Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rohammokus

    csendes tag

    válasz v.attis #99 üzenetére

    Jobb üzemidőt lehet elérni:

    - szolgáltatások letiltásával: [link]
    (főként szükségtelen pl fax, hálózati nyomtatás.. vagy nagyvállalati szolgáltatásokra gondolok, meg egy csomó hálózati szarra amivel az életben nem fogok találkozni)
    nálam 39 szolgáltatás van letiltva..

    - windowsupdate korlátozásával
    (ne a hátam mögött dolgozzon, csak ha én akarom akkor, én alapból letiltottam)

    - aero kikapcsolásával (ez is szolgáltatásokon belül is lehet)

    - energiagazdálkodási beállítások helyes beállításával
    (például a mobil üzemi processzorhasználatot vedd le 30%-ra. (processzorfüggő, inkább új gépeken látványos a hatás) Azért fontos pl ha akkuval suliban csak word-özöl akkor minek 100 -on fusson a proci? - ebből következik a kevesebb hő, nem forog a ventilátor)
    (pl nekem, energiatakarékos módban be sem szokott kapcsolni a ventilátor soha)

    - fényerő levétele

    - indexelés tiltása
    (így üresjáratban nem akar minden szart indexelni (procihasználat) ami amúgy is hülyeség mert én pl sohasem használam a keresőt..

    - superfetch kikapcsolása
    (köszi de nekem nem kell hogy előtöltsön mindent amit a gép szerint én gyakran használok.. mert mi van ha ma épp nem használom.. a másik hogy e nélkül több memória marad a lapozófájlnak a memóriában)

    - lapozófájl kikacsolása a HDD-ről
    (így nem a vinyóról pörget mindent folyamatosan (több áramot fogyaszt a vinyó) hanem a memóriába betölt mindent ami egyrészt sokkal gyorsabb másrészt nem kell benne mechanikus dolgokat mozgatni)

    -ha van hozzá MEGFELELŐ usb-s pendriveod használd a ready boost-ot!

    -vistás töredezettségmentesítő letiltása
    (mert egy szar, egyéb külső program használata erre a céla és használni is havonta kétszer, növeli az elérési időt, ergó kevesebb ideig forog a HDD)

    -szükségtelenül elinduló programok kiiktatása
    (felesleges hogy indítás után fusson nekünk pl a Steam, Bluetooth, msn, quicktime, stb..)

    -"veszélytelen" üzemhelyzetben az antivírus kikapcsolása sok energiát takarít meg

    -eco mód használatával (gépfüggő)
    (ez letiltja a használaton kívüli hardwareket így nem fogyasztanak áramot, pl használatlan pcmcia, cd, bluetooth, modem, sd olvasó stb..)

    Most ennyi jutott eszembe, van még csak már elfelejtettem hogy hova van leírva. Erősen gépfüggő a dolog, mert az eco mód, és a processzor visszafogás az hardware függő asszem, de processzoros dolog mindenképp. Nekem új gépem van, ezen mindez működik, egy régebbin lehet jobban szuperál az XP.

    Kipróbáltam mindkét rendszert, vista egyrészt sokkal jobban tetszik, másrészt pedig 1,5-2 órával nagyobb üzemidőt érek el rajta.

    [ Szerkesztve ]

    Double posters deserve to die!

Új hozzászólás Aktív témák