Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cheesy

    őstag

    válasz Krisztian101 #9505 üzenetére

    Akkor örülök, hogy részben nem vagyok egyedül a kívánságaimmal :)
    Nálam lényeges lenne a 1,20m hosszú kábel, mert a pólóm alatt vezetem a kábelt a zsebemben vagy a háti tatyó oldalzsebében lévő mp3-ig, a póló nyakánál egy headsetcsíptetővel rögzítem, hogy ne legyen az, hogy kis mozgás után már kitépi a fülemből, főleg ha mozgatom a fejem, mert súrlódik a póló és a bőröm között.
    Namost ez majd' 3 évig működött a lejátszóhoz kapott fülessel. De őszintén szólva fel sem merült bennem, hogy ennyire nehéz találni egy 1,20m hosszú aszimmetrikus, klasszikus kialakítású fülhallgatót.
    Itt guglizok már reggel óta és egyszerűen nincs. Vagy a kábel rövid, vagy pedig 90%-ban ezek az agybadugós "earbud" kialakításű gyöszök jönnek találatnak, pedig már rég nem magyarul keresem.

    www.vakbelmutet.hu

  • Shrike7973

    senior tag

    válasz G@be22 #24845 üzenetére

    Google barátod...

    As compare to CX-300, the CX-300 II Precision delivers a better bass and mid-low frequency, suitable for R&B, Techno and those upbeat musics. However, its lack of treble making the sound muddy and slightly muffled.
    The earbud and cable are no difference then CX-300, which the earbud is confortable and good noise-isolating but the cable is making interference noise as it run against your shirt or when you swing it slightly harder. The hang-neck cable is more to personal favour, so I won't judge that.
    As for the pricing, Sennheiser's product had its quality within the price for the CX-Streets earpieces. Still, the quality achieved within the price is better than most good brands out there. Shure and AKG pricing is way more expensive as compare to Sennheiser if they have the same sound quality. Therefore, this is worth to buy.
    To conclude, the CX-300 II Precision is more suitable for people who love bass. However, if you like more clarity and acoustic sound, get a CX-400 or higher end models if you got the budget, and for those who had low budget, a CX-300 is ok.

    Egyik Sony Ericsson headsettel sem jársz jól szerintem. Ha szeretnél egy jó fülhallgatót jó áron, ajánlom figyelmedbe:
    Vsonic GR06. Ár/érték arányban bestbuy, ha tudsz ennyit adni egy IEM-ért.
    Review: Multi IEM

  • Tanisz

    senior tag

    Sziasztok,

    Nem olyan rég már írtam a fórumba viszont azóta van fejlemény is, szóval változtak a dolgok.
    Anno' segítséget kértem a egy fülhallgató vásárlásra, az alábbi paraméterekkel:

    "Opciók:
    - maximum 10 000 HUFot adnék ki érte, persze olcsóbb model is lehet,
    - lehet In-ear, vagy Earbud is, bár inkább előbbi, mert kerékpáron is szoktam hallgatni
    - főként zenét hallgatnék : rock,klasszikus, elektronikus (trance, goa), és nyelvleckéket
    - utazás közben használnám (Bkv, gyalogos, kerékpáros)
    - opció lehet a mikrofon is, ha ilyen akkor használnám telefonálásra is
    - inkább normál kialakítású legyen, bár lehet nyak mögötti elvezetésű is (gondolom mikrofonosban ilyen nincs)"

    Azóta annyi történt, hogy a telefonom headsetje tönkre ment és most dilemmázok, hogy esetleg egy mikrofonos fülhallgatót vegyek-e, amit tudok használni a iPod nano 8gb (3nd gen.)-hoz és a Motorola Defy telefonomhoz is, vagy vegyem a korábban ajánlottak egyiket az iPodhoz és külön a telefonhoz egy headsettet.

    Korábban ezeket ajánlották:
    Soundmagic E10
    Soundmagic E30
    Vsonic GR02 Bass Edition (ezt idehaza nem is nagyon lehet kapni,ha jól láttam)

    Milyen fülhallgató(ka)t tudnátok ajánlani ami mikrofonos is, vagy azt nem érdemes venni?
    Esetleg drágábban is (max 15e HUF).

    Előre is köszönöm!

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • megayir

    csendes tag

    Sziasztok!

    Motorola MB865-höz keresek jóféle stereo headsetet, dugós (earbud), asszimetrikus, nyak mögött átvezetős kivitelben, távirányítósat.
    3,5-ös a jack.

    Mivel főként zenehallgatásra használnám, ezért igényesebb darabot keresek.

    Alapvetően hangszeres zenéket hallgatok, némi rockkal vegyítve, alapvető ízlésem a kiegyensúlyozott, precíz, dinamikus hangzás. (Itthon HD555-ösöm van, ha ez mond valamit.) Mivel csak utcán használom, nincsenek high-end elvárásaim, nem nyúlnék nagyon mélyen zsebbe, 5 k környékére gondoltam.

    Ki mit ajánl?

  • SSlyTR

    aktív tag

    válasz ---Lasali--- #29394 üzenetére

    "Egyszer volt egy egyszerűbb fajta, "
    Akkor a drágábbak/jobbak is szarok, ugye?
    Ez kb olyan, hogy az elmúlt 2-3 hónapban a telefonhoz adott headset fülest kellet használnom és persze ear-bud volt. A kábele elkezdett szétjönni a hangzása pedig vacak volt, néha elgondolkoztam, hogy miért is vesződök vele. Egy jó kis metál/rock zenét nem hallgathattam vele. Most ezek alapján általánosíthatok? mondhatom, hogy minden earbuds vacak?
    Ezzel a fülessel pl közel maxon, vagy valóban max hangerőn kellett használnom az ipodomat, az inear-ral pedig max fél hangerőn. azért ez is elmond valamit.

    Nekem pont az ear-bud kialakítás nem jött be. volt vagy már 7-8 ilyenem és csak egy volt olyan ami nem esett ki azonnal a fülemből. Az valami panasonic volt, és csak azért maradt bent a fülemben, mert már majdnem in-ear volt. (volt rajta valami beülős kialakítása, és akkor még nem voltak agybadugós bogyós fülesek).
    A futás ezekkel egy horror, arról szól, hogy félpercenként igazgatom mindkét oldalt a fülest. Lehet, hogy nektek az in-ear visszataszító, de egy sokkal jobb megoldás mint a másik.

    Én ilyen befülledéssel/taknyosodással még nem találkoztam, pedig futok, meg ilyennel utazok. Órákat van a fülemben és semmi. Nem egyszer fordult elő, hogy elaludtam benne, ilyenkor 5-6 órán át van a fülemben és szól a zene is ráadásul, de semmi negatívumot nem tapasztaltam. Nekem pont az ear-buds-ok nem jöttek be.

    Röviden összefoglalva ízlések és pofonok. Valaki azt nem bírja elviselni, ha hozzáérnek a szeméhez, valaki a fülébe nem hajlandó semmit tenni. Ez oké. De akkor ne szidja alaptalanul. Vagy ne legyen előítéletes, hogy mer kínai akkor csak szar lehet. (és itt nem az 1:1 másolatokra gondolok) Hatalmas fejlődésben van kína, és aki ezt hajlandó elismerni, az vak. Egy top-gear-es példát tudok felhozni: ha a fejlődés ilyen ütemben folytatódik akkor 10 év múlva a kíni autók minden autómárkánál jobbak lesznek. És azok pedig nem 10-20 ezer forintos fülesek, hanem 3-5 milliós tételek. A fülesekben már szerintem elérték a többi gyártó szintjét, sőt...

    Itt nem csak Lasali-nak válaszoltam, hanem a témában minden előttem szólónak.

  • Polemius

    aktív tag

    Sziasztok!
    Szeretném, ha ajánlanátok fülhallgatót nekem.

    Milyen eszközhöz: Sansung Galaxy S Advance telefonhoz
    (Ellentmondásos infókat találtam arról, hogy az irányítós fülesekből milyen kellene hozzá, ezért írok pontos típust.)
    Mi bajom a hozzá adott gyári fülessel? "agybadugós", ráadásul fehér.

    Mire kellene:
    - Zenét/rádiót hallgatni séta/utazás közben (botfülem van, nem várok el hifi minőséget)
    - telefonálni vele, headsetként

    Amit keresek, az elképzeléseim szerint:
    - nem "agybadugós", hanem "hagyományos" gomb alakú (earbud?), esetleg fülre akasztós (van ilyenben?).
    - nem fehér :) (preferált a fekete, vagy bármilyen értelmes szín - nem fehér, rózsaszín, hupilila, stb)
    - van rajta mikrofon (hogy tudjak telefonálni)
    - van rajta vezérlés (hogy legalább felvenni/letenni tudjam a hívást)
    - ha van rajta hangerőszabályzás vagy további vezérlés (van ilyen?) az előny
    - elég hosszú vezeték, hogy a nadrágom oldalzsebéből ruházat alatt a fülemig érjen (185 cm magas vagyok)
    - lehet aszimmetrikus a két szára, sőt azt hiszem jobb lenne (de másodlagos szempont)
    - elég strapabíró, hogy ne szakadjon egy mozdulatra szanaszét ha a ruhába akad
    - mivel a telefon keskeny végén van az aljzat, egyenes vagy 45°-os csatlakozós legyen, ne 90°-os.
    - Ár: 10-15$ körül céloztam meg amit ráköltenék, ha nagyon jó ár/arány értékű, akkor 20-30$ a maximum.
    Nem baj, ha külföldi forrásból hozzáférhető (ezért is adtam meg dollárban a keretet), ha szállítanak (emberi összegért) ide is.

    Köszönök minden ötletet! :)

  • Zoli133

    őstag

    válasz NyxNyxNyx #31680 üzenetére

    Kerékpározáshoz én nem használom a saját se215-ömet. Szerintem veszélyes mértékben szigetel a forgalomban. Csak gyalogosan használom de ért már meglepetés mikor nem halottam a mentőt...

    Biciklizni én emiatt csak a gyári SonyEricsson earbud headsetem viszem, hogy halljam mi van körülöttem.

    (#31682) fi:zi'k: Mire megírtam megelőztél. :)

    [ Szerkesztve ]

    "It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Úgy tűnik végleg kipurcan az AKG K317-esem, a régi Senn MX400 (ha jól emlékszem) és félsüket lett nemrég, sokáig húzta.
    Most meg kellene tudnom, mik közül választhatok, szigorúan EARBUD fronton.
    Keretet nem írok, indokolt esetben 10k fölé is léphetünk (mondjuk egy használt Yuin PK1 ;))

    zenei stílus: mindenevő, elsődlegesen rock, metal, jazz, blues, swing
    karakter: earbudtól én még nem hallottam rendes mélyeket, se a K317, se az MX400, se a Sony 818LP... szóval ettől nem rettegek, a lényeg, hogy ne essen szét a hangkép, jó lenne ha minél teltebben szólna.
    felépítés: ha lehet szimmetrikus
    egyéb: csak semmi varázslat, nem használok headsetet, mivel mindig tönkremegy, lehetőleg kerülném a távirányítót és hangerő szabályozót.

    Az ajánlott listát elolvastam, de vannak benne már kifutott modellek is. Ami a K317-esemben különösen bosszantott az minősége: 1.5 év rendes használat alatt tönkrement.
    Mit tudnátok első körben ajánlani?

    Megijedtem, hogy elnéztem a topicot és fejeshez írtam, ugyanazok az arcok ugyanúgy fejhallgatókról beszélgetnek :DDD , de gyorsan visszaolvastam kicsit, és látom hogy jó helyen járok.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • hobbyone

    aktív tag

    Narakh

    Sejtettem, hogy azt fogod választani. :U
    Lehet, hogy az egy régebbi EX50-t hallottál. Előfordulhat, hogy azóta változtattak a fülesen.

    Ed3r_X_

    Earbud vásárlásban nem tudunk érdemleges tanácsot adni.
    Sony Acoustic Twin Turbo Circuit :R

    koxminator

    Vegyél ilyen Philips-et itthonról, vagy külföldről ilyet. Az utóbbi itthon 11,5. Ezek kábelei tartósnak tűnnek. Hangjuk viszont csak átlagos lehet, így ránézésre.

    Két szabvány van: OMTP, AHJ. Utóbbit használja az Apple, tehát a legtöbb headset azzal kompatibilis. Akinek OMTP-s telefonja van, és AHJ-s headsetet akar használni, annak TRRS átalakító kell. A hangerőszabályzó gombok működése még így sem tuti, legalábbis nekem mintha ez jött volna le. Szóval ez csak egy vélemény.
    Mindez fordítva is igaz lehet: AHJ-s telefon + OMTP-s headset. Ilyenkor nem tudom milyen átalakító kell.

    lesli.h

    Végre van a Quadbeat-ről is valami visszajelzés. :R

    [ Szerkesztve ]

  • oszkarfincs

    aktív tag

    Üdv!

    Xperia L telefonomhoz szeretnék egy CTIA szabványú, felvevő gombos (headsetet) fülhallgatót vásárolni. Milyet ajánlanátok 5-6 ezer forint környékén. Jelenleg egy sennhesier mxl51 típusú fülest használok, amivel tökéletesen elégedett is vagyok, csak ugye nem tudja vezérelni az androidos médialejátszót, gomb hiányában.

    Amit preferálok: szimmetrikus kábelelrendezés, earbud kialakítás, sony/pioneer/sennheiser de egyik sincs kőbe vésve. Ami viszont fontos, hogy vezérelje a médiaplayert és szóljon legalább úgy, mint az említett 5 ezer forintos sennheiserem.

    Van itt 3 versenyzőm is rögtön: Sony MH750, Sony MH-EX300AP, Sony MDR-EX100AP. A 3 közül melyik éri meg legjobban az árát. Úgy tudom hogy ezeket drágább xperiákhoz is adták, éppen ezért tartok tőlük egy kicsit, mert általában nem túl jó minőségűek az ilyen alaptartozékok.

    Vagy ha létezik olyan adapter, amin rajta van a headset mikrofonja és gombja, de bele tudom dugni a saját fülesemet, akkor olyanra is vevő lennék.

    Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

  • domerator

    veterán

    válasz slimshady #39892 üzenetére

    Én is csak itt olvastam róla... valaki azt írta, azon a hangerőn ajánlott járatni, ahogy hallgatni fogod legtöbbször.

    Egy gyári Samu headsetnél talán jobbnak kellene lennie ennyi pénzért... az Apple Earbudot természetesen megeszi előételnek - de mondjuk már súlycsoport és fajta is.

    Most is a fejemen van... némelyik zeneszámom igen meggyőzően szólal meg... :K

    és igen... nálam is az az egyik mérce, ha sokat hallott zenében valami új részletet/hangszert stb fedezek fel. Na akkor már valami pozitív.

    [ Szerkesztve ]

    Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

  • Zoli133

    őstag

    válasz contaxg #41272 üzenetére

    Tavalyi nyarat én is earbudal toltam végig, csak idén már nem fér el a zsebben a telefon (mini pro vs lumia 920) illetve ehhez is már agybadugós headset volt.

    "It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

  • Speede05

    tag

    Sziasztok!

    Érdeklődni szeretnék, hogy milyen fülest ajánlanátok nekem. iPhone 4-em van, de később, még idén 5S-re cserélek majd. Ez azért fontos, mert headset kellene, hogy legyen, ha értelmes keretek között ezt meg lehet oldani. Ha emiatt túl drága, akkor annyira nem fontos... Viszont iszonyat macerás, mert Sony SmartHeadsetem van, ez nem működik normálisan iPhonenal, mert más a jack kiosztása... egy minimális eltérés van, de e miatt állandóan le, fel váltakozik a hangerő... gyári headsettel simán megy, viszont ennek meg nagyon gagyi a hangminősége, és ehhez ráadásul elég rossz fajtát is adtak, nem earbud, meg semmi. Biciklizni, és futni szoktam, és ez kiesik a fülemből. Jó lenne, ha fül felett menne a kábel, esetleg BT headset, de abból is sztereó...

    Tudtok erre mondani valamit? :D Iszonyat macerás a kompatibilitás miatt... sima fülesből találtam jókat, amik szépen szólnak vele, de headsetből nem nagyon tudok olyant, ami megfelelne nekem, illetve BT-s se mindegyik működik iOS-el.

  • CSiPet2

    tag

    Üdv!

    Tudtok ajánlani:
    - droidos htc-vel (One M7 és egy One V) normálisan működő
    - earbud (a fülem szó szerint begyullad az agybadugóstól)
    - headsetet (még sok gombhoz sem ragaszkodnék, elég egy amivel fel tudom venni meg lerakni a hívást)
    ?

    Kerestem itt a topicban, láttam másoknak is van hasonló problémája, de gondoltam hátha azóta változott egy kicsit a helyzet és valaki kiadott valamit.

    Köszönet!

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Freeman007 #47334 üzenetére

    Régebbi Nokiák egyáltalán nem hajlandóak együttműködni nem-nokia headsettel, szóval ami mikrofonos, az ki is esett. Amiket szoktak ajánlani, azok a Yuin PK3 és PK2 (illetve PK1), árkategóriátó függően, de earbud típusból nincs nagyon értelmes választék manapság. Ha ezek nem jönnek be, akkor szerintem nem nagyon fogunk tudni sajnos mit ajánlani, csak annyit, hogy vegyél valami Sony/AKG/akármi fülest, hátha bejön a hangja, de mivel szinte mindenki már iem-et használ, így a gyártók is eléggé mostohán kezelik az earbud piacot.

    enzahobi: Kiegészítőként lehet kapni ilyesmit, például a Shure fülesekhez (a drágábbakhoz mindenképp) adnak gyárilag olyan toldót, amivel tudsz hangerő állítani, egy 10 centis toldalék, jack dugóval. Esetleg kérdezz meg valakit, akinek van Shure fülese, de nem használja, hátha megválik tőle.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Freeman007 #47349 üzenetére

    Nyilván arról van szó, hogy mereven elzárkózol az agybadugósaktól, ennek fényében szerintem fontold meg az alábbiakat. Szándékosan erősen fogalmazok, hogy lehetőleg átlépje az ingerküszöböt.
    A "hagyományos" earbud fülhallgatók alól (egyelőre vagy végleg?) végzetesen kiszaladt a talaj. A jellemzően maximum 16mm-es membránméretük és a környezettel való egybenyitottságuk eredményeként ezeknek nincs mélyük, 100Hz alatt meredeken elfogynak, a hangszereiknek nincsen testük, sőt ennek még az illúzióját se tudják nyújtani, és az agybadugósok elterjedése óta ez már különösen feltűnő. Korábban csak a fejhallgatókkal szembeni összehasonlításkor volt éles a kontraszt, ma már azonban az agybadugós fülhallgatók tónusban, frekvenciamenetben lényegében meg tudják valósítani azt, amit a fejhallgatók, ezért ma már az agybadugósokkal szemben is kiviláglik, hogy az earbud fülhallgatók mennyire lehetetlenül nevetségesen szólnak (a drágábbak is, és a kollégák által itt ajánlott "revelatív" és "revolutív" típusok is, amelyek jók a maguk nemében, de a "maguk neme" eleve rossz, alkalmatlan). Sajnos manapság már a fülre fekvő, 30-40mm-es membránméretű lapos fülhallgatókat is alig gyártják (amelyek amúgy is tulajdonképpen fejhallgatók), mert helyettesítik őket az agybadugósok. Kénytelen az ember agybadugós fülhallgatót venni, ha valamennyire is értelmezhető hangot akar magának fülhallgatóval.
    Ha valaki mereven elzárkózik az agybadugóstól, akkor a csőrös earbudoknál találhatja/találhatná meg a kompromisszumot, amelyek egy kis csőrrel közelebb viszik a hangot a dobhártyához, ezáltal képesek arra, hogy az earbud fülhallgatóból is értelmezhető mélyeket hozzanak ki, megtartva a környezettel szembeni egybenyitottságot, nem irritálva, egyúttal szellőzni hagyva a fül belsejét, negyedrészt viszonylag stabil felfekvést is biztosítva a fülhallgatónak. Sajnos az agybadugósok elterjedése éppen akkor vetett véget a csőrös earbudok karrierjének, amikor az felemelkedésnek indult, ma már nem nagyon gyártanak ilyesmit sem, az általad eddig favorizált Sonynál például ilyen volt az ED sorozat, - ED21-em nekem is van jónéhány év óta. A sokat emlegetett Apple Earpods kb. félúton van a "hagyományos" és a csőrös earbud-ok között, sokat felmutatva a csőrösök előnyeiből.
    Javaslatom a következő.
    1. Szokj át agybadugósra.
    2. Az 1-es ponttól való merev elzárkózás esetén próbálj választani a 30-40mm membránméretű "fülhallgatók" közül, de mivel ezek valójában már fejhallgatók, ez a megoldás feltehetőleg nem jön szóba számodra. Tehát keress megfelelő csőrös earbud-ot. Sajnos mindkettőre érvényes, hogy az amúgy is kis választék mellett külön nehezíti az ügyet a felmerült, adott készülékkel kompatibilis headset szükséglet okozta diszkvalifikálódás, így a legjobb esélyt nyújtó javaslat a 3-as lesz, miszerint
    3. Mégiscsak szokj át agybadugósra.

    A "hagyományos" earbudok hangján végzetesen túlhaladt az idő, ezek ma már kirívóan nem alkalmasak zenehallgatási használatra. Talán valami drasztikus technológiai újítás révén jöhet csak el újra az ő világuk, vagy ha ezek közt is kifejlődnek-elterjednek a többmembránosak, a hibridek...

    Fontold meg mindezt.

    [ Szerkesztve ]

  • oliwire

    őstag

    Sziasztok!

    Ismerősnek szeretnék ajánlani egy vezetéknélküli fülhallgatót vagy headsetet (ha lehet, akkor inkább legyen headset). Az lenne a lényeg, hogy ne essen ki a fülből, konditermes edzés során. Lányról van szó, nagy előny pl a fehér szín. Én Sony SBH20-at használok, de nem a gyári IEM fülhallgatójával, hanem egy régebbi Sony Ericsson korszakból származó MegaBass-os EarBud-os fülessel. Nekem nem nagyon esik ki a fülemből, az Earbud, az IEM-et nem próbáltam még. Ajánlhatom neki ezt, vagy van más ötlet is?

  • darvinya

    titán

    válasz pulutodurumo #55180 üzenetére

    és (#55181) Polllen

    Ezek akkor már inkább EarBud-ok, nem InEar-ek.
    A szem nem helyettesíti a hallást!

    Legtöbbször a baleset hátulról történik, azt hallani kell, mert mire meglátod, addigra meghallhatsz.

    Én csak Headset-nek használok EarBud-ot, azt is hallkan.
    Pana HS6 átalakítva Headset-é(Sony MH750 kábele) , aminek membránja középen lyukas, de középhangerőn már jobban szigetel az a lyuk, mint azt az ember gondolná.
    Motoros sisak Headset a biztonságos, nem sisak alá rakott Headset.

    Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

  • al_age

    senior tag

    Sziasztok,

    Majd' 9 éve vettem egy Sennheiser CX300-ast az iAudio G3-asomhoz. Nagyon imádtam mindkettőt, a lejátszót időközben leváltottam okostelefonnal, viszont a füles megmaradt, minden telefonomhoz ezt használtam. Mivel a fülembe nem férnek bele az earbud típusú fülhallgatók (az egyikből szinte egyszerre kiesik, a másikban elég hülyén, de bentmarad), nagyon örültem, mikor megjelentek az IEM típusú lehetőségek. Volt egy valamilyen Panasonicom először, de az sem maradt teljesen a helyén, ez után vettem a CX300-ast, ami a legkisebb szilikonnal tökéletes volt.
    Most viszont úgy néz ki elhagytam valahol és rettentően sajnálom. Jelenleg egy Sony Z1 Compact-on hallgatok zenét utazások alatt, gondoltam hát kipróbálom a hozzá adott headset-et (MH750). Sajnos a szilikondugó és maga a fülhallgató anyaga is silányabbnak tűnik, maga a füles picit nagyobb és nem is szól úgy, mint a Sennheiser.
    Nézegettem a topikot (és úgy általában a webet), és a Soundmagic E10 / E10S-ről elég jókat olvasok. (Az E10S dugóján lévő kapcsoló mondjuk elég ótvar, ezért inkább az E10 játszik, ha amúgy nem annyival rosszabb.) Láttam olyan véleményt is, hogy a tulaj szintén CX300 után használta és jobban is tetszett neki. Árban ott vannak, amennyit még hajlandó lennék rákölteni, csak furcsa, hogy egy nagybetűs "made in china" terméktől vannak ennyire elájulva. Lehet páran megköveznétek most, valószínűleg elfogult vagyok (még), de nem értem, hogyan lehet egy Sennheiserrel egy lapon említeni.
    Dorgálások előtt leírom, isten ments, hogy bármit is fikázzak, csak egy tényleg méltó utódot szeretnék találni a CX300-asnak, ezért elsősorban olyanok véleményét várom, akiknek szintén van tapasztalata ezzel a fülessel.

    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

  • Clemi

    veterán

    Sziasztok
    Két talán lehet hogy hülye kérdésem van, talán tud valaki segíteni. A
    Az első, hogy valahol lehet-e külön kapni esetleg különféle méretekben fülhallgatóra való (nem agybadugós earbud) szivacsot. Van egy régi Nokia headsetem, aminek a felső részét tökéletesen tudnám használni a kis BT átjátszóhoz, viszont a szivacs elporladt rajta, így pedig kiesik a fülemből.
    A másik, hogy tudtok-e valahol olyan spéci üzletet, ahol rövid vezetékű fülhallgatót is árulnak, olyan spécit, mint amit például a Sony SBH20 tartozéka, csak én nem earbud-ot akarok venni, mert futáshoz használnám, de az agybadugóssal kész rémálom, mert minden lépés az agyamban dübörög.

  • darvinya

    titán

    válasz assemble #57701 üzenetére

    Nekem sosem eset ki EarBud.
    Az hogy kiverik az más kérdés.
    De volt már több inear -em, pl: SE X1-je, és SE Headset.
    Azokat jobban viseltem.

    Igen van foam, és többel próbáltak, még készítettem is.

    Mint (#57704) sheratan fórumtárs is írja.

    [ Szerkesztve ]

    Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

  • DudeHUN

    senior tag

    válasz kemcso #62443 üzenetére

    Az earbud miatt gondoltam felteszem a kérdést, mert nem vagyok annyira agybadugós rajongó. Ezért is maradtam eddig a gyári headset mellett.

    Gamer for Life

  • Oryctolagus

    tag

    Sziasztok!

    Hosszú idő után a Sony MDR-E9LP fülhallgatóm egyik oldala elnémult.
    Próbáltam javítani, de sikertelenül.
    Ugyan így járt a Sony Xperia Z -hez kapott headset-em is.

    Szeretnék vásárolni egy új fülhallgatót amit az említett telefonnal használnék.
    Időközben rákaptam a futásra is.

    Szeretnék ~10k Ft-ból két fülhallgatót, amelyből az egyik futáshoz jobban megfelel.

    Szeretném ha Earbud lenne, mert a telefonhoz kapott In-ear állandóan kiesett a fülemből, bár lehet, hogy nyak körüli rész miatt.
    Az ajánlott listában nem volt earbud kialakítású, ezért hajlandó lennék kipróbálni egy in-ear -t csak szerintem elég kicsi a füllyukam :B
    A kábelvezetés legyen hagyományos.
    Nincs szükségem mikrofonra.

    Tudom, hogy ez valamelyest embere válogatja, de bírja a strapát.
    A Sony MDR-E9LP fülhallgatómban nem volt semmi különleges hangzás szempontjából(szerintem), viszont rengeteg fizikai behatást kibírt.

    Futáshoz lehet egy bluetooth-os lenne jobb.

    Zenei stílus. Rock, klasszikus, Kossuth rádió :D , beszélgetős podcastok.

    Köszönöm!

    Per aspera ad astra.

  • csakany2001

    senior tag

    Sziasztok!
    Egy Headset-re lenne szükségem,a kialakítása mindenképpen earbud legyen.
    A megkötések:
    Több évre veszem így ha lehet ne törjön meg,a hangminősége üsse meg az átlagos szintet,az ára semmikép se legyen 5K-nál több csak ha tényleg nincs ebben az árkategóriában semmi,itthon is kapható legyen.
    Tudom hogy ez nagyon kevés pénz érte de többet nem tudok rá költeni
    A válaszokat előre is köszönöm! :)

    Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

  • #16820480

    törölt tag

    válasz scukp78 #65329 üzenetére

    Ha nem vagy félig süket, akkor kb bármilyen füles normálisan fog szólni. Inkább amúgy izolációra érdemes gyúrni, nem hangerőre.

    Viszont a felsoroltak elég más hangúak. A 215, T10i és EPH100 melegebb, basszusban erősebb, az Westone fülesek az egyetlen armatúra miatt sanszosan vékonyabb hangúak. A GR07 kiegyenlítettebb, de lehet, hogy kicsit száraznak találnád a hangját.
    Hallottál már bármilyen fülest a Z3c gyáriján kívül, amihez lehet hasonlítani?

    csakany2001: Soundmagic ES18 headset verziója. Earbud meg talán Earpods, szokott lenni ennyiért aprón. De most akkor kell, vagy nem a headset funkció, mert eredetileg azt írtad.

    [ Szerkesztve ]

  • DeFranco

    nagyúr

    sziasztok!

    earbud stílusú fülhallgatót keresek. nagy igényeim nincsenek, szeretném ha lehetőleg szépen szólna de az ár elsődleges tényező, 3-5k-nál többet nem szívesen adnék ki érte, maximum egy kevéssel, ha nagyon indokolt. a tönkrement akg k315-öm helyett keresnék valami pótlást. anno néztem a sennheisereket, azoknak a hangképe nekem nem tetszett, sok benne a mély, a k315-ét szerettem, azt kiegyensúlyozottnak éreztem, kicsit kiemelve az éneket és a középtartományt.

    ha lehetséges, és belefér, jó lenne mikrofonnal ellátott, headsetként használható darabot találni.

    mivel nagyon szűk a piac, ezért már elkezdtem a kínai márkák iránt is nézelődni, ezt találtam, amit más már vett, és elégedett vele [link]

    tudtok tanácsolni, ajánlani valamit? a linkelt példányt tudjátok véleményezni?

  • oliwire

    őstag

    Sziasztok!

    Jelenleg egy iPhone 5S-t használok, gyári fülhallgatójával. Szeretnék keresni ennél nem rosszabb hangzásminőségű earbud-os fülhallgatót. Milyeneket lehetne nézni még a gyári mellett?

    Nem tudom ki emlékszik erre, de még anno berendeltem ebből pár darabot, és a bluetooth headsethez ezt a fülhallgató véget használom és ez volt még olyan hangzásban (a mély meglepően jól szól), ami alá nem szeretnék menni.

  • darvinya

    titán

    válasz Coller225 #70598 üzenetére

    Ez Headset, s te nem azt kérdezted.
    WestEnd-ben van Panasonic bolt és ottani füles javasoltam earbud -nak.

    Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

  • Clemi

    veterán

    A fonalat természetesen elvesztettem... nem tudtam lekövetni, hogy ki melyik hsz-re válaszolt :(
    A kérdés tehát, hogy BT füles NEM agybadugós 20e-ig és sportra melyik az amit ajánlani tudtok. Nyilván semmi komoly hangminőség elvárás, de most a gyári i7 füles helyett egy Sennhesier earbud kialakítású füles használok ami nem headset viszont hangminőségben csúnyán alázza a i7 fülesét. Ezt most egy Sony SBH20 BT vevővel használom, de a hosszú kábel miatt akarom lecserélni a fülest és sajna a BT vevőn a 3,5-es aljzatban kezd kontakt hiba lenni.

  • s4tch

    veterán

    válasz tboy93 #72956 üzenetére

    AK New BOSSHIFI B3 Dynamic and Armature 2 unit In Ear Earphone Ebony Wood HIFI Earbud Hybrid Driver Headset
    http://s.aliexpress.com/YRRreEZB
    (from AliExpress Android)

    Ez 25,37 lesz 11.11 akcióban, ez kb. 6800 Ft. Ha sok, keresünk másikat.

  • Csápájev

    őstag

    válasz rasurosenpai #75145 üzenetére

    PBP - 012 Bluetooth Sports Earbuds
    Awei A990BL
    MACAW T1000
    Huawei Honor xSport Headset AM61

    4-5 órát mind tud ELVILEG, de azért olvasd el mit írnak.
    Nézd meg a kialakítást,hogy neked melyik szimpatikus, ez elég egyéni, én pl megőrülök azoktól,amiket fülre kell akasztani,másnak meg az jön be...

  • artid

    aktív tag

    Sziasztok,

    A segítségeteket szeretném kérni.
    Earbud Bluetooth headset-et keresnék, olyat, aminek a kábelén nincs semmi extra, max egy kicsi egység az akkuval, mikrofonnal, kezelőszervekkel.
    Nem igazán találtam ilyet, így kompromisszumként egy fülre akasztós IEM változatot találtam, erről esetleg van-e valakinek véleménye?
    Reflect Contour

    Árban 30.000 Ft körül érdekelne.

    Köszönöm a segítségetk

    Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

  • erahurka

    félisten

    Üdv!

    Van most valami ajánlott earbud headset? Játékhoz kellene, jó lenne ha a mikrofon és a füles is normális lenne.

    Azért szeretnék ilyet, hogy jobban halljam ha történik valami körülöttem. Lehet egy nyitott fejhallgató headset is jó vagy akár jobb lenne erre a célra?

    :R

  • looser

    addikt

    Sziasztok!

    Nemrég kérdeztem rá egy Sony headsetre kialakítás ügyileg, de inkább vennék egy hagyományos - earbud - fülhallgatót. Elolvastam az összefoglalót, így kérdeznék. 20e Ft-ot szánnék rá, egy Shanling M0 fogja meghajtani. Hagyományos kábelvezetésű, V vagy semleges hangzású, szimmetrikus vagy asszimmetrikus kialakítású eszközt keresek. Zenében eléggé változatos (hangulathoz hallgatok) a tér: Arcade Fire, Bad Religion, Anti Flag, Flogging Molly, Iron Maiden de ugyanennyire szeretem a Tangerine Dream, Dead Can Dance, Mike Oldfield, Kampec Dolores, U2, Amy MacDonald vonalat és gyakran hallgatok (smooth) jazz-t is. A legújabb kedvencem egy Postmodern Jukebox nevű, jellemzően változó összetételű jazz formáció.
    Szóval a stílus kérdésre nem tudnék egyenes választ adni. Az in-ear kialakítás nem jó nekem, többet próbáltam és a legkisebb harangnál is azt éreztem, hogy nyomja befelé a dobhártyám, plusz nem is érzem túl higiénikusnak, ezért keresek earbud kialakítást. Többféle márkát ajánl az összefoglaló, nekem alsó kategóriás AKG-im voltak eddig (meg 1-2 Sennheiser), de előbbieknek kedvelem a hangzását. Most egy ilyet néztem, ajánlóban nem látom, de ismeri valaki esetleg a Yurbuds márkát? Úgy látom, mintha egy JBL leány(?) lenne? Az ajánlott Seahf AWK F32-ből rendeltem egy darabot, csak még nézelődök. A Sony telefon után minden előrelépés lesz zeneileg :-)

    Köszi & üdv :R

    Mindent tudok a rákászszakmáról...

  • tknof1871

    őstag

    válasz -NoVa- #81560 üzenetére

    - Ha jól megmarad a füledben, akkor jó, ha nem, akkor nincs megoldásod, nem való neked

    Üdv!

    Csak azért mert nekem nagyon bevált a Xiaomi YDLYEJ03LM In-ear Sports Earphone Bluetooth Earbuds Youth Edition de ez ugye zárt, több órát fent/bent van és amikor leveszem akkor érzem "vizesre" izzadt a külső hallójáratom. De nagyon tetszik hogy jövök megyek a PC-től/telefontól el aztán vissza és közben szól a zene van szöveg (pl valami podcast).

    Eddig csak IEM-t használtam. Ez tényleg egy "ugrás a sötétbe"? Tényleg zéró támpont, semmi ami bejósolná illeni fog e a fülembe? Nekem pl. az IEM fülhallgatóknál a Large/nagy méretű fenyőfaszerű szilikon eartips ami leginkább bejön, utána már kicsit kevésbé de a Large/nagy harang szilikon eartips de azok nekem egy idő után kezdenek kilazulni, kicsúszni. Ebből semmi nem következik egy ilyen Airpods szerű jó lesz-e a fülembe?

    Nem tudom Xiaomify youtuber vlogger mennyire hiteles mert rajta kívül még 2 techcsatornát nézek. Nekem hitelesnek tűnik. A Xiaomi Neckband Earphones - Better than the Xiaomi Air dots?? - Youth edition videó alapján nekem megtetszett ez a headset és az ára még elfogadható de már felszisszennék ha nem működne a fülemben. Kb. 45 USD. BTW nem tudom árban ez tényleg jó, ár/érték arányban rendben van-e.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv!

    BW-BTS3-at vettem. Earphones can connect to two Bluetooth devices simultaneously. Írják ezen az ldalon. [link]
    Én a telefonhoz és a PC-hez párosítottam. A PC-n hallgattam a zenét és felhívtam a mobilom. Ez egy teszt volt. Nem hallottam a bejövő hívást a headsetben.
    Van Xiaomi YDLYEJ03LM In-ear Sports Earphone Bluetooth Earbuds Youth headsetem is. Az a headset ilyenkor jelezte a bejövő hívást. Tehát megy a zene a PC-n, hallgatom, és jön a bejövőhívás és a Xiaomi headsetben azt hallom.

    A Blitzwolf-nak is jeleznie kellett volna a bejövő hívást, ugye? Rossz a BW-BTS3? Valamit én rontottam el a párosításnál? Egyenként tudok kapcsolódni a telefonhoz és a PC-hez. Tudok YouTube-ot hallgatni a PC-n és ha kihúzom a Bloetooth USB sticket a PC-ből és kapcsolódok kézzel a telefonhoz akkor a telefonon is tudok YouTube-ot hallgatni és akkor a bejövő hívás is hallható a headsetben.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • PubliCat

    tag

    válasz f4lcon #83214 üzenetére

    Köszi

    Most egy régi, kb6 éves sony headsetet használok, ami earbud, ez egészen tisztán szól, csak nagyon halk.

    Amazonon találtam ilyen fülest, amit ajánlottatok, kiváncsi vagyok rá, mit tud.

    "Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

  • xabolcs

    őstag

    válasz -NoVa- #88799 üzenetére

    Furcsan szol a Zoom csengoje. :DDD
    Az alaplapi hangkartya meg csak "megkocogtatja" (headset detektalas), aztan beken hagyja.

    Ellenben az SMSL X4 es a TempoTec Sonata HD (1. verzio) nagyon jol teszi a dolgat. A zeneimen (webradio :B :U) nem veszek eszre annyi valtozast, mint a Zoom csengohangjaban.
    Egy kicsit jobban szol, tobb energia, tobb elet lenne a zenekben, mint a tavaszi, $13-os beszerzesu 15.4 mm-es graphene driverrel szerelt OpenHeart Metal headset earbudjaimban.

    Viszont ezt a Smabat M2s PRO earbudot megerzem egesznapos (8h+) hasznalat utan. Az OpenHeart-nel ilyesmi nem tunt fel.

    [ Szerkesztve ]

    aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

  • dredjudge84

    őstag

    Sziasztok!

    Ma megjott aliexpressről rendelt usb c to jack átalakító. Konkrétan ez:

    US $22.71 50%OFF | New typec adapter dac mobile phone tpc Meizu decoder cable hifi amp audio usb headset cs43131
    https://a.aliexpress.com/_mKsbD9u

    A hangminőség nagyon korrekt, a hangerő pedig bika! Eredetileg egy soundmagic a30 volt a terv, de kicsit sokalltam az árát így lett ez, de nem bántam meg. Most már csak egy jó earbud füles kell és meg is vagyok.

  • oneiros

    tag

    Üdv!

    Az USB-C csatlakozó mindig drágább a jack dugós kivitelhez képest.

    Van Soundmagic E11D vagy a Logitech kifejezetten kommunikációra kifejlesztett headsete jóval drágábban Logitech Zone Wired Earbuds UC .

    [ Szerkesztve ]

    https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

Új hozzászólás Aktív témák