Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hoffman_

    nagyúr

    Sárcok,

    Első sorban Arc Midi tulajokat kérdezném. Elég sokat buheráltam mostanában a gépet kívül-belül, és megnéztem a vasat úgy, hogy a HDD-ket, kerettel együtt, kivettem, és csak simán az asztalra tettem. Az a szomorú hír, hogy bizony ezek rezonáltatják be a házat, de sokszor nagyon durván, piszok idegesítő. Vizsgaidőszak közepén vagyok, legutóbb 6 napon keresztül tanultam napi 10 órákat, csendben, gép ment az asztalon tőlem ~ 1 méterre , és a hét végére már alig tudtam elaludni, annyira csengett a fülem non-stop.

    Szóval muszáj orvosolni a problémát, mert nem bírom. Nektek nincs ilyen jelenség? Valakinek van konkrét ötlete?

    Előre is köszi :R

    ui.:

    Közben megoldódni látszik a HDD-k hűtése, homemade módon. Mivel a felesleges kereteket úgyis kivettem már(lent van 2 HDD-m csak), a nagyobb hely miatt, pont be tudok applikálni egy 8 centis ventit a 2 drive közé. Ha kész lesz, és hatásos, akkor majd mutatok képet.

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz hoffman_ #660 üzenetére

    Annyit tettem az ügy érdekében, hogy egy ici-picit meglazítottam a keretben a csavarokat, hogy ne legyen bebetonozva a HDD, és egy kicsit többet tudjon "dolgozni" a gumi, illetve fogtam ezeket kis a szivacs vackokat, és ragasztottam a ház talpára. Az eredmény nulla, sőt talán még rosszabb, mint volt.

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz hoffman_ #661 üzenetére

    Fogtam a gumibakokat, és kiszedtem úgy, hogy fele-fele helyett csak az egyik oldalon legyen, a HDD és a rack között, így csavar és a rack között nincs.

    Most egy fokkal jobb, de nem értem a működését. Néha teljesen rendben van, és nem hallok semmi rezonálást, néha viszont megint visszajön, talán egy picit kevésbé, mint eddig. Viszont nem tudom eldönteni sem azt, hogy melyik HDD okozza, sem azt, hogy mitől múlik el/jelenik meg újra. Nagyon dühít már :(((

    mod:

    A csavarlazítás nem segített semmit, sőt.

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz hoffman_ #662 üzenetére

    Na, éjjelre ez az utolsó. Úgy tűnik megoldottam. Elég házi a módszer, gányolás jellege van, bár igényes és amúgy sem látszik. A rack adta át szemtelenül a rezgést, de úgy tűnik sikerült megoldjam. A rendszer vinyó, a kisebbik biztos, hogy nagyon zúgott, egyedül is, most csak az van bent, csendbe. A megoldás:

    1. A fentebb írt gumibak trükközés elengedhetetlen hozzá.

    2. A rack egyik oldalon rögzíthető ugye a "polcba", míg a másik oldalon nincs semmi rögzítés. Nos ott tud átszökni a rezgés leginkább. Úgy oldottam meg, hogy a talpra ragasztott filcből vágtam 3 apró darabkát, és kétoldalú ragasztószalagból ezekhez 3 apró csíkot. Ezt a rack adott oldalára felragasztottam, és így toltam a helyére. Így befeszült picit jobban, illetve ezek a rezgést se adják át.

    Nem 100%-os megoldás, de úgy 95%-nak elmegy :D Meglátjuk mennyire lesz jó hosszútávon, szerintem teljesen.

    mod:

    Arról nem is beszélve, hogy most le van szedve az előlap, a tető és a két oldallap. Ha majd visszaraktam őket, az is egy plusz merevséget a háznak, szóval szerintem tök kuss lesz. Juppí, legyen igazam :)

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

Új hozzászólás Aktív témák