljesen tevesen netradionak nevezik is a Deezert, pedig eredetileg ott csak kulon-kulon szamokat lehetett lejatszani, ami a radio ellentetje.), mert nem egy idegen altal osszevalogatott zeneket akarok hallgatni, hanem egy algoritmus altaliakat. Ezt akkor a Deezer meg nem tudta.
    Mivel vasarlas utan a Chromecast a Google Play Musickal az elvaras szerint mukodott, igy teszteles utan rendeltem egy ilyet kinabol:

    HDMI to Optical Fiber / Coaxial Audio Extractor Splitter US$ 21.99

    Tokeletesen mukodik, mobilrol vezerlem a zenelejatszast.
    Ami hatranyat talaltam az eltelt 1 nap alatt: iszonyatosan meleg mindketto keszulekhaz, es az allandoan bekapcsolt mukodes miatt csak a Chromecast evi ~788ft aramot fog fogyasztani. A splitter fogyasztasarol nem tudok, az en wattmerommel lemerni se lehet, olyan keveset fogyaszt, de a manualjaban 0.3A maxot irnak, ami tehat max ~657ft (50ft/kWh)
    A teljes project ~17500ftba kerult, egy optikai kabelt kellett meg hozza vennem, de ez filleres tetel, toslink-utvalasztom mar volt, a splitterhez usb adapter is millio akad itthon. Nem tudom, hogy ennyibol kihozhato-e mashogy egy Google Play Music-ot kezelo megoldas, hiaba vartam arra, hogy a Google Cast for Audio ne csak gagyi hangszorokat, hanem egy a Chromecasthoz hasonlo dongle-t is piacra dobjon, aminek az egyik felen a microusb-s aramellatas, a masik felen pedig a toslink lenne. Ennek a hekkelesnek az elonye, hogy ha mar nem kell, szetszedes utan meg minidg van egy Chromecastom, amivel lehet youtubeozni teven.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák