Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HoaryFox

    őstag

    válasz Bodz #76745 üzenetére

    Még csak elméleti síkon költekezek (kivéve az AMP-ot :D ), szerintem ebben a hónapban rendelek hozzá egy Sanskrit-et, aztán meglátjuk még, hova tovább.

    Az X-Fi HD-t meg megpróbálom továbbadni.

    [ Szerkesztve ]

    "A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

  • biega

    aktív tag

    Sziasztok!

    Eddig Creative SB X-Fi HD külső hangkártyában gondolkodtam, de úgy gondolom, hogy DAC jobb eredményt adna.

    Zenére szeretnék egy DAC/fejhallgató Amp-ot venni.
    Ami gondot okoz, hogy sok DAC csak optikai vagy koax bemenettel rendelkezik, nekem pedig nincs ilyen kimenet a számítógépemen, csak USB-ről tudnám meghajtani.
    Fontos, hogy legyen erősített fejhallgató kimenete is, plusz RCA (az Edifier aktív hangfalaim felé).

    Melyiket lenne érdemes megvennem? Eddig ezeket találtam, tudnátok esetleg javasolni?
    A kiszemeltek:
    - FX-Audio DAC-X6
    - SMSL M3
    - Sabaj D3
    - FiiO E10K Olympus 2 (most nézem, hogy a FiiO-nak nincs USB bemenete)

    Jó lenne, ha 100€-ba beleférne.

  • Yofej75

    aktív tag

    válasz jackooo84 #77992 üzenetére

    Szia!

    Nekem van Creative X-FI HD külső USB hangkártyám de azt nem zenehallgatásra használom hanem csak alkalmankénti kommunikációhoz. Emiatt a 250 Ohmos DT770 Prom még nem is próbáltam ki vele de ma délután meghallgatom és küldök egy pár szavas személyes véleményt.
    Milyen jellegű zenéket hallgatsz általában?
    EQ kikapcsolva vagy van preferált beállításod?

    Üdv:
    Robi

    [ Szerkesztve ]

    Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

  • pulutodurumo

    őstag

    válasz bkercso #79017 üzenetére

    Esetleg az X-Fi HD? Vonalkimeneten nem rossz, csak a fejes része gyengébb.

    "Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

  • Directors

    senior tag

    válasz bkercso #79017 üzenetére

    Eddig Asus xonar DS-em volt. Csak most új alaplap lesz és abba sajnos már nem lehet beletenni. Pedig abba cseréltem egy igen jó műveleti erősítőt is. Tetszett hogy cserélhető volt benne.

    Asus Xonar U7 MKII jó lehet ?
    Szimpatikus a X-Fi HD-is. Ezekbe lehet cserélni a műveleti erősítőt ? Vagy ebbe már csak forrasztással cserélhető ?

    A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

  • Dorien

    veterán

    válasz chopin42 #79260 üzenetére

    Pár tipp, emelkedő ársorrendben:

    Creative Sound Blaster X-Fi HD (15k) [link] - Külső hangkártya, mikrofont is tud.
    HRT Microstreamer (25k) [link] - USB DAC/AMP + az alaplapi kártya mikrofonja.
    FiiO E17K Alpen DAC/AMP + E09K QOGIR AMP (30k) [link] - Ez a kombó nehezen hajtható fejhallgatókhoz is használható. (E09K kimenő teljesítmény: 1 W (16 ohm), 80 mW (600 ohm) Itt is az alaplapi kártya mikrofonját kell használnod.

    Ha az A550Z-n túl valami nehezebben hajtható (Beyerdynamic, AKG, Sennheiser) fejesben is gondolkozol, akkor szerintem a FiiO kombó a nyerő. Jó árban is van így együtt. Csak az A550Z-hez az X-Fi HD is megfelel. Viszonylag semleges, kiegyenlített hang. Később ehhez is vehetsz külön fejhallgató erősítőt.

    [ Szerkesztve ]

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • Dorien

    veterán

    válasz chopin42 #79264 üzenetére

    Tudtommal Windows drivert érdemes használni az X-Fi HD esetében, nem a Creative-félét, akkor nincs gond.

    A HRT Microstreamer is nagyon jó áron van, nem hiába linkeltem. Sajna nincs hangerőszabályzó potmétere, de a szoftveres halkítást átalakítja hardveresre, így nincs hangminőségromlás. Az A550Z-hez ez is overkill. :)

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • pulutodurumo

    őstag

    Most települt fel a Win10 új nagy frissítése (2004), és elkezdett szórakozni a DAC-om (X-Fi HD). Olyan zajt ad időnként, mint egy poros hanglemez. Pattan egyet, de elég ritkán, és véletlenszerűen. Majd körülnézek hogy van-e valami vajákolás ami segít rajta.
    Nektek okozott valamit ez az update?

    "Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

  • Szl99

    újonc

    Sziasztok!
    Tanácsot szeretnék kérni.Külső hangkártyát szeretnék venni, de nem nagyon vagyok járatos ezen a téren. Mivel eddig Sound Blastereim voltak, azokat ismerem, most is abban gondolkodtam és 2 versenyzőre szűkítettem le a mezőnyt:
    SB X-Fi HD SB1240
    SB X3
    Elsősorban zenehallgatásra használom, legtöbbször Spotify-ról (premium). Fejhallgatóval szoktam hallgatni, jelenleg egy Sennheiser HD 202, de tervezem egy kicsit jobb füles vásárlását (Sennheiser HD569 vagy Audio-Technica ATH-M40x). Legfontosabb szempont a hang minősége (de azért nem vagyok audiophile), az árkülönbség nekem megéri, de nem szeretnék drágábban rosszabat venni. Első ránézésre az X-Fi HD jobb hangminőségűnek tűnik, de 10 éves konstrukció, félek, hogy hamarosan a driver-eket már nem fogják frissíteni, sok probléma lesz velük. Az X3 7.1-ét tuti nem fogom kihasználni, de ha más miatt azzal jobban járok, hát legyen. Hiába keresgélek a neten, sehol nem találok olyan összehasonlítást, hogy melyiknek jobb a hangminősége. Az X7-es ára már nem szimpatikus, de ha van esetleg más sokkal tutibb ebben a 20-40e forintos ársávban, azt is szívesen veszem (mindenképp külsőre van szükségem).
    Köszi.

  • Bodz

    nagyúr

    válasz Szl99 #79701 üzenetére

    X-Fi HD megy a Win driverével, szóval gond nem lehet ilyen téren.
    X3 passz, nem hallottam.
    75 euróért b-stock G6 jó választás.

    [ Szerkesztve ]

  • RedCactus

    senior tag

    Srácok, egy kis segítség kéne. Kinéztem háromféle TempoTec DAC-ot, de nem tudom melyik lenne a legjobb választás. Alapvetően csak laptophoz lenne használva fejhallgatóhoz, esetleg még aktív hangfalakhoz is.
    Asztali géphez egy Sound Blaster X-Fi HD-t használok nagy megelégedéssel csak kényelmetlen átdugdosni ha a laptopot használom. Jó lenne, ha legalább ezt a szintet hozná valamelyik.
    Sonata hd
    Sonata hd pro
    Sonata iDSD
    AliExpress-en most akció van és egész elfogadható áron elérhetők.

    Köszönöm.

  • Dorien

    veterán

    válasz Tocso76 #81815 üzenetére

    Egy Creative X-Fi HD vagy Fiio E10K azért illene az M40x alá az alaplapi helyett...

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • RedCactus

    senior tag

    Lenne valami előrelépés, ha lecserélném a SounBlaster X-fi HD hangkártyámat mondjuk egy Loxjie D10-re? 91$ elég jó árnak tűnik. Esetleg a D20 megérné a majdnem dupla árat?

  • Bodz

    nagyúr

    válasz RedCactus #81910 üzenetére

    Bocs, de nem nézem végig, teljesen hidegen a srác egy jó ideje. Fejes erősítőn kívül milyen problémája volt vele?
    Felesleges a D10-et is megvenni ilyen fejesek mellett. Jobb mint az X-Fi HD, de kevéske még így is szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • levrises

    újonc

    Sziasztok!
    Azzal kezdeném, hogy teljesen amatőr vagyok a témában, de próbáltam tájékozódni, mielőtt írok. Van egy Sennheiser HD300 Pro(64ohm) fejhallgatóm és laptopról/telefonról hallgatok zenét(spotify, tidal, flac).
    Hangminőség javulást szeretnék elérni, ehhez keresnék fejhallgató erősítőt/DAC-ot, a keret 30ezer Ft. Beszerzés lehet külföld(EU) és belföld is, használt se gond. Lehet asztali és hordozható is.

    Amennyire tudtam körbe néztem a piacon, ezeket találtam:
    Fiio E10K - 18ezer használt
    Dragonfly Black - 25ezer új
    Fiio Q1 Mark II - 30ezer új
    Creative Sound Blaster X-Fi HD - 30ezer új
    Sound BlasterX G6 (B-Stock) - 75EUR (bár itt nem tudom mit takar a B-stock, illetve mennyi a szállítási költség)
    Monoprice USB DAC - 25ezer használt
    Sabaj DA2 DAC - 16 500 használt

    Ezeket találtam(a kiemeltek a legszimpatikusabbak). Melyiket ajánlanátok? Esetleg más ebben az árkategóriában?

    Köszi

  • mert_csokis

    senior tag

    Srácok!
    Hangerő beállítás témában érdekelne a véleményetek.
    Hangfal és erősítő párost használok a PC mellé. Jelenleg az erősítő és a PC között egy Creative X-Fi HD külső DAC teljesít szolgálatot.
    Későbbiekben tervezek tovább lépni, de kis pénzért ár-érték arányban sokan ajánlották ezt annak idején.
    A lényeg. Sokaknak lehet triviális a kérdés, vagy egyáltalán nem foglalkoznak vele, de engem érdekel.
    A Windows-ban ki hány százalékra állítja a hangerőt? Nekem nincs fejesem, tehát nem piszkálom a DAC potiját, hanem be van fixen állítva ugye Windows-on belül, és onnantól az erősítőn állítom a hangerőt.
    Az érdekel, hogy Windows hangerőnek mi az optimális jelszint? Próbáltam ilyen irányú cikkeket keresni, de nem igazán találtam semmit.
    A biztonságos 50 százalék? Honnan számít túlvezéreltnek?
    Emlékszem, hogy a régi, belső Xonar hangkártyámhoz járó szoftvernél nagyjából 50%-ig volt zöld színnel jelölve a master hangerő. Afelett sárgás, majd 70-75%-tól felfelé már pirosnak jelölte. Ezzel is mutatva a túlvezérlést. A Xonar-t például 35-40% környékén használtam.
    Hogy van ez végül is?
    Nyilván minél magasabb a Windows-ban beállított master hangerő, annál kevésbé kell "hajszolni" az erősítőt, és érzetre talán alacsonyabb hangerőn is dinamikusabb a hang.
    De nincs az túlvezérelve? Valaki adhatna ezzel kapcsolatban valami támpontot.
    Jó lenne megnyugodni. :)

    Air Jordan 1 Low G (DD9315-101) 42-es méretben eladó

  • mert_csokis

    senior tag

    Sziasztok!
    Sztereó rendszer és PC közé keresnék USB DAC-ot.
    Jelenleg egy Creative X-Fi HD-t használok, amit annak idején sokan ajánlottak, mint jó ár-érték arányú megoldást.
    Szeretnék feljebb lépni, többet kihozni a rendszerből. Mivel fejesem nincs, így a fejhallgató erősítő része abszolút nem érint. Tehát hibrid megoldásra nincs szükségem, csak kimondottan egy DAC-ra.
    Amit hangban keresek, az egy hosszan hallgatható, barátságos karakter. Ami azért levegős, részletező is tud lenni.
    De semmiképp nem akarok az "erőszakos és karcos, mindent az arcodba tol" hang irányába elmenni.
    Árban nagyjából 50e forintot szánnék rá. Szoktam olvasgatni a topikot, és legtöbbször a kínai gyártókat favorizáljátok.
    A klasszikus hifi gyártókat miért nem? Musical Fidelity vagy Cambridge Audio?
    Illetve a mostanában felkapott iFi ZEN DAC tényleg annyira jó?
    Köszi az ajánlásokat.

    Air Jordan 1 Low G (DD9315-101) 42-es méretben eladó

  • Zaied

    addikt

    LOGOUT blog

    Sziasztok!

    Milyen DAC-ot tudnátok ajánlani a következő cuccok mellé:
    Yamaha HPH-MT7
    Fnatic React
    Edifier R1800T3

    Most egy Sound Blaster X-Fi HD van PC-re kötve és azon keresztül használom ezeket, ennél szeretnék valami jobbat.

  • sztyui2

    őstag

    Sziasztok!
    Kezdek nagyon belehülyülni a témába, emiatt mostmár szeretném ha tiszta vizet öntenénk a pohárba mert nagyon szeretném ha megoldódna már a fejhallgató kérdés és foglalkozhatnék mással végre :D

    Gyors megválaszolom a kérdéseket:
    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthoni használat desktopon asztalnál és ágyban laptopról.
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Zenehallgatás, filmek, sorozatok, podcastek
    Trendi Pop számokat hallgatok általában, ha ez jelent valamit
    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    100ezer ft erősítővel együtt kb.
    4.) Új vagy használt?
    Lehetőleg új, de nagyon jó használt ajánlattól sem feltétlen zárkózom el.
    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural
    6.) Zárt vagy nyitott?
    Nyitott
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Neutrális, nem fárasztó hangzást várok. Egész nap hallgatok róla mindenfélét, szóval ne fárasszon le. Nincs szükségem baszó mélyekre, de túlságosan erősen csilingelő magasakra sem.
    8.) Honnan vásárolnál?
    Lehetőleg itthonról vásárolnék, de talán ebay is szóba jöhet.
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Asztalon Apple iMac-ről hallgatnám, ágyban fekve pedig Apple MacBook Pro-ról.

    Leírom jelenleg hol tartok a folyamatban:
    15 éve használok egy Sennheiser HD485-öt amit imádok, de már lélekben kezdek felkészülni rá, hogy mit kéne venni ha meghal. Elkezdtem nézelődni a témában és megkívántam dolgokat, és az upgrade-et még a halála előtt.
    Elég szomorú lettem, mert alig van olyan fejhallgató ami hozza azt, amit a HD485, szóval a szempontrendszerem:
    - Kényelmes
    - Jó hangzás
    - Egy darab egyenes kábel megy bele
    - Cserélhető 3,5mm-es jack kábel
    - Nyitott
    - Kis ellenállás
    - De mégis upgrade a hangja a HD485 után.
    - Elérhető ár

    - Főként Spotify-ról hallgatnám a zenét, de a teszt kedvéért Flac-eket hallgattam mostanában.

    Néztem a Sennheiser-eket, tök elég lett volna az 500-as széria teteje, de a kis bütyök a fülkagylóban birizgálja a fülem sajnos. Megörültem amikor megjelent az 560S, de sajnos abban is ott a bütyök.
    A HD600-650-et meg se próbálnám meghajtani, akármekkora legendák, tudom, hogy nem akarok annyit szánni erősítőre.
    Megjelent a HD660S, fhú mondom tök király, oké, hogy 150K, de legalább csak 150ohm, meg tudom hajtani, meg ugye felújított hangzás, stb. Media Marktban felpróbáltam, sajnos túl nagy volt a szorítóereje, egyszerűen kényelmetlen, nem tudnám, nem akarom ezt ennyiért megszokni egész napos 8-10 órás használatra.

    Oké szóval Sennheiser kiesett, nézzük mik vannak még...
    Így jött szembe a Beyerdynamic. Elolvastam nagyon sokmindent a fórumban, megnéztem minden videót, és megrendeltem vakon egy fejhallgatót a netes vélemények alapján, és itt jöttek az ellentmondások :(
    Szóval megvásároltam és jelenleg a kezemben van a Beyerdynamic DT 990 Black Special Edition.
    Gyors megvettem mert láttam hogy limitált a példányszám, jobban tetszik a fekete verzió, plusz tök jó hogy kemény tokot adnak hozzá és a Beyerdynamic oldala azt írja hogy prémiumabb a fejpántja mint az ezüsté. Például nincs rajta az a penge amit sokan utálnak az ezüstön és megvágott pár embert.
    Szóval gondoltam hogy ez fasza lesz, kényelmesnek mondja mindenki, és a 250ohm-ra azt mondják hogy egész jól meghajtható adott esetben erősítő nélkül is, bár lélekben fel voltam készülve, hogy valamit azért kell vennem hozzá.
    Megérkezett a cucc, 4 napja használom, a hangja még bejáratós, de amúgy egész jó.
    Kicsit sokallom a mélyeket, és túlságosan csilingelnek a magasak igazából, kevésbé érzem kiegyensúlyozottnak a hangját a HD485-höz képest. Sokkal fárasztóbb szerintem hallgatni a DT990-et, és hát még szoknom kell a hangját :( Kicsit tisztább persze meg egy hangyányit nagyobb a dinamika de alig érzem a különbséget. Viszont sajnos mindkét gépemen max hangerőn kell hallgatni hogy normális hangereje legyen a Beyernek, szóval valami erősítő kéne, de erről később... :F

    Szóval a legnagyobb bajom, hogy a tonnányi pozitív kényelmes vélemény ellenére sajnos egy ponton felül középen nyomja a fejem a DT990Black Edition. Ennyit a prémium fejpántról, sajnos elég kényelmetlen, kifejezetten fáj tőle a fejem már pár perc használat után is. Most próbálom a két oldalát kitömködni valahogy, valami anyagot köréhúzni vagy valami, hogy kiegyenlítse két oldalra a nyomást a fejpánt.
    Szóval még van 11 napom, hogy visszaküldjem-e a fejhallgatót, ezen dilemmázok most, hogy megtartsam és próbáljam meg házilag kényelmesebbé tenni a fejpántját, vagy esetleg vegyek-e egy AKG ATH-AD500X-ATH-AD700X-ATH-AD900X-et??
    Előrelépés lenne-e az AKG a Beyer után? Sokan ajánljátok itt a fórumban, ahogy olvasgattam, kényelemre szintén elég megosztó a cucc. Sokan azt írják a neten hogy kurva kényemes, sokan meg írják, hogy gyakorlatilag csak a fülük tartja a fejhallgatót mert a két középső rúgós cucc semmire se jó :N
    Ki lehet ezeket próbálni valahol egyáltalán? Esetleg van itt olyan fórumtárs akinél kipróbálhatnám néhány percre egy sörért/csokiért/valamiért cserébe?

    Tudom jönni fognak a kommentek hogy ne az alaplapról hajtsam a cuccot, kérdeztem jópár kommentel ezelőtt itt is és az erősítős topikban is hogy mit ajánlotok, senki nem reagált semmire.
    Szétolvastam már mindent, jelenleg erősítőben ott tartok, hogy Fiio E10K-ról a társaság fele azt írja hogy fasza, másik fele meg azt írja hogy alig ad előrelépést és egyébként is 250ohm-hoz kevés.
    Fiio K3-at is sokan mondják hogy fasza, másrészt meg sokan mondják hogy az E10K jobb, mert legalább több hangerőt ad ki a 3,5-ös jack-en. Szóval hogy a K3 még annyira se hajtaná meg a 250ohm-ot.
    Creative sound blaster G5-öt néztem még, de nagyon gaming-re kihegyezett cuccnak mondják, fogalmam sincs hogy jó lenne-e zenehallgatásra, meg a mérete picit nagy már arra, hogy a laptoppal az ágyban ezzel szarozzak. A Fiio mérete még talán-talán elfogadható lehetne, de nem láttam még élőben.
    A G6-ot már drágállom.
    A Creative X-Fi HD meg nem tűnik olyan cuccnak amit kihúzgálok minden este és beviszek az ágyba filmnézéshez a laptop mellé.

    Kezdek kifogyni az opciókból :(
    Akg k701-et is néztem de sok helyen mondják hoy a kis gumija elszakad az AKG-nek ami tartja az egész fejpántot ezért nem jó hosszú távra.
    Shure SRH-1440-et is néztem, még ki is fizetném az árát ha tényleg jó lenne, de nem tetszik, hogy két oldalt megy bele a kábel, plusz állítólag akkora a clamp force-a mint a HD600-nak szóval kiesik :( Pedig a Shure SE215-öm hangját például imádom szóval a Shure mint márka még szimpi is lehetne.
    Nagyon más opcióm már nincs, DT1990-et nem akarok, már túl drága lenne, Sennheiser HD700 talán kényelmes lehetne de sokan mondjátok hogy szar a hangja meg nehéz is beszerezni, Hifiman Sundara szintén már áron felül van és nagyon meg kéne hajtani azt is :U

    Szóval egy szó mint száz, tök általános használatra egy olyan fejhallgatót keresek ami szépen szól, és egész nap a fejemen lehet úgy, hogy sem a hangja nem fáraszt, sem fizikailag a kialakítása. A 3,5mm-es jack dugós cserélhető kábelről már lemondtam... :O Beszarás, hogy itt tartunk, hogy a 15 éves HD485 helyére alig találni értelmes alternatívát.

    [ Szerkesztve ]

  • superecneB

    őstag

    válasz bkercso #85003 üzenetére

    Köszi a tippet!
    Jelenleg az alaplapi "hangkártyát" (Realtek ALC898) használom.
    Nyilván megvan ennek a topicja és alapvetően ott fogom kérdezni, de egy ilyen képes a két feladatot "egyben" ellátni?
    - Creative Sound Blaster X-Fi HD

  • Bodz

    nagyúr

    válasz superecneB #85004 üzenetére

    Arra gondolsz, hogy az erősítőt ki is hagynád? Az X-Fi HD nagyon sovány a K612-höz.

  • Floydman

    tag

    Én a Presenter 2-tőt vettem meg még nagyon régen. Egy Soundblaster X-fi HD hangkártya és egy Sennheiser HD-555 mellé.
    A füles a hangkártyába dugva nagyon vérszegény volt, de a Presenter kihozta belőle a maximumot. Nagyon szépen szólt (akkor még azt hittem).
    Aztán váltottam fülhallgatót. Egy Sennheiser HD-598-at. Na, ez már csodálatosan szólt a hangkártyáról is, amibe egyszer véletlenül bedugtam. Így vagy 5 évig nem használtam a Presentert (jó nagy marhaság volt), mígnem eszembe jutott, hogy újra kipróbálom vele.
    Na, az volt az ég és föld különbség. Nem is értettem, hogy miért is nem használtam.
    Olyan mélységet , tisztaságot és teret adott a zenéhez, hogy csak kapkodtam a fejem. Kb. fél éve megint ezt használom a hangkártyára kötve.
    Most vettem egy Sennheiser HD-600-at. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ezzel milyen lesz a hang. Gondolom, azért kell bejáratás is hozzá.
    Nagy reményeket fűzök hozzá. Szinte csak jókat olvastam erről a fülesről.
    Legendás termék.

  • HUNNIA1920

    őstag

    válasz Floydman #86078 üzenetére

    Lehet érdemes lenne kipróbálni mellé az S100D DAC-ot, mert szinte biztos, hogy jobb, mint az X-Fi HD. Illetve a HD600 sem az a fejhallgató, amin ne jönnek ki a különbség.

    "Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

  • thornadoj

    aktív tag

    Sziasztok!
    A kérdésem az lenne, hogy egy soundblaster X-FI HD hangkártyánal azt a hiba jelenséget tapasztalom, ha gyakran tekerek bele, vagy állítom meg a videót, akkor elszáll a hang, és csak egy kártya áramtalanítással javul meg. Ezzel valaki találkozott már? Hardveres hiba, vagy szoftveres lehet? Amúgy csinálja az SB és a Win szoftverével is.

  • DarthSun

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz pulutodurumo #91540 üzenetére

    +1, szintén 1600AF, és sima B450 lap, semmi gond az X-Fi HD- vel. Hosszú az USB kábel, de USB3(3.1 gen2) csatiról használom, gondolom azért stabilabb a tápfesz így. Atomstabil, kattintgathatok akárhova YT alatt, vagy bármi más zene, filmre, szól rendületlenül. Amúgy érdekes hogy ez a kis dobozka mire képes a Solo6C- vel. Kategóriájában first ár-érték arány. Az Onyx DAC persze lenyomja, de az már egy másik történet.

    A 3 test probléma nem megoldható.

  • -NoVa-

    addikt

    válasz SunMount3r #92160 üzenetére

    Nekem az X-Fi HD van abból a korszakból AKM DAC-cal. Nem rossz, de nem ér fel az újabbakhoz a hangja, viszont a sokféle ki és bemenete miatt megtartottam .

    Ilyet még valami múzeumban biztos kapni, de tuti van újabb hasonlójuk.

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz s4tch #92402 üzenetére

    Az elméleti "lehetségességre" kérdeztem inkább rá. Jelenleg meg még még nincs olyan minőségi rendszer hozzápasszintva a Pi-hoz, hogy érdemileg tesztelni tudjam.

    ----
    Más: Szerintetek egy Creative X-FI HD megér 20K-t manapság? Vagy ennyiért mára már sokkal jobb DAC-ok is vannak? (Engem csak a vonalkimenet és a fejhallgató kimenet érdekelne, az extra ki/be portok nem számítanak. De mondjuk itt jó kérdés még, hogy mi lenne, ha az USB helyett az optikain küldeném be rá a jelet?)

  • Pityu.

    nagyúr

    Még mindig agyalok mi is legyen dac vagy hangkártya dac-ban még mindig a FiiO E10K-t nézegetem ,hangkártyában meg ilyet találtam igaz használt Creative Sound Blaster X-Fi HD SB1240 SBX 2018-as vásárlás korban nem lennék előbb az asus xonar u5-el szemben.Sok dac-hoz ami még esetleg keretbe férne úgy néztem rca csatlakozás van de kábelre nem szeretnék még egy vagyont elkölteni.

    Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

  • Pityu.

    nagyúr

    Nos mit lenne érdemes venni vegyes használtra játék,film,zene?

    FiiO E10K majdnem teljesen új vs Creative Sound Blaster X-Fi HD SB1240 SBX 2018-as vásárlás már nincs garancia rá.

    Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

  • Dorien

    veterán

    válasz Pityu. #96002 üzenetére

    Mindegyik előrelépés lesz ehhez a Realtek-hez képest. Az X-Fi HD az hangkártya, van mikrofonos része is (ADC/DAC). Az E10K az csak DAC, felvenni nem tud. Persze az alaplapi mikrofont ugyanúgy tudod használni, csak legyen engedélyezve felvételhez.

    [ Szerkesztve ]

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • Dorien

    veterán

    válasz Pityu. #96004 üzenetére

    Az X-Fi HD USB egy sztereó hangkártya, tehát eltekintve az 5.1-től, hasonló lesz a Xonar U5-höz. Itt is van gondolom valami virtuális 3D a játékokhoz a szoftverében, amit be lehet kapcsolni. A Fiio E10K meg egy sima sztereó DAC alapvetően zenehallgatáshoz tervezve, de ezzel ugyanúgy fogsz tudni sztereóban játszani vagy filmet nézni. :) A line out-ja függetlenül működik a potméterrel halkítható fejhallgató kimenettől, mindkét csatornán tolja a jelet, ha van rákötve valami. Én nagyon bírtam az E10-et, az a kis szálcsiszolt fekete alu doboz el lett találva. :) Annak a hangja sötétebb volt, az E10K elvileg a magasokat már jobban kiemeli. Itt is van bass boost kapcsoló a mélyben szegény fejhallgatókhoz.

    [ Szerkesztve ]

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • -NoVa-

    addikt

    válasz Dorien #96011 üzenetére

    Nincs az X-Fi HD-ben 3D, de van optikai ki, bemenet THX erősítő, meg AKM DAC, inkább zenei vonal mint gamer. Valahol van elpakolva nálam egy X-Fi XMod is, az tud kapcsolós 3D effektet meg Crystalizer-t (oversamplingre alapuló "kontrasztnövelő" effekt), teljesen más világ.
    Persze pl egy régebbi, nem ESS,re alapuló FiiO Q3 pl jobb és erősebb THX erősítővel, jóval frissebb generációs dupla AKM DAC-cal és a balanced kimeneteivel pl szép nagy upgrade az X-Fi HD után, az nem mai darab. Az E10-et nem hallottam, Q3-am meg régóta van, azért ezzel tudom összemérni.

  • Dorien

    veterán

    válasz -NoVa- #96013 üzenetére

    Sound Blaster SBX Pro Studio Surround a neve: [link] Ezt elvileg az X-Fi HD is tudja.
    A Fiio Q3 az kb. 2 éves fejlesztés és 70k az új ára. Illik is jobban szólnia... :)

    "Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó HiFiMAN HE560 V4 nyitott planár fejhallgató 89.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

  • -NoVa-

    addikt

    válasz Dorien #96014 üzenetére

    Hú, de régi emléket téptél fel :D Valamikor nagyon sok éve gyomláltam ki a flash playert Windowsból is, amikor még a többség összevont szemöldökkel morgott az Apple felé hogy ők kivették az alap OS/Browser featurelistából és halálra ítélték. Na ez magával rántotta a Creative Media toolboxát is, amin az efféle effektek kapcsolhatóak voltak, de az oldalukon is írják:

    "Please note that the recent Microsoft update on 27 October 2020 (version 20H2), as well as some prior versions, removes Adobe's Flash Player. Our MediaTool Box software for Sound Blaster ZxR, Sound Blaster X-Fi HD, Sound Blaster Digital Music Premium HD, and Sound Blaster Omni Surround 5.1, which requires Adobe's Flash Player to work, will cease to work properly if you have updated your Windows recently. Our in-house tests also revealed that Adobe Flash Player may have been removed on earlier Windows 10 systems (prior to the Windows 10 version 20H2 update)."

    Szóval tekintsük úgy, hogy nem tudja. Jelen pillanatában már csak az optikai kimenetéért éri meg vele foglalkozni.

  • -NoVa-

    addikt

    válasz nLali #97461 üzenetére

    Mint az X-Fi HD, hiába a jó DAC, ha az 5V-al és az alacsony áramfelvételi korláttal a valós teljesítményét extrémen korlátozzák.

  • -NoVa-

    addikt

    válasz F-ECT$ #101789 üzenetére

    Kicsit a másik topicba visszavezetve, Emikinél egy alapvetően finomságra, visszafogott, kigyensúlyozott, hosszan hallgathatóságra optimalizált rendszert hallottál. Más a térérzetet, dinamikát preferálja, megint más basshead, más a túlhangsúlyozott, szárazba hajló extrém részletességet keresi, nincs egy igaz jó út. A próbálgatással már jó irányban indítottál :)

    Szintén kis kiegészítő, az 5V USB táppal komoly kereteket vállalsz, ami nem baj, csak bele kell tervezni az egész láncba. Persze széles a választék, meg akadnak extrém végletek, de az összegkeretet figyelembe véve inkább csak megemlítem, miket használok ilyenre, nagyon kifejteni kár. Ami tény, az 5V 3A keret magában kevés arra, hogy pl egy USB DAC/AMP rendesen meghajtson pl egy standardabb 300 Ohm-os nagyfejest, pl HD580/HD600/HD650 vonal általában gyengén muzsikál a legtöbbről. A legtöbbről.
    Akad régi Creative X-Fi HD USB asztali cuccom pl, amiről bátran állítja a gyártó, hogy kiváló 300 Ohm-os fejesekkel is, de csak beszűkült, dinamikátlan zenélgetésre elég, a fejes tudásából szinte semmit nem mutat meg.

    Aztán akadnak ilyen niche érdekességek, mint pl az E1DA PowerDAC V2, ami balanced, teljesen digitális kazán. Felfűti a házát 60 fok környékére, és mellékesen amúgy valami eszetlen brutális dinamikával hajt meg nagyplanárokat, DSP-zik bármit komplex parametric EQ-val, stb, de alapvetően egy forró fém tömb. Túlzottan minimalista, túlzottan céleszköz, senkinek nem ajánlom, és nem adom el :)
    Nagyon hasonló kategória, méretesebb, nem hőtermelő, 2.5mm, 3.5mm és 4.4mm foglalattal is rendelkező tégla a Venture Electronics Megatron: Nincs rajta hangerőszabályzó, semmi, egy ízléstelen alu tömb, ami nagyon kellemesen erős az USB tápolás ellenére. Szintén olcsón (50$) céleszköz, van ereje meghajtani mindenféle extremitást, de én inkább máshol kötnék kompromisszumokat. Volt, eladtam, van, akinek endgame, másnak lépcsőfok.

    Ilyen hangerőszabályzó nélküli céleszközöknél én a Questyle M12-re szavaznék, bár csak pár napot volt nálam egy. Kicsit szárazabb, analitikusabb, de jó ízlésű ESS implementáció, végtelenül apró, és borzasztó tiszta hangú, nagyon kompakt megoldás. Ezt akkor, ha pl egy AudioQuest DragonFly Red/Cobalt megfordulna a fejedben, de annál talán jobbat keresel :P. A méretéhez képest erős, a DragonFly-nál erősebb, sokmindennel jó párosítás, és képes felismerni, ha külső erősítőre van dugva, és 2V vonalkimenetet ad automatikusan. Én jobban szeretem a BT képes apró hordozható cuccokat, maradok a Go Blu-mnál, de ha ilyen formátumra keresnék hordozhatót, ezt vettem volna:
    És persze fejesből sem mennék 150 ohm fölé vele, de úgy általában az USB meghajtásnál ez máshol is korlát lesz.
    Kicsit mélyebben zsebbe nyúlva komolyabb agyondícsért R2R donglékat kapni, Cayin, vagy HiBy dolgai alkalmasak eltartott kisujjal zenehallgatásra bármivel. Ezeknek nincs olyan szélesre húzott térérzete, mint az ESS cuccoknak, viszont jóval több színpadmélységet, magasságot arányosan kapsz. Analógabb, finomabb, nem szaturált magasak, némi melegebb, klasszikusabb hang, aztán minden attól függ, mit dugsz rá, mennyire van meg a szinergia a fejessel és a zenével, meg a hangulatoddal. Nagyjából ugyanaz a beltartalom, mint a HiBy RS2 DAP-omban, a körítések meg az akku nélkül, és kompaktabb erősítőszekcióval:

    BT képes, akkuval rendelkező kompakt megoldásokból az ifi Go Blu sokunknál bevált, elképesztően erős kis gyösz. De annyival az összeghatár felett van, hogy inkább átugrom. Az iKKO Heimdallr ITB03 -ra nézz rá. Specifikációk szerint nem nagy szám, kifejezetten gyengének tűnik, aztán mégis a hordozható DAC/AMP kombókra még nálam is jobban rákattant ismerős ma írt rám, hogy nem gondolta volna, de a HD600-át is imádja róla 4.4-en. És jóval olcsóbban mérik, mint a Go Blu-t, AKM DAC, nem túlhúzott árazással.
    Nekem ott az ES100, meg a Qudelix5k, a Go Blu, úgyhogy nem impulzusvásároltam egy sokadikat :)

    Tekintettel arra, hogy viszonylag könnyen hajtható fejeseid vannak, és laptop / PC között váltogatnál (mint én sokszor, súlyosbítva telefonnal, Mac-cel), nagyjából a Questyle M12 környékén lehet a sweet spot. Esetleg FiiO Q3 (saját akku + AKM DAC) vagy FiiO K3 (akku nélküli, ESS) jellegű tekerős hangerőszabályzós, de még kompakt izé. Q3-at használtam sokáig asztali környezetben, szerettem.

    Ha meg arra vagy kiváncsi, hogy mire képes a fejhallgatód USB-ről maximálisan meghajtva, akkor elviheted játszani a VE stacket. Ebben megvan a csalás, hogy a DAC az USB teljes áramkeretével játszik, 5V 3A-t felvesz, 4V-os vonalkimeneten eteti az erősítőjét, ami meg saját akkucsomagról galvanikusan leválasztva szól... Közel másfél kilós féltégla, párosításfüggően a rettenetestől a csodásig sokféle hangra képes.

Új hozzászólás Aktív témák